Elektryk z Sosnowca

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
540 441 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Zadaniem elektryka jest szeroko pojęta praca z siecią elektryczną oraz urządzeniami zasilanymi prądem. Podjęcie pracy w zawodzie wiąże się z uzyskaniem odpowiednich uprawnień, a szczegółowy zakres prac specjalistów jest naprawdę szeroki. W pierwszej kolejności poszukiwania elektryka warto rozpocząć wśród sieci znajomych. Być może zlecali oni w ostatnim czasie usługi elektryczne fachowcowi, który wzbudził ich zaufanie i wykonał swoją pracę w zadowalający sposób.

Jeśli rozmowy z osobami z bliskiego otoczenia nie pomogą, wówczas warto przejrzeć serwisy ogłoszeniowe. Można na nich znaleźć fachowców i skontaktować się z nimi samodzielnie lub wystawić zlecenia na usługi elektryczne, oczekując zgłoszenia się specjalisty. Trzeba pamiętać, by dość szczegółowo określić zakres zlecenia. Nie każdy fachowiec oferuje kompleksowe projektowanie instalacji elektrycznych, czy skomplikowane naprawy sprzętów, dlatego dobry opis ogłoszenia to podstawa.

Zgłoszenie się elektryka jest dopiero początkiem współpracy. Klienci muszą zwykle umówić się z fachowcem na określony termin, który może wynosić od kilku dni do nawet kilku tygodni. Wiele w tej kwestii zależy od rozmiarów zlecenia, jakiego elektryk ma się podjąć u klienta. Jeszcze przed zaproszeniem fachowca do domu trzeba także sprawdzić kilka ważnych kwestii, które pozwolą na bezpieczne i bezproblemowe wykonanie usługi. O czym mowa?

Podstawowa kwestia dotyczy pozwoleń, jakie powinien posiadać specjalista. Odpowiednie kwalifikacje zdobyte na szkoleniach oraz uprawnienia elektryka stanowią niezbędne minimum, które fachowiec powinien spełnić przed przystąpieniem do pracy. Na drugim miejscu będzie stać wykształcenie, które nie odgrywa jednak tak dużej roli jak doświadczenie w pracy. Zleceniodawcy mogą również spojrzeć na zakres i ceny usług elektrycznych danego fachowca. Oprócz diagnozowania instalacji, elektrycy przeprowadzają montaż oświetlenia, remonty silników elektrycznych, kładzenie kabli, czy konserwację instalacji. Różna jest także cena usług, która uzależniona jest od renomy, umiejętności i uprawnień elektryka. Proponowane przez fachowca koszty usługi dobrze skonfrontować z cenami rynkowymi i ocenić w ten sposób ich wysokość.

Bez względu na to, czy czeka Cię montaż i naprawa domofonu, a może skomplikowany projekt instalacji elektrycznej, możesz skorzystać z pomocy fachowca. Doświadczony elektryk z uprawnieniami zajmie się podłączeniem sprzętu, a także naprawą usterki. Będzie w stanie również zaprojektować instalację i podjąć się jej wykonania. Dobrych fachowców szukaj na stronach ogłoszeniowych lub skorzystaj z rekomendacji znajomych.

46 Zleceń - Usługi Elektryczne Sosnowiec

Potrzebny elektryk, montaż instalacji elektrycznej, 5600m², Sosnowiec

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: budynek nowo budowany Liczba punktów elektrycznych: powyżej 500 Powierzchnia obiektu: 5600m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako...

2022-09-27 do 2022-10-05
dodano 3 dni temu

 • Sosnowiec

Instalatorstwo Elektryczne Sosnowiec

Poszukiwane są perfekcyjne usługi elektryczne w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapytanie dla firmy, przegląd elektryczny, 51-100m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca odpowiednie kwalifikacje do realizacji zleceń z zakresu instalatorstwa elektrycznego, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2022-09-27 do 2022-10-05
dodano 3 dni temu

 • Sosnowiec
Elektryk - gdzie szukać?

Poniżej przedstawiamy ranking 49 368 Elektryków najlepszych w 2022 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Zapytanie dla firmy, montaż instalacji elektrycznej, 196m², Sosnowiec

Zakres zlecenia: montaż instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Liczba punktów elektrycznych: 101 - 300 Powierzchnia obiektu: 196m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie oferto...

2022-09-26 do 2022-10-04
dodano 4 dni temu

 • Sosnowiec

Utalentowany Elektryk Sosnowiec

Zakres zlecenia: wymiana instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 2 Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: wykonawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pryw...

2022-09-25 do 2022-10-03
dodano 5 dni temu

 • Sosnowiec

Dam zlecenie, przeniesienie punktów elektrycznych, do 50m², Sosnowiec

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania profesjonalista od doskonałych usług elektrycznych z Sosnowca? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2022-09-24 do 2022-10-02
dodano 6 dni temu

 • Sosnowiec

Pierwszorzędny Elektryk

Jako wiarygodny specjalista i pierwszorzędny elektryk oferujesz swoje usługi na terenie Sosnowca i w sąsiednich miastach? Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2022-09-26 do 2022-09-26

 • Sosnowiec

Usługi Elektryczne Sosnowiec

Jeśli usługi elektryczne nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Ciebie. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Dlatego, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2022-09-16 do 2022-09-24

 • Sosnowiec

Instalatorstwo Elektryczne

Dla Klienta namierzenie najlepszej firmy elektrycznej jest niełatwe, dlatego polecamy Ci nawiązać współpracę, z własnej inicjatywy jako prawdziwy specjalista w kwestii instalatorstwa elektrycznego działający na terenie Sosnowca, którzy znają się na swojej robocie jak mało kto. Dlatego, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2022-09-12 do 2022-09-20

 • Sosnowiec

Potrzebny elektryk, przeniesienie punktów elektrycznych, 5m², Sosnowiec

Oczaruj Zlecającego sprawnym działaniem w rejonie Sosnowca. Jako uznana firma elektryczna wykonaj zlecenie "Potrzebny elektryk, przeniesienie punktów elektrycznych, 5m²" i udowodnij, że jego realizacja zostanie zakończona dokładnie. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2022-09-12 do 2022-09-20

 • Sosnowiec

Nieprzeciętny Elektryk

Zakres zlecenia: Przygotowanie instalacji do zmiany z 1 fazy na 3 fazy, przeniesienie głównego licznika na zewnątrz budynku, wymogi Tauronu Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: Klient prosi o poradę P...

2022-09-11 do 2022-09-19

 • Sosnowiec

Solidna Elektryka Sosnowiec

Zakres zlecenia: wymiana instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: do 50 Powierzchnia obiektu: do 50m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

2022-09-10 do 2022-09-18

 • Sosnowiec

Wymiana i legalizacja liczników, Sosnowiec

Oczaruj tego Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Sosnowiec. Jako uznana firma elektryczna wykonaj zlecenie o treści "Wymiana i legalizacja liczników" i zapewnij, że realizacja instalacji elektrycznych zostanie zakończona szybko. Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2022-09-09 do 2022-09-17

 • Sosnowiec

Szukam firmy, montaż instalacji elektrycznej, 5660m², Sosnowiec

Jeśli oferujesz solidne usługi elektryczne i inne usługi z zakresu instalatorstwa elektrycznego na terenie miejscowości Sosnowiec oraz przyległych miast to to ogłoszenie jest zorientowane na właśnie Ciebie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2022-09-09 do 2022-09-17

 • Sosnowiec

Fachowe Usługi Elektryczne

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Szukam firmy, przegląd elektryczny, 170m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2022-09-08 do 2022-09-16

 • Sosnowiec

Rewelacyjne Instalacje Elektryczne Sosnowiec

Zachwyć tego Klienta profesjonalnym działaniem w rejonie Sosnowca. Jako uznana firma elektryczna wykonaj zlecenie "Potrzebny elektryk, wymiana instalacji elektrycznej, do 50m²" i zapewnij, że realizacja instalacji elektrycznych zostanie zakończona błyskawicznie. Przedłóż dobrą ofertę temu Klientowi - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

2022-08-27 do 2022-08-27

 • Sosnowiec

Doskonała Elektryka

Zakres zlecenia: wymiana instalacji elektrycznej Rodzaj obiektu: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 15 Powierzchnia obiektu: 63m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia dostawca materiałów Klient składa zapytani...

2022-08-23 do 2022-08-31

 • Sosnowiec

Doświadczony Elektryk

Zakres zlecenia: przeniesienie punktów elektrycznych Rodzaj obiektu: mieszkanie Liczba punktów elektrycznych: 1 Powierzchnia obiektu: 51-100m² Dostawca materiałów: zleceniodawca Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba pr...

2022-08-21 do 2022-08-29

 • Sosnowiec

Szukam ekipy do prac z instalacją elektryczną, 201-300m², Sosnowiec

Zakres zlecenia: przelaczenie licznika Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Liczba punktów elektrycznych: 1 Powierzchnia obiektu: 201-300m² Dostawca materiałów: do uzgodnienia Klient składa zapytanie ofertowe jako: osoba prywatn...

2022-08-18 do 2022-08-26

 • Sosnowiec
Otrzymaj zlecenia dla Elektryków

Najczęstsze pytania o usługach elektrycznych

Jakie usługi wykonuje elektryk?

Elektryk zajmuje się instalacją elektryczną.

W zakres obowiązków elektryka wchodzi:

 • zaprojektowanie instalacji elektrycznej,
 • wykonanie przyłącza elektrycznego do budynku,
 • nowa instalacja elektryczna i wymiana starej instalacji elektrycznej na nową,
 • wykonanie punktów elektrycznych,
 • zamontowanie rozdzielni,
 • wszelkie przeróbki instalacji,
 • zamontowanie osprzętu elektrycznego i urządzeń elektrycznych,
 • pomiary elektryczne i raport pomiarowy.

W przypadku nagłej awarii elektrycznej skorzystaj z pomocy pogotowia elektrycznego. Nie zajmuj się naprawą instalacji elektrycznej samodzielnie!

Jak wybrać odpowiedniego elektryka?

Jak wybrać elektryka? Przede wszystkim upewnij się, że specjalista od instalacji elektrycznej:

 1. Prowadzi legalną działalność / jest legalnie zatrudniony.
 2. Ma własną stronę internetową i/lub można znaleźć informacje oraz opinie na jego temat.
 3. Posiada właściwe i aktualne uprawnienia do wykonywania instalacji i pomiarów elektrycznych.
 4. Zawiera umowy w formie pisemnej.
 5. Nie zawyża ani nie zaniża cen za oferowane usługi.
 6. Zajmuje się załatwianiem formalności w zakładzie energetycznym.
 7. Gwarantuje bezpłatne naprawy elektryczne w ustalonym okresie.

Wybierz profesjonalistę, który ma zarówno wiedzę, umiejętności, jak i doświadczenie. Dopytaj o fachowca rodzinę i znajomych, a także przejrzyj polecane serwisy ogłoszeniowe (np. Oferteo.pl).

Jakie uprawnienia zawodowe powinien posiadać elektryk?

W celu legalnego wykonywania zawodu elektryk powinien mieć wymagane i przede wszystkim aktualne uprawnienia.

Jednymi z najpopularniejszych są uprawnienia SEP-owskie oraz uprawnienia budowlane (UB).

Wyróżnia się trzy grupy uprawnień SEP:

 • G1 kursy elektryczne (uprawnienia do pracy na stanowisku eksploatacji E i dozoru D przy prądzie do 1 KV),
 • G2 kursy energetyczne,
 • G3 kursy gazowe.

Ile wynosi okres ważności świadectw kwalifikacyjnych D i E? Obecnie: do 5 lat.

Ile kosztuje wymiana instalacji elektrycznej?

Koszt wymiany instalacji elektrycznej zależy od zakresu oraz poziomu skomplikowania prac.

Za wymianę instalacji elektrycznej w mieszkaniu należy średnio zapłacić od ok. 80 do 100 zł za m2.

Wymiana instalacji elektrycznej (sama usługa, bez materiałów) kosztuje:

 • za 1 punkt elektryczny ok. 55 zł,
 • za okablowanie 5 – 15 zł/mb.

Przykładowo: wymiana instalacji elektrycznej w starszym mieszkaniu ok. 50 m2 wiąże się z wydatkami rzędu 5000 zł.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plElektrycy złożą Ci bezpłatne oferty