EkspertBudowlany.pl

Zasady funkcjonalnej i spójnej architektonicznie przestrzeni wokół posesji

Polbruk | 2020-09-30

Dom i jego otoczenie zawsze powinny stanowić spójną kompozycję. Z tego względu bardzo ważny w procesie projektowania jest dobór poszczególnych elementów aranżacji – wszystkie powinny idealnie do siebie pasować.

treść sponsorowana

We współczesnej architekturze domów jednorodzinnych niepodzielnie króluje styl nowoczesny. Zwykle na parterze mieści się przestronny, dobrze doświetlony salon z dużymi oknami i drzwiami przesuwnymi, który płynnie przechodzi w zewnętrzny taras, a dalej w ścieżki i ogród. Budowę otoczenia domu najczęściej zaczyna się od podstawy, którą jest nawierzchnia. To ona wyznacza kształt tarasu, ogrodowych alejek czy podjazdu i w pewien sposób narzuca stylistykę całości aranżacji. Najczęściej jest budowana z płyt betonowych lub kostki brukowej, do których dochodzą elementy małej architektury uzupełniające całość kompozycji, takie jak obrzeża, murki czy nawet schody. Stworzenie ciekawej aranżacji z użyciem tych elementów to często spore wyzwanie projektowe, ale szeroka oferta dostępna na rynku pozwala na dobór rozwiązań idealnie dopasowanych do potrzeb i preferencji. Dowiedz się więcej »

Płyty i kostki – ale jakie i gdzie?

Pierwszą istotną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę przed rozpoczęciem budowy tarasu, ścieżek czy podjazdu, jest odpowiedni dobór elementów nawierzchni. Niezwykle istotna jest tu przede wszystkim grubość prefabrykatów. Reguła jest prosta – im większe przewidywane obciążenie na metr kwadratowy, tym większą grubość powinny mieć elementy nawierzchni.

Te przeznaczone do ruchu samochodów o masie do 3,5 tony powinny posiadać grubość minimum 6 cm, przy czym warto wiedzieć, że nie wszystkie produkty o tej grubości zawsze są zalecane do ruchu samochodów do 3,5 tony. Zasada ta dotyczy kostek brukowych, ale w przypadku płyt o większym formacie lepiej sprawdzić ich przeznaczenie w Deklaracjach Właściwości Użytkowych lub skonsultować się ze sprzedawcą.

W miejscach o dużym natężeniu ruchu kołowego używa się natomiast betonowych prefabrykatów o grubości powyżej 8 cm. Z kolei tam, gdzie z zasady przewidziany jest ruch pieszy, wystarczy zastosować płyty i kostki tarasowe o grubości 4 do 6 cm (lub więcej). Po wyborze elementów odpowiedniej grubości, można przystąpić do projektowania aranżacji. 

Nowoczesny design tarasu i ogrodowych alejek

Zacznijmy od tarasu będącego przedłużeniem salonu na ogród. W stylu nowoczesnym bardzo często buduje się go z wielkoformatowych płyt utrzymanych w odcieniach szarości, beżu czy bieli, które stanowią naturalny kontrast dla zielonej roślinności. Zwykle posiadają one geometryczny, prostokątny kształt, choć czasem zdarzają się nieco bardziej ekstrawaganckie formy, np. wielokąty.

polbruk multicomplex

Polbruk Multicomplex

W tej kategorii na szczególną uwagę zasługują klasyczne w kształcie, prostokątne płyty tarasowe Polbruk Lamell i Multicomplex. Płyty Lamell znakomicie nadają się do projektowania dużych założeń architektonicznych. Mogą być wykorzystywane zarówno do wykończenia nawierzchni tarasu, jak i placyków oraz ścieżek w ogrodzie. Wyróżnia je duży format: 60x40 cm oraz niewielka grubość: 4,5 cm. Lamell występuje w dwóch fakturach – gładkiej i płukanej. Pierwsza posiada trzy wersje kolorystyczne – stalowy, nerino i fokstrot, druga natomiast występuje w ciemnej szarości ritmo_d. Postaw na oryginalne rozwiązania w swoim ogrodzie »

polbruk lamell

Polbruk Lamell

Ciekawą propozycją jest też płyta Multicomplex – dostępna w dwóch kolorach: nerino i latte oraz trzech rozmiarach: 20x40, 40x40 i 40x60 cm – stwarza większe możliwości aranżacyjne i pozwala na układanie elementów w różnych kompozycjach. Płyta Multicomplex doskonale nadaje się do budowy tarasu, ale także ogrodowych alejek i ścieżek. Niezwykle oryginalnym rozwiązaniem, które z pewnością docenią osoby szukające nietuzinkowych pomysłów, jest płyta tarasowa Polbruk Exa kształtem przypominająca plaster miodu.

polbruk exa

Polbruk Exa

Zdecydowanie wyróżnia ją to na tle typowych kostek i płyt w kształcie prostokątów i kwadratów, najczęściej wykorzystywanych do budowy nawierzchni. Płyta o wymiarach 56,3×43,2 cm i grubości 4,5 cm ma gładką fakturę. Exa występuje w kolorze taupe i folk. Może być wykorzystana do budowy tarasów, ścieżek i alejek. Poza dużymi płaszczyznami można ją układać metodą step-by-step, czyli stosować elementy pojedynczo, w równych odstępach i z delikatnym przesunięciem. Ze względu na swój niezwykle oryginalny kształt oraz coraz bardziej popularne bioniczne inspiracje Exa to doskonały pomysł na modną aranżację przydomowej przestrzeni.

Nowoczesna klasyka kontra futuryzm na podjeździe

Geometryzm i kolorystyka utrzymana w barwach szarości, beży i bieli to główne cechy stylu nowoczesnego, dlatego trzeba pamiętać o nich nie tylko przy projekcie nawierzchni i aranżacji tarasu, ale również przy budowie nawierzchni podjazdu czy placyków. Oprócz klasyków stylu nowoczesnego, takich jak melanżowa, wielkoformatowa i idealna do zastosowania na podjeździe płyta Magna o wymiarach 50x75 i 75x100 cm oraz grubości 8 i 10 cm, zdarzają się także wzory nieco bardziej odważne w formie, takie jak np. Extrano.

polbruk magna

Polbruk Magna

polbruk extrano

Polbruk Extrano

Płytę Polbruk Magna charakteryzuje ceniony przez architektów minimalizm. Stanowi ona doskonałe wykończenie nowoczesnych posesji. Dostępna jest w kolorach nerino, latte i korten, czyli kolorze rdzawej blachy w żywej i zdecydowanej tonacji, nawiązującym do bardzo popularnej w architekturze cortenowskiej stali. Przestrzeń, którą można wykreować dzięki płytom Magna, zyskuje nowoczesny i ekskluzywny wymiar. Przykładem rozwiązania nieco bardziej odważnego w formie jest Polbruk Extrano. Ta płyta o wymiarze 50x50 cm ma regularne otwory przypominające wyglądem pasy na futrze tygrysa lub kubistyczne kłosy zboża. Zastosowana w większych założeniach architektonicznych, takich jak podjazdy czy place, nasuwa skojarzenia z pokładem futurystycznego statku kosmicznego.

Pomysł na stylowe ścieżki

Ciekawych rozwiązań jest naprawdę wiele. Przyjrzyjmy się teraz tym przeznaczonym na alejki. Zasadniczo do ich budowy często możemy użyć tych samych elementów, co w przypadku tarasów czy podjazdów, ale zwykle przyjmuje się, iż najlepsze do tego celu są kostki o grubości około 6 cm przeznaczone do ruchu pieszego. I z tego powodu warto przyjrzeć się tegorocznej nowości w ofercie Polbruk – kostce Commix. Jest to niezwykle inspirująca propozycja, którą można wykorzystać zarówno do budowy alejek, jak i tarasu. Kostka ta jest dostępna aż w sześciu kolorach. Trzy z nich to różne odcienie modnych w nowoczesnej architekturze szarości.

Najjaśniejsza jest barwa nerino, pośredni – kolor taupe, a skalę zamykają grafitowe szarości. Pozostałe kolory, czyli latte, hawaii oraz boho prezentują się równie ciekawie. Atrakcyjne odcienie to jednak nie wszystko. Kostka posiada geometryczne kształty – prostokątów o wymiarach 10x20 cm i 20x30 cm oraz kwadratów o bokach 10x10 cm i 20x20 cm. Taka różnorodność barw i wymiarów stwarza bardzo duże możliwości aranżacyjne.

Kolejnym interesującym pomysłem jest płyta Oland będąca kwintesencją nowoczesnego designu. Ze względu na grubość 6 cm, podobnie jak Commix, doskonale nadaje się na alejki oraz tarasy. Występuje w bardzo modnych we współczesnej architekturze, lekko melanżowych szarościach. Wśród nich są odcienie jasne – biały, nerino, stalowy, a także jeden o ciemnej tonacji – bazaltowy. Bardzo efektownie prezentuje się również kolor korten, o żywej i zdecydowanej barwie rdzawej blachy. Oland charakteryzuje się bogatą paletą kolorów i jest dostępny w trzech wymiarach: 14x28 cm, 14x42 cm i 14x56 cm. Kostkę można układać standardowo, czyli naprzemiennie, oraz w „jodełkę”.

Olbrzymie znaczenie detali. Obrzeża, murki i schody z betonu

Gama prefabrykatów betonowych, które można zastosować w otoczeniu domu, nie kończy się na nawierzchniach przeznaczonych do różnorodnych zastosowań. Wśród nich są również obrzeża, stopnie schodowe czy murki. Te pierwsze stosuje się z powodzeniem jako granice pomiędzy alejkami czy tarasem a terenem zielonym. Ich drugą funkcją jest stabilizacja nawierzchni. Obrzeża mają również znaczenie jako elementy stricte dekoracyjne.

Dobrym przykładem może być tutaj obrzeże Polbruk Flesz. Posiada ono kształt odwróconej litery „L”, dzięki czemu można umieścić w nim taśmę LED. Flesz nie tylko oświetli nocą ścieżkę, ale jeszcze doda jej magicznego, niecodziennego wyglądu i… idealnie wkomponuje się w styl nowoczesny. Ciekawie prezentuje się również kolejna tegoroczna nowość w ofercie Polbruk, obrzeże Treo. Jego cechą wyróżniającą są pionowe fugi, które dodają obrzeżu optycznej lekkości i dynamizmu. Nie mniej znaczącymi prefabrykatami o wielu zastosowaniach są murki.

polbruk obrzeze treo

Polbruk Treo

polbruk obrzeze flesz 1

Polbruk Flesz

Mogą one pełnić funkcję użytkową, jako element zapobiegający osypywaniu się ziemi, ale można je też wykorzystać np. do budowy donic czy obudowy nowoczesnej fontanny. W styl nowoczesny idealnie wpasowuje się murek Polbruk Albero, który swoim wyglądem przypomina współczesną wersję układanych z kamieni polnych murków granicznych, tak dobrze znanych z krajobrazów Szkocji czy Włoch.

polbruk murek grando

Polbruk Grando

polbruk murek albero

Polbruk Albero

Ciekawym rozwiązaniem jest też Polbruk Grando. Murek ten buduje się z betonowych bloczków o łamanej fakturze i wymiarach: 25x30x15 cm oraz 25x60x15 cm. Projektując ogród w stylu nowoczesnym, należy pamiętać również o elementach, które mogą być przydatne przy niwelowaniu różnic wysokości, takich jak stopnie schodowe. Do stylu nowoczesnego znakomicie pasują wielkoformatowe stopnie Grando o gładkiej fakturze i wymiarach 46x100 cm oraz wysokości 15 cm. Są one nie tylko wygodne, lecz także łatwe w montażu.

Przy tak dużej liczbie produktów pasujacych do nowoczesnych kompozycji ogrodowych, liczba możliwych kombinacji jest praktycznie nieograniczona. Pamiętajmy jednak, że wszystkie elementy należy dobrać w taki sposób, aby stanowiły spójną całość, bo styl nowoczesny to przede wszystkim prostota i minimalizm, które przekładają się na unikatową, wręcz ascetyczną elegancję.

Komentarze

  • GregXI GregXI, 31.10.2020r., 10:11:27 Polecam kopalnię informacji na temat projektowania, wykonania nawierzchni w Radach i Poradach na stronie Buszremu kostkabrukowa.buszrem.pl/rady-i-porady/

Powiązane

Inspiracje i pomysły na nowoczesny taras przed domem

Inspiracje i pomysły na nowoczesny taras przed domem Inspiracje i pomysły na nowoczesny taras przed domem

Latem taras jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. To przestrzeń, która kojarzy się z wypoczynkiem, dlatego powinna być wygodna i przytulna. Najistotniejszym elementem przestrzeni tarasowej jest...

Latem taras jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. To przestrzeń, która kojarzy się z wypoczynkiem, dlatego powinna być wygodna i przytulna. Najistotniejszym elementem przestrzeni tarasowej jest odpowiednia nawierzchnia, gdyż stanowi ona bazę całego projektu.

Nowoczesny i pomysłowy ogród

Nowoczesny i pomysłowy ogród Nowoczesny i pomysłowy ogród

Ogrody przy większości współczesnych domów mają często ograniczoną powierzchnię. Oznacza to, że aby stworzyć wymarzone miejsce do relaksu, które będzie spełniać wszystkie niezbędne funkcje, przestrzeń...

Ogrody przy większości współczesnych domów mają często ograniczoną powierzchnię. Oznacza to, że aby stworzyć wymarzone miejsce do relaksu, które będzie spełniać wszystkie niezbędne funkcje, przestrzeń tę trzeba zaprojektować niezwykle pomysłowo.

Najnowsze produkty i technologie

Energooszczędne rozwiązania na poddaszu

Energooszczędne rozwiązania na poddaszu Energooszczędne rozwiązania na poddaszu

Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań na poddaszu już w trakcie budowy domu, poza oczywistymi korzyściami dla portfela, zapewnia komfort mieszkańcom i zdrowe warunki użytkowania wnętrz. Odpowiednio...

Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań na poddaszu już w trakcie budowy domu, poza oczywistymi korzyściami dla portfela, zapewnia komfort mieszkańcom i zdrowe warunki użytkowania wnętrz. Odpowiednio dobrane okna dachowe, ale także produkty montażowe i przesłony pozwalają zmniejszyć koszty ogrzewania zimą i chłodzenia latem. Sprawdź, które rozwiązania sprawdzą się najlepiej.

Pomysł na małą łazienkę

Pomysł na małą łazienkę Pomysł na małą łazienkę

Małe jest piękne! Powinien o tym pamiętać każdy właściciel mieszkania z niewielką łazienką. Obszerny, luksusowy pokój kąpielowy nie jest jedynym pomysłem na komfortową i ładną łazienkę, a nieduże pomieszczenie...

Małe jest piękne! Powinien o tym pamiętać każdy właściciel mieszkania z niewielką łazienką. Obszerny, luksusowy pokój kąpielowy nie jest jedynym pomysłem na komfortową i ładną łazienkę, a nieduże pomieszczenie ma też swoje zalety, takie jak łatwość skutecznego ogrzania oraz uzyskanie wrażenia przytulności.

Sklep budowlany online – czy warto kupować materiały budowlane w sieci?

Sklep budowlany online – czy warto kupować materiały budowlane w sieci? Sklep budowlany online – czy warto kupować materiały budowlane w sieci?

Sklep budowlany online czy sklep stacjonarny? Gdzie kupować materiały budowlane? Zobacz nasze podpowiedzi i obserwacje.

Sklep budowlany online czy sklep stacjonarny? Gdzie kupować materiały budowlane? Zobacz nasze podpowiedzi i obserwacje.

Nieprawdopodobne stało się remontową codziennością… gładź polimerowa GTA

Nieprawdopodobne stało się remontową codziennością… gładź polimerowa GTA Nieprawdopodobne stało się remontową codziennością… gładź polimerowa GTA

Perfekcyjnie gładkie i równe ściany to absolutny standard we wszystkich wnętrzach, a ewentualne nierówności mogą być tylko zamierzonym efektem wynikającym z projektu architekta. Przez dziesiątki lat ekipy...

Perfekcyjnie gładkie i równe ściany to absolutny standard we wszystkich wnętrzach, a ewentualne nierówności mogą być tylko zamierzonym efektem wynikającym z projektu architekta. Przez dziesiątki lat ekipy budowlane spowite były białymi obłokami, które powstawały w czasie mozolnego szlifowania ścian, aż w końcu to, co wydawało się mrzonką, stało się realne… Pojawiła się polimerowa gładź szpachlowa GTA i rozwiała chmury remontowego pyłu raz na zawsze.

Mercedes PRO – cyfrowe centrum dowodzenia

Mercedes PRO – cyfrowe centrum dowodzenia Mercedes PRO – cyfrowe centrum dowodzenia

Cyfrowe połączenie z pojazdem, telediagnostyka oraz planowanie tras tak, by ominąć korki w czasie rzeczywistym? To już możliwe i łatwe, dzięki usługom łącznościowym, które zapewnia Mercedes PRO – dzięki...

Cyfrowe połączenie z pojazdem, telediagnostyka oraz planowanie tras tak, by ominąć korki w czasie rzeczywistym? To już możliwe i łatwe, dzięki usługom łącznościowym, które zapewnia Mercedes PRO – dzięki nim można jeździć bezpieczniej, oszczędniej i przyjemniej.

Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty

Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty

W polskim budownictwie mieszkaniowym przez lata dominowały tradycyjne rozwiązania takie jak żelbetowe stropy monolityczne czy gęstożebrowe stropy Teriva. Jednak z uwagi na wysokie koszty i dużą pracochłonność...

W polskim budownictwie mieszkaniowym przez lata dominowały tradycyjne rozwiązania takie jak żelbetowe stropy monolityczne czy gęstożebrowe stropy Teriva. Jednak z uwagi na wysokie koszty i dużą pracochłonność oraz niezgodność z europejskimi normami (w przypadku stropów Teriva) obecnie klienci poszukują zupełnie innych rozwiązań.

Na czym polega odpowiednie oczyszczanie szamba?

Na czym polega odpowiednie oczyszczanie szamba? Na czym polega odpowiednie oczyszczanie szamba?

Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, im lepiej się nimi zajmiesz, tym dłużej będą trwać. Twoje szambo nie jest wyjątkiem, dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak właściwie je konserwować i w jaki...

Jak w przypadku większości rzeczy w życiu, im lepiej się nimi zajmiesz, tym dłużej będą trwać. Twoje szambo nie jest wyjątkiem, dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, jak właściwie je konserwować i w jaki sposób preparat do szamb taki jak Biofos może w tym zadaniu pomóc.

Twój dom zabezpieczony przed skutkami obfitych opadów deszczu i zalaniem piwnicy

Twój dom zabezpieczony przed skutkami obfitych opadów deszczu i zalaniem piwnicy Twój dom zabezpieczony przed skutkami obfitych opadów deszczu i zalaniem piwnicy

Ulewy niosą za sobą podtopienia domów, a meteorolodzy są zgodni – silne opady będą występować coraz częściej. Zalanie grozi piwnicom również ze strony ścieków, szczególnie kiedy odpływ występuje poniżej...

Ulewy niosą za sobą podtopienia domów, a meteorolodzy są zgodni – silne opady będą występować coraz częściej. Zalanie grozi piwnicom również ze strony ścieków, szczególnie kiedy odpływ występuje poniżej kolektora ściekowego. Urządzenia odwadniające skutecznie zabezpieczą Twój dom.

Jakość wody deszczowej i sposoby jej oczyszczania

Jakość wody deszczowej i sposoby jej oczyszczania Jakość wody deszczowej i sposoby jej oczyszczania

Według obiegowych opinii magazynowana w zbiornikach woda deszczowa może z czasem zagniwać i tym samym być niezdatna do dalszego wykorzystania. Opinii tych w żadnym wypadku nie można stosować do sytuacji,...

Według obiegowych opinii magazynowana w zbiornikach woda deszczowa może z czasem zagniwać i tym samym być niezdatna do dalszego wykorzystania. Opinii tych w żadnym wypadku nie można stosować do sytuacji, gdy deszczówka gromadzona jest w zbiornikach podziemnych i gdy wcześniej jest ona filtrowana.

Zbiorniki do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej

Zbiorniki do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej Zbiorniki do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej

Systemy gromadzenia deszczówki, ze względu na lokalizację zbiornika magazynującego, dzielą się na naziemne i podziemne. Zbiorniki naziemne mogą być umiejscowione zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich...

Systemy gromadzenia deszczówki, ze względu na lokalizację zbiornika magazynującego, dzielą się na naziemne i podziemne. Zbiorniki naziemne mogą być umiejscowione zarówno na zewnątrz budynków, jak i w ich wnętrzach, np. w piwnicach.

Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata?

Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata? Kredyt hipoteczny 300 tys – jaka rata?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które udzielane jest na dłuższy okres – zazwyczaj na 20 czy 25 lat. Z tego też powodu warto zastanowić się, jaka będzie jego miesięczna rata, by mieć pełną świadomość...

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie, które udzielane jest na dłuższy okres – zazwyczaj na 20 czy 25 lat. Z tego też powodu warto zastanowić się, jaka będzie jego miesięczna rata, by mieć pełną świadomość regularnie ponoszonych wydatków w dłuższej perspektywie.

Czy inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest opłacalna?

Czy inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest opłacalna? Czy inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne jest opłacalna?

Fotowoltaika to rozwiązanie z zakresu odnawialnych źródeł energii, które zyskuje coraz większą popularność. Na dachach polskich domów coraz częściej widzimy charakterystyczne niebieskie lub czarne panele....

Fotowoltaika to rozwiązanie z zakresu odnawialnych źródeł energii, które zyskuje coraz większą popularność. Na dachach polskich domów coraz częściej widzimy charakterystyczne niebieskie lub czarne panele. Ogniwa fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną z odnawialnego i ekologicznego źródła, jakim jest promieniowanie słoneczne. Dzięki fotowoltaice zyskujemy darmowy prąd i niezależność energetyczną. Jak działają ogniwa fotowoltaiczne, jaka jest opłacalność montażu fotowoltaiki?

Wymiana stropów

Wymiana stropów Wymiana stropów

Wiele budynków, a szczególnie te wzniesione na przełomie XIX i XX wieku kamienice i pałace, ze względu na zły stan techniczny, wymaga obecnie remontu, a często niezbędne jest wzmocnienie lub wymiana stropu....

Wiele budynków, a szczególnie te wzniesione na przełomie XIX i XX wieku kamienice i pałace, ze względu na zły stan techniczny, wymaga obecnie remontu, a często niezbędne jest wzmocnienie lub wymiana stropu. Budynki te zwykle posiadają stropy o konstrukcji drewnianej lub stalowej. Fundamenty wykonywane pod takimi obiektami najczęściej były zaprojektowane pod kątem lekkich ogólnodostępnych wówczas rodzajów stropów. Konstruktorzy, po ocenie stanu technicznego budynku, najczęściej decydują się na drogie...

Szybka zmiana podłogi w Twoim domu

Szybka zmiana podłogi w Twoim domu Szybka zmiana podłogi w Twoim domu

Na rynek trafia właśnie całkowicie bezpłatne narzędzie, które ma szansę zrewolucjonizować proces wyboru i zakupu podłóg do domu. Wizualizator podłóg, który wprowadziła znana z innowacji polska marka Arbiton,...

Na rynek trafia właśnie całkowicie bezpłatne narzędzie, które ma szansę zrewolucjonizować proces wyboru i zakupu podłóg do domu. Wizualizator podłóg, który wprowadziła znana z innowacji polska marka Arbiton, to najnowocześniejsze i najbardziej dokładne tego typu narzędzie w Europie. Za pomocą trzech kliknięć możemy sprawdzić, jak w naszym salonie będzie wyglądać podłoga o różnych kolorach czy fakturach.

Jaki powinien być dom dla małej rodziny?

Jaki powinien być dom dla małej rodziny? Jaki powinien być dom dla małej rodziny?

Budowa własnego domu to bez wątpienia jedno z większych przedsięwzięć, z jakim można zmierzyć się w życiu. To tak naprawdę przygoda, która trwa przez kilka lat. Sama budowa to tylko jakiś jej etap. Potem...

Budowa własnego domu to bez wątpienia jedno z większych przedsięwzięć, z jakim można zmierzyć się w życiu. To tak naprawdę przygoda, która trwa przez kilka lat. Sama budowa to tylko jakiś jej etap. Potem następuje wykańczanie oraz urządzanie, kiedy to dom nabiera bardziej indywidualnego charakteru. Można się tym wszystkim bawić, można stresować i denerwować, szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na nieruchomość zbyt dużą. Warto zatem do tematu podejść z rozwagą, tak by metraż dom był optymalny.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.