Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 111 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Gdańsku

Świetne Fundamenty w Gdańsku

141 opinii
Fundamenty Gdańsk

Jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od fundamentów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Gdańsk i okolice to główny obszar ich działania. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

KDE Construction

43 opinie
KDE Construction - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Gdańsk

Sprawdź firmę KDE Construction jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do profesjonalnej izolacji fundamentów na terenie Gdańska. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Perfekcyjny Fundament Gdańsk

23 opinie
Globallet - Płyty Fundamentowe - Perfekcyjny Fundament Gdańsk

Wciąż poszukujesz specjalisty od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - Globallet - Płyty Fundamentowe jest do Twoich usług. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Prestige House Sp. z o.o.

19 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Porządne Fundamenty Pod Dom Gdańsk

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Prestige House Sp. z o.o.. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Świetny Fundament

17 opinii
Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz - Świetny Fundament Gdańsk

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie

16 opinii
Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Gdańsk

Pragniesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu wyjątkowego kopania fundamentów z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie jest gotowa Ci pomóc. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Solid House

6 opinii
Solid House - Profesjonalny Fundament Gdańsk

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Solid House. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Perfekcyjne Płyty Betonowe Gdańsk

24 opinie
Parati Sp. z o.o. - Perfekcyjne Płyty Betonowe Gdańsk

Jeżeli szukasz rewelacyjnej współpracy to specjaliści z Parati Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Stolarnia Trójmiasto

1 opinia
Stolarnia Trójmiasto - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Gdańsk

Zrealizowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Stolarnia Trójmiasto ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Budownictwo Inwestycyjne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1 opinia
Budownictwo Inwestycyjne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Świetne Płyty Betonowe Gdańsk

Jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od płyt betonowych to zaufaj doświadczeniu Budownictwo Inwestycyjne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Gdańsk i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Gdańsku (66)

Doskonała Budowa Fundamentów Gdańsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 22:07

 • Gdańsk

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zleceniodawca napisał "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnej budowy fundamentów jako profesjonalista w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia prac z Gdańska i okolicznych powiatów. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2024-04-14 do 2024-04-22
dodano wczoraj o 04:17

 • Gdańsk

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Gdańsk

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z miejscowości Gdańsk z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

2024-04-13 do 2024-04-21
dodano 2 dni temu

 • Gdańsk

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Ten Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²". Wykonaj zlecenie fantastycznej budowy fundamentów jako fachowiec w tej dziedzinie. Zadeklaruj gotowość do podjęcia działalności z Gdańska i pobliskich powiatów. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-04-10 do 2024-04-18
dodano 5 dni temu

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m², Gdańsk

Zakres prac: Wylewka betonowa w garażu Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Wylewka na kostce brukowej Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-09 do 2024-04-17
dodano 6 dni temu

 • Gdańsk

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Gdańsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-08-15...

2024-04-07 do 2024-04-15
dodano 8 dni temu

 • Gdańsk

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Gdańsk

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł konstrukcji betonowych, choć próbuje znaleźć od sam nie wiesz jak dawna, napisał nam ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-04-07 do 2024-04-15
dodano 8 dni temu

 • Gdańsk

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zrealizuj prace dotyczące najlepszej budowy fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Gdańska lub okolicy. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Gdańsk

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Gdańsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-04 do 2024-04-12

 • Gdańsk

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Gdańsk

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Gdańska. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-04-03 do 2024-04-04

 • Gdańsk

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m², Gdańsk

Ten Zleceniodawca jeszcze szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m², chcąc doświadczonych specjalistów. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Gdańsk

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 317m², Gdańsk

Planujesz wykonać zlecenie na budowa fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 317m² to dobry pomysł. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-03-29 do 2024-04-06

 • Gdańsk

Rewelacyjne Fundamenty Gdańsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Gdańsk

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m². Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Gdańsk

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Gdańsk

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi wykonania fundamentów Twoja firma prześciga konkurentów. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2024-03-12 do 2024-03-20

 • Gdańsk

Porządne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Jankowo gdańskie

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Gdańsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Gdańsk

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Gdańsk

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany ekspert z branży konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m². Zaprezentuj dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2024-03-06 do 2024-03-07

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty