Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Dąbrowie Górniczej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 133 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Dąbrowie Górniczej

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa w Dąbrowie Górniczej

48 opinii
Fundamenty Dąbrowa Górnicza

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij Krzysztof Ślaga ECO INWEST. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

27 opinii
EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Dąbrowa Górnicza

Zatrudnij EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do profesjonalnej izolacji fundamentów w miejscowości Dąbrowa Górnicza lub sąsiednim mieście. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

InstallSolid - Usługi Budowlane

24 opinie
InstallSolid - Usługi Budowlane - Doskonały Fundament Dąbrowa Górnicza

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z InstallSolid - Usługi Budowlane. Dąbrowa Górnicza i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Staranny Fundament Dąbrowa Górnicza

6 opinii
PB Konstbud Marian Zawadka - Staranny Fundament Dąbrowa Górnicza

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z PB Konstbud Marian Zawadka są dla Ciebie idealni. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

ADAMCZYK AGNIESZKA AXEN COMPANY

6 opinii
ADAMCZYK AGNIESZKA AXEN COMPANY - Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Dąbrowa Górnicza

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów specjalistom z miejscowości Dąbrowa Górnicza. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Dąbrowy Górniczej są jednymi z najlepszych. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

DAM-BUD 2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia
DAM-BUD 2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Rewelacyjne Płyty Betonowe Dąbrowa Górnicza

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z doświadczenia DAM-BUD 2 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Znakomity Fundament

17 opinii
Kacper Zając Rabbit Trip - Znakomity Fundament Dąbrowa Górnicza

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Kacper Zając Rabbit Trip. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Staranne Fundamenty Pod Dom Dąbrowa Górnicza

1 opinia
ST PROJECT - Staranne Fundamenty Pod Dom Dąbrowa Górnicza

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij ST PROJECT. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Gavi

33 opinie
Gavi - Porządna Płyta Fundamentowa Dąbrowa Górnicza

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z Gavi są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Eugeniusz Nowakowski Firma Remontowa

2 opinie
Eugeniusz Nowakowski Firma Remontowa - Solidny Fundament Dąbrowa Górnicza

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z doświadczenia Eugeniusz Nowakowski Firma Remontowa. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Dąbrowie Górniczej (30)

Perfekcyjne Fundamenty Dąbrowa Górnicza

Ten Klient uważa, że perfekcyjne fundamenty to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 3 dni temu

 • Dąbrowa Górnicza

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-07 do 2024-04-15
dodano 8 dni temu

 • Dąbrowa Górnicza

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 36-70m², Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Dąbrowa Górnicza

Konstrukcje Betonowe Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 71-100m², Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Dąbrowa Górnicza

Doskonałe Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: dla pieca hutniczego w hali Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Wykonanie fundamentu pod piec z wysuwnym trzonem. Fundament pod podpory, na k...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Dąbrowa Górnicza

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m², Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Dąbrowa Górnicza

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Szukam firmy która podejmie się budowy domu jednorodzinnego w Dąbrowie Górniczej. Rozważam dw...

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Dąbrowa Górnicza

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zlecający poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Dąbrowa Górnicza

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 5 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Dąbrowa Górnicza

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-23 do 2024-03-02

 • Dąbrowa Górnicza

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-02-20 do 2024-02-24

 • Dąbrowa Górnicza

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Jako ekspert przedstaw doskonałą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpliwości zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Dąbrowa Górnicza

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów realizuj zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Dąbrowa Górnicza

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Dąbrowa Górnicza

Zlecający, który poszukuje doskonałej usługi wykonania fundamentów powinien koniecznie zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-01-18 do 2024-01-26

 • Dąbrowa Górnicza

Konstrukcje Betonowe

Dla Zlecającego, który pisze - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², znalezienie tanich konstrukcji betonowych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Dąbrowa Górnicza

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Z wyprowadzeniem kanalizacji Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Dąbrowa Górnicza
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty