EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Dom otwarty na ogród

Redakcja | 2022-03-21
Dom otwarty na ogród, fot. 81.WAW.PL

Dom otwarty na ogród, fot. 81.WAW.PL

Dom Y to projekt architektów z warszawskiej pracowni 81.WAW.PL. Charakterystyczny miękki kształt brył podkreślony został białym kolorem. Zgodnie z założeniem inwestora jest on otwarty na zieloną przestrzeń i maksymalnie wykorzystuje naturalne światło, co tylko podkreśla jego nietypową formę.

Zobacz także

Redakcja Dom stodoła – prosta bryła i harmonia z otoczeniem

Dom stodoła – prosta bryła i harmonia z otoczeniem Dom stodoła – prosta bryła i harmonia z otoczeniem

Otwarte na naturę, czerpiące z tradycji zabudowań wiejskich i piękne w swojej prostocie – tak w skrócie można opisać domy stodoły, które coraz częściej można spotkać na mazurskich wsiach i w innych malowniczych...

Otwarte na naturę, czerpiące z tradycji zabudowań wiejskich i piękne w swojej prostocie – tak w skrócie można opisać domy stodoły, które coraz częściej można spotkać na mazurskich wsiach i w innych malowniczych zakątkach kraju. Czy Polacy zakochali się w trendzie na tzw. modern barns?

Redakcja Dom w odcieniach kawy, czyli RE: LATTE HOUSE

Dom w odcieniach kawy, czyli RE: LATTE HOUSE Dom w odcieniach kawy, czyli RE: LATTE HOUSE

W tym projekcie bryłę zdefiniowało ukształtowanie terenu. Niechęć architekta Marcina Tomaszewskiego z REFORM Architekt do ingerowania w przyrodę zaowocowała powstaniem budynku tworzącego spójną całość...

W tym projekcie bryłę zdefiniowało ukształtowanie terenu. Niechęć architekta Marcina Tomaszewskiego z REFORM Architekt do ingerowania w przyrodę zaowocowała powstaniem budynku tworzącego spójną całość z otoczeniem. Zastosowanie różnych materiałów i kolorów sprawiło, że dom z każdej strony wygląda inaczej. Daje to wrażenie czterech zupełnie osobnych budynków, których wspólnym elementem jest elewacja.

Redakcja Zabytkowa willa – jak powiększyć powierzchnię domu?

Zabytkowa willa – jak powiększyć powierzchnię domu? Zabytkowa willa – jak powiększyć powierzchnię domu?

Modernistyczne wille, secesyjne rezydencje czy domy oficerskie z okresu międzywojennego – polskie miasta zachwycają pięknymi, klasycznymi budynkami, które mogą stanowić atrakcyjną alternatywę dla osób...

Modernistyczne wille, secesyjne rezydencje czy domy oficerskie z okresu międzywojennego – polskie miasta zachwycają pięknymi, klasycznymi budynkami, które mogą stanowić atrakcyjną alternatywę dla osób planujących budowę własnego domu. Dla kupujących takie nieruchomości głównym wyzwaniem może być jednak ich rozbudowa, która musi odbywać się według wytycznych konserwatora zabytków, tak aby nie zaburzyć historycznego charakteru obiektu.

Najważniejszym celem podczas projektowania było jak najlepsze wpisanie ogrodu w cześć dzienną domu. Główny zjazd na działkę znajdował się w centralnej części po jej dłuższej krawędzi. Tradycyjna lokalizacja brył nie dawałaby widoku na całą działkę i nie współgrałaby optymalnie z kierunkami wzdłuż dłuższej krawędzi świata (południe znajduje się na krótszej krawędzi). Z kolei przekręcenie bryły o 90º dawałoby otwarcie dłuższej elewacji w stronę południową i północną, ale nie zapewniałoby intymności mieszkańcom, ponieważ dom otwierałby się dodatkowo na ulicę.

„Podczas projektowania domu przyszedł nam do głowy nietypowy pomysł. Połączyliśmy dwa rozwiązania, czyli dom usytuowany w sposób tradycyjny (równolegle do ulicy) oraz dom zlokalizowany prostopadle do ulicy (który najlepiej zwraca się w stronę słońca). W wyniku tego mariażu stworzyliśmy dom oparty o literę Y. Zostawiliśmy główną bryłę domu równoległą do ulicy, w której zlokalizowaliśmy z jednej strony części techniczne, a z drugiej pokoje” – mówi Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt pracowni 81.WAW.PL.

Bryłę obrócono o 90º i umieszczono w głębi działki. Dzięki temu część dzienna domu wyraźnie dzieli całą powierzchnię i w pełni wykorzystuje strony świata. Taki kształt budowli pozwala na to, by ogród stał się częścią budynku.

Trzy elewacje

Od strony wjazdu na działkę dom wita gości otwartymi ramionami. Główne wejście zlokalizowane jest w miejscu ich połączenia. To jedyne przeszklenie od strony wjazdowej, dlatego też domownicy nie muszą martwić się o swoją prywatność, bowiem od strony ulicy zasłonięci są 40-metrową pełną elewacją. W krótszych ramionach (od strony ulicy) umieszczono pomieszczenia gospodarcze oraz sypialnię. Natomiast w dłuższej części (prostopadłej do ulicy) znajduje się strefa dzienna z basenem. 

Cześć dzienna domu znajduje się idealnie w centralnej części działki i otwiera się na północny i południowy ogród. Dzięki temu salon stał się częścią ogrodu. 

Mimo, iż bryła w całości wykończona jest w jednym kolorze i materiale, to poprzez swoją ciekawą i nietypową formę stałą się intrygującym obiektem, niełatwym do odczytania z jednego miejsca. Od strony południowo-wschodniej fasada budynku jest zaprzeczeniem tej frontalnej. To w pełni szklane ściany, które otwierają się na ogród.

Zobacz też: Leśny dom w zgodzie z naturą

„Aby dom był w pełni funkcjonalny, nad szklanymi ścianami zaplanowaliśmy długie nadwieszenia, które w miesiące wiosenno-letnie chronią dom przed przegrzaniem. Ich kolejną funkcją jest ochrona tarasów przed deszczem i śniegiem. Dwukondygnacyjna szklana ściana pozwala zaś odpowiednio doświetlić część dzienną” – mówi Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.WAW.PL.

Dla zminimalizowania strat ciepła od północnego ogrodu trzecia elewacja, podobnie jak ta od frontu, ma tylko jedno przeszklenie. Jego celem jest integracja części dziennej domu z północnym ogrodem.

Co kryje dom

Po wejściu do środka znajdziemy się w przeszklonym z dwóch stron holu. Samo przeszklenie ma wysokość jednej kondygnacji od frontalnej części domu, ale już od strony ogrodu otwiera się na niego dwukondygnacyjny korytarz. Szklana ściana, wysoka na 6 m, łączy i wprowadza światło na dwa piętra. Kluczową rolę w tej części domu odgrywają jednak kręte schody, element ozdobnym tej części budynku.

Dom miał nie tylko ciekawie wyglądać z zewnątrz, miał być też funkcjonalny dla jego mieszkańców. Dlatego z holu można udać się w trzech kierunkach, każdy z nich odkrywa przed nami inną część domu: gospodarczą, sypialną i dzienną.

Gospodarcza część znajduje się w lewej nodze litery Y i skupia w sobie trzy elementy – garaż z miejscami parkingowymi na dwa samochody, pomieszczenie gospodarcze oraz garderobę. Drugi kierunek prowadzi nas do sypialni głównej, z której mamy dostęp do garderoby oraz łazienki. Trzecia, najdłuższa z odnóg, to dwukondygnacyjna część dzienna. Jest to otwarta przestrzeń, w której mieszczą się kuchnia połączona z jadalnią i salon. Idąc w górę schodami trafiamy na piętro, gdzie zlokalizowano dodatkowo dwie sypialnie z garderobami i łazienką oraz gabinet umieszczony nad kuchnią. Ma on bezpośredni kontakt z częścią dzienną domu.

Dzięki temu, że salon z dwóch stron otwiera się długimi na 15 metrów szklanymi ścianami, można odnieść  wrażenie, że znajdujemy się w ogrodzie. Z salonu jest również bezpośrednie połączenie z basenem, który w zewnętrznej bryle stanowi logiczne przedłużenie budynku, niepsujące jego formy. To jednokondygnacyjna bryła, która od południa otwiera się na otoczenie pełnym przeszkleniem i w elewacji stanowi przedłużenie przeszklenia parteru.

Źródło: 81.WAW.PL 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Redakcja news Ocieplanie elewacji budynków - bezpieczeństwo pożarowe

Ocieplanie elewacji budynków - bezpieczeństwo pożarowe Ocieplanie elewacji budynków - bezpieczeństwo pożarowe

Jak projektować ocieplenie elewacji budynków w kontekście bezpieczeństwa pożarowego? Poznaj środki ograniczające rozprzestrzenianie ognia przez elewacje z ociepleniem ETICS.

Jak projektować ocieplenie elewacji budynków w kontekście bezpieczeństwa pożarowego? Poznaj środki ograniczające rozprzestrzenianie ognia przez elewacje z ociepleniem ETICS.

mgr inż. Bożena Serwatka-Berbeć, Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń Jak stosować ciemne kolory na ocieplonej elewacji?

Jak stosować ciemne kolory na ocieplonej elewacji? Jak stosować ciemne kolory na ocieplonej elewacji?

Kolor elewacji to wizytówka domu - podkreśla kształt i indywidualny charakter obiektu. Kolor całkowicie zmienia wygląd budynku - może upiększyć elewację, ale może również obnażyć jej niedoskonałości. Odcień...

Kolor elewacji to wizytówka domu - podkreśla kształt i indywidualny charakter obiektu. Kolor całkowicie zmienia wygląd budynku - może upiększyć elewację, ale może również obnażyć jej niedoskonałości. Odcień elewacji dobiera się zazwyczaj z uwzględnieniem aktualnych trendów i własnych upodobań.

mgr inż. Paweł Gaciek Systemy ociepleń ETICS

Systemy ociepleń ETICS Systemy ociepleń ETICS

Technologia ETICS (z ang. External Thermal Insulation Composite System), znana u nas również pod nazwami BSO, a także metoda lekka mokra, jest obecnie najpopularniejszą metodą ocieplania budynków. Producenci...

Technologia ETICS (z ang. External Thermal Insulation Composite System), znana u nas również pod nazwami BSO, a także metoda lekka mokra, jest obecnie najpopularniejszą metodą ocieplania budynków. Producenci systemów ociepleń stale unowocześniają swoje wyroby, aby były one jak najbardziej trwałe, funkcjonalne i estetyczne. Zwiększają trwałość wypraw tynkarskich, aby były one jeszcze bardziej odporne na czynniki zewnętrzne. Stosują zabiegi opóźniające procesy starzenia, brudzenia, powstawania skażenia...

Redakcja Jak zaimpregnować kamień, cegłę, klinkier i marmur?

Jak zaimpregnować kamień, cegłę, klinkier i marmur? Jak zaimpregnować kamień, cegłę, klinkier i marmur?

Wiosna i lato to czas gruntownych porządków. Jednak, by cieszyć się efektem na dłużej, po wyczyszczeniu elewacji budynku i innych powierzchni wykonanych z kamienia, cegły, gresu, klinkieru, marmuru czy...

Wiosna i lato to czas gruntownych porządków. Jednak, by cieszyć się efektem na dłużej, po wyczyszczeniu elewacji budynku i innych powierzchni wykonanych z kamienia, cegły, gresu, klinkieru, marmuru czy granitu, trzeba je odpowiednio zaimpregnować. Jakie środki są najbardziej skuteczne i jak je wykorzystać?

Jacek Sawicki Ściany zewnętrzne w systemach elewacji wentylowanych

Ściany zewnętrzne w systemach elewacji wentylowanych Ściany zewnętrzne w systemach elewacji wentylowanych

Elewacje wentylowane są stosowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Znajdują uznanie inwestorów i architektów dzięki dużym możliwościom kreowania wyglądu budynku, a także optymalnym parametrom...

Elewacje wentylowane są stosowane zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Znajdują uznanie inwestorów i architektów dzięki dużym możliwościom kreowania wyglądu budynku, a także optymalnym parametrom cieplno­‑wilgotnościowym.

Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych "PIOTROWICE II" Elewacja z charakterem

Elewacja z charakterem Elewacja z charakterem

Budując domy naszych marzeń staramy się, aby ich elewacje były niepowtarzalne zarówno w zakresie stosowanych materiałów, jak i uzyskiwanych efektów wizualnych. Jednocześnie jednak, rozwiązania wykorzystujące...

Budując domy naszych marzeń staramy się, aby ich elewacje były niepowtarzalne zarówno w zakresie stosowanych materiałów, jak i uzyskiwanych efektów wizualnych. Jednocześnie jednak, rozwiązania wykorzystujące kamień naturalny, cegłę ręcznie formowaną czy drewno egzotyczne, okazują się często zbyt drogie. Pojawia się więc pytanie czy można uzyskać efektowne imitacje takich powierzchni przy użyciu tańszych materiałów.

Redakcja Nietypowy dom w formie pawilonu

Nietypowy dom w formie pawilonu Nietypowy dom w formie pawilonu

Dom w formie pawilonu wyróżnia się stonowaną biało-szarą elewacją oraz geometrycznymi bryłami. Dodatkowo architekci w nietypowy sposób odwrócili w nim funkcje strefy dziennej i nocnej. Projekt domu powstał...

Dom w formie pawilonu wyróżnia się stonowaną biało-szarą elewacją oraz geometrycznymi bryłami. Dodatkowo architekci w nietypowy sposób odwrócili w nim funkcje strefy dziennej i nocnej. Projekt domu powstał w warszawskiej pracowni 81.waw.pl.

Redakcja Brukowa opaska wokół domu. Do czego służy i jak ją wykonać?

Brukowa opaska wokół domu. Do czego służy i jak ją wykonać? Brukowa opaska wokół domu. Do czego służy i jak ją wykonać?

Brukowana opaska wokół domu nie jest obowiązkowym elementem projektu. Może być jednak praktyczna. Przede wszystkim zabezpieczy dolną partię elewacji przed zabrudzeniem (chodzi głównie o brud unoszony z...

Brukowana opaska wokół domu nie jest obowiązkowym elementem projektu. Może być jednak praktyczna. Przede wszystkim zabezpieczy dolną partię elewacji przed zabrudzeniem (chodzi głównie o brud unoszony z ziemi przez padający deszcz). Będzie również stanowić estetyczne odcięcie domu od ogrodu.

Redakcja Czym kierować się przy wyborze koloru elewacji?

Czym kierować się przy wyborze koloru elewacji? Czym kierować się przy wyborze koloru elewacji?

Elewacja to poza dachem element budynku, na który najczęściej zwracamy uwagę. Warto więc zadbać o to, aby kolor ścian był miły dla oka, a przy tym współgrał z otoczeniem.

Elewacja to poza dachem element budynku, na który najczęściej zwracamy uwagę. Warto więc zadbać o to, aby kolor ścian był miły dla oka, a przy tym współgrał z otoczeniem.

Redakcja Jak dobrać strukturę tynku elewacyjnego?

Jak dobrać strukturę tynku elewacyjnego? Jak dobrać strukturę tynku elewacyjnego?

Dekoracyjny tynk elewacyjny to bardzo popularny materiał wykończeniowy stosowany w domach jednorodzinnych, obiektach użyteczności publicznej oraz budynkach wielorodzinnych. Bogata oferta rynkowa powoduje,...

Dekoracyjny tynk elewacyjny to bardzo popularny materiał wykończeniowy stosowany w domach jednorodzinnych, obiektach użyteczności publicznej oraz budynkach wielorodzinnych. Bogata oferta rynkowa powoduje, że inwestorzy oraz wykonawcy mogą wybrać nie tylko rodzaj produktu, ale także jego kolor oraz fakturę. Ostatni parametr jest szczególnie istotny dla podniesienia walorów estetycznych elewacji. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze struktury tynku elewacyjnego.

Krystyna Stankiewicz Kolor elewacji - jak wybrać odpowiedni?

Kolor elewacji - jak wybrać odpowiedni? Kolor elewacji - jak wybrać odpowiedni?

W zależności od barwy elewacji dom może sprawiać wrażenie lekkiej lub masywnej budowli, a jego sylwetka wtapiać się w otoczenie lub z nim kontrastować.

W zależności od barwy elewacji dom może sprawiać wrażenie lekkiej lub masywnej budowli, a jego sylwetka wtapiać się w otoczenie lub z nim kontrastować.

Redakcja Tynk z efektem kamienia

Tynk z efektem kamienia Tynk z efektem kamienia

Kamień zachwyca swoją różnorodnością oraz ponadczasowym pięknem. Niestety koszt jego montażu na elewacji jest bardzo wysoki, a sam proces należy do czasochłonnych i skomplikowanych. Nie oznacza to jednak,...

Kamień zachwyca swoją różnorodnością oraz ponadczasowym pięknem. Niestety koszt jego montażu na elewacji jest bardzo wysoki, a sam proces należy do czasochłonnych i skomplikowanych. Nie oznacza to jednak, że mamy porzucić marzenia o kamiennej elewacji. Na rynku dostępne są m.in. tynki i farby imitujące ten materiał.

Jacek Sawicki Ocieplamy dom. Nie zapomnij o bezpiecznych rusztowaniach!

Ocieplamy dom. Nie zapomnij o bezpiecznych rusztowaniach! Ocieplamy dom. Nie zapomnij o bezpiecznych rusztowaniach!

Ocieplanie budynku nieodłącznie wiąże się z koniecznością wykonywania prac na wysokości i z tego względu obarczone jest ryzykiem wypadkowości. Aby temu zapobiec, przy prowadzeniu robót należy zachować...

Ocieplanie budynku nieodłącznie wiąże się z koniecznością wykonywania prac na wysokości i z tego względu obarczone jest ryzykiem wypadkowości. Aby temu zapobiec, przy prowadzeniu robót należy zachować szczególne środki ostrożności.

Redakcja Jak dobrać kolor elewacji?

Jak dobrać kolor elewacji? Jak dobrać kolor elewacji?

Kolor w architekturze jest ważnym elementem wpływającym nie tylko na estetykę budynku. Podkreśla również jego funkcje użytkowe.

Kolor w architekturze jest ważnym elementem wpływającym nie tylko na estetykę budynku. Podkreśla również jego funkcje użytkowe.

Redakcja Jak naprawić zniszczoną elewację?

Jak naprawić zniszczoną elewację? Jak naprawić zniszczoną elewację?

Wiosną wyraźnie widać wszystkie usterki i ubytki, które nadwerężyły naszą elewację w okresie jesienno-zimowym. Podpowiadamy, jak je znaleźć, ocenić wielkość i naprawić szkody w warstwie tynku.

Wiosną wyraźnie widać wszystkie usterki i ubytki, które nadwerężyły naszą elewację w okresie jesienno-zimowym. Podpowiadamy, jak je znaleźć, ocenić wielkość i naprawić szkody w warstwie tynku.

Agata Grudecka Cokoły - co warto o nich wiedzieć?

Cokoły - co warto o nich wiedzieć? Cokoły - co warto o nich wiedzieć?

Cokół to najniższa część ściany zewnętrznej budynku. Wykończony okładziną zabezpiecza dom przed zawilgoceniem, zabrudzeniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Oprócz funkcji ochronnej pełni także funkcję dekoracyjną....

Cokół to najniższa część ściany zewnętrznej budynku. Wykończony okładziną zabezpiecza dom przed zawilgoceniem, zabrudzeniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Oprócz funkcji ochronnej pełni także funkcję dekoracyjną. Ciekawie zaprojektowany może efektownie dopełnić architekturę budynku.

Agata Grudecka Jaki materiał na elewację?

Jaki materiał na elewację? Jaki materiał na elewację?

Materiałów na elewację jest wiele. Jak wybrać ten właściwy dla naszego domu? Przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Materiałów na elewację jest wiele. Jak wybrać ten właściwy dla naszego domu? Przedstawiamy najpopularniejsze z nich.

Redakcja Elewacja wizytówką domu

Elewacja wizytówką domu Elewacja wizytówką domu

Każdy z nas chce, by jego dom zachwycał nie tylko jego mieszkańców, ale i sąsiadów czy przypadkowych przechodniów spacerujących w naszych okolicach. A nic tak nie doda uroku naszemu domowi jak elegancka...

Każdy z nas chce, by jego dom zachwycał nie tylko jego mieszkańców, ale i sąsiadów czy przypadkowych przechodniów spacerujących w naszych okolicach. A nic tak nie doda uroku naszemu domowi jak elegancka i oryginalna elewacja.

Jacek Sawicki Farby elewacyjne - jaką wybrać?

Farby elewacyjne - jaką wybrać? Farby elewacyjne - jaką wybrać?

Zewnętrzne powłoki malarskie powinny spełniać dwie podstawowe funkcje: chronić znajdujące się pod nimi wyprawy tynkarskie oraz nadawać elewacjom estetyczny wygląd.

Zewnętrzne powłoki malarskie powinny spełniać dwie podstawowe funkcje: chronić znajdujące się pod nimi wyprawy tynkarskie oraz nadawać elewacjom estetyczny wygląd.

Krystyna Stankiewicz Dom z garażem

Dom z garażem Dom z garażem

Wielkość i usytuowanie garażu zależą od wymiarów i położenia działki oraz potrzeb mieszkańców. Przy wyborze bramy garażowej liczy się przede wszystkim architektura domu, kolorystyka elewacji i wygoda.

Wielkość i usytuowanie garażu zależą od wymiarów i położenia działki oraz potrzeb mieszkańców. Przy wyborze bramy garażowej liczy się przede wszystkim architektura domu, kolorystyka elewacji i wygoda.

Krystyna Stankiewicz W Polsce powstaje pierwszy earthship

W Polsce powstaje pierwszy earthship W Polsce powstaje pierwszy earthship

Budowę takiego domu rozpoczęto w Mierzeszynie (gmina Trąbki Wielkie k. Pruszcza Gdańskiego).

Budowę takiego domu rozpoczęto w Mierzeszynie (gmina Trąbki Wielkie k. Pruszcza Gdańskiego).

Małgorzata Borys, pracownia mamArchitekci Architekt radzi. Jak zaadaptować gotowy projekt domu

Architekt radzi. Jak zaadaptować gotowy projekt domu Architekt radzi. Jak zaadaptować gotowy projekt domu

Zakup gotowego projektu do dopiero początek drogi do wymarzonego domu. Każdy bowiem projekt wymaga pewnej indywidualizacji i dostosowania go do potrzeb inwestora. Jednak kreowanie domowej przestrzeni wiąże...

Zakup gotowego projektu do dopiero początek drogi do wymarzonego domu. Każdy bowiem projekt wymaga pewnej indywidualizacji i dostosowania go do potrzeb inwestora. Jednak kreowanie domowej przestrzeni wiąże się z wieloma aspektami, sporą wiedzą techniczną, budowlaną i prawną, dlatego warto skorzystać z porad doświadczonego projektanta, który wszelkie adaptacje i przeróbki przeprowadzi zgodnie ze sztuką.

Redakcja Jak wybrać dom na działkę z wjazdem od południa

Jak wybrać dom na działkę z wjazdem od południa Jak wybrać dom na działkę z wjazdem od południa

Działka z wjazdem od południa podlega specyficznym prawom, które wymagają zastosowania konkretnych rozwiązań architektonicznych. Aby w pełni wykorzystać możliwości takiej posesji, warto zdecydować się...

Działka z wjazdem od południa podlega specyficznym prawom, które wymagają zastosowania konkretnych rozwiązań architektonicznych. Aby w pełni wykorzystać możliwości takiej posesji, warto zdecydować się na projekt pozwalający optymalnie wykorzystać przestrzeń i różnice nasłonecznienia, a całość dopasować do wyznaczonych warunków zabudowy.

Małgorzata Borys, pracownia mamArchitekci Architekt radzi. Jedno mieszkanie – dwa warianty funkcjonalne

Architekt radzi. Jedno mieszkanie – dwa warianty funkcjonalne Architekt radzi. Jedno mieszkanie – dwa warianty funkcjonalne

Architekci chyba najbardziej na świecie lubią łamigłówki. I nie mówię tu o sudoku czy tzw. jolkach, chodzi o łamigłówki, które rozwiązujemy każdego dnia. Bo czym innym można bowiem nazwać opracowanie układu...

Architekci chyba najbardziej na świecie lubią łamigłówki. I nie mówię tu o sudoku czy tzw. jolkach, chodzi o łamigłówki, które rozwiązujemy każdego dnia. Bo czym innym można bowiem nazwać opracowanie układu funkcjonalnego budynku czy pojedynczego mieszkania?

Wybrane dla Ciebie

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Nawiewniki okienne - czy należy je montować? » Nawiewniki okienne - czy należy je montować? »

Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie »

Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie » Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie »

Jaki styropian na elewację? »

Jaki styropian na elewację? » Jaki styropian na elewację? »

Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Ochroń rynny przed zamarzaniem » Ochroń rynny przed zamarzaniem »

Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok »

Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok » Odkryj wnętrzarskie trendy na 2024 rok »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom » Prysznic czy wanna? Przekonaj się, co odpowiada Twoim potrzebom »

Odzyskaj swoje ciepło

Odzyskaj swoje ciepło Odzyskaj swoje ciepło

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym» Automatyzacja z klasą. Bezpieczeństwo i komfort w jednym»

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe » Dachy na całe życie? Nowoczesne i trwałe pokrycia dachowe »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu » Ekonomiczne sterowanie temperaturą w domu »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi » Energooszczędność w nowoczesnym stylu? O co w niej chodzi »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji » Jakie są nowości dla specjalistów w projektowaniu zrównoważonej retencji »

Najnowsze produkty i technologie

Action Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni? Jaką płytę grzewczą wybrać do kuchni?

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak...

Kuchnia przez wiele osób nazywana jest sercem domu. W pewien sposób łączy pokolenia, pozwala razem spędzać czas i oczywiście stała się synonimem przyjemności, jaką daje jedzenie. To dlatego właśnie tak dużą wagę przykładamy do wykończenia tego miejsca, wyboru mebli oraz sprzętu kuchennego. Na tym tle widać, że wybór odpowiedniej płyty grzewczej wpływa dość mocno na komfort gotowania oraz wygląd wnętrza. Coraz częściej klienci zamiast tradycyjnych kuchenek gazowych wybierają nowoczesne płyty elektryczne...

laczynasnapiecie.pl Jak działa pompa ciepła i dlaczego warto w nią zainwestować?

Jak działa pompa ciepła i dlaczego warto w nią zainwestować? Jak działa pompa ciepła i dlaczego warto w nią zainwestować?

Pompa ciepła to innowacyjne urządzenie, które zyskuje na popularności wśród systemów ogrzewania i chłodzenia domów. Jej kluczową zaletą jest efektywność energetyczna, która przekłada się na niższe rachunki...

Pompa ciepła to innowacyjne urządzenie, które zyskuje na popularności wśród systemów ogrzewania i chłodzenia domów. Jej kluczową zaletą jest efektywność energetyczna, która przekłada się na niższe rachunki za energię oraz ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Wyjaśnijmy, jak działa pompa ciepła oraz dlaczego jej instalacja może być korzystną inwestycją.

Euroterm24.pl Zyskuj podwójnie na targach Euroterm24.pl

Zyskuj podwójnie na targach Euroterm24.pl Zyskuj podwójnie na targach Euroterm24.pl

Euroterm24.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fachowców z branży hydraulicznej, kotłowniczej oraz sanitarno-technicznej, oferując specjalne promocje i nagrody za zakupy. Specjalnie dla nich hurtownia przygotowała...

Euroterm24.pl wychodzi naprzeciw oczekiwaniom fachowców z branży hydraulicznej, kotłowniczej oraz sanitarno-technicznej, oferując specjalne promocje i nagrody za zakupy. Specjalnie dla nich hurtownia przygotowała akcję online „e-Targi 2024”. Ta inicjatywa ma na celu ułatwienie codziennej pracy instalatorów i przyniesieniem im dodatkowych zysków.

KRISPOL Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne...

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne trendy.

KRISPOL Wybierz ekologiczne produkty KRISPOL i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju

Wybierz ekologiczne produkty KRISPOL i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju Wybierz ekologiczne produkty KRISPOL i zbuduj dom z Gwarancją Spokoju

Coraz częściej marzymy o własnym domu, koniecznie z ogrodem. Pragniemy przestrzeni skrojonej na miarę naszych potrzeb, pięknej, bliskiej naturze, bezpiecznej i ekonomicznej. Jesteśmy świadomi, że to od...

Coraz częściej marzymy o własnym domu, koniecznie z ogrodem. Pragniemy przestrzeni skrojonej na miarę naszych potrzeb, pięknej, bliskiej naturze, bezpiecznej i ekonomicznej. Jesteśmy świadomi, że to od nas, od naszych długoterminowych inwestycji i codziennych decyzji, zależy wygląd świata, w którym będą żyć przyszłe pokolenia. Wybierając solidne i sprawdzone produkty od renomowanego producenta dajemy im szansę, aby mogły oddychać czystym powietrzem i cieszyć się pełnią zdrowia.

KRISPOL Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru

Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru Jak kupować okna? 7 czynników, które sprawią, że będziesz zadowolony z wyboru

Bez względu na to, czy budujesz nowy dom, czy chcesz zmodernizować stary, stolarka okienna stanowi ważny punkt w kosztorysie. Nowoczesne okno składa się z ponad 40 elementów. Dla osoby, która nie jest...

Bez względu na to, czy budujesz nowy dom, czy chcesz zmodernizować stary, stolarka okienna stanowi ważny punkt w kosztorysie. Nowoczesne okno składa się z ponad 40 elementów. Dla osoby, która nie jest ekspertem – przeglądanie i porównywanie ofert to często czarna magia. Przygotowaliśmy ściągę, która może być przydatna na etapie podejmowania decyzji.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.pl



Facebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.