EkspertBudowlany.pl Portal Budowlany

Zaawansowane wyszukiwanie

Oszczędzanie wody w gospodarstwie domowym

Ferro Spółka Akcyjna | 2023-01-12
Oszczędzanie wody w gospodarstwie domowym, fot. FERRO

Oszczędzanie wody w gospodarstwie domowym, fot. FERRO

Racjonalne gospodarowanie wodą ma pozytywny wpływ nie tylko na środowisko, lecz także na stan naszego portfela. Najkrócej mówiąc: po prostu się opłaca, szczególnie w obecnych czasach, gdy trzeba się borykać z szybko rosnącymi kosztami życia. Podpowiadamy, co zrobić, aby ograniczyć zużycie wody w łazience.

treść sponsorowana

Trudne pytania o proste nawyki

Zacznijmy od… podstaw, czyli przeanalizowania nawyków związanych z używaniem wody w domu. Wystarczy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: Czy podczas mycia zębów zakręcamy kran, czy też woda płynie wartkim strumieniem do umywalki? Czy podczas namydlania dłoni – a myjemy ręce wielokrotnie w ciągu dnia – zakręcamy wodę? Czy gdy się golimy, woda leci non stop? A gdy myjemy włosy albo czekamy, aż odżywka odpowiednio się wchłonie, pamiętamy o zakręceniu wody? Czy uruchamiamy spłuczkę w toalecie, gdy wrzuciliśmy tam tylko kawałek papieru, np. po wytarciu nosa?

Najlepiej niech każdy z domowników odpowie sobie sam na te pytania. Niezwykle istotne okaże się jednak dokładne omówienie powyższych kwestii i wniosków z dziećmi. Dobrze, żeby zrozumiały, że jeśli nie mamy nawyku zakręcania wody, marnujemy ją, a co za tym idzie, słono za to płacimy. Obliczono, że niezakręcanie kranu podczas mycia zębów powoduje utratę około 9 litrów wody na minutę. Dodajmy do tego litry tracone bez sensu podczas innych czynności higienicznych, przemnóżmy przez dni w miesiącu i liczbę osób korzystających z łazienki…

Kropla do kropli

Woda niepotrzebnie litrami „ucieka” nam też, kiedy zostawiamy niedokręcony kran. Nie mamy często świadomości, że z kropli kapiących co sekundę uzbiera się w ciągu całego dnia spora ilość wody. Wystarczy podstawić pod kran kubek, by sprawdzić, jak szybko się napełni.

Ostatnie i chyba najtrudniejsze przyzwyczajenie, które warto byłoby zmienić, dotyczy kąpieli. Nie ma się co oszukiwać: biorąc szybki prysznic, zużywamy o wiele mniej wody niż podczas kąpieli w wannie.

Jeden uchwyt i perlator

Bardzo dużo wody możemy zaoszczędzić, jeśli wybierzemy do łazienki odpowiednią armaturę. Na rynku nie brakuje ekologicznych modeli, ponieważ technika sanitarna mocno się w tym kierunku rozwinęła. Dzięki temu oszczędzanie wody nie jest trudne, nie wiąże się z wielkimi wyrzeczeniami, nie wpływa w żaden sposób na komfort użytkowania łazienki.

O czym pamiętać, kompletując armaturę? Wybierając baterię umywalkową, sięgnijmy po model jednouchwytowy. Te z dwoma kurkami, choć piękne i stylowe, nie pomogą nam oszczędzać wody. Jeden uchwyt sprawia, że ustawienie żądanego strumienia i temperatury przebiega szybciej, a tym samym mniej wody wtedy tracimy.

Zwróćmy uwagę, czy wybrany przez nas model baterii wyposażono w perlator napowietrzający strumień. Spieniona woda sprawia wrażenie, jakby leciało jej bardzo dużo. Tymczasem ilość ta jest o wiele mniejsza niż w przypadku armatury bez perlatora. Baterie umywalkowe z serii Vitto Black VerdeLine, Vitto VerdeLine, Alba VerdeLine czy Tiga VerdeLine zaopatrzono w perlator Ferro Air Mix, który potrafi zmniejszyć zużycie wody nawet o 50 procent. Dowiedz się więcej >>

W nowoczesnych natryskach stosuje się funkcję napowietrzania w postaci Air-In System. Strumień, który jest napowietrzony, ma nieco mniejszą intensywność. Praktycznie nie zauważamy tego podczas kąpieli, a zużywamy wody mniej. Takie rozwiązanie zastosowano np. w zestawie natryskowym z deszczownią Kanto VerdeLine i Kanto Black VerdeLine.

Ograniczniki

Szukajmy baterii natryskowych wyposażonych w specjalne ograniczniki przepływu wody. Dzięki nim mocno zredukujemy jej zużycie, nie tracąc przy tym na wygodzie i przyjemności.

W zestawach natryskowych z systemem VerdeLine wszystko zostało przemyślane tak, by korzystanie z kąpieli było komfortowe, ekologiczne i ekonomiczne. Zastosowano tu przede wszystkim ograniczniki przepływu wody w głowicy deszczowni i rączce prysznicowej. Sprawdź >>

Dobry regulator

Najlepiej wybierać do łazienki urządzenia wysokiej jakości, wykonane z trwałych materiałów, by służyły nam dobrze i długo. Pamiętajmy, że nawet drobne przecieki mogą powodować ubytki wody liczone w setkach litrów.

Warto sprawdzić, jaką głowicę ma bateria, którą planujemy kupić. Jeśli posiada regulator ceramiczny, możemy być spokojni, bo jest on gwarantem dobrej pracy urządzenia i jego trwałości. Wymienione wyżej baterie z rozwiązaniem VerdeLine wyposażone są w właśnie w regulatory ceramiczne.

Termostat

W ekonomicznym gospodarowaniu wodą pomagają też wysokiej jakości baterie z regulatorem termostatycznym. Mają one blokadę wypływu wody o temperaturze innej niż wcześniej została ustawiona. Nie marnujemy więc czasu ani oczywiście wody na wyregulowanie optymalnych parametrów, tylko uruchamiamy baterię i mamy natychmiast dokładnie to, co chcemy. Pomyślmy, ileż razy czekaliśmy, aż temperatura wody będzie odpowiednia. Ile litrów jej wówczas zmarnowaliśmy!

W przypadku zastosowania termostatu nie mają znaczenia np. wahnięcia ciśnienia w sieci. Strumień wody jest zawsze taki sam. Nie zostaniemy więc zaskoczeni nagłym wypływem zbyt zimnej lub zbyt gorącej wody.

Baterie termostatyczne (np. Metalia 57, Trinity i Varese) wyposażone są w specjalną blokadę gorącej wody safe stop 38°C. System ten nie pozwala, by zaczęła podczas kąpieli płynąć woda o wyższej temperaturze. Ale oczywiście, gdy ktoś chce cieplejszą wodę, wystarczy, że naciśnie przycisk i po prostu zmieni ten parametr.

Safe touch system gwarantuje za to, że korpus baterii się nie nagrzewa. Przypadkowe dotknięcie podczas kąpieli nie grozi więc poparzeniem, co ma duże znaczenie, gdy z prysznica korzystają dzieci czy seniorzy.

Do wyboru mamy baterie termostatyczne w zestawie z deszczownią i natryskiem (np. Trevi Black, Trinity, Trevi Square, Trevi Square Black), wannowe, umywalkowe. Zobacz wszystkie modele >>

Recykling wody

Sprawdzonym sposobem na domowe oszczędzanie jest również stosowanie recyklingu… wody. Innymi słowy, chodzi o ponowne wykorzystanie tzw. wody szarej. Jak to można zrobić? Wystarczy na przykład zbierać w umywalce wodę, gdy myjemy ręce, aby potem móc użyć jej ponownie – do spłukiwania toalety. Dlaczego nie?

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Ferro Spółka Akcyjna Designerskie kolekcje baterii i akcesoriów do nowoczesnych łazienek

Designerskie kolekcje baterii i akcesoriów do nowoczesnych łazienek Designerskie kolekcje baterii i akcesoriów do nowoczesnych łazienek

Zazwyczaj sporo czasu poświęcamy na wybór odpowiednich płytek. Równie absorbujące bywa dopasowywanie ceramiki łazienkowej. Najczęściej na koniec zostawiamy decyzję dotyczącą armatury. Podpowiadamy, co...

Zazwyczaj sporo czasu poświęcamy na wybór odpowiednich płytek. Równie absorbujące bywa dopasowywanie ceramiki łazienkowej. Najczęściej na koniec zostawiamy decyzję dotyczącą armatury. Podpowiadamy, co zrobić, by łatwo i szybko wybrać idealne baterie i akcesoria łazienkowe. Prezentujemy też interesujące kolekcje w różnych stylach.

Ferro Spółka Akcyjna Moda na baterie podtynkowe

Moda na baterie podtynkowe Moda na baterie podtynkowe

Są eleganckie, nie zajmują wiele miejsca i dają wiele swobody aranżacyjnej – dzięki tym atutom baterie podtynkowe odważnie weszły w świat wnętrzarski i szybko podbiły gusta miłośników nowoczesnego designu.

Są eleganckie, nie zajmują wiele miejsca i dają wiele swobody aranżacyjnej – dzięki tym atutom baterie podtynkowe odważnie weszły w świat wnętrzarski i szybko podbiły gusta miłośników nowoczesnego designu.

Ferro Spółka Akcyjna Prysznic, wanna, a może oba rozwiązania?

Prysznic, wanna, a może oba rozwiązania? Prysznic, wanna, a może oba rozwiązania?

Wanna czy prysznic – to znany od lat dylemat. Tyle że schemat „duża łazienka, więc wybieramy wannę, mała łazienka – tylko prysznic” chyba już stracił nieco na aktualności. W dużej łazience jak najbardziej...

Wanna czy prysznic – to znany od lat dylemat. Tyle że schemat „duża łazienka, więc wybieramy wannę, mała łazienka – tylko prysznic” chyba już stracił nieco na aktualności. W dużej łazience jak najbardziej można mieć wyłącznie prysznic, a w małej zmieszczą się często i wanna, i prysznic. Teraz liczą się komfort, funkcjonalność, indywidualne preferencje i… dobry pomysł.

Ferro Spółka Akcyjna Nowoczesny salon kąpielowy

Nowoczesny salon kąpielowy Nowoczesny salon kąpielowy

Jest czymś więcej niż tradycyjna łazienka, która pełni wyłącznie funkcje związane z higieną. Nowoczesny salon kąpielowy to miejsce relaksu. Aranżując je, odchodzi się więc od wystroju typowo łazienkowego...

Jest czymś więcej niż tradycyjna łazienka, która pełni wyłącznie funkcje związane z higieną. Nowoczesny salon kąpielowy to miejsce relaksu. Aranżując je, odchodzi się więc od wystroju typowo łazienkowego na rzecz rozwiązań stosowanych w pokojach dziennych czy sypialniach.

Ferro Spółka Akcyjna Jak urządzić łazienkę w industrialnej stylistyce?

Jak urządzić łazienkę w industrialnej stylistyce? Jak urządzić łazienkę w industrialnej stylistyce?

„Wyrafinowana prostota doprawiona szczyptą awangardy” – to chyba najlepsze określenie stylu industrialnego. Jak urządzić łazienkę według tego przepisu? Oto kilka porad i inspirujących przykładów.

„Wyrafinowana prostota doprawiona szczyptą awangardy” – to chyba najlepsze określenie stylu industrialnego. Jak urządzić łazienkę według tego przepisu? Oto kilka porad i inspirujących przykładów.

Ferro Spółka Akcyjna Elegancki wymiar łazienki

Elegancki wymiar łazienki Elegancki wymiar łazienki

Ponadczasowa elegancja to piękno, harmonia, dobry smak, umiar. To także szlachetność, czyli dobra jakość i subtelność.

Ponadczasowa elegancja to piękno, harmonia, dobry smak, umiar. To także szlachetność, czyli dobra jakość i subtelność.

Ferro Spółka Akcyjna Łazienka w złotym blasku

Łazienka w złotym blasku Łazienka w złotym blasku

Złoto od wieków symbolizowało doskonałość, bogactwo i potęgę, a wnętrza ze złoceniami tchnęły pałacowym przepychem. W najnowszych aranżacjach złote elementy w ciekawy sposób urozmaiciły trend minimalistyczny,...

Złoto od wieków symbolizowało doskonałość, bogactwo i potęgę, a wnętrza ze złoceniami tchnęły pałacowym przepychem. W najnowszych aranżacjach złote elementy w ciekawy sposób urozmaiciły trend minimalistyczny, dodając mu szyku i ciepłego blasku.

Ferro Spółka Akcyjna Nowość na rynku armatury wodnej – zawory kulowe F-Power firmy Ferro

Nowość na rynku armatury wodnej – zawory kulowe F-Power firmy Ferro Nowość na rynku armatury wodnej – zawory kulowe F-Power firmy Ferro

Firma Ferro oferuje nową linię zaworów kulowych o nazwie F-Power. Składa się ona z dziewiętnastu różnych modeli (każdy z nich w kilku rozmiarach). Poznaj właściwości zaworów F-Power, a szczególnie podstawowy...

Firma Ferro oferuje nową linię zaworów kulowych o nazwie F-Power. Składa się ona z dziewiętnastu różnych modeli (każdy z nich w kilku rozmiarach). Poznaj właściwości zaworów F-Power, a szczególnie podstawowy model nakrętno-nakrętny z dźwignią. Wprowadzone na rynek zawory kulowe z tej serii stanowią interesującą alternatywę dla innych tego rodzaju produktów dostępnych na polskim rynku.

Ferro Spółka Akcyjna Modna łazienka z czarną armaturą

Modna łazienka z czarną armaturą Modna łazienka z czarną armaturą

Czarne dodatki do łazienki. Zaaranżuj łazienkę w modnym stylu.

Czarne dodatki do łazienki. Zaaranżuj łazienkę w modnym stylu.

Ferro Spółka Akcyjna Zawory kulowe F-Power firmy Ferro – ekologia w branży armatury wodnej

Zawory kulowe F-Power firmy Ferro – ekologia w branży armatury wodnej Zawory kulowe F-Power firmy Ferro – ekologia w branży armatury wodnej

W obecnych czasach często mówi się o ekologii. Świadomość nieuchronności zmian, jakim podlega otaczające nas środowisko naturalne, wydaje się coraz bardziej dominować w debacie publicznej. O środowisko...

W obecnych czasach często mówi się o ekologii. Świadomość nieuchronności zmian, jakim podlega otaczające nas środowisko naturalne, wydaje się coraz bardziej dominować w debacie publicznej. O środowisko można dbać na różne sposoby. Segregacja odpadów, ograniczenie zużycia wody czy choćby używanie biodegradowalnych toreb zakupowych sporej części społeczeństwa weszło już w nawyk.

Ferro Spółka Akcyjna Wybierz styl swojej łazienki

Wybierz styl swojej łazienki Wybierz styl swojej łazienki

Łazienka już dawno przestała być pomieszczeniem pełniącym wyłącznie funkcję użytkową. Obecnie to często nasze prywatne SPA, miejsce wyciszenia, relaksu i regeneracji po aktywnie spędzonym dniu. Służy nie...

Łazienka już dawno przestała być pomieszczeniem pełniącym wyłącznie funkcję użytkową. Obecnie to często nasze prywatne SPA, miejsce wyciszenia, relaksu i regeneracji po aktywnie spędzonym dniu. Służy nie tylko czynnościom higienicznym, ale niejednokrotnie odzwierciedla charakter, a nawet zainteresowania właścicieli. Oto kilka pomysłów na modną łazienkę z duszą.

Ferro Spółka Akcyjna Pomysł na nowoczesną strefę prysznica

Pomysł na nowoczesną strefę prysznica Pomysł na nowoczesną strefę prysznica

Poranne i wieczorne kąpiele pod prysznicem to nie tylko element codziennej higieny, ale także wspaniały sposób na zrelaksowanie się lub dodatkowe pobudzenie. Aby jednak móc czerpać pełną satysfakcję z...

Poranne i wieczorne kąpiele pod prysznicem to nie tylko element codziennej higieny, ale także wspaniały sposób na zrelaksowanie się lub dodatkowe pobudzenie. Aby jednak móc czerpać pełną satysfakcję z tej czynności, kabina, jej wyposażenie oraz najbliższe otoczenie muszą być zorganizowane praktycznie i wygodnie. Przedstawiamy kilka pomysłów na strefę prysznica z użyciem zestawów natryskowych marki Ferro, które zostały zaprojektowane w taki sposób, aby dostarczać użytkownikom maksimum komfortu, równocześnie...

Ferro Spółka Akcyjna Pomysł na małą łazienkę

Pomysł na małą łazienkę Pomysł na małą łazienkę

Małe jest piękne! Powinien o tym pamiętać każdy właściciel mieszkania z niewielką łazienką. Obszerny, luksusowy pokój kąpielowy nie jest jedynym pomysłem na komfortową i ładną łazienkę, a nieduże pomieszczenie...

Małe jest piękne! Powinien o tym pamiętać każdy właściciel mieszkania z niewielką łazienką. Obszerny, luksusowy pokój kąpielowy nie jest jedynym pomysłem na komfortową i ładną łazienkę, a nieduże pomieszczenie ma też swoje zalety, takie jak łatwość skutecznego ogrzania oraz uzyskanie wrażenia przytulności.

Ferro Spółka Akcyjna Kurki kulowe F-Comfort

Kurki kulowe F-Comfort Kurki kulowe F-Comfort

Kurki kulowe, nazywane także zaworami kulowymi, należą do tej grupy produktów, których nie widać w codziennym użytkowaniu instalacji, i w przypadku których walory wizualne są drugoplanowe, a decydujące...

Kurki kulowe, nazywane także zaworami kulowymi, należą do tej grupy produktów, których nie widać w codziennym użytkowaniu instalacji, i w przypadku których walory wizualne są drugoplanowe, a decydujące znaczenie mają aspekty użytkowe oraz parametry techniczne. W praktyce zawory te są jednak jednymi z najbardziej powszechnie stosowanych urządzeń armatury instalacyjnej, występując w wielu rodzajach i średnicach nominalnych.

Ferro Spółka Akcyjna Designerska łazienka

Designerska łazienka Designerska łazienka

Może być manifestem na cześć designu. Może zrywać ze schematami. Aranżacyjne szaleństwo zawsze musi jednak przeplatać się ze zdrowym rozsądkiem. Wtedy powstaje wyjątkowa przestrzeń - oryginalna i komfortowa,...

Może być manifestem na cześć designu. Może zrywać ze schematami. Aranżacyjne szaleństwo zawsze musi jednak przeplatać się ze zdrowym rozsądkiem. Wtedy powstaje wyjątkowa przestrzeń - oryginalna i komfortowa, dopasowana do charakterów oraz potrzeb gospodarzy.

Ferro Spółka Akcyjna Łazienka we francuskim stylu

Łazienka we francuskim stylu Łazienka we francuskim stylu

Co nas urzeka we Francji? Elegancja Paryża, przepych Wersalu, naturalny wdzięk Prowansji. Doskonałe połączenie tradycji i nowoczesności. Spróbujmy przenieść odrobinę francuskiego stylu do swojego domu.

Co nas urzeka we Francji? Elegancja Paryża, przepych Wersalu, naturalny wdzięk Prowansji. Doskonałe połączenie tradycji i nowoczesności. Spróbujmy przenieść odrobinę francuskiego stylu do swojego domu.

Ferro Spółka Akcyjna Dwufunkcyjna grupa mieszająca FERRO - zasada działania i zalety

Dwufunkcyjna grupa mieszająca FERRO - zasada działania i zalety Dwufunkcyjna grupa mieszająca FERRO - zasada działania i zalety

Poznaj sposób działania i zalety dwufunkcyjnej grupy mieszającej FERRO.

Poznaj sposób działania i zalety dwufunkcyjnej grupy mieszającej FERRO.

Najnowsze produkty i technologie

Hörmann Polska sp. z o.o. Przechowywanie w ogrodzie – praktyczne rozwiązania

Przechowywanie w ogrodzie – praktyczne rozwiązania Przechowywanie w ogrodzie – praktyczne rozwiązania

Zastanawiasz się gdzie przechowywać narzędzia, meble ogrodowe czy rowery po zakończonym sezonie? Idealnym rozwiązaniem będzie domek ogrodowy. Zadbaj także o bezpieczne miejsce do składowania drewna kominkowego.

Zastanawiasz się gdzie przechowywać narzędzia, meble ogrodowe czy rowery po zakończonym sezonie? Idealnym rozwiązaniem będzie domek ogrodowy. Zadbaj także o bezpieczne miejsce do składowania drewna kominkowego.

puszkipodlogowe.pl Puszka hermetyczna – czym się charakteryzuje? Gdzie warto ją zastosować

Puszka hermetyczna – czym się charakteryzuje? Gdzie warto ją zastosować Puszka hermetyczna – czym się charakteryzuje? Gdzie warto ją zastosować

Optymalne działanie instalacji elektrycznych jest kluczowe dla wielu aspektów naszego życia. Aby zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo instalacji, coraz częściej sięgamy po zaawansowane rozwiązania, wśród...

Optymalne działanie instalacji elektrycznych jest kluczowe dla wielu aspektów naszego życia. Aby zapewnić skuteczność i bezpieczeństwo instalacji, coraz częściej sięgamy po zaawansowane rozwiązania, wśród których popularność zyskują również puszki podłogowe hermetyczne. Czym one są, co je wyróżnia i czemu warto z nich korzystać?

TESTO Światowa klasa sama w sobie – narzędzia pomiarowe do systemów grzewczych

Światowa klasa sama w sobie – narzędzia pomiarowe do systemów grzewczych Światowa klasa sama w sobie – narzędzia pomiarowe do systemów grzewczych

Czasy się zmieniają. Podobnie jak wyzwania związane z instalacją i konserwacją systemów grzewczych. Dlatego w Testo myślimy o technologii pomiarowej przyszłości. Od pojedynczych przyrządów do rozwiązań...

Czasy się zmieniają. Podobnie jak wyzwania związane z instalacją i konserwacją systemów grzewczych. Dlatego w Testo myślimy o technologii pomiarowej przyszłości. Od pojedynczych przyrządów do rozwiązań obejmujących wiele aplikacji. Od analogowych do cyfrowych. Od coraz bardziej złożonych wymagań do coraz prostszych aplikacji. Po co komplikować pomiary, skoro mogą być naprawdę proste?

Hörmann Polska sp. z o.o. Piękne i niezniszczalne

Piękne i niezniszczalne Piękne i niezniszczalne

Jeśli urządzasz stylowy salon czy przytulną sypialnię lub marzysz o eleganckiej minimalistycznej kuchni - musisz pomyśleć także o odpowiednich drzwiach. To bardzo ważne, by dobrze dopasować je do charakteru...

Jeśli urządzasz stylowy salon czy przytulną sypialnię lub marzysz o eleganckiej minimalistycznej kuchni - musisz pomyśleć także o odpowiednich drzwiach. To bardzo ważne, by dobrze dopasować je do charakteru wnętrza. Pomoże w tym bogata oferta drewnianych drzwi firmy Hörmann.

Hörmann Polska sp. z o.o. Bramy garażowe i drzwi wejściowe marki Hörmann

Bramy garażowe i drzwi wejściowe marki Hörmann Bramy garażowe i drzwi wejściowe marki Hörmann

Energooszczędność bram garażowych i drzwi wejściowych firmy Hörmann od kilku lat jest już standardem. Powodzenie ubiegłorocznej oferty promocyjnej to dowód, że użytkownicy doceniają ich świetną termoizolacyjność,...

Energooszczędność bram garażowych i drzwi wejściowych firmy Hörmann od kilku lat jest już standardem. Powodzenie ubiegłorocznej oferty promocyjnej to dowód, że użytkownicy doceniają ich świetną termoizolacyjność, ciekawy design i przystępną cenę. W tegorocznej promocji dodatkowym atutem wielu produktów jest klasa przeciwwłamaniowa.

Hörmann Polska sp. z o.o. Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF?

Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF? Drzwi wewnętrzne do domu z drewna czy płyty MDF?

Drzwi wewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji – stanowią jeden z ważnych elementów aranżacji domu, a ponadto oddzielają wnętrza, chronią przed hałasem i zapewniają domownikom intymność. Podczas zakupów...

Drzwi wewnętrzne pełnią kilka istotnych funkcji – stanowią jeden z ważnych elementów aranżacji domu, a ponadto oddzielają wnętrza, chronią przed hałasem i zapewniają domownikom intymność. Podczas zakupów warto kierować się więc nie tylko estetyką, ale również ich solidnością. Dzięki temu posłużą przez długi czas i dopełnią wystrój mieszkania.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.