EkspertBudowlany.pl

Jak zrobić wiszący przewijak dla dziecka

Redakcja | 2015-12-16
Fot. Bosch

Fot. Bosch

Proponowany przez nas oryginalny przewijak można zamykać, oszczędzając sporo miejsca w pokoju. W ten sposób stworzymy na ścianie piękną półkę, a wszystkie pieluszki, zabawki i inne akcesoria niezbędne przy pielęgnacji maleństwa zostaną uporządkowane. Zręczny tata poradzi sobie z tym zadaniem bez problemu, wystarczy zgromadzić odpowiednie materiały i narzędzia, a efekt zaskoczy wszystkich.

Zobacz także

Redakcja Zrób to sam. Fotel z drewna i wikliny

Zrób to sam. Fotel z drewna i wikliny Zrób to sam. Fotel z drewna i wikliny

Propozycja dla miłośników designu - ekologiczny fotel, który można wykonać samodzielnie. Pokazujemy, jak to zrobić krok po kroku.

Propozycja dla miłośników designu - ekologiczny fotel, który można wykonać samodzielnie. Pokazujemy, jak to zrobić krok po kroku.

Knauf Sp. z o.o. Poradnik Remontowy Knauf – nowy cykl filmów instruktażowych DIY

Poradnik Remontowy Knauf – nowy cykl filmów instruktażowych DIY Poradnik Remontowy Knauf – nowy cykl filmów instruktażowych DIY

Drobne remonty i naprawy w domu nie zawsze wymagają wizyty fachowca. W odpowiedzi na liczne prośby i zapytania od klientów, Knauf przygotował cykl filmów instruktażowych dla majsterkowiczów pod tytułem...

Drobne remonty i naprawy w domu nie zawsze wymagają wizyty fachowca. W odpowiedzi na liczne prośby i zapytania od klientów, Knauf przygotował cykl filmów instruktażowych dla majsterkowiczów pod tytułem „Poradnik Remontowy”, w których krok po kroku pokazuje, jak samodzielnie wykonać mały remont lub prostą naprawę.

FFiL Śnieżka Jaką farbą malować pokój dziecka?

Jaką farbą malować pokój dziecka? Jaką farbą malować pokój dziecka?

Najlepiej stosować farby bezpieczne dla dzieci i dla osób ze skłonnością do alergii. Takie produkty nie zawierają rozpuszczalników ani lotnych związków organicznych (LZO), mają także właściwości antystatyczne,...

Najlepiej stosować farby bezpieczne dla dzieci i dla osób ze skłonnością do alergii. Takie produkty nie zawierają rozpuszczalników ani lotnych związków organicznych (LZO), mają także właściwości antystatyczne, więc ograniczają osiadanie kurzu na ścianach.

Do przygotowania przewijaka potrzebujesz:

 • 3 płyt klejonych świerkowych o wymiarach 100 x 100 x 1,8 cm
 • płyty MDF o wymiarach 150 x 100 x 0,5 cm
 • 24 drewnianych kołków o średnicy 8 mm
 • kleju do drewna
 • markera
 • około 50 wkrętów do drewna o średnicy 4 mm i długości 40 mm
 • 2 haczyków z oczkiem długości 5 cm
 • linki z włókna sztucznego długości 200 cm i grubości 0,5 cm, wytrzymującej 50 kg obciążenie
 • woskowanej przędzy grubości 1 mm
 • dużej igły
 • 4 śrub oczkowych o wymiarach 30 x 12 x 4 mm
 • mosiężnego zawiasu taśmowego o wymiarach 120 x 3,2 cm
 • 30 wkrętów do drewna o średnicy 4 mm i długości 12 mm
 • 1 litra białego matowego lakieru (spełniającego normę EN 71-3)
 • 7 kołków o średnicy 8 mm oraz pasujących śrub do przymocowania przewijaka do ściany
 • wyrzynarki akumulatorowej, np. Bosch PST 18 LI
 • akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z udarem, np. Bosch PSB 18 LI-2
 • systemu natryskowego, np. Bosch PFS 1000
 • 8 mm wiertła do drewna z pierścieniem ograniczającym
 • 1-2 mm wiertła do nawiercania
 • wiertła do zamocowania przewijaka do ściany

Krok 1. Prace nad przewijakiem zacznij od docięcia klejonych płyt zgodnie z wytycznymi. Rozpocznij od bazy - czyli półki, na której będzie można położyć dziecko podczas przewijania oraz tylnej półki, która będzie przymocowana do ściany. Oznacz miejsca do zamieszczenia 8 drewnianych kołków (po dwa z każdej strony) na zewnętrznych krawędziach półki dla dziecka.

Otwory, w których zostaną zamontowane kołki nawierć cienkim wiertłem, a następnie wykończ je 8 mm wiertłem do drewna z ogranicznikiem głębokości. Zajmij się bokami półki, nanosząc odpowiednie wymiary na płytę klejoną. Zaokrąglone boki nadadzą przewijakowi wyjątkowy wygląd. Zanim rozpoczniesz piłowanie, odrysuj zaokrąglenia na deskach przy użyciu szablonu koła wyciętego z kartonu.

Krok 2. Za pomocą wyrzynarki akumulatorowej, np. Bosch PST 18 LI, przytnij przód, tył oraz boki półki do odpowiedniego wymiaru. Aby mieć pewność, że kołki mocujące boki do półki są w odpowiednim miejscu, oznacz za pomocą markera nawiercone miejsca i przenieś je na ścianki boczne.

Nawierć otwory podobnie jak w kroku 1, a następnie sklej wszystkie pięć części za pomocą kołków i kleju do drewna, i przykręć dłuższymi wkrętami od zewnątrz w wyznaczonych miejscach. Potem przytnij na wymiar pozostałe części regału.

Krok 3. Przykręć ramę półki do tyłu przewijaka, po czym złóż wewnętrzną część półki i przymocuj ją do ramy i tylnej ściany. Na koniec nanieś lakier na zewnętrzną część półki przy użyciu systemu natryskowego do drewna, np. Bosch PFS 1000, dzięki któremu szybko i równomiernie rozprowadzisz lakier.

Uwaga: Jeśli chcesz pomalować wnętrze przewijaka koniecznie użyj farby bezpiecznej dla dzieci, spełniającej normę EN 71-3.

Krok 4. Przewijak powoli zaczyna nabierać wyglądu. Jeżeli chcesz zaoszczędzić miejsce zastosuj mechanizm, który umożliwi jego złożenie. Przykręć zawias taśmowy do bazy i tylnej półki za pomocą krótkich śrub do drewna.

Pomoże ci w tym akumulatorowa wiertarko-wkrętarka z udarem, np. Bosch PSB 18 LI-2. Komfortowa rękojeść zapewnia idealne dopasowanie narzędzia do ręki podczas wiercenia i wkręcania, co optymalizuje pracę.

Krok 5. Na szczycie półki przymocuj dwa haczyki do zamykania przewijaka, a oczka na zewnętrznej stronie przewijaka. W ten sposób składana część będzie się mocno trzymać tyłu przewijaka po zamknięciu. Gdy rozłożysz przewijak możesz na haczykach zawiesić ulubione zabawki dziecka, aby mogło się nimi pobawić podczas, gdy będziesz wykonywać czynności pielęgnacyjne.

Krok 6. Aby wprowadzić do pokoju niebiańską atmosferę, wytnij chmurę z płyty MDF i pomaluj ją systemem natryskowym. Upewnij się, że powierzchnia chmury jest większa niż sam przewijak, tak, aby jej części wystawały po bokach, tworząc wyjątkową ozdobę. Następnie przymocuj przewijak do ściany na preferowanej wysokości za pomocą dwóch kołków do ścian oraz śrub.

Krok 7. Teraz przykręć śruby oczkowe do boków przewijaka: najpierw nawierć otwór cienkim wiertłem (1-2 mm) przy użyciu akumulatorowej wiertarko-wkrętarki z udarem, np. Bosch PSB 18 LI-2, a następnie przykręć śrubę ręką, aż będzie na odpowiednim miejscu. Przetnij linę ze sztucznego włókna na dwie równe części i przełóż każdą z nich przez metalowe oczka w śrubach. Następnie przymocuj mocno linkę za pomocą igły i przędzy.

Krok 8. Przymocuj przewijak oraz chmurę do ściany przy użyciu pięciu kołków do ścian i śrub, rozmieszczając je w równych odstępach. Na tym etapie niezbędna będzie pomoc drugiej osoby. Wreszcie przymocuj dwie śruby z oczkami do ściany po lewej i prawej stronie górnej części przewijaka (nawierć otwory cienkim wiertłem również w chmurze, a następnie pogłęb je wiertłem z ogranicznikiem głębokości).

Przełóż końce linek przymocowanych do boków dolnej części przewijaka przez oczka w śrubach zamontowanych w ścianie i zszyj je mocno za pomocą igły i przędzy. Zwróć uwagę na długość linek, aby przewijak otwierał się pod kątem prostym. Jeśli chcesz możesz ozdobić ścianę wokół przewijaka, np. namalować na niej chmury.

Źródło: Bosch

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

Galeria zdjęć

Tytuł
przejdź do galerii

Komentarze

Powiązane

Ogrodnik Jak posługiwać się wyrzynarką?

Jak posługiwać się wyrzynarką? Jak posługiwać się wyrzynarką?

Wyrzynarka to niby proste narzędzie, ale jak przyjdzie np. kupić ją a potem dokupić odpowiedni brzeszczot do materiału, który chcemy ciąć to zaczynają się problemy :))

Wyrzynarka to niby proste narzędzie, ale jak przyjdzie np. kupić ją a potem dokupić odpowiedni brzeszczot do materiału, który chcemy ciąć to zaczynają się problemy :))

Redakcja news Wszechstronne młotowiertarki do betonu

Wszechstronne młotowiertarki do betonu Wszechstronne młotowiertarki do betonu

Gamę produktów Modeco poszerzono o nowe elektronarzędzia przeznaczone do wiercenia udarowego w betonie. Dzięki wydajnym mechanizmom udarowym, mocnym silnikom i pyłoszczelnym łożyskom, nowe młotowiertarki...

Gamę produktów Modeco poszerzono o nowe elektronarzędzia przeznaczone do wiercenia udarowego w betonie. Dzięki wydajnym mechanizmom udarowym, mocnym silnikom i pyłoszczelnym łożyskom, nowe młotowiertarki przydadzą się wszystkim majsterkowiczom.

Redakcja news Profesjonalny strug do obróbki drewna

Profesjonalny strug do obróbki drewna Profesjonalny strug do obróbki drewna

Jednym z najnowszych produktów w portfolio producenta elektronarzędzi - marki AEG - jest bezszczotkowy strug BHO18 BL-0. Umożliwia ona pracę w dowolnym miejscu, a także zapewnia dużą dokładność strugania,...

Jednym z najnowszych produktów w portfolio producenta elektronarzędzi - marki AEG - jest bezszczotkowy strug BHO18 BL-0. Umożliwia ona pracę w dowolnym miejscu, a także zapewnia dużą dokładność strugania, fazowania i wręgowania, dzięki mocnemu silnikowi i łatwej regulacji.

Redakcja news Nowa akumulatorowa szlifierka kątowa

Nowa akumulatorowa szlifierka kątowa Nowa akumulatorowa szlifierka kątowa

Firma Würth wprowadziła do swojej oferty akumulatorową szlifierkę kątową AWS 18-125P COMPACT w serii M-CUBE®, czyli z jednym akumulatorem pasującym do wszystkich elektronarzędzi tego typu.

Firma Würth wprowadziła do swojej oferty akumulatorową szlifierkę kątową AWS 18-125P COMPACT w serii M-CUBE®, czyli z jednym akumulatorem pasującym do wszystkich elektronarzędzi tego typu.

Redakcja news Gdzie fachowcy kupują narzędzia?

Gdzie fachowcy kupują narzędzia? Gdzie fachowcy kupują narzędzia?

Internet jest głównym źródłem informacji na temat elektronarzędzi dla większości profesjonalistów, ale jeśli chodzi o zakupy sprzętu, to wybierają oni głownie tradycyjne kanały, czyli sklepy stacjonarne...

Internet jest głównym źródłem informacji na temat elektronarzędzi dla większości profesjonalistów, ale jeśli chodzi o zakupy sprzętu, to wybierają oni głownie tradycyjne kanały, czyli sklepy stacjonarne - wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Keralla Research wśród użytkowników profesjonalnych elektronarzędzi.

Redakcja news Nowe narzędzia akumulatorowe Bosch w ofercie Home&Garden

Nowe narzędzia akumulatorowe Bosch w ofercie Home&Garden Nowe narzędzia akumulatorowe Bosch w ofercie Home&Garden

Bosch rozszerza system elektronarzędzi akumulatorowych 18 V dla majsterkowiczów o trzy nowe urządzenia: wiertarko-wkrętarkę akumulatorową UniversalDrill 18, akumulatorową piłę szablastą AdvancedRecip 18...

Bosch rozszerza system elektronarzędzi akumulatorowych 18 V dla majsterkowiczów o trzy nowe urządzenia: wiertarko-wkrętarkę akumulatorową UniversalDrill 18, akumulatorową piłę szablastą AdvancedRecip 18 oraz odkurzacz ręczny UniversalVac 18. Wszystkie urządzenia wchodzą w skład systemu akumulatorowego Power for All, obejmującego ponad 25 elektronarzędzi z oferty Home&Garden.

Redakcja news Centrum Nauki Kopernik współpracuje z Würth Polska

Centrum Nauki Kopernik współpracuje z Würth Polska Centrum Nauki Kopernik współpracuje z Würth Polska

Firma Würth Polska została Wyłącznym Partnerem Majsterni w Centrum Nauki Kopernik, czyli przestrzeni inspirującej do kreatywnego i nieszablonowego myślenia. Umowę o współpracy podpisano podczas konferencji...

Firma Würth Polska została Wyłącznym Partnerem Majsterni w Centrum Nauki Kopernik, czyli przestrzeni inspirującej do kreatywnego i nieszablonowego myślenia. Umowę o współpracy podpisano podczas konferencji prasowej, która odbyła się 6 lutego br. w Centrum Konferencyjnym Kopernik.

Rejs Spółka z o.o. Twój profit - złotówki za zakupy

Twój profit - złotówki za zakupy Twój profit - złotówki za zakupy

A gdyby tak za każde zakupy można było dostać nie tylko punkty, niepotrzebne gadżety czy rabaty, ale realne pieniądze? Niemożliwe? Wręcz przeciwnie. Firma Rejs właśnie rozpoczyna nowy, prawdopodobnie najlepszy...

A gdyby tak za każde zakupy można było dostać nie tylko punkty, niepotrzebne gadżety czy rabaty, ale realne pieniądze? Niemożliwe? Wręcz przeciwnie. Firma Rejs właśnie rozpoczyna nowy, prawdopodobnie najlepszy w branży meblarskiej program partnerski adresowany do stolarzy i producentów mebli. Przyłącz się i skorzystaj!

Milwaukee Rewolucja na rynku elektronarzędzi: Milwaukee ONE-KEY™

Rewolucja na rynku elektronarzędzi: Milwaukee ONE-KEY™ Rewolucja na rynku elektronarzędzi: Milwaukee ONE-KEY™

Marka Milwaukee® kontynuuje rewolucję w sektorze profesjonalnych elektronarzędzi i wprowadza na rynek system ONE-KEY™, czyli zintegrowane monitorowanie narzędzi pozwalające na posiadanie pełnej kontroli...

Marka Milwaukee® kontynuuje rewolucję w sektorze profesjonalnych elektronarzędzi i wprowadza na rynek system ONE-KEY™, czyli zintegrowane monitorowanie narzędzi pozwalające na posiadanie pełnej kontroli w miejscu pracy.

Redakcja Jak zrobić oryginalny zegar z koła od roweru

Jak zrobić oryginalny zegar z koła od roweru Jak zrobić oryginalny zegar z koła od roweru

Podpowiadamy, jak stworzyć oryginalny zegar, który będzie wyjątkową dekoracją wnętrza albo idealnym prezentem dla zapalonego cyklisty.

Podpowiadamy, jak stworzyć oryginalny zegar, który będzie wyjątkową dekoracją wnętrza albo idealnym prezentem dla zapalonego cyklisty.

Redakcja Jak zrobić oryginalny stojak na choinkę

Jak zrobić oryginalny stojak na choinkę Jak zrobić oryginalny stojak na choinkę

Każdy, kto choć raz zapragnął mieć w domu żywą choinkę, wie, że najpierw trzeba zmierzyć się z kwestią jej ustabilizowania. Donica czy stojak? Co sprawi, że nasza choinka będzie lepiej wyglądać w mieszkaniu?...

Każdy, kto choć raz zapragnął mieć w domu żywą choinkę, wie, że najpierw trzeba zmierzyć się z kwestią jej ustabilizowania. Donica czy stojak? Co sprawi, że nasza choinka będzie lepiej wyglądać w mieszkaniu? Na to pytanie nie odpowiemy, ale pokażemy, jak krok po kroku zrobić oryginalny drewniany stojak.

Redakcja Jak krok po kroku zrobić domek do zabawy dla dzieci

Jak krok po kroku zrobić domek do zabawy dla dzieci Jak krok po kroku zrobić domek do zabawy dla dzieci

Podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić drewniany, funkcjonalny domek do zabawy dla dzieci w różnym wieku.

Podpowiadamy, jak samodzielnie zrobić drewniany, funkcjonalny domek do zabawy dla dzieci w różnym wieku.

Redakcja Jak zrobić ogrodowy domek na drewno. Krok po kroku

Jak zrobić ogrodowy domek na drewno. Krok po kroku Jak zrobić ogrodowy domek na drewno. Krok po kroku

Chatka na drewno, którą możesz zrobić samodzielnie przy użyciu prostych elektronarzędzi, pomoże utrzymać ład w każdym ogrodzie. Nie zajmuje wiele miejsca, a pomieści całkiem sporo. Samodzielnie wykonana...

Chatka na drewno, którą możesz zrobić samodzielnie przy użyciu prostych elektronarzędzi, pomoże utrzymać ład w każdym ogrodzie. Nie zajmuje wiele miejsca, a pomieści całkiem sporo. Samodzielnie wykonana konstrukcja sprawdzi się też na przykład na tarasie. Poza materiałem opałowym, na półkach można przechowywać narzędzia, akcesoria ogrodowe czy donice na kwiaty.

Redakcja Zrób to sam. Fotel z drewna i wikliny

Zrób to sam. Fotel z drewna i wikliny Zrób to sam. Fotel z drewna i wikliny

Propozycja dla miłośników designu - ekologiczny fotel, który można wykonać samodzielnie. Pokazujemy, jak to zrobić krok po kroku.

Propozycja dla miłośników designu - ekologiczny fotel, który można wykonać samodzielnie. Pokazujemy, jak to zrobić krok po kroku.

Redakcja Jak wybrać odpowiednią wkrętarkę?

Jak wybrać odpowiednią wkrętarkę? Jak wybrać odpowiednią wkrętarkę?

Nie jest sztuką wydać kilkaset złotych na wkrętarkę, której połowy funkcji nigdy nie wykorzystamy.

Nie jest sztuką wydać kilkaset złotych na wkrętarkę, której połowy funkcji nigdy nie wykorzystamy.

Redakcja Nowa gwoździarka do konstrukcji szkieletowych

Nowa gwoździarka do konstrukcji szkieletowych Nowa gwoździarka do konstrukcji szkieletowych

DCN692 to pierwsza na świecie zasilana akumulatorem gwoździarka 90 mm z dwiema prędkościami pracy do konstrukcji szkieletowych. Jest to także najbardziej ergonomiczny model w swojej klasie.

DCN692 to pierwsza na świecie zasilana akumulatorem gwoździarka 90 mm z dwiema prędkościami pracy do konstrukcji szkieletowych. Jest to także najbardziej ergonomiczny model w swojej klasie.

Redakcja Odkurzacz Kärcher dla branży remontowo-budowlanej

Odkurzacz Kärcher dla branży remontowo-budowlanej Odkurzacz Kärcher dla branży remontowo-budowlanej

NT 65/2 Tact2 to specjalistyczny odkurzacz skonstruowany z myślą o trudnych warunkach pracy na budowie. Przeznaczony jest do usuwania dużych ilości drobnego pyłu klasy M, grubego brudu (np. gruzu, odpadów...

NT 65/2 Tact2 to specjalistyczny odkurzacz skonstruowany z myślą o trudnych warunkach pracy na budowie. Przeznaczony jest do usuwania dużych ilości drobnego pyłu klasy M, grubego brudu (np. gruzu, odpadów gipsowych) oraz wody.

Redakcja Nowy młot udarowy Celma

Nowy młot udarowy Celma Nowy młot udarowy Celma

CELMA wprowadziła do swojej oferty młot wyburzeniowy PRWg 3C, który ma pneumatyczny, wysokowydajny mechanizm udarowy.

CELMA wprowadziła do swojej oferty młot wyburzeniowy PRWg 3C, który ma pneumatyczny, wysokowydajny mechanizm udarowy.

Redakcja Gwoździarka akumulatorowa DeWALT

Gwoździarka akumulatorowa DeWALT Gwoździarka akumulatorowa DeWALT

Gwoździarka akumulatorowa DeWALT 18 V (DCN690M2) to nowe elektronarzędzie z wydajnej i sprawdzonej serii XR LI-ION.

Gwoździarka akumulatorowa DeWALT 18 V (DCN690M2) to nowe elektronarzędzie z wydajnej i sprawdzonej serii XR LI-ION.

Redakcja Stanley FatMax – nowości w gamie elektronarzędzi

Stanley FatMax – nowości w gamie elektronarzędzi Stanley FatMax – nowości w gamie elektronarzędzi

Już w lutym 2013 r. na rynek trafią elektronarzędzia z premierowej linii Stanley FatMax. W nowej lini znajdą się: wiertarki i zakrętarki udarowe, pilarki, wyrzynarki, szlifierki oraz przecinarki, opalarki...

Już w lutym 2013 r. na rynek trafią elektronarzędzia z premierowej linii Stanley FatMax. W nowej lini znajdą się: wiertarki i zakrętarki udarowe, pilarki, wyrzynarki, szlifierki oraz przecinarki, opalarki i oscylacyjne urządzenia wielofunkcyjne.

Redakcja Nowa wycinarka GCT 115 Professional firmy Bosch

Nowa wycinarka GCT 115 Professional firmy Bosch Nowa wycinarka GCT 115 Professional firmy Bosch

Nowa wycinarka do glazury GCT 115 Professional firmy Bosch to specjalistyczne urządzenie dla glazurników umożliwiające czyste i równe cięcie obrabianych materiałów. Wycinarka jest zaopatrzona w osłonę...

Nowa wycinarka do glazury GCT 115 Professional firmy Bosch to specjalistyczne urządzenie dla glazurników umożliwiające czyste i równe cięcie obrabianych materiałów. Wycinarka jest zaopatrzona w osłonę i zintegrowany system odsysania, które gwarantują czystą i niemal bezpyłową pracę. Wytrzymały silnik o mocy 720 W umożliwia szybkie cięcie materiału, a wąski obwód rękojeści ułatwia manewrowanie urządzeniem.

Redakcja Nowe maszyny do odśnieżania

Nowe maszyny do odśnieżania Nowe maszyny do odśnieżania

Na sezon zimowym 2011/2012 HONDA zaplanowała premierę kilku nowych typów maszyn do odśnieżania średnich i dużych powierzchni: HSS 970 EW, HSS 970 EWS, HSS 970 ET, HSS 970 ETS, HSS 1380 ET.

Na sezon zimowym 2011/2012 HONDA zaplanowała premierę kilku nowych typów maszyn do odśnieżania średnich i dużych powierzchni: HSS 970 EW, HSS 970 EWS, HSS 970 ET, HSS 970 ETS, HSS 1380 ET.

Redakcja Uniwersalne nożyce akumulatorowe GUS 10,8 V-LI Professional

Uniwersalne nożyce akumulatorowe GUS 10,8 V-LI Professional Uniwersalne nożyce akumulatorowe GUS 10,8 V-LI Professional

Nowe nożyce akumulatorowe firmy Bosch są alternatywą dla klasycznych narzędzi do cięcia. Wszechstronne w użyciu i niezwykle wydajne mogą posłużyć do cięcia różnych materiałów, co ułatwi pracę każdemu profesjonaliście....

Nowe nożyce akumulatorowe firmy Bosch są alternatywą dla klasycznych narzędzi do cięcia. Wszechstronne w użyciu i niezwykle wydajne mogą posłużyć do cięcia różnych materiałów, co ułatwi pracę każdemu profesjonaliście. Jeden cykl ładowania akumulatora wystarczy na przecięcie do 200 m materiału.

Jacek Sawicki Montaż ścianek działowych w technologii suchej zabudowy

Montaż ścianek działowych w technologii suchej zabudowy

Stawianie ścianek w technologii suchej zabudowy to popularny sposób dzielenia przestrzeni domu na poszczególne pomieszczenia. Zaletą tej technologii jest łatwy i szybki montaż, a także niewielki koszt...

Stawianie ścianek w technologii suchej zabudowy to popularny sposób dzielenia przestrzeni domu na poszczególne pomieszczenia. Zaletą tej technologii jest łatwy i szybki montaż, a także niewielki koszt materiałów i robocizny.

Najnowsze produkty i technologie

kb.pl Koszt instalacji pompy ciepła – co trzeba w nim uwzględnić?

Koszt instalacji pompy ciepła – co trzeba w nim uwzględnić? Koszt instalacji pompy ciepła – co trzeba w nim uwzględnić?

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej popularnych źródeł wykorzystujących energię odnawialną. Jak wynika z obserwacji, Polacy coraz częściej montują tego rodzaju instalacje w swoich domach. Jaka jest...

Pompa ciepła jest jednym z najbardziej popularnych źródeł wykorzystujących energię odnawialną. Jak wynika z obserwacji, Polacy coraz częściej montują tego rodzaju instalacje w swoich domach. Jaka jest cena pompy ciepła wraz z instalacją? Czy koszt instalacji pompy ciepła nadal jest tak samo wysoki? Sprawdź, ile kosztuje pompa ciepła i zobacz, co trzeba uwzględnić w ostatecznej cenie takiej instalacji.

SCHELL Polska Bezpieczna i higieniczna instalacja wodna dzięki zaworom regulacyjnym

Bezpieczna i higieniczna instalacja wodna dzięki zaworom regulacyjnym Bezpieczna i higieniczna instalacja wodna dzięki zaworom regulacyjnym

Regulacyjne zawory kątowe i przyłączeniowe są istotnym elementem wewnętrznej instalacji wodnej, a ich jakość warunkuje jej bezpieczną i bezawaryjną eksploatację. Nie tylko odcinają dopływ wody, lecz także...

Regulacyjne zawory kątowe i przyłączeniowe są istotnym elementem wewnętrznej instalacji wodnej, a ich jakość warunkuje jej bezpieczną i bezawaryjną eksploatację. Nie tylko odcinają dopływ wody, lecz także mogą ograniczyć jej przepływ i zapewniać poprawne funkcjonowanie urządzeń. Na pierwszy rzut oka dwa zawory wyglądają podobnie, jednak różnice mogą być znaczące.

Bricoman Jak ułożyć płyty chodnikowe?

Jak ułożyć płyty chodnikowe? Jak ułożyć płyty chodnikowe?

Płyty chodnikowe cieszą się ogromną popularnością już od bardzo wielu lat. Nie tylko wyglądają świetnie, lecz także są bardzo wytrzymałe i długo nam służą. Tylko jaką płytę chodnikową wybrać? Ile to tak...

Płyty chodnikowe cieszą się ogromną popularnością już od bardzo wielu lat. Nie tylko wyglądają świetnie, lecz także są bardzo wytrzymałe i długo nam służą. Tylko jaką płytę chodnikową wybrać? Ile to tak naprawdę kosztuje? Jak to wygląda? Jak kłaść płyty chodnikowe? Czytając dalej, dowiesz się krok po kroku, co zrobić, by cieszyć się płytą chodnikową na swoim tarasie lub ogródku.

REGULUS®-system S.j. REGULUSY – grzejniki o wszechstronnym zastosowaniu

REGULUSY – grzejniki o wszechstronnym zastosowaniu REGULUSY – grzejniki o wszechstronnym zastosowaniu

Gdy w przeszłości zadano pytanie doradcom pracującym w firmie REGULUS®-system, co stanowiło największą przeszkodę w ich pracy, odpowiedź brzmiała: walka z mitami i przekłamaniami. Mitami były bezrefleksyjnie...

Gdy w przeszłości zadano pytanie doradcom pracującym w firmie REGULUS®-system, co stanowiło największą przeszkodę w ich pracy, odpowiedź brzmiała: walka z mitami i przekłamaniami. Mitami były bezrefleksyjnie powtarzane opinie, mające swoje źródła w niekatualnych już informacjach, wynikające z niepełnej lub zbyt jednostronnej wiedzy.

Defro Kondensacyjny kocioł gazowy. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Kondensacyjny kocioł gazowy. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie? Kondensacyjny kocioł gazowy. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Gazowy kocioł kondensacyjny to coś zupełnie innego niż zwykły, konwencjonalny kocioł gazowy. W swojej pracy jest bardziej ekonomiczny, ponieważ zużywa mniej gazu, a jego sprawność osiąga nawet 107%! Jak...

Gazowy kocioł kondensacyjny to coś zupełnie innego niż zwykły, konwencjonalny kocioł gazowy. W swojej pracy jest bardziej ekonomiczny, ponieważ zużywa mniej gazu, a jego sprawność osiąga nawet 107%! Jak to możliwe? Na czym polega zjawisko kondensacji i na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy zakupie kotła? Podpowiadamy!

FERRO Spółka Akcyjna Kurki kulowe F-Comfort

Kurki kulowe F-Comfort Kurki kulowe F-Comfort

Kurki kulowe, nazywane także zaworami kulowymi, należą do tej grupy produktów, których nie widać w codziennym użytkowaniu instalacji, i w przypadku których walory wizualne są drugoplanowe, a decydujące...

Kurki kulowe, nazywane także zaworami kulowymi, należą do tej grupy produktów, których nie widać w codziennym użytkowaniu instalacji, i w przypadku których walory wizualne są drugoplanowe, a decydujące znaczenie mają aspekty użytkowe oraz parametry techniczne. W praktyce zawory te są jednak jednymi z najbardziej powszechnie stosowanych urządzeń armatury instalacyjnej, występując w wielu rodzajach i średnicach nominalnych.

MS więcej niż OKNA Sp. z o.o. Jak chronić dom przed słońcem i owadami?

Jak chronić dom przed słońcem i owadami? Jak chronić dom przed słońcem i owadami?

Letnia aura stanowi zwykle połączenie wysokich temperatur oraz gwałtownych burz. W upalne dni marzymy o schowaniu się w chłodnym, zacienionym miejscu, natomiast deszczom towarzyszą często nieproszeni goście,...

Letnia aura stanowi zwykle połączenie wysokich temperatur oraz gwałtownych burz. W upalne dni marzymy o schowaniu się w chłodnym, zacienionym miejscu, natomiast deszczom towarzyszą często nieproszeni goście, czyli komary. Jak sprawić, by nasz dom nie nagrzewał się pod wpływem gorących promieni słonecznych, a jednocześnie ochronić go przed owadami? Warto zainwestować w odpowiednie osłony – zewnętrzne rolety, żaluzje i moskitiery.

BALEX METAL Sp. z o.o. Elegant 2.0 – panel na rąbek, który powstał we współpracy z dekarzami

Elegant 2.0 – panel na rąbek, który powstał we współpracy z dekarzami Elegant 2.0 – panel na rąbek, który powstał we współpracy z dekarzami

Blacha na rąbek stojący jest częstym widokiem na polskich dachach. Pokrycie to jest jednym z najstarszych rozwiązań stosowanych w budownictwie, ale szczególnie teraz, w dobie prostych form architektonicznych...

Blacha na rąbek stojący jest częstym widokiem na polskich dachach. Pokrycie to jest jednym z najstarszych rozwiązań stosowanych w budownictwie, ale szczególnie teraz, w dobie prostych form architektonicznych bardzo chętnie wybieranym. Na szczęście dekarze nie muszą już własnoręcznie zaginać blachy – panele na rąbek Elegant 2.0 ułatwiają i przyspieszają montaż pokrycia. A efekt zawsze jest spektakularny!

BALEX METAL Sp. z o.o. Dekoracyjna płyta warstwowa – łupek do aplikacji na dach stromy i elewację

Dekoracyjna płyta warstwowa – łupek do aplikacji na dach stromy i elewację Dekoracyjna płyta warstwowa – łupek do aplikacji na dach stromy i elewację

Płyty warstwowe nie są materiałem konstrukcyjnym. W budownictwie stosowane są przede wszystkim do obudowy ścian i dachów. Na szczególną uwagę zasługują dekoracyjne płyty warstwowe łupkowe, których użycie...

Płyty warstwowe nie są materiałem konstrukcyjnym. W budownictwie stosowane są przede wszystkim do obudowy ścian i dachów. Na szczególną uwagę zasługują dekoracyjne płyty warstwowe łupkowe, których użycie pozwala stworzyć nowoczesną, a przede wszystkim niepowtarzalną i atrakcyjną estetykę budynku.

merXu Izolacyjne panele fasadowe – piękna i trwała elewacja

Izolacyjne panele fasadowe – piękna i trwała elewacja Izolacyjne panele fasadowe – piękna i trwała elewacja

Odpowiednie ocieplenie budynku pozwala zmniejszyć zużycie energii potrzebnej w domu, a co za tym idzie obniżyć koszty eksploatacji. Nowoczesne materiały do izolacji fasad zapewniają bardzo dobre parametry,...

Odpowiednie ocieplenie budynku pozwala zmniejszyć zużycie energii potrzebnej w domu, a co za tym idzie obniżyć koszty eksploatacji. Nowoczesne materiały do izolacji fasad zapewniają bardzo dobre parametry, a jednocześnie stanowią ładne estetyczne wykończenie elewacji. Połączenie tych właściwości daje wiele korzyści – niższe rachunki za ogrzewanie czy chłodzenie, piękny wygląd budynku, a także mniejsze ryzyko zawilgocenia ścian.

KRISPOL Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy Jaki styl domu wybrać? Zobacz 3 gotowe realizacje i poznaj aktualne trendy

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne...

Jesteś w trakcie planowania budowy wymarzonego domu? Szukasz projektu, który będzie odpowiedzią na Twoje potrzeby? A może masz już wybrany styl architektoniczny i szukasz inspiracji? Poznaj 3 aktualne trendy.

Farby Kabe Polska Sp. z o.o. Tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM – najlepsza ochrona elewacji

Tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM – najlepsza ochrona elewacji Tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM – najlepsza ochrona elewacji

Elewacja stanowi największą zewnętrzną część budynku narażoną na bezpośrednie i długotrwałe oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, mechanicznych i środowiskowych. Jej wygląd oraz właściwa...

Elewacja stanowi największą zewnętrzną część budynku narażoną na bezpośrednie i długotrwałe oddziaływanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, mechanicznych i środowiskowych. Jej wygląd oraz właściwa ochrona ścian zewnętrznych zależy w dużej mierze od rodzaju zastosowanego materiału do wykonania warstwy wykończeniowej elewacji. Wysokiej jakości tynki silikonowe ARMASIL T w systemach ociepleń KABE THERM umożliwiają skuteczne zabezpieczenie elewacji oraz wykończenie jej w bogatej palecie kolorów...

NEDCON Regały wspornikowe – co powinieneś o nich wiedzieć?

Regały wspornikowe – co powinieneś o nich wiedzieć? Regały wspornikowe – co powinieneś o nich wiedzieć?

Regały wspornikowe, nazywane również dłużycowymi, nie są jednym z najczęściej spotykanych konstrukcji magazynowych. To instalacje o nietypowym kształcie i bardzo dużej rozpiętości, które przeznaczone są...

Regały wspornikowe, nazywane również dłużycowymi, nie są jednym z najczęściej spotykanych konstrukcji magazynowych. To instalacje o nietypowym kształcie i bardzo dużej rozpiętości, które przeznaczone są do składowania jednostek o rzadziej spotykanych gabarytach. Zazwyczaj wykorzystuje się je przy magazynowaniu towarów o nieprzeciętnej długości, uniemożliwiającej gromadzenie ich na typowych konstrukcjach. Które branże nie będą mogły obejść się bez regałów wspornikowych?

Euler Hermes Perspektywy i wyzwania rynkowe branży budowlanej na 2021 rok

Perspektywy i wyzwania rynkowe branży budowlanej na 2021 rok Perspektywy i wyzwania rynkowe branży budowlanej na 2021 rok

Budownictwo w ubiegłym, pandemicznym, roku nie ucierpiało tak bardzo, jak inne sektory gospodarki, na przykład usługi, ale efekty kryzysu dotrą do branży z pewnym opóźnieniem – trudno będzie bowiem zapełnić...

Budownictwo w ubiegłym, pandemicznym, roku nie ucierpiało tak bardzo, jak inne sektory gospodarki, na przykład usługi, ale efekty kryzysu dotrą do branży z pewnym opóźnieniem – trudno będzie bowiem zapełnić portfel zamówień na przyszłe prace. Eksperci Euler Hermes prezentują szanse i zagrożenia w branży budowlanej na najbliższy czas w kontekście jej kondycji finansowej i rozwoju, a także mogących się pojawić nowych wyzwań i możliwości.

Decoroom Jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń w małym mieszkaniu? Podpowiadamy!

Jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń w małym mieszkaniu? Podpowiadamy! Jak funkcjonalnie zaaranżować przestrzeń w małym mieszkaniu? Podpowiadamy!

Polacy chętnie kupują małe mieszkania, jednak ich urządzenie często okazuje się nie lada wyzwaniem. Na niewielkim metrażu musimy pomieścić wiele funkcji, pamiętając o zachowaniu estetyki i komforcie użytkowania....

Polacy chętnie kupują małe mieszkania, jednak ich urządzenie często okazuje się nie lada wyzwaniem. Na niewielkim metrażu musimy pomieścić wiele funkcji, pamiętając o zachowaniu estetyki i komforcie użytkowania. Jak zatem funkcjonalnie zaaranżować taką przestrzeń? Eksperci z pracowni Decoroom doradzają.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plFacebook     Instagram     Twitter     YouTube

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies. Nim Państwo zaczną korzystać z naszego serwisu prosimy o zapoznanie się z naszą polityką prywatności oraz Informacją o Cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności oraz Informacji o Cookies. Administratorem Państwa danych osobowych jest Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp.K., nr KRS: 0000537655, z siedzibą w 04-112 Warszawa, ul. Karczewska 18, tel. +48 22 810-21-24, właściciel strony www.ekspertbudowlany.pl. Twoje Dane Osobowe będą chronione zgodnie z wytycznymi polityki prywatności www.ekspertbudowlany.pl oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r i z Ustawą o ochronie danych osobowych Dz.U. 2018 poz. 1000 z dnia 10 maja 2018r.