EkspertBudowlany.pl

Remont nieruchomości a kredyt firmowy

Rankomat | 2020-09-16

Kredyt firmowy jest przyznawany na ściśle określone lub dowolne cele, ale związane z prowadzoną działalnością. Czy to oznacza, że nie można sfinansować nim prywatnych wydatków, na przykład zakupu lub remontu nieruchomości mieszkalnej? Jeśli nie, to skąd najlepiej jest wziąć środki na takie inwestycje?

treść sponsorowana

Niektóre kredyty firmowe, takie jak kredyt gotówkowy czy odnawialny, służą do finansowania dowolnych wydatków związanych z firmą. Warto jednak zauważyć, że część drobnych przedsiębiorców nie ma osobnego rachunku firmowego, tak więc środki z kredytu dla firm muszą wpłynąć na ich prywatne konto osobiste. Niektórzy z nich mogą zastanawiać się zatem, czy część lub nawet całość takiego finansowania dałoby się przeznaczyć na remont lub zakup prywatnej nieruchomości, albo inny wydatek niezwiązany z prowadzoną działalnością.

Kredyt firmowy – tylko do celów związanych z firmą

Finansowanie kredytem firmowym remontu lub zakupu prywatnej nieruchomości jest w zasadzie niemożliwe. Jest tak przede wszystkim dlatego, że w każdej umowie kredytowej jaką zawiera przedsiębiorca, pojawia się zapis narzucający wymóg wydania środków na cele firmowe. Poza tym, nawet jeśli korzysta on z kredytu pozwalającego pokryć dowolne wydatki, powinien posiadać dowody dotyczące sfinansowanych z jego pomocą operacji – nieudokumentowanie rzeczywistych transakcji naraża na negatywne konsekwencje ze strony organów skarbowych.

Należy podkreślić, że dziś możliwość wykorzystania kredytu firmowego do celów prywatnych jest ograniczona również z przyczyn technicznych. Jest tak choćby dlatego, że większość banków nie udziela kredytów firmowych osobom, które nie posiadają osobnego konta bankowego dla firm.
Kredytem dla firm bez problemu można sfinansować zakup lub budowę nieruchomości przeznaczonej do celów związanych z prowadzoną działalnością; może być to magazyn, biuro lub inny budynek firmowy. W tym wypadku, w wyborze najlepszego dla siebie rodzaju finansowania, pomoże przedsiębiorcy ranking kredytów firmowych. A co z remontem lub zakupem mieszkania bądź domu? Jaki kredyt powinien w tej sytuacji zaciągnąć przedsiębiorca?

Sposoby finansowania remontu lub zakupu nieruchomości mieszkaniowej

Jeśli chodzi o finansowanie prywatnych wydatków, przedsiębiorcy mają do dyspozycji w zasadzie te same produkty kredytowe, co zwykli, nieprowadzący działalności gospodarczej, klienci banków. Będąc w potrzebie finansowej mogą skorzystać między innymi z kredytu gotówkowego, limitu odnawialnego w koncie, karty kredytowej czy pożyczki hipotecznej. Gdy potrzebują środków na remont lub zakup nieruchomości prywatnej, mogą również sięgnąć po kredyt hipoteczny.

Choć cele związane z nieruchomością prywatną można sfinansować za pomocą dowolnego ze wspomnianych produktów, to jednak w większości przypadków wybór ogranicza się do dwóch rozwiązań: kredytu hipotecznego oraz kredytu gotówkowego. Niezależnie który z nich wybierze przedsiębiorca, musi liczyć się z nieco większymi wymaganiami kredytowymi, niż na przykład klient zatrudniony na umowę o pracę. Bank może wymagać od niego między innymi dłuższego stażu czy lepszego udokumentowania zarobków, a przy tym zastosuje nieco mniej korzystny sposób wyliczania dochodów na potrzeby oceny zdolności kredytowej. Z większą ilością formalności i dłuższymi procedurami musi liczyć się zwłaszcza, gdy wnioskuje o kredyt hipoteczny lub wysokokwotowy kredyt gotówkowy.

Kredyt gotówkowy na remont nieruchomości

W większości przypadków remont nieruchomości najlepiej jest sfinansować kredytem gotówkowym. Dzięki niemu można w szybki i wygodny sposób pożyczyć od kilku do nawet 200 tysięcy złotych, przy okresie finansowania wynoszącym od kilku miesięcy do około 10 lat. Może sprawdzić się zatem zarówno, gdy planowane jest jedynie odświeżenie części lub całego mieszkania, jak i w przypadku gruntownego remontu domu.

Kredyt gotówkowy ma tę zaletę, że nie wymaga wnoszenia wkładu własnego, a najczęściej również ustanawiania innych zabezpieczeń. Przy większej kwocie finansowania, rzędu 100 i więcej tysięcy złotych, bank może oczekiwać wykupienia polisy na życie, ale zwykle wystarczające jest zabezpieczenie w postaci oświadczenia o dobrowolnym poddaniu się egzekucji.

Minusem kredytu gotówkowego są relatywnie wysokie koszty, ale mimo to, dla osób chcących pożyczyć na remont kilka czy kilkanaście tysięcy złotych, najczęściej i tak jest najbardziej opłacalną opcją finansowania. Jego oprocentowanie i prowizja są wyższe niż w przypadku kredytu hipotecznego, jednak z drugiej strony, w przeciwieństwie do niego, nie wymaga już ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.
Decydując się na kredyt gotówkowy warto skorzystać z porównywarki finansowej dostępnej na stronie: https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/. Z jej pomocą można w kilka minut sprawdzić i porównać aktualne oferty kredytowe banków, a co za tym idzie, wybrać najbardziej opłacalną propozycję finansowania.

Kredyt hipoteczny – dobry na zakup lub większy remont nieruchomości

W przypadku zakupu mieszkania, rozbudowy domu czy większego remontu nieruchomości, najczęściej lepiej jest skorzystać z kredytu hipotecznego. Taki produkt wiąże się z dużą ilością formalności, długimi procedurami, licznymi kosztami okołokredytowymi, a także koniecznością ustanowienia hipoteki i innych zabezpieczeń, jednak jest jednocześnie jednym z najtańszych źródeł finansowania.

Oprocentowanie kredytu hipotecznego sięga zwykle około 2-3 procent w skali roku, a prowizja za jego przyznanie najczęściej nie więcej niż 1-2 procent pożyczonej kwoty. Dlatego o ile w przypadku kredytu gotówkowego RRSO wynosi zwykle kilkanaście procent, tak w ofertach kredytów hipotecznych nie przekracza ono zwykle 3-4 procent. Oznacza to, że mimo występowania dodatkowych kosztów (związanych m.in. z ubezpieczeniem czy wyceną nieruchomości), przy finansowaniu na kwotę 50, 100 czy więcej tysięcy złotych, kredyt hipoteczny jest bardziej opłacalnym wyborem.

Trzeba pamiętać, że kredyt hipoteczny na remont nieruchomości można zaciągnąć pod warunkiem, że nie jest ona obciążona hipoteką. Jeśli zatem dana nieruchomość została zakupiona na kredyt hipoteczny, który nie został jeszcze spłacony, to jej remont można sfinansować jedynie kredytem gotówkowym lub innym produktem niewymagającym ustanawiania hipoteki.

Podsumowanie

Jak widać, przedsiębiorca zainteresowany kredytowanym zakupem lub remontem nieruchomości mieszkaniowej ma do wyboru różne opcje finansowania. Ważne jednak, aby skupił się na ofertach dla klientów indywidualnych, bo to właśnie one są przeznaczone dla inwestycji prywatnych. Jeśli natomiast przedsięwzięcie ma dotyczyć nieruchomości firmowej, to również i w tym wypadku warto wziąć pod uwagę głównie oferty kredytów gotówkowych i hipotecznych, ale tych z oferty biznesowej.

Komentarze

Najnowsze produkty i technologie

Jaki kominek wybrać do małego domu?

Jaki kominek wybrać do małego domu? Jaki kominek wybrać do małego domu?

Kominki z wkładem gazowym oraz gazowe piecyki wolno stojące to urządzenia, które idealnie sprawdzają się nie tylko w dużych domach i onieśmielających metrażem apartamentach. Polska marka Kratki, działająca...

Kominki z wkładem gazowym oraz gazowe piecyki wolno stojące to urządzenia, które idealnie sprawdzają się nie tylko w dużych domach i onieśmielających metrażem apartamentach. Polska marka Kratki, działająca na rynku od ponad 20 lat, w swej bogatej ofercie posiada również produkty zaprojektowane tak, aby spełniały oczekiwania właścicieli małych domów lub niewielkich mieszkań.

Obudowy do elektroniki – czym powinny się charakteryzować obudowy najwyższej jakości?

Obudowy do elektroniki – czym powinny się charakteryzować obudowy najwyższej jakości? Obudowy do elektroniki – czym powinny się charakteryzować obudowy najwyższej jakości?

Projektując dowolne urządzenie elektroniczne prędzej czy później staniemy przed wyborem odpowiedniej obudowy. Obudowy uniwersalne występują w wielu wersjach i wymiarach. Dostępne są zarówno obudowy plastikowe,...

Projektując dowolne urządzenie elektroniczne prędzej czy później staniemy przed wyborem odpowiedniej obudowy. Obudowy uniwersalne występują w wielu wersjach i wymiarach. Dostępne są zarówno obudowy plastikowe, jak i obudowy metalowe. Materiał, z którego wykonana jest obudowa do elektroniki to jednak tylko jeden z istotnych parametrów. Pozostałe to kształt, wymiar, klasa szczelności, a czasem nawet kolor.

Kurki kulowe F-Comfort

Kurki kulowe F-Comfort Kurki kulowe F-Comfort

Kurki kulowe, nazywane także zaworami kulowymi, należą do tej grupy produktów, których nie widać w codziennym użytkowaniu instalacji, i w przypadku których walory wizualne są drugoplanowe, a decydujące...

Kurki kulowe, nazywane także zaworami kulowymi, należą do tej grupy produktów, których nie widać w codziennym użytkowaniu instalacji, i w przypadku których walory wizualne są drugoplanowe, a decydujące znaczenie mają aspekty użytkowe oraz parametry techniczne. W praktyce zawory te są jednak jednymi z najbardziej powszechnie stosowanych urządzeń armatury instalacyjnej, występując w wielu rodzajach i średnicach nominalnych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia schodów?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia schodów? Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia schodów?

Porządne schody często postrzegane są jako wizytówka domu lub piętrowego mieszkania, jednak trzeba pamiętać, że dla uzyskania idealnego efektu równie istotne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia.

Porządne schody często postrzegane są jako wizytówka domu lub piętrowego mieszkania, jednak trzeba pamiętać, że dla uzyskania idealnego efektu równie istotne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia.

Mieszkania dwupoziomowe – wady i zalety takiej inwestycji

Mieszkania dwupoziomowe – wady i zalety takiej inwestycji Mieszkania dwupoziomowe – wady i zalety takiej inwestycji

Dwupoziomowe mieszkania to trend, który coraz częściej powraca w nowoczesnym budownictwie. W latach 70. i 80. próbowano aranżować takie mieszkania w wielkiej płycie, spotkać je można było oczywiście w...

Dwupoziomowe mieszkania to trend, który coraz częściej powraca w nowoczesnym budownictwie. W latach 70. i 80. próbowano aranżować takie mieszkania w wielkiej płycie, spotkać je można było oczywiście w starszych kamienicach. Dzisiaj mieszkanie dwupoziomowe można kupić zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Dla klientów deweloperów to możliwość zakupu dodatkowego piętra za nieco niższą cenę. W przypadku rynku wtórnego także można liczyć na atrakcyjne oferty. Przede wszystkim liczą się jednak...

Remont nieruchomości a kredyt firmowy

Remont nieruchomości a kredyt firmowy Remont nieruchomości a kredyt firmowy

Kredyt firmowy jest przyznawany na ściśle określone lub dowolne cele, ale związane z prowadzoną działalnością. Czy to oznacza, że nie można sfinansować nim prywatnych wydatków, na przykład zakupu lub remontu...

Kredyt firmowy jest przyznawany na ściśle określone lub dowolne cele, ale związane z prowadzoną działalnością. Czy to oznacza, że nie można sfinansować nim prywatnych wydatków, na przykład zakupu lub remontu nieruchomości mieszkalnej? Jeśli nie, to skąd najlepiej jest wziąć środki na takie inwestycje?

Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia

Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia

Rozmowa ze Sławomirem Gąsiorowskim, poświęcona zasadom i przewagom stosowania tynków wapiennych nad produktami konkurencyjnymi.

Rozmowa ze Sławomirem Gąsiorowskim, poświęcona zasadom i przewagom stosowania tynków wapiennych nad produktami konkurencyjnymi.

Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać

Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać

Dość często białe naloty na murach są kojarzone z występowaniem wapna w zaprawie murarskiej. Jest to głównie spowodowane białą barwą nalotu, która jest automatycznie kojarzona z białym wapnem hydratyzowanym...

Dość często białe naloty na murach są kojarzone z występowaniem wapna w zaprawie murarskiej. Jest to głównie spowodowane białą barwą nalotu, która jest automatycznie kojarzona z białym wapnem hydratyzowanym dodawanym do zaprawy murarskiej.

Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej?

Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej? Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej?

W wielu krajach stosowanie plastyfikatorów (domieszek) do zapraw cementowych wykonywanych bezpośrednio na budowie jest prawnie zakazane. Normy europejskie zawierają liczne ostrzeżenia przed ich pochopnym...

W wielu krajach stosowanie plastyfikatorów (domieszek) do zapraw cementowych wykonywanych bezpośrednio na budowie jest prawnie zakazane. Normy europejskie zawierają liczne ostrzeżenia przed ich pochopnym użyciem. A w Polsce? A w Polsce można je kupić bez większych problemów w wielu składach budowlanych.

Wapno - naturalne i zdrowe

Wapno - naturalne i zdrowe Wapno - naturalne i zdrowe

"Tradycyjny" oznacza w budownictwie materiał sprawdzony i przetestowany przez kolejne pokolenia budowniczych i użytkowników. Zaprawy murarskie i tynkarskie wykonywane w oparciu o spoiwo wapienne istnieją...

"Tradycyjny" oznacza w budownictwie materiał sprawdzony i przetestowany przez kolejne pokolenia budowniczych i użytkowników. Zaprawy murarskie i tynkarskie wykonywane w oparciu o spoiwo wapienne istnieją w budownictwie od co najmniej tysiąca lat. Informacja ta, zdaje się być współczesnym inwestorom i wykonawcom zupełnie nieprzydatna. Może jednak warto się przez chwilę zastanowić, dlaczego wapno od tylu wieków nadal jest stosowane w budownictwie?

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – szybki ratunek w ostatniej chwili

Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – szybki ratunek w ostatniej chwili Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – szybki ratunek w ostatniej chwili

Dzięki domowemu przyrządzeniu posiłków można stosunkowo łatwo i skutecznie zaoszczędzić pieniądze. Pozwala to też poprawić jakość spożywanych posiłków. Nie ma się jednak co oszukiwać, przyrządzenia nowych...

Dzięki domowemu przyrządzeniu posiłków można stosunkowo łatwo i skutecznie zaoszczędzić pieniądze. Pozwala to też poprawić jakość spożywanych posiłków. Nie ma się jednak co oszukiwać, przyrządzenia nowych dań każdego dnia może być męczące. Osoby spędzające większość czasu poza domem, np. w pracy czy na uczelni, mogą też z trudem wygospodarować na to czas. Dobrym rozwiązaniem jest więc przygotowanie większej ilości oraz schowanie do lodówki lub zamrożenie tego, co zostanie. Dzięki odpowiedniej kuchence...

Płyta warstwowa w roli głównej

Płyta warstwowa w roli głównej Płyta warstwowa w roli głównej

Widzieliście z pewnością rosnące jak grzyby po deszczu hale magazynowe i produkcyjne z charakterystyczną strukturą ścian - jakby powstały z szerokich paneli. To robiąca zawrotną karierę płyta warstwowa,...

Widzieliście z pewnością rosnące jak grzyby po deszczu hale magazynowe i produkcyjne z charakterystyczną strukturą ścian - jakby powstały z szerokich paneli. To robiąca zawrotną karierę płyta warstwowa, taka jak ta użyta do budowy zakładów Chipita w Tomaszowie Mazowieckim.

Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach

Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach Automatyczny dach retencyjny Optigruen – nowoczesna technologia w ochronie przeciwpowodziowej w miastach

Zielone dachy retencyjne ekstensywne i intensywne to elementarny czynnik racjonalnego gospodarowania wodami opadowymi. Kanalizacja prawie we wszystkich miastach jest już przestarzała i ma zbyt małą przepustowość.

Zielone dachy retencyjne ekstensywne i intensywne to elementarny czynnik racjonalnego gospodarowania wodami opadowymi. Kanalizacja prawie we wszystkich miastach jest już przestarzała i ma zbyt małą przepustowość.

Czym się kierować podczas wyboru instalacji PV?

Czym się kierować podczas wyboru instalacji PV? Czym się kierować podczas wyboru instalacji PV?

Fotowoltaika z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Coraz więcej osób rozumie potrzebę dbania o środowisko i dostrzega korzyści płynące z montażu paneli PV. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia jednak,...

Fotowoltaika z roku na rok zyskuje na znaczeniu. Coraz więcej osób rozumie potrzebę dbania o środowisko i dostrzega korzyści płynące z montażu paneli PV. Mnogość dostępnych na rynku rozwiązań sprawia jednak, że czasem trudno nam wybrać najwłaściwszy dla siebie produkt. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF?

Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF? Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF?

Drzwi wewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji – stanowią jeden z ważnych elementów aranżacji domu, a ponadto oddzielają wnętrza, chronią przed hałasem i zapewniają domownikom intymność. Podczas zakupów...

Drzwi wewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji – stanowią jeden z ważnych elementów aranżacji domu, a ponadto oddzielają wnętrza, chronią przed hałasem i zapewniają domownikom intymność. Podczas zakupów warto kierować się więc nie tylko estetyką, ale również ich solidnością. Dzięki temu posłużą przez długi czas i dopełnią wystrój mieszkania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.