Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Gliwicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 624 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Gliwicach

Perfekcyjny Fundament Gliwice

140 opinii
Fundamenty Gliwice

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od fundamentu? Skorzystaj z kwalifikacji Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Solidne Wylewanie Fundamentów

30 opinii
TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Solidne Wylewanie Fundamentów Gliwice

Zaoszczędź pieniądze i powierz prace tym zawodowcom w kwestii wylewania fundamentów z Gliwic. Już nie czekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Znakomity Fundament w Gliwicach

27 opinii
INTECH - Znakomity Fundament w Gliwicach

Jeżeli szukasz dobrej współpracy to specjaliści z INTECH są dla Ciebie idealni. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

THERMECO Sp. z o.o.

17 opinii
THERMECO Sp. z o.o. - Solidny Fundament Gliwice

Uwierz specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij THERMECO Sp. z o.o.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Jeśli chcesz uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - warto.

Świetny Fundament

16 opinii
R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe - Świetny Fundament Gliwice

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij R Klawe Home firma budowlana Robert Klawe. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

AMH BUD MYKHAILO HLOVA

9 opinii
AMH BUD MYKHAILO HLOVA - Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów Gliwice

Myślisz, że najlepsze wzmacnianie fundamentów to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z AMH BUD MYKHAILO HLOVA poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Gliwice

5 opinii
DULBAS Mateusz Dulba, Łukasz Dulba s.c. - Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Gliwice

Zleć prace dotyczące izolacji fundamentów ekspertom z miejscowości Gliwice. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Gliwic są w ścisłej czołówce. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów

5 opinii
firma.martinex@wp.pl - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Gliwice

Już od kilku lat pracownicy firmy firma.martinexwp.pl wykonują usługi z zakresu wysokiej klasy kopania fundamentów, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Żeby otrzymać ofertę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

BIM-RS Sp. z o.o.

2 opinie
BIM-RS Sp. z o.o. - Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Gliwice

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji BIM-RS Sp. z o.o.. Gliwice i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zachęcamy do zadawania pytań.

Pierwszorzędny Fundament

1 opinia
Firma Projektowo-Budowlana sp. z o. o. - Pierwszorzędny Fundament Gliwice

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Firma Projektowo-Budowlana sp. z o. o.. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Gliwicach (14)

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Gliwice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-12-06 do 2023-12-14
dodano 2 dni temu

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Gliwice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-08-01...

2023-12-06 do 2023-12-14
dodano 2 dni temu

 • Gliwice

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Gliwice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-26 do 2023-12-04

 • Gliwice

Doskonałej Jakości Fundamenty Gliwice

Wykonanie fundamentów dla tego Zleceniodawcy będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać dopasowanego Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-11-11 do 2023-11-19

 • Gliwice

Konstrukcje Betonowe Gliwice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-10-08 do 2023-10-16

 • Gliwice

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Gliwice

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m². Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Gliwice

Solidne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: Szkieletowy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Informacje dodatkowe: Witam. Poszukuję wykonawcy stanu 0 pod dom szkieletowy w Gliwicach. Termin to koniec września, poc...

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Gliwice

Wykonanie Fundamentów Gliwice

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-07-30 do 2023-08-07

 • Gliwice

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Gliwice

Zakres prac: Wyrównanie terenu Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Gliwice

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Gliwice

Zakres prac: budynek pompowni Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Informacje dodatkowe: możę być z wykonaniem budynku pompowni, szkieletowy wypełniony płytami wielowarstwowymi. Termin ...

2023-07-18 do 2023-07-21

 • Gliwice

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Gliwice

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne fundamenty to niełatwe zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Gliwice

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Gliwice

To zapytanie o treści - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Gliwic i z sąsiednich miast. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-07-01 do 2023-07-09

 • Gliwice

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Gliwice

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-06-24 do 2023-07-02

 • Gliwice

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Gliwice

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Gliwice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty