Kategorie
Szukaj

Dachy w Zduńskiej Woli

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Dach jest bardzo ważnym elementem pełniącym wiele funkcji w każdym domu. Jest on odpowiedzialny za ochronę pomieszczeń przed warunkami atmosferycznymi oraz stanowi warstwę izolacyjną budynku. Jego montaż składa się z kilku etapów, których wykonanie powinno być na najwyższym poziomie. Proces budowy dachu może nieco się różnić w przypadku domów z bali. Bardzo częstą praktyką jest także budowa lukarnyw istniejącym dachu. Z naszego artykułu dowiesz się, z jakich etapów składa się proces budowy dachu oraz jakie są jego rodzaje, a także poznasz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeśli poszukujesz fachowca w tym temacie – sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów.

Z konstrukcyjnego punktu widzenia, dach jako cały element składa się z:

 • połaci dachowej,
 • więźby dachowej,
 • krawędzi koszowej,
 • kalenicy,
 • naroży dachowych,
 • naczółku,
 • przyczółku.

Krycie dachu w domu jednorodzinnym powinien poprzedzić projekt domu, w którym zawarte są takie informacje jak kąty nachylenia, kształt konstrukcji, położenie krokwi oraz spady. Pierwszym elementem jest konstrukcja nośna dachu, którą stanowi więźba dachowa. Jej głównym zadaniem jest przeniesienie ciężaru dachu na ściany nośne budynku. Kolejnym zadaniem jest montaż pokrycia dachowego, które najczęściej stanowi dachówka. Sam kształt dachu warunkuje typ wymagany w danej okolicy oraz nasze własne upodobania. Wyróżniamy kilka głównych możliwości:

 • budowa dachu dwuspadowego (dwupołaciowego),
 • budowa dachu jednospadowego (jednopołaciowego),
 • budowa dachu czterospadowego (czteropołaciowego),
 • budowa dachu naczółkowego,
 • budowa dachu wielopołaciowego,
 • budowa dachu namiotowego,
 • budowa dachu kopertowego,
 • budowa dachu płaskiego.

Decyzja o rodzaju dachu podejmowana jest już na etapie projektu budynku. To właśnie w niej zawarte są wszystkie niezbędne szczegółowe informacje. Warto jednak znać proces budowy dachu krok po kroku. Pierwszym etapem jest przygotowanie ścian budynku pod jego budowę. Przed wzniesieniem więźby dachowej należy wymurować na szczycie ściany kolankowe wraz z wieńcem żelbetowym z kotwami, do których później przymocowane zostaną murłaty. Kolejnym krokiem jest budowa ścian szczytowych oraz kominów. Do tak przygotowanej konstrukcji można przymocować więźbę dachową oraz pokrycie dachu. Na tym etapie należy również uwzględnić ewentualne okna dachowe naszego domu oraz wszelkie dodatki i otwory.

Po ukończeniu budowy więźby dachowej można bez przeszkód rozpocząć zakrywanie dachu deskami oraz odpowiednim poszyciem. Budowa dachu w budynku jednorodzinnym jest bardzo kosztownym i czasochłonnym procesem. Warto również zadbać o odpowiednią termoizolację dachu, która dodatkowo zwiększy jego wodoodporność i bez przeszkód będzie można zlecić od czasu do czasu mycie dachu.

W przypadku remontu bądź naprawy dachów wszystkie czynności oraz koszty ustalane są indywidualnie – odpowiednio do niezbędnych prac.

Sprawdź najlepszych cieśli w Zduńskiej Woli

Artur Rychlik

7 opinii
Dachy Zduńska Wola

Gdy poszukujesz najlepszej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to Artur Rychlik są dla Ciebie idealni. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny konstrukcji dachu. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Porządne Dachy Zduńska Wola

6 opinii
Fach Bud Jacek Stępień - Porządne Dachy Zduńska Wola

Fach Bud Jacek Stępień oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Zduńskiej Woli i okolic. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

Solidne Dachy

1 opinia
Andrzej Kubiak "Pro-filex" - Solidne Dachy Zduńska Wola

Jeśli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Andrzej Kubiak Pro-filex są dla Ciebie idealni. Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Rewelacyjne Dachy

1 opinia
Dachy i konstrukcje Patryk Banasiak, Karol Dąbrowski spółka cywilna - Rewelacyjne Dachy Zduńska Wola

Dachy i konstrukcje Patryk Banasiak Karol Dąbrowski spółka cywilna świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Zduńskiej Woli i z sąsiednich miast. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Porządna Konstrukcja Dachu

3 opinie
Dachy I Konstrukcje Karol Dąbrowski - Porządna Konstrukcja Dachu Zduńska Wola

Jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od dachów to skorzystaj z doświadczenia Dachy I Konstrukcje Karol Dąbrowski. Zduńska Wola to teren, na którym koncentrują swoje działania. Skontaktuj się z nimi od razu, aby otrzymać ofertę.

Profesjonalne Usługi Dekarskie Zduńska Wola

2 opinie
Pokrycia dachowe Mat-Mar Mariusz Mielczarek - Profesjonalne Usługi Dekarskie Zduńska Wola

Gdy poszukujesz najlepszej usługi ciesielskiej w dobrej cenie to Pokrycia dachowe Mat-Mar Mariusz Mielczarek są dla Ciebie idealni. Mają niezbędne przygotowanie do realizacji zleceń z dziedziny konstrukcji dachu. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Solidne Wykonanie Dachu w Zduńskiej Woli

2 opinie
Szustecki Łukasz - Solidne Wykonanie Dachu w Zduńskiej Woli

Szustecki Łukasz świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Zduńska Wola oraz przyległych powiatów. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Pierwszorzędne Wykonanie Dachu Jednospadowego

2 opinie
MKTM - Pierwszorzędne Wykonanie Dachu Jednospadowego Zduńska Wola

Powierz usługę wykonania dachu jednospadowego ekspertom firmy MKTM z miejscowości Zduńska Wola. Urzekną Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. W okolicy Zduńskiej Woli są w ścisłej czołówce. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Pierwszorzędne Dachy

1 opinia
MAX-BUD USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE - Pierwszorzędne Dachy Zduńska Wola

Wciąż szukasz dobrej firmy od dachów? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MAX-BUD USŁUGI REMONTOWO BUDOWLANE. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się od razu!

MAKS Michał Kucharski

MAKS Michał Kucharski - Świetne Przebudowy Dachu Zduńska Wola

Firma MAKS Michał Kucharski świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z miejscowości Zduńska Wola i okolic. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na budowę dachu w Zduńskiej Woli (16)

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 151-200m², Zduńska Wola

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Do...

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Zduńska Wola

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, do 150m², Łodzia

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Łodzia

Doskonałe Dachy Zduńska Wola

Nadal możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od dachów. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Umów się na rozmowę jak najszybciej.

2022-11-04 do 2022-11-12

 • Zduńska Wola

Usługi Dekarskie Zduńska Wola

Nie możesz znaleźć dobranego pod Ciebie Klienta? Jako profesjonalista oferujący usługi dekarskie i cieśla pierwszej klasy w mieście Łask poznaj treść zlecenia o treści "Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, budynek pow. ok. 140m²". Napisz krótko co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Łask

Dachy

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatk...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Łask

Doskonałe Wykonanie Dachu Zduńska Wola

Zakres zlecenia: wykonanie 3 lukarn w dachu dwuspadowym Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatkowe prace: obróbki blacharskie da...

2023-03-04 do 2023-03-12

 • Dobroń

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, do 150m², Prażmów

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: do 150m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: blacha trapezowa Mater...

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Prażmów

Doświadczeni Cieśle Zduńska Wola

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 301-500m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: wielospadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka ceramiczna ...

2022-09-23 do 2022-10-01

 • Widawa

Tania Budowa Dachu Zduńska Wola

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Ma...

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 5 dni temu

 • Wrząca

Szukam ekipy na kompleksową budowę dachu, 151-200m², Babice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachów...

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Babice

Odpowiednia Budowa Dachu

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą budowy dachu? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie.

2022-11-15 do 2022-11-23

 • Wrząca, gmina Lutomiersk

Zapytanie o kompleksową budowę dachu, 186m², Warta

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 186m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: dachówka cementowa Materi...

2023-03-29 do 2023-04-06
dodano 6 godzin temu

 • Warta

Wysokiej Klasy Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 151-200m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: kopertowy Rodzaj pokrycia dachowego: blachodachówka Dodatko...

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Pęczniew

Budowanie Dachu

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 288m² Rodzaj budynku: dom jednorodzinny Rodzaj dachu: dwuspadowy Rodzaj pokrycia dachowego: papa, blacha trapezowa Do...

2023-02-11 do 2023-02-15

 • Hermanów

Zapotrzebowanie na kompleksową budowę dachu, 800m² , Pabianice

Zakres zlecenia: kompleksowa budowa dachu (wykonanie więźby dachowej i montaż pokrycia) Powierzchnia dachu: 800m² Rodzaj budynku: obiekt przemysłowy lub magazynowy Rodzaj dachu: płaski Rodzaj pokrycia dachowego: membrana pvc ...

2023-02-16 do 2023-02-24

 • Pabianice

Tanie Usługi Dekarskie

Jeśli usługi dekarskie nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2022-11-10 do 2022-11-18

 • Pabianice
Otrzymaj zlecenia dla Dekarzy i Cieśli

Częste pytania o budowie dachów

Jakie są rodzaje dachów?

Na rynku istnieje wiele popularnych rodzajów zadaszenia, a wybór danego rozwiązania warunkują nasze indywidualne upodobania oraz rodzaj budownictwa. Wyróżniamy takie typy dachów jak:

 • jednopołaciowe,
 • dwupołaciowe,
 • czteropołaciowe,
 • płaskie,
 • naczółkowe,
 • kopertowe,
 • namiotowe.

Są to tylko niektóre dostępne rozwiązania, a o ostatecznym kształcie dachu stanowi jedynie nasza kreatywność. Istnieją okolice, które narzucają dany styl dachów obowiązujący w każdym budynku.

Z jakich materiałów najlepiej wybudować dach?

Rodzaj oraz ilość materiałów niezbędnych do budowy dachu, powinien określać projekt domu i na jego podstawie należy składać zamówienie. Do budowy więźby dachowej wymagana jest duża ilość tarcicy. Belki i deski najlepiej zakupić zaimpregnowane ciśnieniowo, ponieważ są one bardziej odporne na szkodniki oraz wilgoć, a także są bardziej ognioodporne. Nie należy impregnować drewna na placu budowy, ponieważ impregnat jest toksyczny. Kolejnym krokiem jest zakup materiału na obróbki blacharskie oraz rynny wraz z hakami. Nie możemy zapomnieć o membranie oraz folii wstępnego krycia. Następnym elementem, o który musimy zadbać, jest sztywne poszycie dachu oraz materiały do budowy samego stropodachu. Deskowanie na krokwiach najlepiej wykonać z płyt MFP lub sklejek wodoodpornych. Gwarantują one wysoką trwałość oraz odporność na wilgoć konstrukcji.

Jakie są procedury przy budowie dachu?

Budowę dachu można podzielić na sześć podstawowych etapów. Są nimi: projekt konstrukcji, budowa więźby dachowej, deskowanie oraz foliowanie, wykonanie łat, montaż rynien i okien dachowych oraz układanie pokrycia dachowego. Ostatnim etapem, na który warto się zdecydować, jest zaizolowanie termiczne dachu. Warto pamiętać, że w przypadku naprawy bądź remontu dachu w starym budynku, może być wymagane uzyskanie pozwolenia na budowę.

Budowa dachu krok po kroku – na co należy zwrócić uwagę?

Podczas budowy więźby dachowej należy zwrócić uwagę na jej typ oraz rodzaj zastosowanego drewna. To właśnie od niej zależy ogólna stabilność i trwałość konstrukcji dachowej. Nie należy zapominać o wysokiej jakości folii, która ma bezpośredni wpływ na szczelność dachu. Z dużą starannością należy podejść do montażu systemu orynnowania, która ma za zadanie dobrze odprowadzać wodę deszczową. Ostatnim elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest ocieplenie dachu, które ma duży wpływ na energooszczędność budynku.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plDekarze i Cieśle złożą Ci bezpłatne oferty