EkspertBudowlany.pl

Energooszczędne rozwiązania na poddaszu

Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań na poddaszu już w trakcie budowy domu, poza oczywistymi korzyściami dla portfela, zapewnia komfort mieszkańcom i zdrowe warunki użytkowania wnętrz. Odpowiednio dobrane okna dachowe, ale także produkty montażowe i przesłony pozwalają zmniejszyć koszty ogrzewania zimą i chłodzenia latem. Sprawdź, które rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

treść sponsorowana

Duże przeszklenia zmniejszają zużycie energii na oświetlenie, ale też pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. Jednak poza wielkością przeszkleń niezwykle istotnym czynnikiem jest dobór odpowiednich okien i ich rozmieszczenie. Powierzchnia dachu jest najefektywniejszą przestrzenią do doprowadzenia światła naturalnego do wnętrz i doświetlenia pomieszczeń. Okna dachowe mogą przepuszczać nawet dwa razy więcej światła niż pionowe umieszczone w ścianie szczytowej. Można je montować w różnych miejscach dachu, pojedynczo lub w zestawach, także z oknami kolankowymi, uzyskując bardzo duże przeszklone powierzchnie. Warto zwrócić uwagę na usytuowanie okien względem stron świata. Duże przeszklenia powinny znaleźć się od strony południowej tak, aby maksymalnie wykorzystać energię słoneczną do ogrzania i oświetlenia wnętrz. Dowiedz się więcej >>

Jeśli zależy nam na zwiększeniu przeszkleń, okna dachowe można montować w zestawach obok siebie w pionie lub poziomie. Można je także przedłużyć w dół lub górę przy pomocy dodatkowych elementów doświetlających VELUX (GIL, GIU). Z kolei na poddaszach o konstrukcji ze ścianką kolankową można zastosować pionowe okna fasadowe (VFE, VIU). Ciekawym rozwiązaniem jest balkon dachowy VELUX CABRIO®, którego dolna cześć jest zintegrowana z barierką balkonu, a górna to okno uchylno-obrotowe. Balkon możemy również uzyskać instalując w połaci dachu okno balkonowe (GEL). Jest to zestaw elementów okiennych, który składa się z pionowego okna balkonowego połączonego z oknem do poddaszy.

Komfort cieplny na poddaszu

Przy dużych przeszkleniach ważne jest, aby wybierać okna z dobrymi parametrami izolacyjnymi, ale też takie, które zapewniają wysoki stopień pozyskania energii słonecznej i gwarantują korzystny bilans energetyczny. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się trzyszybowe okna dachowe wykonane w konstrukcji ThermoTechnologyTM. Takie okna mają bardzo dobry współczynnik przenikalności cieplnej Uw równy 1.1 (W/m2K) i już teraz spełniają wymagania zawarte w przepisach, które wchodzą w życie w 2021 roku.  Wyposażone są w specjalny pakiet trzyszybowy i dodatkową uszczelkę, która chroni przed chłodem i stratami ciepła. Na ich energooszczędność ma także wpływ konstrukcja szyby, która zapewnia wysoki stopień pozyskania cieplnej energii słonecznej mierzony współczynnikiem przepuszczalności energii całkowitej (g=0,55). Możesz zdecydować się na okna drewniane lub drewniano-poliuretanowe, które są białe i w pełni odporne na wilgoć. Postaw na energooszczędne rozwiązania >>

Wysokiej jakości okna dachowe są tak zaprojektowane, aby zapewnić komfort i służyć domownikom przez dziesięciolecia. Jest jednak jeden warunek – dobry i ciepły montaż. Od niego zależy, czy okno będzie szczelnie połączone z dachem i odpowiednio ocieplone. Jeśli chcemy mieć pewność, że okno dachowe zostanie poprawnie zainstalowane, należy zadbać o wysokiej jakości, kompleksowy system montażu: kołnierz uszczelniający, dopasowany do rodzaju pokrycia dachowego oraz produkty izolacyjne, które umożliwią wykonanie tzw. ciepłego i szczelnego montażu. Dla pewności procesu instalacji warto korzystać z gotowych rozwiązań izolacyjnych np. systemu ciepłego montażu VELUX BDX wraz z paroizolacją BBX, które zapewniają szczelne połączenie okna z dachem i ochronę przed stratami ciepła.

Zestaw BDX składa się z trzech elementów. Rama izolacyjna BDX ze spienionego polietylenu, która przylega idealnie do okna i konstrukcji dachu, zapobiega powstawaniu mostków termicznych i wychładzaniu wnęki okiennej. Wokółokienna izolacja przeciwwilgociowa BFX zapewnia szczelność od strony dachu, zachowując konieczną wentylację jego niższych warstw, a teleskopowa rynienka odwadniająca chroni przed wilgocią mogącą wystąpić pod pokryciem dachowym. Dodatkowo wokółokienna paroizolacja BBX pozwala na idealne połączenie okna z izolacją przeciwwilgociową pomieszczenia. Wszystkie akcesoria montażowe kupujemy pod rozmiar okna, co znacznie poprawia precyzję i pewność montażu. Montaż okien VELUX z zestawami izolacyjnymi BDX umożliwia przedłużenie gwarancji na okna aż do 20 lat.

Kontrola temperatury przez cały rok

Istotnym elementem wpływającym na komfort termiczny wnętrz są osłony zewnętrzne. Latem naturalnymi sposobami ochrony przed słońcem są rolety zewnętrzne lub markizy, które zatrzymują promienie słoneczne, zanim dotrą one do szyby, skutecznie minimalizując ilość wpadającego ciepła do pomieszczenia. Pozwalają one nawet na całkowitą redukcję zużycia energii na klimatyzację. Z rolet zewnętrznych będziemy korzystać także zimą, gdyż poprawiają one izolacyjność okna dbając o komfort termiczny na poddaszu domowników.

Inteligentny dom a oszczędzanie energii

Energooszczędność domu zależy także od naszych nawyków, dlatego warto korzystać z rozwiązań, które zwolnią nas z obowiązku pamiętania o czynnościach redukujących zużycie energii. Montaż zarówno okien dachowych, jak i rolet przyniesie oczekiwane korzyści, jeśli będziemy z nich aktywnie korzystać. Zimą, gdy w ciągu dnia chcemy pozyskać jak najwięcej energii cieplnej ze słońca, zostawiajmy osłony zewnętrzne podniesione. Latem przeciwnie – wychodząc z domu opuszczajmy je, by zapobiegać przegrzaniu wnętrza. Inna zasada obowiązuje nocą - zimą chronimy się przed utratą ciepła, więc opuszczamy rolety, zaś latem podnosimy je, by skorzystać z różnicy temperatur i w naturalny sposób przewietrzyć i ochłodzić pomieszczenie. Na ogół żyjemy jednak w pośpiechu i często zapominamy o wietrzeniu i kontroli klimatu w pomieszczeniach. W takim przypadku warto rozważyć zautomatyzowanie procesu zamykania i otwierania okien dachowych i rolet. Dodatkowo produkty elektryczne i solarne VELUX mają wbudowany czujnik deszczu. Dzięki temu system samodzielnie zamknie okno, gdy spadnie pierwsza kropla deszczu.

W roletach elektrycznych i solarnych udogodnieniem w użytkowaniu sprzyjającym redukcji opłat za prąd jest możliwość połączenia ich systemem VELUX ACTIVE, który umożliwia zdalne zamykanie i otwieranie okien dachowych i rolet za pomocą aplikacji w telefonie niezależnie od tego, gdzie jesteśmy i co robimy. System może samodzielnie dbać o optymalne warunki w domu, gdyż stale monitoruje temperaturę, wilgotność powietrza i stężenie CO2 w domu za pomocą czujników wewnętrznych. Jeśli w Twoim domu zacznie robić się zbyt ciepło lub zbyt zimno, zanim poczujesz wilgoć lub nieprzyjemny zapach, system może samodzielnie zdecydować czy otworzyć okna. System bazuje także na aktualnej prognozie pogody, dzięki czemu chroni pomieszczenia przed przegrzaniem, samodzielnie opuszczając rolety lub markizy, gdy otrzyma informację z najbliższej stacji pogodowej o zbliżającej się fali gorąca. Z kolei, gdy przewidywane będą opady, automatycznie zamknie okna.

Komentarze

Powiązane

OKNA DACHOWE

OKNA DACHOWE OKNA DACHOWE

OKNA ŁAZIENKOWE

OKNA ŁAZIENKOWE OKNA ŁAZIENKOWE

OKNA BALKONOWE

OKNA BALKONOWE OKNA BALKONOWE

OKNA KLAPOWO-OBROTOWE

OKNA KLAPOWO-OBROTOWE OKNA KLAPOWO-OBROTOWE

LUKARNY

LUKARNY LUKARNY

OKNA DO PŁASKIEGO DACHU

OKNA DO PŁASKIEGO DACHU OKNA DO PŁASKIEGO DACHU

MARKIZY

MARKIZY MARKIZY

ROLETY ZACIEMNIAJĄCE

ROLETY ZACIEMNIAJĄCE ROLETY ZACIEMNIAJĄCE

ROLETY DEKORACYJNE

ROLETY DEKORACYJNE ROLETY DEKORACYJNE

ROLETY PLISOWANE

ROLETY PLISOWANE ROLETY PLISOWANE

ROLETY RZYMSKIE

ROLETY RZYMSKIE ROLETY RZYMSKIE

ŻALUZJE

ŻALUZJE ŻALUZJE

MOSKITIERY

MOSKITIERY MOSKITIERY

ŚWIETLIKI DACHOWE

ŚWIETLIKI DACHOWE ŚWIETLIKI DACHOWE

OKNA ODDYMIAJĄCE

OKNA ODDYMIAJĄCE OKNA ODDYMIAJĄCE

OKNA WYŁAZOWE

OKNA WYŁAZOWE OKNA WYŁAZOWE

VELUX POLSKA Sp. z o.o.

VELUX POLSKA Sp. z o.o. VELUX POLSKA Sp. z o.o.

  Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu, których dostarczają produkty VELUX, powstają lepsze...

  Dzięki światłu dziennemu i świeżemu powietrzu, których dostarczają produkty VELUX, powstają lepsze warunki mieszkalne. Oferta VELUX obejmuje szeroki asortyment okien do poddaszy oraz świetlików wraz z rozwiązaniami przeznaczonymi do płaskiego dachu.     VELUX oferuje również różnego...

Roleta zewnętrzna SML

Roleta zewnętrzna SML Roleta zewnętrzna SML

Roleta zewnętrzna SHL, sprawdź szczegóły

Roleta zewnętrzna SHL, sprawdź szczegóły

Żaluzja PAL

Żaluzja PAL Żaluzja PAL

Żaluzja PAL, sprawdź parametry

Żaluzja PAL, sprawdź parametry

Roleta rzymska FHB

Roleta rzymska FHB Roleta rzymska FHB

Roleta rzymska FHB, sprawdź szczegóły

Roleta rzymska FHB, sprawdź szczegóły

Moskitiera ZIL

Moskitiera ZIL Moskitiera ZIL

Moskitiera ZIL, sprawdź parametry

Moskitiera ZIL, sprawdź parametry

Siatkowana markiza zewnętrzna MHL

Siatkowana markiza zewnętrzna MHL Siatkowana markiza zewnętrzna MHL

Siatkowana markiza zewnętrzna MHL, sprawdź parametry

Siatkowana markiza zewnętrzna MHL, sprawdź parametry

Roleta zaciemniająca DKL Disney & VELUX Dobranoc

Roleta zaciemniająca DKL Disney & VELUX Dobranoc Roleta zaciemniająca DKL Disney & VELUX Dobranoc

Roleta zaciemniająca DKL Disney & VELUX Kolekcja "Dobranoc"

Roleta zaciemniająca DKL Disney & VELUX Kolekcja "Dobranoc"

Wybrane dla Ciebie

Jakie okna do dachu płaskiego?

Jakie okna do dachu płaskiego? Jakie okna do dachu płaskiego?

Malowanie bez gruntowania? Sprawdź »

Malowanie bez gruntowania? Sprawdź » Malowanie bez gruntowania? Sprawdź »

Najmocniejsza automatyka do bram?

Najmocniejsza automatyka do bram? Najmocniejsza automatyka do bram?

Nie wiesz jaką dachówkę wybrać?

Nie wiesz jaką dachówkę wybrać? Nie wiesz jaką dachówkę wybrać?

Jak dokładnie określić miejsce wycieku?

Jak dokładnie określić miejsce wycieku? Jak dokładnie określić miejsce wycieku?

Kupuj taniej materiały budowlane »

Kupuj taniej materiały budowlane » Kupuj taniej materiały budowlane »

Trudno dostępne okna? Jest na to sposób »

Trudno dostępne okna? Jest na to sposób » Trudno dostępne okna? Jest na to sposób »

Jaki styropian wybrać do ocieplenia budynku?

Jaki styropian wybrać do ocieplenia budynku? Jaki styropian wybrać do ocieplenia budynku?

Jak zapobiec powstawaniu pleśni na ścianach?

Jak zapobiec powstawaniu pleśni na ścianach? Jak zapobiec powstawaniu pleśni na ścianach?

Jaką farbą pomalować elewację?

Jaką farbą pomalować elewację? Jaką farbą pomalować elewację?

Poznaj rozwiązania do detekcji gazów »

Poznaj rozwiązania do detekcji gazów » Poznaj rozwiązania do detekcji gazów »

Okno dachowe - czym się kierować przy wyborze?

Okno dachowe - czym się kierować przy wyborze? Okno dachowe - czym się kierować przy wyborze?

Czym uszczelnić obrzeże wanny?

Czym uszczelnić obrzeże wanny? Czym uszczelnić obrzeże wanny?

Odmień swoje wnętrze gotowymi elementami »

Odmień swoje wnętrze gotowymi elementami » Odmień swoje wnętrze gotowymi elementami »

Nowoczesne rozwiązania do łazienek »

Nowoczesne rozwiązania do łazienek » Nowoczesne rozwiązania do łazienek »

Termoizolacja dachów płaskich

Termoizolacja dachów płaskich Termoizolacja dachów płaskich

Planujesz zmianę systemu ogrzewania? Sprawdź »

Planujesz zmianę systemu ogrzewania? Sprawdź » Planujesz zmianę systemu ogrzewania? Sprawdź »

Remont - od czego zacząć?

Remont - od czego zacząć? Remont - od czego zacząć?

Poradnik eksploatacji obiektów budowlanych

Poradnik eksploatacji obiektów budowlanych Poradnik eksploatacji obiektów budowlanych

Budowlane przedsięwzięcia inwestycyjne

Budowlane przedsięwzięcia inwestycyjne Budowlane przedsięwzięcia inwestycyjne

Ochrona przed wilgocią i korozją biologiczną w budownictwie

Ochrona przed wilgocią i korozją biologiczną w budownictwie Ochrona przed wilgocią i korozją biologiczną w budownictwie

Najnowsze produkty i technologie

Gerda Sp. z o.o. Na co zwrócić uwagę przy zakupie bramy garażowej?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie bramy garażowej? Na co zwrócić uwagę przy zakupie bramy garażowej?

Przy wyborze bramy warto wziąć pod uwagę kilka aspektów - trwałość, parametry izolacyjne oraz bezpieczeństwo użytkowania, a także sposób zabezpieczenia przed włamaniem. Ważna jest także estetyka bramy...

Przy wyborze bramy warto wziąć pod uwagę kilka aspektów - trwałość, parametry izolacyjne oraz bezpieczeństwo użytkowania, a także sposób zabezpieczenia przed włamaniem. Ważna jest także estetyka bramy i dopasowanie jej do wyglądu budynku i jego otoczenia.

REGULUS®-system S.j. Szybki dostęp do ciepła?

Szybki dostęp do ciepła? Szybki dostęp do ciepła?

Czy zużycie energii na ogrzewanie w dwóch identycznie zbudowanych domach, położonych blisko siebie, podobnie względem stron świata, ogrzewanych tym samym źródłem ciepła i posiadających identyczny system...

Czy zużycie energii na ogrzewanie w dwóch identycznie zbudowanych domach, położonych blisko siebie, podobnie względem stron świata, ogrzewanych tym samym źródłem ciepła i posiadających identyczny system wentylacyjny może się znacznie różnić?

Milwaukee Lasery dla profesjonalistów

Lasery dla profesjonalistów Lasery dla profesjonalistów

Firma MILWAUKEE®, znana z produkcji profesjonalnych systemów bezprzewodowych do przemysłu, energetyki, rzemiosła i firm wykonawczych oraz kompletnego programu akcesoriów, prezentuje nową serię akumulatorowych...

Firma MILWAUKEE®, znana z produkcji profesjonalnych systemów bezprzewodowych do przemysłu, energetyki, rzemiosła i firm wykonawczych oraz kompletnego programu akcesoriów, prezentuje nową serię akumulatorowych zielonych laserów krzyżowych REDLITHIUM™.

LED Labs sp. z o.o. Oświetlenie garderoby profilami LED

Oświetlenie garderoby profilami LED Oświetlenie garderoby profilami LED

W projektach domów i mieszkań coraz to częściej skupia się uwagę na pomieszczeniu, jakim jest garderoba. Nie ma ona już być tylko miejscem składowania ubrań, ale ma sprawiać, że będziemy się w niej dobrze...

W projektach domów i mieszkań coraz to częściej skupia się uwagę na pomieszczeniu, jakim jest garderoba. Nie ma ona już być tylko miejscem składowania ubrań, ale ma sprawiać, że będziemy się w niej dobrze czuć i przyjemnie spędzać czas. Niezwykle istotne jest, aby wnętrze to było dla nas atrakcyjne wizualnie, a na to wpływ może mieć dobór odpowiedniego oświetlenia.

Stilo Energy Audyt fotowoltaiczny – po co go robimy i co ma na celu?

Audyt fotowoltaiczny – po co go robimy i co ma na celu? Audyt fotowoltaiczny – po co go robimy i co ma na celu?

Audyt fotowoltaiczny – po co go robimy i co ma na celu? Korzystanie z paneli fotowoltaicznych to doskonałe alternatywne źródło pozyskiwania energii elektrycznej. Obecnie jest ono dostępne niemal dla każdego....

Audyt fotowoltaiczny – po co go robimy i co ma na celu? Korzystanie z paneli fotowoltaicznych to doskonałe alternatywne źródło pozyskiwania energii elektrycznej. Obecnie jest ono dostępne niemal dla każdego. Wielu inwestorów jest przekonanych, że jedynym ograniczeniem dla instalacji paneli PV jest zaplecze finansowe. Natomiast o możliwości posiadania własnej mikroinstalacji fotowoltaicznej decyduje też szereg innych aspektów, które powinny zostać poddane szczegółowej analizie w ramach audytu fotowoltaicznego.

bankier.pl Kredyt hipoteczny na budowę domu - jak wyliczyć potrzebną kwotę?

Kredyt hipoteczny na budowę domu - jak wyliczyć potrzebną kwotę? Kredyt hipoteczny na budowę domu - jak wyliczyć potrzebną kwotę?

Żeby uzyskać kredyt hipoteczny na budowę domu, musimy przygotować na ten cel wkład własny. Jego wysokość od lat się zmienia i zależy też od banku. Jak wyliczyć potrzebną kwotę?

Żeby uzyskać kredyt hipoteczny na budowę domu, musimy przygotować na ten cel wkład własny. Jego wysokość od lat się zmienia i zależy też od banku. Jak wyliczyć potrzebną kwotę?

dolejsz.pl Marcin Dolejsz Liniowa detekcja wycieków cieczy

Liniowa detekcja wycieków cieczy Liniowa detekcja wycieków cieczy

Liniowa detekcja wycieku pozwala dokładnie określić miejsce wycieku, z dokładnością do 1 metra, a co za tym idzie szybko i łatwo usunąć usterkę przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów naprawy awarii.

Liniowa detekcja wycieku pozwala dokładnie określić miejsce wycieku, z dokładnością do 1 metra, a co za tym idzie szybko i łatwo usunąć usterkę przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów naprawy awarii.

bimago.pl Salon cały w kwiatach

Salon cały w kwiatach Salon cały w kwiatach

Popularne tapety w kwiaty pojawiają się też w innych przestrzeniach. Świetnie będą prezentować się w sypialni, jadalni, gabinecie czy też w kawiarni. W każdym z wariantów niewątpliwie podkreślać będą kobiecą...

Popularne tapety w kwiaty pojawiają się też w innych przestrzeniach. Świetnie będą prezentować się w sypialni, jadalni, gabinecie czy też w kawiarni. W każdym z wariantów niewątpliwie podkreślać będą kobiecą stronę aranżacji i wprowadzą romantyczny, subtelny klimat. Z drugiej strony tapety na ścianę kwiaty świetnie wpisują się w nowoczesne i tradycyjne aranżacje, a ilość kolorów wzorów oraz wykończeń jest tak duża, że można się poczuć jak w prawdziwym ogrodzie.

Geberit Sp. z o.o. Pół wieku testów w sercu szwajcarskich Alp – poznaj historię spłuczek podtynkowych

Pół wieku testów w sercu szwajcarskich Alp – poznaj historię spłuczek podtynkowych Pół wieku testów w sercu szwajcarskich Alp – poznaj historię spłuczek podtynkowych

Na świecie znane są już od prawie 60 lat. Do Polski zawitały dopiero w latach 90., podobnie jak wiele innych nowinek i technologii z Zachodu. Podtynkowe spłuczki do toalet, bo o nich mowa, to dziś już...

Na świecie znane są już od prawie 60 lat. Do Polski zawitały dopiero w latach 90., podobnie jak wiele innych nowinek i technologii z Zachodu. Podtynkowe spłuczki do toalet, bo o nich mowa, to dziś już standard. Warto wiedzieć, że to rewolucyjne rozwiązanie techniczne, podobnie jak znakomitą czekoladę i najwyższej jakości zegarki, zawdzięczamy Szwajcarom.

Rockfon Sufity akustyczne Rockfon do szpitali – wskazówki projektowe

Sufity akustyczne Rockfon do szpitali – wskazówki projektowe Sufity akustyczne Rockfon do szpitali – wskazówki projektowe

Rozwiązania akustyczne stosowane w szpitalach pełnią bardzo użyteczne funkcje: wspierają pacjentów w komfortowym i bezpiecznym powrocie do zdrowia oraz zapewniają personelowi medycznemu odpowiednie warunki...

Rozwiązania akustyczne stosowane w szpitalach pełnią bardzo użyteczne funkcje: wspierają pacjentów w komfortowym i bezpiecznym powrocie do zdrowia oraz zapewniają personelowi medycznemu odpowiednie warunki do ratowania życia.

merXu Buduj i uszczelniaj dach z merXu

Buduj i uszczelniaj dach z merXu Buduj i uszczelniaj dach z merXu

Nowoczesne narzędzia pomagają w prowadzeniu działalności i pozwalają firmom pozostać konkurencyjnym na rynku budowlanym. Platforma merXu ułatwi firmom z regionu Europy Środkowo-Wschodniej handel materiałami...

Nowoczesne narzędzia pomagają w prowadzeniu działalności i pozwalają firmom pozostać konkurencyjnym na rynku budowlanym. Platforma merXu ułatwi firmom z regionu Europy Środkowo-Wschodniej handel materiałami budowlanymi.

Rosenberg Polska sp. z o.o. Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie

Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie Komfort cieplny i prawidłowa wentylacja – inwestycja w zdrowie

Komfort to równowaga pomiędzy środowiskiem otaczającym a wrażeniami psychofizycznymi. Warto o tym pamiętać przy budowie domu, hotelu czy biura. Nawet najpiękniejsze wizualnie otoczenie (wyposażenie, kolorystyka,...

Komfort to równowaga pomiędzy środowiskiem otaczającym a wrażeniami psychofizycznymi. Warto o tym pamiętać przy budowie domu, hotelu czy biura. Nawet najpiękniejsze wizualnie otoczenie (wyposażenie, kolorystyka, oświetlenie) może stracić cały swój blask, jeśli nie zostanie zapewniony odpowiedni komfort cieplny i akustyczny.

merXu MerXu – nowoczesna platforma zakupowa

MerXu – nowoczesna platforma zakupowa MerXu – nowoczesna platforma zakupowa

Szukasz niestandardowych produktów i rozwiązań? Zobacz szeroką ofertę wyrobów z kategorii budownictwa, instalacji, elektrotechniki oraz bezpieczeństwa. Poznaj możliwości internetowej platformy MerXu i...

Szukasz niestandardowych produktów i rozwiązań? Zobacz szeroką ofertę wyrobów z kategorii budownictwa, instalacji, elektrotechniki oraz bezpieczeństwa. Poznaj możliwości internetowej platformy MerXu i złóż zapytanie ofertowe.

RECTOR Polska Sp. z o.o. Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu stropu prefabrykowanego RECTOR?

Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu stropu prefabrykowanego RECTOR? Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu stropu prefabrykowanego RECTOR?

Zanim przystąpimy do budowy, zastanówmy się nad technologią wykonania stropu. O ile w projekcie indywidualnym mamy wpływ na wybór technologii, w jakiej wykonywane będą poszczególne elementy konstrukcyjne,...

Zanim przystąpimy do budowy, zastanówmy się nad technologią wykonania stropu. O ile w projekcie indywidualnym mamy wpływ na wybór technologii, w jakiej wykonywane będą poszczególne elementy konstrukcyjne, tak w przypadku gotowych projektów najczęściej stosowane jest rozwiązanie uniwersalne.

RECTOR Polska Sp. z o.o. Wymiana stropów

Wymiana stropów Wymiana stropów

Wiele budynków, a szczególnie te wzniesione na przełomie XIX i XX wieku kamienice i pałace, ze względu na zły stan techniczny, wymaga obecnie remontu, a często niezbędne jest wzmocnienie lub wymiana stropu....

Wiele budynków, a szczególnie te wzniesione na przełomie XIX i XX wieku kamienice i pałace, ze względu na zły stan techniczny, wymaga obecnie remontu, a często niezbędne jest wzmocnienie lub wymiana stropu. Budynki te zwykle posiadają stropy o konstrukcji drewnianej lub stalowej. Fundamenty wykonywane pod takimi obiektami najczęściej były zaprojektowane pod kątem lekkich ogólnodostępnych wówczas rodzajów stropów. Konstruktorzy, po ocenie stanu technicznego budynku, najczęściej decydują się na drogie...

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.