Kategorie
Szukaj

Dachy w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 759 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji w każdym domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę pomieszczeń przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowi warstwę izolacyjną budynku. Jego montaż składa się z kilku etapów, których wykonanie powinno być na najwyższym poziomie. Proces budowy dachu może nieco się różnić w przypadku domów z bali. Bardzo częstą praktyką jest także budowa lukarnyw istniejącym dachu. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się proces budowy dachu oraz jakie są jego rodzaje, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz fachowca w tym temacie – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dach jako cały element składa się z:

 • połaci dachowej,
 • więźby dachowej,
 • krawędzi koszowej,
 • kalenicy,
 • naroży dachowych,
 • naczółku,
 • przyczółku.

Krycie dachu w domu jednorodzinnym powinien poprzedzić projekt domu, w którym zawarte są takie informacje jak kąty nachylenia, kształt konstrukcji, położenie krokwi oraz spady. Pierwszym elementem jest konstrukcja nośna dachu, którą stanowi więźba dachowa. Jej głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru dachu na ściany nośne budynku. Kolejnym zadaniem jest montaż pokrycia dachowego, które najczęściej stanowi dachówka. Sam kształt dachu warunkuje typ wymagany w danej okolicy oraz nasze własne upodobania. Wyróżniamy kilka głównych możliwości:

 • budowa dachu dwuspadowego (dwupołaciowego),
 • budowa dachu jednospadowego (jednopołaciowego),
 • budowa dachu czterospadowego (czteropołaciowego),
 • budowa dachu naczółkowego,
 • budowa dachu wielopołaciowego,
 • budowa dachu namiotowego,
 • budowa dachu kopertowego,
 • budowa dachu płaskiego.

Decyzja o rodzaju dachu podejmowana jest już na etapie projektu budynku. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne szczegółowe informacje. Warto jednak znać proces budowy dachu krok po kroku. Pierwszym etapem jest przygotowanie ścian budynku pod jego budowę. Przed wzniesieniem więźby dachowej należy wymurować na szczycie ściany kolankowe wraz z wieńcem żelbetowym z kotwami, do których później przymocowane zostaną murłaty. Kolejnym krokiem jest budowa ścian szczytowych oraz kominów. Do tak przygotowanej konstrukcji można przymocować więźbę dachową oraz pokrycie dachu. Na tym etapie należy również uwzględnić ewentualne okna dachowe naszego domu oraz wszelkie dodatki i otwory.

Po ukończeniu budowy więźby dachowej można bez przeszkód rozpocząć zakrywanie dachu deskami oraz odpowiednim poszyciem. Budowa dachu w budynku jednorodzinnym jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Warto również zadbać o odpowiednią termoizolację dachu, która dodatkowo zwiększy jego wodoodporność i bez przeszkód będzie można zlecić od czasu do czasu mycie dachu.

W przypadku remontu bądź naprawy dachów wszystkie czynności oraz koszty ustalane są indywidualnie – odpowiednio do niezbędnych prac.

Sprawdź najlepszych cieśli w Poznaniu

Doskonałe Przebudowy Dachu Poznań

18 opinii
Dachy Poznań

Jeśli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z P.H.U.SUPER DACH Andrzej Szron perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

ZAKŁAD CIESIELSKO-DEKARSKI

13 opinii
ZAKŁAD CIESIELSKO-DEKARSKI - Rewelacyjne Dachy Poznań

Przygotowanie dachów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. ZAKŁAD CIESIELSKO-DEKARSKI ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na konkretny termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Fenomenalny Cieśla

13 opinii
PIOTR DUDEK Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna - Fenomenalny Cieśla Poznań

Ten, kto potrzebuje usługi ciesielskiej winien koniecznie zgłosić się do tego cieśli i poznać dobre ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

BUD-MAR

16 opinii
BUD-MAR - Solidna Budowa Dachu Poznań

BUD-MAR to eksperci z branży solidnych usług dekarskich i budowy dachu, obsługujący Klientów z Poznania i przyległych miast. Ażeby uzyskać wycenę skontaktuj się - warto.

KRISMAL Krzysztof Bąkowski

6 opinii
KRISMAL Krzysztof Bąkowski - Profesjonalna Budowa Dachu Poznań

Już od kilku lat pracownicy KRISMAL Krzysztof Bąkowski realizują usługi z zakresu budowy dachu, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających usługi dekarskiej. Ustal pasujący termin!

Imperium Dach

5 opinii
Imperium Dach - Świetna Konstrukcja Dachu Poznań

Z chwilą, gdy będziesz szukać świetnej usługi dekarskiej w dobrej cenie to firma Imperium Dach jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednią kadrę do realizacji Twoich wymagań z dziedziny konstrukcji dachu. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Perfekcyjne Przebudowy Dachu w Poznaniu

5 opinii
Blacharstwo-Dekarstwo - Perfekcyjne Przebudowy Dachu w Poznaniu

Według Ciebie perfekcyjne przebudowy dachu to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - cieśle z Blacharstwo-Dekarstwo posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - sprawdź!

Najwyższej Klasy Budowanie Dachu Poznań

2 opinie
Bartosz Saukens PPHU OZBUD - Najwyższej Klasy Budowanie Dachu Poznań

Powierz prace dotyczące budowania dachu profesjonalistom z miejscowości Poznań. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Poznania są w ścisłej czołówce. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zadzwoń!

Fantastyczne Wykonanie Dachu

1 opinia
BARWOOD BARANOWSKI PAWEŁ - Fantastyczne Wykonanie Dachu Poznań

Powierz prace dotyczące budowy dachu profesjonalistom firmy BARWOOD BARANOWSKI PAWEŁ z miejscowości Poznań. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Poznania są jednymi z najlepszych. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Zaklad dekarsko blacharski

1 opinia
Zaklad dekarsko blacharski - Doskonałej Jakości Dachy Poznań

Jeśli jeszcze potrzebujesz ekspertów od dachów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Zaklad dekarsko blacharski. Poznań to główny obszar ich działania. Już teraz określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na budowę dachu w Poznaniu (37)

Profesjonalne Wykonanie Dachu Poznań

Zakres zlecenia: Dach plaski Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: montaż rynien, położenie papy Materiały zapewnia: do uzgodnie...

2023-05-27 do 2023-06-04
dodano 2 dni temu

 • Poznań

Doskonałe Wykonanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna Do...

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Poznań

Znakomite Usługi Ciesielskie Poznań

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Dam zlecenie na prace na dachu, 151-200m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą z Twojej firmy. Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dobrego Klienta.

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Poznań

Dobrzy Cieśle Poznań

Klient szuka dobrego cieśli dla siebie i zgłosił zainteresowanie, które brzmi - Zapytanie o kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 35m². Jeśli wykonujesz szerokie spektrum usług w dobrych cenach skontaktuj się z Klientem w odpowiedzi na to zlecenie. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Poznań

Zlecę kompleksową budowę dachu, 800m² , Poznań

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 800m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: karpiówka Materiał...

2023-05-15 do 2023-05-23

 • Poznań

Zapytanie o prace na dachu, budynek pow. ok. 20m², Poznań

Zakres zlecenia: Konstrukcja drewniana nad salonem Powierzchnia dachu: prace na budynku o pow. ok. 20m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: nie dotyczy Materiały zapewnia: do ...

2023-05-14 do 2023-05-21

 • Poznań

Zlecę kompleksową budowę dachu, do 150m², Poznań

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha Dodatkowe...

2023-05-10 do 2023-05-18

 • Poznań

Profesjonalne Budowanie Dachu Poznań

Zakres zlecenia: remont naprawa Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: gont bitumiczny Materiały zapewnia: do uzgodnienia Zapytanie od: osoby prywat...

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Poznań

Zapytanie o prace na dachu, 151-200m², Poznań

Zakres zlecenia: papa termo zgrzewalna Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: położenie papy Materiały zapewnia: ...

2023-05-04 do 2023-05-12

 • Poznań

Budowa Dachu Poznań

Ten Zleceniodawca, który w dalszym ciągu nie znalazł budowy dachu, mimo że poszukuje od wielu dni, zgłosił nam ogłoszenie o treści - Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 201-300m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Klienta. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-04-30 do 2023-05-08

 • Poznań

Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Poznań

Złóż ofertę jako profesjonalny cieśla z wymaganym doświadczeniem w temacie profesjonalnych usług ciesielskich. W Twojej firmie wykorzystanie nowoczesnych metod pracy to standard. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-04-27 do 2023-05-05

 • Poznań

Perfekcyjne Usługi Ciesielskie

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 30m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy perfekcyjne usługi ciesielskie dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Poznań i okolic. Jeśli chcesz otrzymać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Poznań

Wyjątkowe Wykonanie Dachu

Masz zamiar wykonać zlecenie na wykonanie dachu, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Dam zlecenie na prace na dachu, do 150m² to świetny pomysł. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Poznań

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Poznań

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: o...

2023-04-14 do 2023-04-22

 • Poznań

Dam zlecenie na prace na dachu, 301-500m², Poznań

Zakres zlecenia: Remont dachu Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prace: obróbki blacharskie dachu, montaż rynien, wykonanie s...

2023-04-12 do 2023-04-20

 • Poznań

Budowa Dachu

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł budowy dachu, chociaż poszukuje od wielu dni, napisał nam ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na kompleksową budowę dachu, 151-200m². To właśnie Twoja oferta ma szansę zakończyć problem Zleceniodawcy. Ustal pasujący termin od razu!

2023-04-12 do 2023-04-20

 • Poznań

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Poznań

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa Dodatkowe prac...

2023-03-30 do 2023-04-07

 • Poznań

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Poznań

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: jednospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Doda...

2023-03-30 do 2023-04-07

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Częste pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów?

Na rynku istnieje wiele popularnych rodzajów zadaszenia, a wybór danego rozwiązania warunkują nasze indywidualne upodobania oraz rodzaj budownictwa. Wyróżniamy takie typy dachów jak:

 • jednopołaciowe,
 • dwupołaciowe,
 • czteropołaciowe,
 • płaskie,
 • naczółkowe,
 • kopertowe,
 • namiotowe.

Są to tylko niektóre dostępne rozwiązania, a o ostatecznym kształcie dachu stanowi jedynie nasza kreatywność. Istnieją okolice, które narzucają dany styl dachów obowiązujący w każdym budynku.

Z jakich materiałów najlepiej wybudować dach?

Rodzaj oraz ilość materiałów niezbędnych do budowy dachu, powinien określać projekt domu i na jego podstawie należy składać zamówienie. Do budowy więźby dachowej wymagana jest duża ilość tarcicy. Belki i deski najlepiej zakupić zaimpregnowane ciśnieniowo, ponieważ są one bardziej odporne na szkodniki oraz wilgoć, a także są bardziej ognioodporne. Nie należy impregnować drewna na placu budowy, ponieważ impregnat jest toksyczny. Kolejnym krokiem jest zakup materiału na obróbki blacharskie oraz rynny wraz z hakami. Nie możemy zapomnieć o membranie oraz folii wstępnego krycia. Następnym elementem, o który musimy zadbać, jest sztywne poszycie dachu oraz materiały do budowy samego stropodachu. Deskowanie na krokwiach najlepiej wykonać z płyt MFP lub sklejek wodoodpornych. Gwarantują one wysoką trwałość oraz odporność na wilgoć konstrukcji.

Jakie są procedury przy budowie dachu?

Budowę dachu można podzielić na sześć podstawowych etapów. Są nimi: projekt konstrukcji, budowa więźby dachowej, deskowanie oraz foliowanie, wykonanie łat, montaż rynien i okien dachowych oraz układanie pokrycia dachowego. Ostatnim etapem, na który warto się zdecydować, jest zaizolowanie termiczne dachu. Warto pamiętać, że w przypadku naprawy bądź remontu dachu w starym budynku, może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowa dachu krok po kroku – na co należy zwrócić uwagę?

Podczas budowy więźby dachowej należy zwrócić uwagę na jej typ oraz rodzaj zastosowanego drewna. To właśnie od niej zależy ogólna stabilność i trwałość konstrukcji dachowej. Nie należy zapominać o wysokiej jakości folii, która ma bezpośredni wpływ na szczelność dachu. Z dużą starannością należy podejść do montażu systemu orynnowania, która ma za zadanie dobrze odprowadzać wodę deszczową. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ocieplenie dachu, które ma duży wpływ na energooszczędność budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plDekarze i Cieśle złożą Ci bezpłatne oferty