Kategorie
Szukaj

Fundamenty

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów

Staranne Ławy Fundamentowe

27 opinii
Fundamenty

Planujesz wybrać wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? INTECH jest na to skuteczną metodą. Już nie czekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów

12 opinii
MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów

Nie marnuj energii i zleć prace tym zawodowcom w kwestii wylewania fundamentów z miejscowości Warszawa. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Rewelacyjny Fundament

49 opinii
Termico Janusz Prusiński - Rewelacyjny Fundament

Przygotowanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Termico Janusz Prusiński ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

30 opinii
TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Doskonały Fundament

Gdy szukasz świetnej współpracy to profesjonaliści z TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ są dla Ciebie stworzeni. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najlepszy Fundament

12 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Najlepszy Fundament

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Prestige House Sp. z o.o.. Nowy Sącz i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Solidne Fundamenty Pod Dom

14 opinii
"PME" Fundamenty - Solidne Fundamenty Pod Dom

Według Ciebie solidne fundamenty pod dom to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z PME Fundamenty posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

RBUD Przemysław Różycki

7 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Porządne Fundamenty Pod Dom

Chcesz znaleźć wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? RBUD Przemysław Różycki z Polkowic będzie najszybszą drogą. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

140 opinii
Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. - Solidne Ławy Fundamentowe

Sprawdź tę firmę jeśli potrzebujesz doświadczonych ludzi do profesjonalnego wylewania fundamentów w miejscowości Warszawa lub sąsiednim mieście. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom

5 opinii
KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom

W przypadku, gdy szukasz profesjonalnego wylewania fundamentów i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe

14 opinii
R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów

Od lat pracownicy firmy R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe oferują usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na fundamenty (6 360)

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Międzyrzec Podlaski

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę rewelacyjnych konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a opcjonalnie także usługi dodatkowe, niewątpliwie zainteresujesz tego Zleceniodawcy, który napisał - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 1 godzinę temu

 • Międzyrzec Podlaski

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 1 godzinę temu

 • Rzeszów

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Fundamenty o pow. zabudowy 90 m.Miejscowość Wierzchucinek Zgodnie ze sztuką. Jak wszystko będz...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 1 godzinę temu

 • Nakło nad Notecią

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Fundamenty o pow. zabudowy 90 m.Miejscowość Wierzchucinek Zgodnie ze sztuką. Jak wszystko będz...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 2 godziny temu

 • Mrocza

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów

Jeśli usługi wykonania fundamentów na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten Klient napisał "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m²". Zaproponuj termin!

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 2 godziny temu

 • Koronowo

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 2 godziny temu

 • Dęblin
Fundamenty - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 43 612 Specjalistów od Fundamentów najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Gdynia

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 3 godziny temu

 • Gdynia

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 4 godziny temu

 • Sosnowiec

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 500 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 4 godziny temu

 • Kołobrzeg

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Wesoła

Zakres prac: Fundament po ogrodzenie Rodzaj budynku: ogrodzenie Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Informacje dodatkowe: wykonanie wykopu pod ogrodzenie, szalunek i zbrojenie. Zalanie betonem.Prace zgodnie z plananami...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 4 godziny temu

 • Wesoła

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Nekielka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Chcemy ogrzewanie podłogowe, będzie pompa ciepla i panele fotowoltaiczne Termin rozpo...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 4 godziny temu

 • Nekielka

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Informacje dodatkowe: Projekt indywidualny, pow. zab. 223,...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 4 godziny temu

 • Brzezina

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Pokaż Klientowi, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Mazowieckiego, więc jeśli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Skontaktuj się i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 5 godzin temu

 • Żelechów

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Kraków

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 7 godzin temu

 • Kraków

Budowa Fundamentów

Potrzebujesz pracy jako specjalista od wysokiej klasy budowy fundamentów w rejonie Tarnowa lub w okolicznych miastach? Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 7 godzin temu

 • Tarnów

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Poznań

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Informacje dodatkowe: Płyta fundamentowa pod blaszak 4x6m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 ...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 7 godzin temu

 • Poznań

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 7 godzin temu

 • Sulejów

Usługi Wykonania Fundamentów

Jako znakomici specjaliści dacie radę spełnić oczekiwania odnośnie usług wykonania fundamentów. Zapytanie brzmi "Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m²". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 7 godzin temu

 • Wolin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Fundamenty w największych miastach

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty