EkspertBudowlany.pl

Jak ułożyć płyty chodnikowe?

Bricoman | 2021-07-30

Płyty chodnikowe cieszą się ogromną popularnością już od bardzo wielu lat. Nie tylko wyglądają świetnie, lecz także są bardzo wytrzymałe i długo nam służą. Tylko jaką płytę chodnikową wybrać? Ile to tak naprawdę kosztuje? Jak to wygląda? Jak kłaść płyty chodnikowe? Czytając dalej, dowiesz się krok po kroku, co zrobić, by cieszyć się płytą chodnikową na swoim tarasie lub ogródku.

treść sponsorowana

Płyty chodnikowe zastosowanie 

Jest wiele różnych zastosowań i wiele różnych miejsc, w których można położyć płyty chodnikowe. Każdą osobę, która zdecyduje się na zakup płyt chodnikowych, ogranicza tak naprawdę tylko jej wyobraźnia.

Płyta chodnikowa będzie świetnym wyborem niemalże wszędzie. Płytki chodnikowe możesz postawić w ogrodzie, przy altance, na tarasie, chodniku czy podjeździe. Nie ma tutaj tak naprawdę żadnych większych ograniczeń. Płyty chodnikowe wyglądają naprawdę dobrze i mogą stanowić świetny element aranżacji Twojej posiadłości. Poza tym są niesamowicie praktyczne i są ogromnym ułatwieniem. Każdy z nas prawdopodobnie niejednokrotnie był sfrustrowany błotem i kałużami przed swoim domem czy na podjeździe. Płytki chodnikowe w bardzo łatwy sposób mogą pomóc nam zwalczyć ten problem.

Płyty chodnikowe można spotkać niemalże wszędzie. Znajdziemy je i w parku, i przy ruchliwej ulicy. Nie da się ukryć, że po płytach chodnikowych spaceruje się dużo łatwiej niż po piasku czy miękkiej ziemi. Mogą w bardzo łatwy sposób urozmaicić wygląd Twojego podwórka, sprawiając, że nie tylko przebywanie na nim będzie przyjemniejsze, lecz także o wiele wygodniejsze.

Na płytach chodnikowych z powodzeniem można nie tylko spacerować, lecz także jeździć na rowerze, na rolkach bądź hulajnodze. Dzieci uwielbiają się na nich bawić i rysować kredą. Mają naprawdę sporo zalet, o których można by dużo powiedzieć. Jednak większość z nas najbardziej w tej kwestii interesuje praktyczność – rzecz jasna płyty chodnikowe spełniają też to kryterium. Znacząco ułatwiają parkowanie i wyjazd autem z danego miejsca, więc najczęściej stosuje się je właśnie na parkingach w terenach miejskich lub jako podjazdy do posesji.

Jak układać płyty chodnikowe? 

Układanie płyt chodnikowych niestety jest dość pracochłonne i należy to zrobić z ogromną dokładnością, by można było w pełni z nich korzystać i cieszyć się ich praktycznością oraz wyglądem. Zatem jak układać płyty chodnikowe?

Jak przy większości tego typu prac, należy zacząć od podstaw i przygotowania. Dobrze oporządzone miejsce pracy to grunt do tego, by pracowało nam się łatwiej, a płyty chodnikowe były dobrze położone. Świetnym rozwiązaniem w tym wypadku będzie odpowiednie przygotowanie podłoża oraz podbudowy. Po usunięciu wszystkich zbędnych roślin i trawy warto nieco wzmocnić grunt.

Poleca się do tego popiół oraz beton. To, jak gruba ma być podbudowa zależy od tego, jakie są płyty chodnikowe. Na zwyczajne ścieżki wystarczy około 15 do 20 centymetrów podbudowy, natomiast jeżeli planujemy mieć w tym miejscu parking lub podjazd, to zaleca się, by podbudowa była nieco grubsza, co nada miejscu nieco więcej stabilności.

Podsypka pod płyty chodnikowe jest bardzo ważna i nie należy o niej zapominać. Więc jaka podsypka pod płyty chodnikowe sprawdzi się najlepiej? W tej kwestii bardzo polecana jest podsypka piaskowa lub piaskowo-betonowa. Warto pamiętać o tym, by podsypka nie była zbyt gruba – nie może przekraczać pięciu centymetrów grubości. Należy też dobrać odpowiednie krawężniki chodnikowe i obrzeża – ich celem jest wzmocnienie nawierzchni, a także zabezpieczenie przed osuwaniem się elementów narażonych na obciążenie.

Dochodząc do sedna sprawy: jak ułożyć płyty chodnikowe? Samo układanie nie jest bardzo trudne, jednak należy być przy tym konsekwentnym i ostrożnym. Poleca się ustawianie ich możliwie jak najbardziej równo względem siebie, w odstępie około pół centymetra.

A jak układać płyty chodnikowe na betonie? Jak ułożyć płyty chodnikowe w ogrodzie? Wiele osób chwali sobie tutaj układanie płyt chodnikowych na mokro. Jest to nieco pracochłonne, ale bardzo efektywne. Pierwsze, co należy zrobić, to wylać beton na podłoże, a następnie zabezpieczyć je przed wilgocią. Następnie, utwierdzamy płytki za pomocą mocnego kleju, który jest do tego przeznaczony. Na mokro zaleca się zwykle układanie płyt chodnikowych na betonie, a nie na podsypce.

Wspomnieliśmy o krawężnikach chodnikowych, ale jak to tak naprawdę wygląda? Sprawa jest dość prosta, bo układa się je niemalże tak samo, jak płyty chodnikowe, z tym że należy zostawić od trzech do dziesięciu milimetrów wolnego miejsca między nimi, aby nie spowodować odprysków.

Narzędzia 

Same płyty chodnikowe to jednak nie wszystko. Potrzebne tutaj będą również narzędzia, które są niezbędne do tego, by jak najłatwiej i jak najszybciej położyć płytki chodnikowe w taki sposób, by służyły nam jak najdłużej.

To, jakie narzędzia będą potrzebne, w dużej mierze zależy od tego, czy płyty chodnikowe mają sporą wielkość. Jeżeli są nieco większych rozmiarów, to poleca się zastosowanie urządzenia do podnoszenia płyt, by nie obciążyć swojego ciała ciężarami. W przeciwnym razie tego typu narzędzia będą całkowicie zbędne.

Równiarki i zgniatarki będą tu jednak podstawą, by dobrze przygotować teren pod podbudowę i położenie płyt chodnikowych. Spadki i zakręty będą wymagać poziomic. Natomiast wózek transportowy w znacznym stopniu ułatwi Ci pracę. Gilotyny również będą potrzebne, aby precyzyjnie przyciąć wszystkie elementy.

Krawężniki do płyt chodnikowych 

Krawężniki stanowią bardzo ważny i wręcz nieodłączny element podczas stawiania płyt chodnikowych i nie należy o nich zapominać. Jak je tak właściwie dobrać i na co zwracać szczególną uwagę? Sam wybierasz, jakie krawężniki chodnikowe chcesz położyć. Mogą być identyczne, jak cała płyta, albo całkowicie inne. Do podjazdów poleca się raczej niskie krawężniki, natomiast na ścieżkach nieco wyższe.

Omówiliśmy już to, jak ważna jest precyzja podczas układania krawężników chodnikowych. Należy pamiętać o tym, bo dokładnie oznaczyć, gdzie mają się znajdować, jaką mają mieć wysokość i szerokość. Nie można zapominać o wcześniej wspomnianych odstępach, które zwykle powinny wynosić około pół centymetra. Układanie krawężnika w linii prostej nie jest trudne. Problem przychodzi w momencie, w którym chcemy go ułożyć po łuku – wtedy geometryczna precyzja jest kluczem do sukcesu. Z krawężnikami nie należy się spieszyć – wymagają bardzo dużo dokładności i cierpliwości.

Zalety płyt chodnikowych 

Płyty chodnikowe mają naprawdę wiele zalet. Oczywiście są niezwykle praktyczne. Równa nawierzchnia ułatwia spacery, jazdę na rowerze, rolkach czy hulajnodze, a także parkowanie autem. Jednak praktyczność i wygoda to nie wszystko!

Płyty chodnikowe również świetnie wyglądają i mogą stanowić naprawdę dobre urozmaicenie naszego ogródka albo chodnika przed domem. Nikt nie powiedział, że ścieżka z płyt chodnikowych musi być jednolita. W tej kwestii ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Mogą mieć wiele różnych kształtów i kolorów, a ścieżki i chodniki mogą zawijać się w przeróżne zakręty. Udekorowane ulubionymi krzewami i kwiatami będą stanowić świetny element aranżacji Twojego ogródka lub tarasu.

Płyty chodnikowe cena 

Cena płyt chodnikowych to jedna z najważniejszych kwestii, jaka przewija się przez naszą głowę, gdy wybieramy to rozwiązanie. Ceny płyt chodnikowych mogą być przeróżne. W zależności od tego, jakie płyty chodnikowe Cię interesują, możesz znaleźć zarówno takie, które kosztują około 15-20 złotych za metr kwadratowy, jak i takie, które kosztują ponad 50 złotych.

Bardzo dużo zależy od tego, jaką grubość mają wybrane przez nas płyty chodnikowe, z jakiego materiału są zrobione, jaki mają kolor i jaka jest ich wytrzymałość.

Cena płyt chodnikowych różni się też w zależności od producenta. Czynników, które na to wpływają, jest bardzo wiele, ale bez większego problemu możesz znaleźć szeroki wybór płyt chodnikowych  w niskich cenach na stronie internetowej sklepu Bricoman.

Komentarze

  • Piotrek Piotrek, 03.08.2021r., 13:14:14 co do płyty chodnikowej bym radził żeby postawić na solidność i estetykę i wydajność i żeby kostka spełniała swoje cele i żeby potem nie okazało się że potem w szczelinach płyt chodnikowych będzie rósł nam mech i żeby nam też nie przeszkadzało polecam market chemko bo mają na miejscu mieszalnię farb i tynków mają duży wybór farb artykułów budowlanych chemii budowlanej dodatków do aranżacji wnętrz silikonów zapraw cementowych klejów płyt kartonowo gipsowych lakierobejcy mają bezpośredni transport

Wybrane dla Ciebie

Jak pomagać razem z Ceresitem?

Jak pomagać razem z Ceresitem?  Jak pomagać razem z Ceresitem?

Wyjątkowy wystrój łazienki

Wyjątkowy wystrój łazienki Wyjątkowy wystrój łazienki

Chroń swój taras także latem

Chroń swój taras także latem Chroń swój taras także latem

Wysokogatunkowe i niezawodne armatury

Wysokogatunkowe i niezawodne armatury Wysokogatunkowe i niezawodne armatury

Wydajne ogrzewanie = Oszczędzanie

Wydajne ogrzewanie = Oszczędzanie Wydajne ogrzewanie = Oszczędzanie

Sprawdź czego szukają kupujący

Sprawdź czego szukają kupujący Sprawdź czego szukają kupujący

Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu stropu prefabrykowanego?

Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu stropu prefabrykowanego? Na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu stropu prefabrykowanego?

Ogrodzenia – współczesne trendy i rozwiązania

Ogrodzenia – współczesne trendy i rozwiązania Ogrodzenia – współczesne trendy i rozwiązania

Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty

Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty

Klimat i ciepło w pomieszczeniach

Klimat i ciepło w pomieszczeniach Klimat i ciepło w pomieszczeniach

Środki ochrony indywidualnej – bezpieczeństwo podczas pracy na budowie

Środki ochrony indywidualnej – bezpieczeństwo podczas pracy na budowie Środki ochrony indywidualnej – bezpieczeństwo podczas pracy na budowie

Dlaczego warto zbudować sieć LPG? »

Dlaczego warto zbudować sieć LPG? » Dlaczego warto zbudować sieć LPG? »

Termoizolacja dachów płaskich

Termoizolacja dachów płaskich Termoizolacja dachów płaskich

Podsufitka dachowa z PVC

Podsufitka dachowa z PVC Podsufitka dachowa z PVC

Jak dobrze wykorzystać deszczówkę?

Jak dobrze wykorzystać deszczówkę? Jak dobrze wykorzystać deszczówkę?

Uprawnienia budowlane 2021 Część 1. Poradnik z kluczem. 523 pytania i 20 testów egzaminacyjnych

Uprawnienia budowlane 2021 Część 1. Poradnik z kluczem. 523 pytania i 20 testów egzaminacyjnych Uprawnienia budowlane 2021 Część 1. Poradnik z kluczem. 523 pytania i 20 testów egzaminacyjnych

Część B: Roboty wykończeniowe, zeszyt 17: Podłogi zewnętrzne z desek kompozytowych

Część B: Roboty wykończeniowe, zeszyt 17: Podłogi zewnętrzne z desek kompozytowych Część B: Roboty wykończeniowe, zeszyt 17: Podłogi zewnętrzne z desek kompozytowych

Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 2021

Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 2021 Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie 2021

Redakcja Dlaczego czyszczenie klimatyzatorów jest tak ważne?

Dlaczego czyszczenie klimatyzatorów jest tak ważne? Dlaczego czyszczenie klimatyzatorów jest tak ważne?

Klimatyzator jest urządzeniem, które coraz częściej pojawia się w naszych domach. Często jest jednak dla nas nowością, nie zawsze więc wiemy, jak należy o niego dbać i dlaczego jest to takie ważne.

Klimatyzator jest urządzeniem, które coraz częściej pojawia się w naszych domach. Często jest jednak dla nas nowością, nie zawsze więc wiemy, jak należy o niego dbać i dlaczego jest to takie ważne.

Jak dbać o czystość urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych?

Jak dbać o czystość urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych? Jak dbać o czystość urządzeń klimatyzacyjnych i chłodniczych?

Redakcja Izolacja akustyczna – jak zaizolować dom zgodnie z wymaganiami prawnymi?

Izolacja akustyczna – jak zaizolować dom zgodnie z wymaganiami prawnymi? Izolacja akustyczna – jak zaizolować dom zgodnie z wymaganiami prawnymi?

Osiągnięcie komfortu akustycznego mieszkania czy domu jednorodzinnego jest możliwe, jeśli przestrzega się wymagań prawnych. Można tak zaprojektować i wykonać izolację akustyczną budynku, by odciąć się...

Osiągnięcie komfortu akustycznego mieszkania czy domu jednorodzinnego jest możliwe, jeśli przestrzega się wymagań prawnych. Można tak zaprojektować i wykonać izolację akustyczną budynku, by odciąć się od hałasu lub ograniczyć jego oddziaływanie. Ale także w procesie budowy, nie trzymając się ściśle przepisów, można wiele zepsuć. Dlatego warto poznać, choćby w zarysie, jakie są te wymagania i gdzie je możemy znaleźć. Łatwiej nam będzie sprawdzić, czy projektant czegoś nie pominął, deweloper nie poszedł...

Najnowsze produkty i technologie

Defro Rekuperacja? To się opłaca!

Rekuperacja? To się opłaca! Rekuperacja? To się opłaca!

Efektywna wentylacja budynku to podstawowy warunek komfortowego przebywania w zamkniętych pomieszczeniach. Tradycyjna opiera się na grawitacji i zasysaniu powietrza przez kominy. Jeśli jest ciąg, to powietrze...

Efektywna wentylacja budynku to podstawowy warunek komfortowego przebywania w zamkniętych pomieszczeniach. Tradycyjna opiera się na grawitacji i zasysaniu powietrza przez kominy. Jeśli jest ciąg, to powietrze z zewnątrz dostaje się do środka. Takie rozwiązanie ma jednak wiele minusów, m.in. taki, że pomieszczenia wychładzają się i pozostaje w nich wilgoć. Warto więc pomyśleć o nowoczesnej, mechanicznej wentylacji pomieszczeń, czyli rekuperacji.

Alpha Dam sp. z o.o. Hydroizolacja betonowych zbrojonych konstrukcji dachów płaskich i zielonych

Hydroizolacja betonowych zbrojonych konstrukcji dachów płaskich i zielonych Hydroizolacja betonowych zbrojonych konstrukcji dachów płaskich i zielonych

W Polsce większość dachów płaskich zbudowana jest w systemie tradycyjnym lub odwróconym (np. dach balastowy, zielony), z użyciem zbrojonego betonu, który znany jest z porów lub przewodów kapilarnych.

W Polsce większość dachów płaskich zbudowana jest w systemie tradycyjnym lub odwróconym (np. dach balastowy, zielony), z użyciem zbrojonego betonu, który znany jest z porów lub przewodów kapilarnych.

TECHNONICOL SP. z o.o. Zielony dach – zaprojektuj go razem z ekspertami

Zielony dach – zaprojektuj go razem z ekspertami Zielony dach – zaprojektuj go razem z ekspertami

Projektując lub remontując swój wymarzony dom, warto wziąć pod uwagę stworzenie zielonego dachu. To rozwiązanie ma bowiem wiele zalet.

Projektując lub remontując swój wymarzony dom, warto wziąć pod uwagę stworzenie zielonego dachu. To rozwiązanie ma bowiem wiele zalet.

TECHNONICOL SP. z o.o. Termoizolacja dachu – zaufaj ekspertom

Termoizolacja dachu – zaufaj ekspertom Termoizolacja dachu – zaufaj ekspertom

Standardy, jakim podlega budownictwo, są coraz wyższe. Oprócz ekologii i odpowiedzialności za klimat, bardzo istotną kwestią jest ekonomia – dobra izolacja budynków po prostu się opłaca.

Standardy, jakim podlega budownictwo, są coraz wyższe. Oprócz ekologii i odpowiedzialności za klimat, bardzo istotną kwestią jest ekonomia – dobra izolacja budynków po prostu się opłaca.

Henkel Polska Ceresit obchodzi 30-lecie i wspiera budowę Zielonego Centrum Pomocy Dzieciom

Ceresit obchodzi 30-lecie i wspiera budowę Zielonego Centrum Pomocy Dzieciom Ceresit obchodzi 30-lecie i wspiera budowę Zielonego Centrum Pomocy Dzieciom

Marka Ceresit, od 30 lat obecna na rynku materiałów budowlanych w Polsce, z okazji swojego jubileuszu zaangażowała się w wyjątkowy projekt charytatywny – budowę Zielonego Centrum Pomocy Dzieciom.

Marka Ceresit, od 30 lat obecna na rynku materiałów budowlanych w Polsce, z okazji swojego jubileuszu zaangażowała się w wyjątkowy projekt charytatywny – budowę Zielonego Centrum Pomocy Dzieciom.

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia

Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia Tynki wapienne i cementowo–wapienne - tradycja nie do pogardzenia

Rozmowa ze Sławomirem Gąsiorowskim, poświęcona zasadom i przewagom stosowania tynków wapiennych nad produktami konkurencyjnymi.

Rozmowa ze Sławomirem Gąsiorowskim, poświęcona zasadom i przewagom stosowania tynków wapiennych nad produktami konkurencyjnymi.

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać

Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać Wykwity - jakie są przyczyny ich powstawania i jak im zapobiegać

Dość często białe naloty na murach są kojarzone z występowaniem wapna w zaprawie murarskiej. Jest to głównie spowodowane białą barwą nalotu, która jest automatycznie kojarzona z białym wapnem hydratyzowanym...

Dość często białe naloty na murach są kojarzone z występowaniem wapna w zaprawie murarskiej. Jest to głównie spowodowane białą barwą nalotu, która jest automatycznie kojarzona z białym wapnem hydratyzowanym dodawanym do zaprawy murarskiej.

Sławomir Gąsiorowski Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej?

Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej? Czy plastyfikator zastępuje wapno w zaprawie budowlanej?

W wielu krajach stosowanie plastyfikatorów (domieszek) do zapraw cementowych wykonywanych bezpośrednio na budowie jest prawnie zakazane. Normy europejskie zawierają liczne ostrzeżenia przed ich pochopnym...

W wielu krajach stosowanie plastyfikatorów (domieszek) do zapraw cementowych wykonywanych bezpośrednio na budowie jest prawnie zakazane. Normy europejskie zawierają liczne ostrzeżenia przed ich pochopnym użyciem. A w Polsce? A w Polsce można je kupić bez większych problemów w wielu składach budowlanych.

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego Wapno - naturalne i zdrowe

Wapno - naturalne i zdrowe Wapno - naturalne i zdrowe

"Tradycyjny" oznacza w budownictwie materiał sprawdzony i przetestowany przez kolejne pokolenia budowniczych i użytkowników. Zaprawy murarskie i tynkarskie wykonywane w oparciu o spoiwo wapienne istnieją...

"Tradycyjny" oznacza w budownictwie materiał sprawdzony i przetestowany przez kolejne pokolenia budowniczych i użytkowników. Zaprawy murarskie i tynkarskie wykonywane w oparciu o spoiwo wapienne istnieją w budownictwie od co najmniej tysiąca lat. Informacja ta, zdaje się być współczesnym inwestorom i wykonawcom zupełnie nieprzydatna. Może jednak warto się przez chwilę zastanowić, dlaczego wapno od tylu wieków nadal jest stosowane w budownictwie?

mdm®NT Sp. z o.o. Membrany dachowe MDM

Membrany dachowe MDM Membrany dachowe MDM

Membrany dachowe są nowoczesną alternatywą dla pap układanych pod docelowym pokryciem dachu. Są łatwiejsze do ułożenia i lżejsze oraz – w przeciwieństwie do papy – jednocześnie wodoszczelne i paroprzepuszczalne.

Membrany dachowe są nowoczesną alternatywą dla pap układanych pod docelowym pokryciem dachu. Są łatwiejsze do ułożenia i lżejsze oraz – w przeciwieństwie do papy – jednocześnie wodoszczelne i paroprzepuszczalne.

AS ENERGY AS Energy: dystrybutor nowoczesnych rozwiązań dla PV i HVAC

AS Energy: dystrybutor nowoczesnych rozwiązań dla PV i HVAC AS Energy: dystrybutor nowoczesnych rozwiązań dla PV i HVAC

Fotowoltaika to najdynamiczniej rozwijający się sektor OZE w Polsce. Swój rozkwit przeżywa również branża HVAC. Marką specjalizującą się w obu tych obszarach i proponującą jedne z najbardziej nowoczesnych...

Fotowoltaika to najdynamiczniej rozwijający się sektor OZE w Polsce. Swój rozkwit przeżywa również branża HVAC. Marką specjalizującą się w obu tych obszarach i proponującą jedne z najbardziej nowoczesnych i niezawodnych rozwiązań na rynku jest AS Energy. W swoich działaniach łączy troskę o środowisko naturalne z dostarczaniem produktów najwyższej klasy.

Stropy.pl Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty

Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty Stropy panelowe – łatwy montaż, modułowość, niskie koszty

W polskim budownictwie mieszkaniowym przez lata dominowały tradycyjne rozwiązania takie jak żelbetowe stropy monolityczne czy gęstożebrowe stropy Teriva. Jednak z uwagi na wysokie koszty i dużą pracochłonność...

W polskim budownictwie mieszkaniowym przez lata dominowały tradycyjne rozwiązania takie jak żelbetowe stropy monolityczne czy gęstożebrowe stropy Teriva. Jednak z uwagi na wysokie koszty i dużą pracochłonność oraz niezgodność z europejskimi normami (w przypadku stropów Teriva) obecnie klienci poszukują zupełnie innych rozwiązań.

Recticel Izolacje Termomodernizacja budynków według nowych Warunków Technicznych

Termomodernizacja budynków według nowych Warunków Technicznych Termomodernizacja budynków według nowych Warunków Technicznych

Od początku tego roku obowiązują bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące energooszczędności budownictwa.

Od początku tego roku obowiązują bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące energooszczędności budownictwa.

Recticel Izolacje Dom energooszczędny w technologii RECTICEL

Dom energooszczędny w technologii RECTICEL Dom energooszczędny w technologii RECTICEL

Budowa domu o niskim zużyciu energii to już nie tylko kwestia mody, ale konieczność zdefiniowana także w wymaganiach Warunków Technicznych.

Budowa domu o niskim zużyciu energii to już nie tylko kwestia mody, ale konieczność zdefiniowana także w wymaganiach Warunków Technicznych.

Recticel Izolacje Gdy ocieplenie ściany lub dachu możliwe jest tylko od środka

Gdy ocieplenie ściany lub dachu możliwe jest tylko od środka Gdy ocieplenie ściany lub dachu możliwe jest tylko od środka

Ściany i dachy wielu starych budynków wymagają ocieplenia, poprawiającego komfort cieplny mieszkańców. Zazwyczaj izolację termiczną układa na zewnętrznej stronie tych przegród, ale zdarza się, że jest...

Ściany i dachy wielu starych budynków wymagają ocieplenia, poprawiającego komfort cieplny mieszkańców. Zazwyczaj izolację termiczną układa na zewnętrznej stronie tych przegród, ale zdarza się, że jest to niemożliwe, np. w obiektach zabytkowych. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest aplikacja materiałów termoizolacyjnych od wewnętrznej strony ścian i dachów. A do tego celu świetnie nadają się płyty termoizolacyjne PIR o nazwie Eurothane® G, belgijskiej firmy RECTICEL.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.