Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Bieruniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
566 384 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Bieruniu

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii
Fundamenty Bieruń

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to trafiłeś w dobre miejsce - Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jest do Twoich usług. Bieruń i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

43 opinie
Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Bieruń

Zleć zadanie wysokiej klasy wylewania fundamentów profesjonalistom z firmy Krzysztof Ślaga ECO INWEST. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Bierunia i przyległych miast. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Parati Sp. z o.o.

20 opinii
Parati Sp. z o.o. - Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Bieruń

Wykonanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w branży. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Świetne Ławy Fundamentowe Bieruń

9 opinii
ASKORP - Świetne Ławy Fundamentowe Bieruń

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu poszukujesz ekspertów od ław fundamentowych to powierz tę kwestię specjalistom z ASKORP. Bieruń i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

GoWin Tomasz Gowin

8 opinii
GoWin Tomasz Gowin - Najlepszy Fundament Bieruń

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij GoWin Tomasz Gowin. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Staranne Ławy Fundamentowe w Bieruniu

5 opinii
LEGALETT - Staranne Ławy Fundamentowe w Bieruniu

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? LEGALETT jest na to skuteczną metodą. Przedzwoń i poznaj ofertę - naprawdę warto.

Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan

4 opinie
Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan - Profesjonalny Fundament Bieruń

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od fundamentu to wykorzystaj kompetencje Usługi Wielobranżowe Jan-Bud Walusza Jan. Bieruń i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

PB Konstbud Marian Zawadka

6 opinii
PB Konstbud Marian Zawadka - Perfekcyjne Wylewanie Fundamentów Bieruń

Chesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu perfekcyjnego wylewania fundamentów z Bierunia, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma PB Konstbud Marian Zawadka jest Twoim rozwiązaniem. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Wellbud

4 opinie
Wellbud - Pierwszorzędny Fundament Bieruń

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - Wellbud jest do Twoich usług. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Solidne Fundamenty Pod Dom Bieruń

2 opinie
RKO Budownictwo - Solidne Fundamenty Pod Dom Bieruń

Według Ciebie solidne fundamenty pod dom to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z RKO Budownictwo posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Bieruniu (15)

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Chełm Śląski

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dom Drewniany Z75 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-20 do 2023-01-23

 • Chełm Śląski

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Bieruń

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 114m². Zachęcamy do zadawania pytań.

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Bojszowy

Korzystne Konstrukcje Betonowe Bieruń

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny ekspert z zakresu konstrukcji betonowych znajdź najlepszą ofertę pod zlecenie - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-200m². Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2022-12-25 do 2023-01-02

 • Bieruń

Usługi Wykonania Fundamentów Bieruń

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów musi zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2022-12-03 do 2022-12-11

 • Bojszowy

Budowa Fundamentów Bieruń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2022-11-16 do 2022-11-24

 • Bieruń

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 172m² Informacje dodatkowe: Powierzchnia zabudowy 172m2 dom w kształcie prostokąta plus garaż w kształcie p...

2022-10-30 do 2022-11-07

 • Bieruń

Budowa Fundamentów

Wykonaj usługę pierwszorzędnej budowy fundamentów o treści "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 116m²", jako profesjonalista z miejscowości Śląskie. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Śląskiego jesteś jednym z najlepszych. Już teraz umów się z nim na rozmowę i przedstaw ofertę.

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Lędziny

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 237m², Bojszowy

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 237m² Informacje dodatkowe: 237,65 m2 zabudowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2022-10-04 do 2022-10-12

 • Bojszowy

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 170m², Lędziny

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 170m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-09-17 do 2022-09-25

 • Lędziny

Najlepsze Fundamenty Bieruń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-09-05 do 2022-09-13

 • Lędziny

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 140m², Bojszowy Nowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 140m² Informacje dodatkowe: Dom w aurorach 18g Termin rozpoczęcia prac: 2022-10-10...

2022-08-08 do 2022-08-16

 • Bojszowy nowe

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Babice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Babice

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-14 do 2022-11-11

 • Babice

Staranne Fundamenty

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od fundamentów. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2023-01-06 do 2023-01-06

 • Międzyrzecze dolne

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Brzeszcze

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-18 do 2022-11-26

 • Brzeszcze
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty