EkspertBudowlany.pl

Ogrodzenia posesyjne WIŚNIOWSKI

WIŚNIOWSKI Sp. z o.o. | 2021-05-12
Fot. Wiśniowski

Fot. Wiśniowski

Stalowe ogrodzenia posesyjne WIŚNIOWSKI, to nieograniczone możliwości kreowania przydomowej architektury krajobrazu. Idealnie wkomponowują się w otoczenie, stanowiąc jednocześnie doskonałą barierę ciszy i bezpieczeństwa.

treść sponsorowana

Dom to nie tylko budynek zamknięty ścianami, to również otoczenie

Jego granice wytycza ogrodzenie, którego zadaniem jest ochrona naszego mienia oraz dopełnienie przestrzennej kompozycji całej posesji. W zależności od gustów, a także zawartości portfela, można się ogrodzić na kilka sposobów, używając różnych materiałów takich jak stal, drewno, beton, aluminium czy tworzywa. Większość materiałów jest jednak droga w utrzymaniu ze względu na konieczność częstych konserwacji, czy nawet wymiany poszczególnych elementów. Dlatego warto zainwestować w ogrodzenie ze stali, które stanowi najbardziej uniwersalne i trwałe rozwiązanie.

Ogrodzenia posesyjne WIŚNIOWSKI Ogrodzenia posesyjne WIŚNIOWSKI

Kompletny system w sprawdzonej konstrukcji

Systemy ogrodzeniowe WIŚNIOWSKI to bramy, furtki, segmenty oraz akcesoria montażowe, czyli wszystkie niezbędne elementy do ogrodzenia posesji. Profilowane kształtowniki lub pręty stalowe o kwadratowym przekroju, łączone metodą spawania tworzą solidną konstrukcję. Wszystkie elementy są opracowane w taki sposób, aby zapewnić profesjonalny, łatwy i szybki montaż ogrodzenia. Można zastosować wiele możliwości doboru szerokości segmentów ogrodzeniowych. Wśród nich znajduje się tzw. typoszereg, czyli segmenty o standardowej szerokości 2,5 lub 3 m z ostatnim segmentem tzw. wynikowym.

Innym sposobem może być dobór segmentów o równej szerokości pod indywidualne zamówienie „na wymiar”. Pochyły teren, czy przeszkody w linii ogrodzenia nie stanowią żadnych przeszkód. Schodkowanie segmentów czyli „kaskada” lub segmenty przekoszone pozwolą dopasować ogrodzenie do ukształtowania terenu. W ogrodzenie można wkomponować takie elementy jak: skrzynka na listy czy skrzynka elektryczna. W segmencie wykonuje się ramę, w której montowana jest skrzynka, dzięki czemu dostęp do niej nie jest niczym ograniczony.

Ogrodzenia posesyjne WIŚNIOWSKI Ogrodzenia posesyjne WIŚNIOWSKI

Ostoja bezpieczeństwa

Bramy, furtki, słupki, segmenty oraz akcesoria montażowe, pozwolą uzyskać jednolitą całość, a dzięki dokładnemu dopasowaniu wszystkich elementów stają się idealnym zabezpieczeniem każdego domu.  Wszystkie bramy zarówno skrzydłowe jak i przesuwne oraz furtki są certyfikowane europejskim znakiem CE. Jest to potwierdzenie ich niezawodnej i bezpiecznej pracy w każdych.

Charakterystyczną cechą ogrodzeń WIŚNIOWSKI jest ich stabilność i trwałość. Konstrukcja poszczególnych elementów w zależności od wzoru oparta jest na stalowych kształtownikach lub prętach łączonych metodą spawania. Wszystkie części składowe ogrodzenia są zabezpieczone antykorozyjnie, za pomocą systemu DUPLEX, dzięki któremu uzyskuje się podwójną powłokę w postaci warstwy cynku oraz farby nakładanej techniką malowania proszkowego. Odpowiednio dobrana grubość powłoki cynkowej w połączeniu z warstwą farby proszkowej zapewnia ogrodzeniom długoletnie użytkowanie.

Do produkcji używana jest stal najwyższej jakości o odpowiednim składzie chemicznym. Prawidłowe proporcje węgla, fosforu i krzemu zawarte w stali nadają jej optymalnych właściwości łączenia z powłokami cynkowymi, dzięki czemu ogrodzenia WIŚNIOWSKI zyskują najwyższy stopień zabezpieczenia przed korozją.

Komfort, funkcjonalność i estetyka dzięki unikalnym rozwiązaniom

Ogrodzenia WIŚNIOWSKI posiadają szereg rozwiązań wpływających na podwyższenie komfortu użytkowania, który odczuwalny jest właściwie na każdym kroku. Automatyczne bramy można wygodnie i komfortowo otworzyć i zamknąć nadajnikiem, który poza uruchomieniem napędu bramy, włączy oświetlenie podjazdu lub bramę garażową. Ciekawostką w dziedzinie automatyki bram jest System Sterowania i Powiadomień WIŚNIOWSKI. Dzięki systemowi sterowania i powiadomień GSM, użytkownik nie jest ograniczony odległością od bramy, ani koniecznością posiadania osobnego nadajnika. Wystarczy telefon komórkowy.

Bramę można otworzyć lub zamknąć z każdego miejsca na świecie, gdzie dostępny jest zasięg GSM. Takie rozwiązanie sprawdza się w wielu niespodziewanych sytuacjach. Jest również doskonałym rozwiązaniem gdy nasz wjazd jest położony przy ruchliwej ulicy. Brama może zostać uruchomiona za pomocą telefonu na tyle wcześnie, aby samochód mógł wjechać na posesję nie ograniczając ruchu innych pojazdów. System Sterowania i Powiadomień WIŚNIOWSKI może również wysyłać informacje tekstowe (SMS), które mogą dotyczyć np.: stanu położenia bramy czy informacji o próbie siłowego otwarcia bramy, które może świadczyć o włamaniu. System może sterować nie tylko bramą wjazdową, ale także bramą garażową, furtką czy nawet roletami okiennymi.

Unikalnym rozwiązaniem na rynku ogrodzeń jest stosowany w bramach automatycznych napęd zamknięty w słupie bramy przesuwnej. Słup o wymiarach 120x120 mm posiada pokrywę, która umożliwia dostęp do napędu w razie zaniku energii elektrycznej. Zaletą tego rozwiązania jest dodatkowa ochrona urządzenia przed warunkami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi lub kradzieżą. To także walory estetyczne oraz większe bezpieczeństwo, ponieważ dzięki zamknięciu napędu w słupie w ramie bramy nie ma wystających elementów. Napęd może być umieszczony w bramach o maksymalnych wymiarach; nawet do 6 metrów szerokości wjazdu.  

Dostosowane do każdego stylu

Ogrodzenia posesyjne WIŚNIOWSKI, to niepowtarzalna rozmaitość form i wzorów, pozwalających na dostosowanie ogrodzenia do indywidualnych gustów i architektury otoczenia.  W ofercie Firmy WIŚNIOWSKI znajdują się cztery systemy o zróżnicowanym wzornictwie. System Lux to kilkadziesiąt bogato zdobionych, niepowtarzalnych wzorów wypełnień o wyszukanej elegancji, podkreślających luksusowy charakter posesji. Systemy Styl i Premium, to nowoczesność ubrana w stylową formę, która subtelnie podkreśli charakter otoczenia. Dla miłośników klasyki, oferujemy kilkanaście kształtów systemu Classic. Znajdują one zastosowanie w prostych formach architektonicznych i nowoczesnej zabudowie.

Modułowy system znajduje zastosowanie zarówno przy grodzeniu posesji dużych i małych, bez względu na ukształtowanie terenu. Można je dowolnie komponować i zestawiać. Firma oferuje całe spektrum możliwości kolorystycznych, dzięki czemu posesja nabierze indywidualnych cech, co wyróżni ją spośród innych. Elementy ogrodzeń WIŚNIOWSKI mogą być malowane w kolorach standardowych (np.: grafitowy, brązowy, czarny) lub w kolorach niestandardowych (np.: szary, brązowy, biały). Dostępne są również kolory specjalne: antracyt i żeliwo oraz kolory z palety RAL

AW Expert – przełom w projektowaniu ogrodzeń posesyjnych

Planując swoje ogrodzenie chcielibyśmy zobaczyć już na etapie projektowania jak będzie ono wyglądać docelowo. Dlatego Firma WIŚNIOWSKI  stworzyła program AW Expert, jedyne w swoim rodzaju narzędzie do wspomagania projektowania nowego ogrodzenia, jak również remontu starego.

Udając się do dobrych punktów sprzedaży, posiadających w ofercie ogrodzenia WIŚNIOWSKI, można już w kilka minut uzyskać wielowariantowy projekt ogrodzenia. Oprócz gotowego projektu otrzymają Państwo szczegółowy kosztorys wszystkich elementów potrzebnych do wykonania ogrodzenia oraz cenę ostateczną całości. Dzięki możliwości zastosowania w projekcie typowych rozwiązań, uzyskają Państwo najbardziej atrakcyjną cenę swojego ogrodzenia, a ponieważ gotowy projekt jest od razu przesyłany do Firmy WIŚNIOWSKI w formie zamówienia, znacznie skraca się termin jego realizacji.  

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie Firmy zaowocowało stworzeniem systemów ogrodzeniowych o wysokiej jakości, funkcjonalności i estetyce. Bramy, furtki, słupki, segmenty oraz akcesoria montażowe, pozwalają uzyskać jednolitą całość, a dzięki idealnemu dopasowaniu wszystkich elementów stają się idealnym zabezpieczeniem każdego domu, dzięki czemu stanie się on ostoją ciszy i bezpieczeństwa.

Komentarze

  • dawid13 dawid13, 22.07.2020r., 20:25:46 Mnie się takie ostre ogrodzenia za bardzo nie podobały. Jakoś jestem zwolennikiem minimalizmu i betonu. Spodobała nam się oferta firmy Kost-Bet i to u nich zamówiliśmy ogrodzenie LONG. Takie, jakiego szukaliśmy.

Najnowsze produkty i technologie

Euler Hermes Perspektywy i wyzwania rynkowe branży budowlanej na 2021 rok

Perspektywy i wyzwania rynkowe branży budowlanej na 2021 rok Perspektywy i wyzwania rynkowe branży budowlanej na 2021 rok

Budownictwo w ubiegłym, pandemicznym, roku nie ucierpiało tak bardzo, jak inne sektory gospodarki, na przykład usługi, ale efekty kryzysu dotrą do branży z pewnym opóźnieniem – trudno będzie bowiem zapełnić...

Budownictwo w ubiegłym, pandemicznym, roku nie ucierpiało tak bardzo, jak inne sektory gospodarki, na przykład usługi, ale efekty kryzysu dotrą do branży z pewnym opóźnieniem – trudno będzie bowiem zapełnić portfel zamówień na przyszłe prace. Eksperci Euler Hermes prezentują szanse i zagrożenia w branży budowlanej na najbliższy czas w kontekście jej kondycji finansowej i rozwoju, a także mogących się pojawić nowych wyzwań i możliwości.

Decoroom Jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń w małym mieszkaniu? Podpowiadamy!

Jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń w małym mieszkaniu? Podpowiadamy! Jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń w małym mieszkaniu? Podpowiadamy!

Polacy chętnie kupują małe mieszkania, jednak ich urządzenie często okazuje się nie lada wyzwaniem. Na niewielkim metrażu musimy pomieścić wiele funkcji, pamiętając o zachowaniu estetyki i komforcie użytkowania....

Polacy chętnie kupują małe mieszkania, jednak ich urządzenie często okazuje się nie lada wyzwaniem. Na niewielkim metrażu musimy pomieścić wiele funkcji, pamiętając o zachowaniu estetyki i komforcie użytkowania. Jak zatem funkcjonalnie zaaranżować taką przestrzeń? Eksperci z pracowni Decoroom doradzają.

merXu Oświetlenie firmy Luxon dostępne na platformie merXu

Oświetlenie firmy Luxon dostępne na platformie merXu Oświetlenie firmy Luxon dostępne na platformie merXu

Firma Luxon to szybko rozwijający się producent inteligentnego oświetlenia profesjonalnego. Jej produkty znajdziesz na internetowej platformie sprzedażowej merXu.

Firma Luxon to szybko rozwijający się producent inteligentnego oświetlenia profesjonalnego. Jej produkty znajdziesz na internetowej platformie sprzedażowej merXu.

AS ENERGY Inwerter jak serce, data logger jak stetoskop

Inwerter jak serce, data logger jak stetoskop Inwerter jak serce, data logger jak stetoskop

Gdyby instalację fotowoltaiczną porównywać z organizmem ludzkim, to panele są najważniejszymi organami, kable – naczyniami krwionośnymi, a inwerter – sercem. I dalej, trzymając się tej analogii, funkcję...

Gdyby instalację fotowoltaiczną porównywać z organizmem ludzkim, to panele są najważniejszymi organami, kable – naczyniami krwionośnymi, a inwerter – sercem. I dalej, trzymając się tej analogii, funkcję stetoskopu pełni data logger, urządzenie monitorujące pracę falownika.

Cosentino Sunlit Days – premiera pierwszej kolekcji Silestone z certyfikatem Carbon Neutral

Sunlit Days – premiera pierwszej kolekcji Silestone z certyfikatem Carbon Neutral Sunlit Days – premiera pierwszej kolekcji Silestone z certyfikatem Carbon Neutral

Silestone by Cosentino prezentuje Sunlit Days, pierwszą na świecie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla kolekcję w segmencie konglomeratów kwarcowych i przemysłu kamieniarskiego. Wykonana według...

Silestone by Cosentino prezentuje Sunlit Days, pierwszą na świecie neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla kolekcję w segmencie konglomeratów kwarcowych i przemysłu kamieniarskiego. Wykonana według nowatorskiej technologii HybriQ+ dowodzi zaangażowania marki w zrównoważony rozwój i podkreśla wyjątkową dbałość o środowisko, z której Cosentino słynie od lat. Pięć nowych odcieni ma szansę, by nadać każdemu wnętrzu niepowtarzalny charakter.

Blachy Pruszyński Wybór orynnowania – jak się do tego zabrać?

Wybór orynnowania – jak się do tego zabrać? Wybór orynnowania – jak się do tego zabrać?

Niezbędnym uzupełnieniem dachu jest orynnowanie. Bardzo często traktowane jest ono po macoszemu. Jednak wybór odpowiednich rynien i rur spustowych należy dobrze przemyśleć (i przeliczyć), ponieważ nie...

Niezbędnym uzupełnieniem dachu jest orynnowanie. Bardzo często traktowane jest ono po macoszemu. Jednak wybór odpowiednich rynien i rur spustowych należy dobrze przemyśleć (i przeliczyć), ponieważ nie tylko muszą pasować do stylu domu, ale – co najważniejsze – efektywnie odprowadzać wodę deszczową i roztopową z dachu.

Sto Sp.z o.o. Zabezpieczenie cokołu

Zabezpieczenie cokołu Zabezpieczenie cokołu

Podstawą prac ociepleniowych, które to decydują zarówno o funkcjonalności budynku, jak i jego wyglądzie jest opracowanie i prawidłowe wykonanie szczegółów. Jednym z nich jest odpowiednie zabezpieczenie...

Podstawą prac ociepleniowych, które to decydują zarówno o funkcjonalności budynku, jak i jego wyglądzie jest opracowanie i prawidłowe wykonanie szczegółów. Jednym z nich jest odpowiednie zabezpieczenie strefy cokołowej. Cokół to fragment ściany fundamentowej wystający powyżej terenu, zwykle ok. 70 cm. Jego zadaniem jest ochrona budynku przed zabrudzeniem, wilgocią i utratą ciepła. Cokół jest zwykle estetycznie odcięty od pozostałej fasady, tworząc niewielki uskok na elewacji. Do izolacji tego elementu...

Sto Sp.z o.o. Inteligentne farby dopasowane do indywidualnych wymagań

Inteligentne farby dopasowane do indywidualnych wymagań Inteligentne farby dopasowane do indywidualnych wymagań

Zaawansowane technologie spowodowały, że farba to obecnie coś więcej niż tylko kolor. To także wiele cennych właściwości i funkcjonalności. Nowa generacja farb elewacyjnych Sto IQ – Inteligent Technology...

Zaawansowane technologie spowodowały, że farba to obecnie coś więcej niż tylko kolor. To także wiele cennych właściwości i funkcjonalności. Nowa generacja farb elewacyjnych Sto IQ – Inteligent Technology wyróżnia się maksymalnym zakresem ochrony powierzchni, wytrzymałością, stabilnością koloru i trwałością. Nadają również dodatkowe właściwości pokrywanym powierzchniom, co jest niewątpliwą wartością dodaną tych produktów. Kolor nie jest już najważniejszym kryterium wyboru farby. Inteligentne farby...

CREATON Polska sp. z o.o. Magda i Piotr pod własnym dachem – cykl filmowy CREATON

Magda i Piotr pod własnym dachem – cykl filmowy CREATON Magda i Piotr pod własnym dachem – cykl filmowy CREATON

Dach to jeden z najważniejszych etapów budowy domu – jeden z najdroższych i mających często decydujący wpływ na wygląd całego budynku. Aby ułatwić proces wyboru, zakupu i montażu produktów dachowych, które...

Dach to jeden z najważniejszych etapów budowy domu – jeden z najdroższych i mających często decydujący wpływ na wygląd całego budynku. Aby ułatwić proces wyboru, zakupu i montażu produktów dachowych, które będą najlepiej dopasowane do potrzeb przyszłych inwestorów, CREATON stworzył cykl 5 filmów poradnikowych „Magda i Piotr pod własnym dachem”.

www.eratoenergy.com Dlaczego Polacy masowo instalują fotowoltaikę?

Dlaczego Polacy masowo instalują fotowoltaikę? Dlaczego Polacy masowo instalują fotowoltaikę?

Zastanawiasz się, czy fotowoltaika się opłaca? W Polsce w błyskawicznym tempie powiększa się ten sektor energetyki. Raport „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020” wskazuje, że tempo wzrostu mocy instalacji...

Zastanawiasz się, czy fotowoltaika się opłaca? W Polsce w błyskawicznym tempie powiększa się ten sektor energetyki. Raport „Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020” wskazuje, że tempo wzrostu mocy instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju plasuje się na piątym miejscu w Unii Europejskiej. Panele fotowoltaiczne przestają być zaskakującym widokiem. Z czego to wynika? I jakie korzyści może Ci przynieść instalacja fotowoltaiczna?

Viessmann Pompa ciepła - serce Twojego domu

Pompa ciepła - serce Twojego domu Pompa ciepła - serce Twojego domu

Szukając komfortowego i taniego w eksploatacji ogrzewania, coraz częściej zastanawiamy się nad zastosowaniem pompy ciepła. Przede wszystkim liczymy na to, że pompa ciepła zapewni niskie koszty ogrzewania...

Szukając komfortowego i taniego w eksploatacji ogrzewania, coraz częściej zastanawiamy się nad zastosowaniem pompy ciepła. Przede wszystkim liczymy na to, że pompa ciepła zapewni niskie koszty ogrzewania i będzie pracować niezawodnie przez kilkadziesiąt lat. Nie powinien dziwić więc fakt, że popularność pomp ciepła rośnie z roku na rok.

Daikin Airconditioning Polska Sp. z o.o. Nowoczesne klimatyzatory dla wymagających

Nowoczesne klimatyzatory dla wymagających Nowoczesne klimatyzatory dla wymagających

Wybierając klimatyzator do domu czy biura, należy zwrócić uwagę na wiele czynników, m.in. sprawność energetyczną, głośność, wygląd i wiele innych. Bardzo ważne są także aspekty prawne dotyczące eksploatacji,...

Wybierając klimatyzator do domu czy biura, należy zwrócić uwagę na wiele czynników, m.in. sprawność energetyczną, głośność, wygląd i wiele innych. Bardzo ważne są także aspekty prawne dotyczące eksploatacji, które są coraz bardziej restrykcyjne, oraz wymagania serwisowe różnych urządzeń. Warto więc przed ostatecznym wyborem zastanowić się, czy wybrać rozwiązania prostsze, czy zdecydować się na urządzenia nowoczesne, przyszłościowe i spełniające zaostrzające się przepisy unijne.

Daikin Europe NV Czy ogrzewanie domu pompą ciepła się opłaca?

Czy ogrzewanie domu pompą ciepła się opłaca? Czy ogrzewanie domu pompą ciepła się opłaca?

Porównując ceny nośników źródeł energii oraz możliwości jej pozyskiwania, można śmiało stwierdzić, że najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem zarówno dla domów jedno-, jak i wielorodzinnych są pompy ciepła....

Porównując ceny nośników źródeł energii oraz możliwości jej pozyskiwania, można śmiało stwierdzić, że najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem zarówno dla domów jedno-, jak i wielorodzinnych są pompy ciepła. Gwarantują one bowiem najniższe koszty eksploatacji budynku ze wszystkich dostępnych źródeł ciepła, przy czym można też zamontować fotowoltaiczny system solarny i zapewnić sobie niezależność energetyczną.

EBARA Pompy Polska Sp. z o.o. Dobrze nawodniony ogród

Dobrze nawodniony ogród Dobrze nawodniony ogród

Opady deszczu nie dostarczają glebie dostatecznej ilości wilgoci i dlatego konieczne jest systematyczne podlewanie ogrodu. Wszystkie rośliny będą wtedy bujnie rosły i cieszyły oczy. Wodę zaś można czerpać...

Opady deszczu nie dostarczają glebie dostatecznej ilości wilgoci i dlatego konieczne jest systematyczne podlewanie ogrodu. Wszystkie rośliny będą wtedy bujnie rosły i cieszyły oczy. Wodę zaś można czerpać ze zbiorników na deszczówkę lub ze studni głębinowej.

merXu Produkty chemii budowlanej na merXu

Produkty chemii budowlanej na merXu Produkty chemii budowlanej na merXu

Profesjonalne i skuteczne wyroby chemii budowlanej powinny być łatwe w aplikacji i nie wymagać zastosowania specjalistycznych narzędzi. Odpowiednio zabezpieczone i uszczelnione warstwy oraz elementy konstrukcyjne...

Profesjonalne i skuteczne wyroby chemii budowlanej powinny być łatwe w aplikacji i nie wymagać zastosowania specjalistycznych narzędzi. Odpowiednio zabezpieczone i uszczelnione warstwy oraz elementy konstrukcyjne stają się wtedy odporne na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, wilgoci, zmiennych temperatur oraz aktywnych związków chemicznych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.