Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Gdańsku

Świetne Fundamenty w Gdańsku

137 opinii
Fundamenty Gdańsk

Jeśli wciąż potrzebujesz ekspertów od fundamentów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Gdańsk i okolice to główny obszar ich działania. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Parati Sp. z o.o.

20 opinii
Parati Sp. z o.o. - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Gdańsk

Sprawdź firmę Parati Sp. z o.o. jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do profesjonalnej izolacji fundamentów na terenie Gdańska. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Perfekcyjny Fundament Gdańsk

18 opinii
Globallet - Płyty Fundamentowe - Perfekcyjny Fundament Gdańsk

Wciąż poszukujesz specjalisty od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - Globallet - Płyty Fundamentowe jest do Twoich usług. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz

14 opinii
Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz - Porządne Fundamenty Pod Dom Gdańsk

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Inwes-Bud Obsługa Inwestycji Budowlanych mgr inż. Marek Dargacz. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Świetny Fundament

7 opinii
Piotrex - Świetny Fundament Gdańsk

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Piotrex ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Krzysztof Kosecki

6 opinii
Krzysztof Kosecki - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Gdańsk

Pragniesz znaleźć godnego zaufania profesjonalistę z zakresu wyjątkowego kopania fundamentów z Twojego rejonu, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Krzysztof Kosecki jest gotowa Ci pomóc. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

LEGALETT

5 opinii
LEGALETT - Profesjonalny Fundament Gdańsk

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie LEGALETT. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Perfekcyjne Płyty Betonowe Gdańsk

4 opinie
Kaschebe - Perfekcyjne Płyty Betonowe Gdańsk

Jeżeli szukasz rewelacyjnej współpracy to specjaliści z Kaschebe perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Uslugi minikoparką Dariusz Bernasiński KOPDAR

4 opinie
Uslugi minikoparką Dariusz Bernasiński KOPDAR - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Gdańsk

Zrealizowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Uslugi minikoparką Dariusz Bernasiński KOPDAR ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Budownictwo Inwestycyjne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1 opinia
Budownictwo Inwestycyjne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - Świetne Płyty Betonowe Gdańsk

Jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od płyt betonowych to zaufaj doświadczeniu Budownictwo Inwestycyjne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Gdańsk i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Gdańsku (40)

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Gdańsk

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Gdańska. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-03-25 do 2023-04-02
dodano 8 godzin temu

 • Gdańsk

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Gdańsk

Potrzebujesz zleceniodawcy jako fachowiec od fantastycznej budowy fundamentów w miejscowości Gdańsk lub w przyległych powiatach? Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano 3 dni temu

 • Gdańsk

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Gdańsk

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na pierwszorzędna budowa fundamentów w rejonie Gdańska i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-200m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano 3 dni temu

 • Gdańsk

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów Gdańsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Domek na ROD Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-18 do 2023-03-26
dodano 7 dni temu

 • Gdańsk

Profesjonalne Fundamenty Gdańsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-05-31...

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Gdańsk

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Gdańsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Projekt typowy DIONA MAŁA BIS; Pracownia Projektowa PAWEŁ COGIEL; •••••••@•...

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Gdańsk

Konstrukcje Betonowe Gdańsk

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Gdańsk

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Gdańsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Gdańsk

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 30m², Gdańsk

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne fundamenty to niełatwe zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 30m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Gdańsk

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych daniem pracy na terenie Gdańska. Już teraz zadzwoń do niego.

2023-02-25 do 2023-03-05

 • Gdańsk

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 115m², Otomin

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 115m², znalezienie dobrych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-02-23 do 2023-03-03

 • Otomin

Najlepsze Wykonanie Fundamentów

Zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-200m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Gdańska i okolic. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-02-21 do 2023-03-01

 • Gdańsk

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: EX 20 G2 energo plus Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-19 do 2023-02-27

 • Gdańsk

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Gdańsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Informacje dodatkowe: Poszukuję wykonawcy do zrobienia płyty fundamentowej zbrojonej na przygotowanym ...

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Gdańsk

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², Gdańsk

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Gdańsk

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 40m², Gdańsk

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Budynek 5 na 8 .31mb ławy Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-02 do 2023-02-10

 • Gdańsk

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 43m², Gdańsk

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: taras Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 43m² Informacje dodatkowe: Ogród zimowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Gdańsk

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zlecający, który szuka rzetelnej usługi wykonania fundamentów musi koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-01-21 do 2023-01-29

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty