Kategorie
Szukaj

Fundamenty

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
652 296 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów

Staranne Ławy Fundamentowe

27 opinii
Fundamenty

Planujesz wybrać wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ jest na to skuteczną metodą. Już nie czekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów

12 opinii
MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów

Nie marnuj energii i zleć prace tym zawodowcom w kwestii wylewania fundamentów z miejscowości Warszawa. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Rewelacyjny Fundament

25 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Rewelacyjny Fundament

Przygotowanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Prestige House Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii
Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. - Doskonały Fundament

Gdy szukasz świetnej współpracy to profesjonaliści z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie stworzeni. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Najlepszy Fundament

50 opinii
Termico Janusz Prusiński - Najlepszy Fundament

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Termico Janusz Prusiński. Garwolin i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Solidne Fundamenty Pod Dom

34 opinie
TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Solidne Fundamenty Pod Dom

Według Ciebie solidne fundamenty pod dom to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

BEST - płyty fundamentowe

27 opinii
BEST - płyty fundamentowe - Porządne Fundamenty Pod Dom

Chcesz znaleźć wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? BEST - płyty fundamentowe z Stargardu będzie najszybszą drogą. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Muli-Kop Grzegorz Luberda Roboty Ziemne

3 opinie
Muli-Kop Grzegorz Luberda Roboty Ziemne - Solidne Ławy Fundamentowe

Sprawdź tę firmę jeśli potrzebujesz doświadczonych ludzi do profesjonalnego wylewania fundamentów w miejscowości Myślenice lub sąsiednim mieście. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom

10 opinii
Budiko - Dominik Domański - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom

W przypadku, gdy szukasz profesjonalnego wylewania fundamentów i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Budiko - Dominik Domański. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

"PME" Fundamenty

17 opinii
"PME" Fundamenty - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów

Od lat pracownicy firmy PME Fundamenty oferują usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na fundamenty (7 701)

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Rybnik

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 1 godzinę temu

 • Rybnik

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Mazowieckiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 1 godzinę temu

 • Kotuń

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Żarki

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 1 godzinę temu

 • Żarki

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Giżycko

Zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z Giżycka oraz przyległych powiatów. Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 3 godziny temu

 • Giżycko

Staranne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: Taras fundament Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 4 godziny temu

 • Nowy Dwór Mazowiecki

Fundamenty

Zakres prac: Słupy fundamentowe Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Wykonanie 24 szt słupów fu damentoqych Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 4 godziny temu

 • Wrocław
Fundamenty - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 45 716 Specjalistów od Fundamentów najlepszych w 2024 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów

Jeśli usługi wykonania fundamentów na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to prześlij ofertę temu Klientowi i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten Klient napisał "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m²". Zaproponuj termin!

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 4 godziny temu

 • Czapielsk

Staranne Fundamenty

Poszukiwane są staranne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 35m². Jako firma z wieloletnim stażem, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Jeśli chcesz poznać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 5 godzin temu

 • Wschowa

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i wykonujesz usługi z zakresu wysokiej klasy budowy fundamentów zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m² i zostało napisane przez sprawdzonego Konsumenta. Pokaż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 5 godzin temu

 • Nowy Sącz

Staranne Fundamenty

Ten Klient uważa, że staranne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 5 godzin temu

 • Gdańsk

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Gliwice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 6 godzin temu

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m², Bukowiec

Zleceniodawca, który planuje zakup wyjątkowej usługi wykonania fundamentów powinien już teraz zgłosić się do Twojej firmy i poznać dobre ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 7 godzin temu

 • Bukowiec

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Jako ekspert z branży rewelacyjnych usług wykonania fundamentów i budowy fundamentów, świadczący usługi dla Klientów z Choszczna i pobliskich miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m²". Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 8 godzin temu

 • Choszczno

Staranne Fundamenty

Ten Klient myśli, że staranne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 8 godzin temu

 • Konopnica

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Oleśnica

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie uszczęśliwić odbiorców. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 8 godzin temu

 • Oleśnica

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Szukasz pracy jako fachowiec od profesjonalnej budowy fundamentów w miejscowości Bydgoszcz lub w przyległych powiatach? Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 8 godzin temu

 • Bydgoszcz

Najlepsze Fundamenty

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Małopolskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 9 godzin temu

 • Bukowina Tatrzańska

Znakomite Konstrukcje Betonowe

Dla Klienta, który pisze - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, do 35m², znalezienie znakomitych konstrukcji betonowych może być niełatwe, jednak pracownicy Twojej firmy będą na 100% w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego produktu. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2024-07-12 do 2024-07-20
dodano 9 godzin temu

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Fundamenty w największych miastach

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty