Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Dąbrowie Górniczej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Dąbrowie Górniczej

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa w Dąbrowie Górniczej

138 opinii
Fundamenty Dąbrowa Górnicza

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie płyty fundamentowej i zatrudnij Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

44 opinie
Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Dąbrowa Górnicza

Zatrudnij Krzysztof Ślaga ECO INWEST jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do profesjonalnej izolacji fundamentów w miejscowości Dąbrowa Górnicza lub sąsiednim mieście. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

INTECH

24 opinie
INTECH - Doskonały Fundament Dąbrowa Górnicza

Jeśli w dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z INTECH. Dąbrowa Górnicza i pobliske miasta - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeśli chcesz uzyskać ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Staranny Fundament Dąbrowa Górnicza

9 opinii
ASKORP - Staranny Fundament Dąbrowa Górnicza

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z ASKORP są dla Ciebie idealni. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

GoWin Tomasz Gowin

8 opinii
GoWin Tomasz Gowin - Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Dąbrowa Górnicza

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów specjalistom z miejscowości Dąbrowa Górnicza. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Dąbrowy Górniczej są jednymi z najlepszych. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Prestige House Sp. z o.o.

7 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Rewelacyjne Płyty Betonowe Dąbrowa Górnicza

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z doświadczenia Prestige House Sp. z o.o.. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Znakomity Fundament

5 opinii
LEGALETT - Znakomity Fundament Dąbrowa Górnicza

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia LEGALETT. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Zapytaj o wycenę już teraz i zobacz co firma może zaoferować.

Staranne Fundamenty Pod Dom Dąbrowa Górnicza

4 opinie
Wellbud - Staranne Fundamenty Pod Dom Dąbrowa Górnicza

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij Wellbud. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia
DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Porządna Płyta Fundamentowa Dąbrowa Górnicza

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

ADAMCZYK AGNIESZKA AXEN COMPANY

6 opinii
ADAMCZYK AGNIESZKA AXEN COMPANY - Solidny Fundament Dąbrowa Górnicza

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Skorzystaj z doświadczenia ADAMCZYK AGNIESZKA AXEN COMPANY. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Dąbrowie Górniczej (16)

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Dąbrowa Górnicza

Jeśli oferujesz perfekcyjne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Dąbrowa Górnicza oraz okolicznych miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na właśnie Ciebie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-03-20 do 2023-03-28
dodano 5 dni temu

 • Dąbrowa Górnicza

Doskonałe Fundamenty Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-11 do 2023-03-19

 • Dąbrowa Górnicza

Fundamenty

Ten Klient jeszcze poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Dąbrowa Górnicza

Budowa Fundamentów Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Wysoki poziom wód gruntowych (0,7 m). W opinii geotechnicznej jest zaleceni...

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Dąbrowa Górnicza

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 13m², Dąbrowa Górnicza

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 13m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Złóż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-02-12 do 2023-02-12

 • Dąbrowa Górnicza

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 185m², Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 185m² Informacje dodatkowe: Dom przy bukowej 41 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Dąbrowa Górnicza

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 13.6x8.6 . Projekt urwis przerobiony na dach dwu spadowy. Termin rozpoczęcia prac: ...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Dąbrowa Górnicza

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów

Wykonanie fundamentów to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako prawdziwy ekspert w branży. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Dąbrowa Górnicza

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m², Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Wykonanie kilkunastu fundamentów o róznych wymiarach na terenie Dąbrowy Gó...

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Dąbrowa Górnicza

Budowa Fundamentów

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 301-500m² to wspaniały wybór. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

2022-12-15 do 2022-12-23

 • Dąbrowa Górnicza

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Dąbrowa Górnicza

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Przeanalizuj szczegóły zlecenia o treści "Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m²". Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

2022-11-30 do 2022-12-08

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², Dąbrowa Górnicza

Szukasz pracy jako fachowiec od najwyższej klasy budowy fundamentów w rejonie Dąbrowy Górniczej lub w pobliskim rejonie? Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2022-11-15 do 2022-11-23

 • Dąbrowa Górnicza

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Szukam Wykonawcy ław i ścian fundamentowych Termin rozpoczęci...

2022-09-30 do 2022-10-08

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Dąbrowa Górnicza

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-08-01...

2022-09-29 do 2022-10-07

 • Dąbrowa Górnicza

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Dąbrowa Górnicza

Szukane są świetne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2022-09-25 do 2022-10-03

 • Dąbrowa Górnicza
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty