Kategorie
Szukaj

Dachy w Bielsku-Białej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 759 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji w każdym domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę pomieszczeń przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowi warstwę izolacyjną budynku. Jego montaż składa się z kilku etapów, których wykonanie powinno być na najwyższym poziomie. Proces budowy dachu może nieco się różnić w przypadku domów z bali. Bardzo częstą praktyką jest także budowa lukarnyw istniejącym dachu. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się proces budowy dachu oraz jakie są jego rodzaje, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz fachowca w tym temacie – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dach jako cały element składa się z:

 • połaci dachowej,
 • więźby dachowej,
 • krawędzi koszowej,
 • kalenicy,
 • naroży dachowych,
 • naczółku,
 • przyczółku.

Krycie dachu w domu jednorodzinnym powinien poprzedzić projekt domu, w którym zawarte są takie informacje jak kąty nachylenia, kształt konstrukcji, położenie krokwi oraz spady. Pierwszym elementem jest konstrukcja nośna dachu, którą stanowi więźba dachowa. Jej głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru dachu na ściany nośne budynku. Kolejnym zadaniem jest montaż pokrycia dachowego, które najczęściej stanowi dachówka. Sam kształt dachu warunkuje typ wymagany w danej okolicy oraz nasze własne upodobania. Wyróżniamy kilka głównych możliwości:

 • budowa dachu dwuspadowego (dwupołaciowego),
 • budowa dachu jednospadowego (jednopołaciowego),
 • budowa dachu czterospadowego (czteropołaciowego),
 • budowa dachu naczółkowego,
 • budowa dachu wielopołaciowego,
 • budowa dachu namiotowego,
 • budowa dachu kopertowego,
 • budowa dachu płaskiego.

Decyzja o rodzaju dachu podejmowana jest już na etapie projektu budynku. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne szczegółowe informacje. Warto jednak znać proces budowy dachu krok po kroku. Pierwszym etapem jest przygotowanie ścian budynku pod jego budowę. Przed wzniesieniem więźby dachowej należy wymurować na szczycie ściany kolankowe wraz z wieńcem żelbetowym z kotwami, do których później przymocowane zostaną murłaty. Kolejnym krokiem jest budowa ścian szczytowych oraz kominów. Do tak przygotowanej konstrukcji można przymocować więźbę dachową oraz pokrycie dachu. Na tym etapie należy również uwzględnić ewentualne okna dachowe naszego domu oraz wszelkie dodatki i otwory.

Po ukończeniu budowy więźby dachowej można bez przeszkód rozpocząć zakrywanie dachu deskami oraz odpowiednim poszyciem. Budowa dachu w budynku jednorodzinnym jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Warto również zadbać o odpowiednią termoizolację dachu, która dodatkowo zwiększy jego wodoodporność i bez przeszkód będzie można zlecić od czasu do czasu mycie dachu.

W przypadku remontu bądź naprawy dachów wszystkie czynności oraz koszty ustalane są indywidualnie – odpowiednio do niezbędnych prac.

Sprawdź najlepszych cieśli w Bielsku-Białej

Wysokiej Klasy Wykonanie Dachu Jednospadowego

24 opinie
Dachy Bielsko-Biała

Zrealizuj swoje założenia dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi wykonania dachu jednospadowego na wysokim poziomie. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Usługi Ogólnobudowlane Adrian Juroszek

22 opinie
Usługi Ogólnobudowlane Adrian Juroszek - Najlepsze Usługi Dekarskie Bielsko-Biała

Poszukujesz wykonawcy oferującego usługi dekarskie? Ci cieśle są wyjątkowi w Bielsku-Białej. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Najlepsza Konstrukcja Dachu w Bielsku-Białej

21 opinii
AMC Dach - Najlepsza Konstrukcja Dachu w Bielsku-Białej

Potrzebujesz dobrej firmy od konstrukcji dachu? Trafiłeś w dobre miejsce - AMC Dach jest do Twoich usług. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

"DALI" Dawid Lipka

9 opinii
"DALI" Dawid Lipka - Perfekcyjne Dachy Bielsko-Biała

Jeżeli szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z DALI Dawid Lipka perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjne Wykonanie Dachu Bielsko-Biała

10 opinii
M&M DACH - Perfekcyjne Wykonanie Dachu Bielsko-Biała

Nie marnuj energii i zleć twoje zadanie specjalistom od wykonania dachu z miejscowości Bielsko-Biała. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

CS Dachy Sp. z o.o.

7 opinii
CS Dachy Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Dachy Bielsko-Biała

Szukasz dobrej firmy od dachów? Wykorzystaj kompetencje CS Dachy Sp. z o.o.. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

Najwyższej Klasy Wykonanie Dachu

5 opinii
Specbud ZUH - Najwyższej Klasy Wykonanie Dachu Bielsko-Biała

Nie marnuj energii i zleć swoje zadanie tym fachowcom od wykonania dachu z miejscowości Bielsko-Biała. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

PPHU NUMERNABIS

3 opinie
PPHU NUMERNABIS - Wyjątkowa Budowa Dachu Bielsko-Biała

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to główne cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest budowa dachu. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Andrzej Dach

3 opinie
Andrzej Dach - Wykwalifikowany Cieśla Bielsko-Biała

Poszukujesz specjalisty świadczącego usługi ciesielskie? Ten cieśla jest liderem w mieście Bielsko-Biała. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Znakomita Konstrukcja Dachu Bielsko-Biała

2 opinie
Blachotrapez - Znakomita Konstrukcja Dachu Bielsko-Biała

Poszukujesz specjalisty świadczącego usługi ciesielskie? Ten cieśla jest liderem w mieście Bielsko-Biała. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na budowę dachu w Bielsku-Białej (17)

Budowa Dachu Bielsko-Biała

Spowoduj, że budowa dachu nie będzie dla Klienta zagadką i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu budowy dachu stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Zlecę prace na dachu, do 150m². Nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Bielsko-Biała

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

2023-05-01 do 2023-05-09

 • Bielsko-Biała

Fantastyczne Budowanie Dachu Bielsko-Biała

Upewnij się, że Klienci zlecający budowanie dachu są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od budowania dachu. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i prześlij ofertę.

2023-04-19 do 2023-04-27

 • Bielsko-Biała

Zlecę kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 300m², Bielsko-Biała

Wykonanie dachu to Twoja specjalność? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w fachu cieśli. Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-04-04 do 2023-04-12

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 127m², Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 127m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatk...

2023-03-22 do 2023-03-30

 • Bielsko-Biała

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: Dach zielony Powierzchnia dachu: 476m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: ocieplenie dachu, położenie papy Materiały zapewnia: do uzgo...

2023-03-21 do 2023-03-29

 • Bielsko-Biała

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 201-300m², Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 201-300m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe ...

2023-03-14 do 2023-03-22

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 301-500m², Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: Łupek, blachodachówk...

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Bielsko-Biała

Zlecę kompleksową budowę dachu, 55m², Bielsko-Biała

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zlecę kompleksową budowę dachu, 55m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-02-12 do 2023-02-20

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Bielsko-Biała

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 151-200m², wybranie taniej budowy dachu może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Twoja firma będzie na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Bielsko-Biała

Zlecę prace na dachu, 151-200m², Bielsko-Biała

Zleceniodawca złożył zapytanie "Zlecę prace na dachu, 151-200m²". Poznaj szczegóły w odpowiedzi na zlecenie cieśli do realizacji usług z zakresu wykonania dachu. Przekonaj Klienta, że spełniasz jego potrzeby i Twoja firma jest słuszną decyzją. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Bielsko-Biała

Zapotrzebowanie na prace na dachu, budynek pow. ok. 1m², Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: naprawa uszkodzonego kominka wentylacyjnego na dachu z dachówek Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 1m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachó...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Bielsko-Biała

Profesjonalne Budowanie Dachu

Przekonaj się, że Klienci zlecający budowanie dachu są sprawdzeni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako specjalista od budowania dachu. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - sprawdź!

2022-12-30 do 2023-01-07

 • Bielsko-Biała

Utalentowani Cieśle Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 244m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Dodatk...

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Bielsko-Biała

Dobra Budowa Dachu

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Zlecę prace na dachu, budynek pow. ok. 240m², dotarcie do dobrej budowy dachu jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Twoja firma będzie na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2022-12-03 do 2022-12-11

 • Bielsko-Biała

Pierwszorzędne Wykonanie Dachu Bielsko-Biała

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 240m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego...

2022-12-03 do 2022-12-11

 • Jaworze(na Granicy z Bielsko-Białą)

Usługi Ciesielskie Bielsko-Biała

Poszukiwane są staranne usługi ciesielskie w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 135m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca wykwalifikowanych fachowców do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny dachów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2022-11-18 do 2022-11-26

 • Bielsko-Biała
Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Częste pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów?

Na rynku istnieje wiele popularnych rodzajów zadaszenia, a wybór danego rozwiązania warunkują nasze indywidualne upodobania oraz rodzaj budownictwa. Wyróżniamy takie typy dachów jak:

 • jednopołaciowe,
 • dwupołaciowe,
 • czteropołaciowe,
 • płaskie,
 • naczółkowe,
 • kopertowe,
 • namiotowe.

Są to tylko niektóre dostępne rozwiązania, a o ostatecznym kształcie dachu stanowi jedynie nasza kreatywność. Istnieją okolice, które narzucają dany styl dachów obowiązujący w każdym budynku.

Z jakich materiałów najlepiej wybudować dach?

Rodzaj oraz ilość materiałów niezbędnych do budowy dachu, powinien określać projekt domu i na jego podstawie należy składać zamówienie. Do budowy więźby dachowej wymagana jest duża ilość tarcicy. Belki i deski najlepiej zakupić zaimpregnowane ciśnieniowo, ponieważ są one bardziej odporne na szkodniki oraz wilgoć, a także są bardziej ognioodporne. Nie należy impregnować drewna na placu budowy, ponieważ impregnat jest toksyczny. Kolejnym krokiem jest zakup materiału na obróbki blacharskie oraz rynny wraz z hakami. Nie możemy zapomnieć o membranie oraz folii wstępnego krycia. Następnym elementem, o który musimy zadbać, jest sztywne poszycie dachu oraz materiały do budowy samego stropodachu. Deskowanie na krokwiach najlepiej wykonać z płyt MFP lub sklejek wodoodpornych. Gwarantują one wysoką trwałość oraz odporność na wilgoć konstrukcji.

Jakie są procedury przy budowie dachu?

Budowę dachu można podzielić na sześć podstawowych etapów. Są nimi: projekt konstrukcji, budowa więźby dachowej, deskowanie oraz foliowanie, wykonanie łat, montaż rynien i okien dachowych oraz układanie pokrycia dachowego. Ostatnim etapem, na który warto się zdecydować, jest zaizolowanie termiczne dachu. Warto pamiętać, że w przypadku naprawy bądź remontu dachu w starym budynku, może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowa dachu krok po kroku – na co należy zwrócić uwagę?

Podczas budowy więźby dachowej należy zwrócić uwagę na jej typ oraz rodzaj zastosowanego drewna. To właśnie od niej zależy ogólna stabilność i trwałość konstrukcji dachowej. Nie należy zapominać o wysokiej jakości folii, która ma bezpośredni wpływ na szczelność dachu. Z dużą starannością należy podejść do montażu systemu orynnowania, która ma za zadanie dobrze odprowadzać wodę deszczową. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ocieplenie dachu, które ma duży wpływ na energooszczędność budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plDekarze i Cieśle złożą Ci bezpłatne oferty