Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Głogowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 275 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Głogowie

Twoj dom

9 opinii
Fundamenty Głogów

Jeżeli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Twoj dom są dla Ciebie idealni. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

RBUD Przemysław Różycki

9 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Głogów

Zleć prace dotyczące wykonania fundamentów fachowcom firmy RBUD Przemysław Różycki z miejscowości Głogów. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Głogowa są jednymi z najlepszych. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Rewelacyjny Fundament w Głogowie

4 opinie
ULTRABUDOWA - Rewelacyjny Fundament w Głogowie

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. ULTRABUDOWA ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

P.H.U. ADMAR Mariusz Adamczyk

13 opinii
P.H.U. ADMAR Mariusz Adamczyk - Profesjonalny Fundament Głogów

Myślisz, że profesjonalny fundament to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z P.H.U. ADMAR Mariusz Adamczyk dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych TECTUM Mateusz Sobczak

9 opinii
Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych TECTUM Mateusz Sobczak - Solidny Fundament Głogów

Zrealizowanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych TECTUM Mateusz Sobczak ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Głogów

13 opinii
Prefainvest Sp. z o.o. - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów Głogów

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to eksperci z Prefainvest Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Najlepsze Ławy Fundamentowe Głogów

1 opinia
Karol Żywicki Nowoczesne Technologie Budowlane - Najlepsze Ławy Fundamentowe Głogów

Uważasz, że najlepsze ławy fundamentowe to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Karol Żywicki Nowoczesne Technologie Budowlane dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Umów odpowiedni dla Ciebie termin!

M-Bud SP. ZO. O

1 opinia
M-Bud SP. ZO. O - Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów Głogów

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. M-Bud SP. ZO. O ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Moto Bud - Brukarstwo - Koparki

1 opinia
Moto Bud - Brukarstwo - Koparki - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Głogów

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Moto Bud - Brukarstwo - Koparki. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

PZ-BUD Piotr Zieliński

1 opinia
PZ-BUD Piotr Zieliński - Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Głogów

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów specjalistom z miejscowości Głogów. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Głogowa są jednymi z najlepszych. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Głogowie (18)

Budowa Fundamentów Głogów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-10-01...

2024-05-14 do 2024-05-22
dodano 4 dni temu

 • Nielubia

Wykonanie Fundamentów Głogów

Jeśli bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to Twoje główne walory jako fachowca od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Dopasowaną ofertę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Jaczów

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 6x6m, Głogów

Zakres zlecenia: wykonanie płyty fundamentowej Powierzchnia: 6x6m Zakres prac: - Wykonanie wykopu pod płytę fundamentową, - Wykonanie podsypki piaskowo-żwirowej wraz z zagęszczeniem Is>=0,97, - Chudy beton pod fundamenty ...

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Głogów

Najwyższej Klasy Usługi Wykonania Fundamentów Głogów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-30 do 2024-04-07

 • Głogów

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu pierwszorzędnego wykonania fundamentów wykonaj zlecenie, które ma treść - Szukam firmy do wykonania fundamentów, do 35m² i zostało napisane przez pewnego Konsumenta. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Głogów

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 21m², Głogów

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 21m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Głogów

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zlecający, który szuka rzetelnej usługi wykonania fundamentów musi koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Głogów

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Głogów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Głogów

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Głogów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-18 do 2024-01-26

 • Głogów

Fundamenty Głogów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Głogów

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Głogów

Najwyższej klasy wykonanie fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Głogów

Porządne Fundamenty

Klient napisał zgłoszenie brzmiące "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Ustal pasujący termin już teraz!

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Głogów

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Jeśli bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m². Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-03-08 do 2024-03-16

 • Wilczyn

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Grębocice

Najlepsze Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Witam, chciałbym zlecić na ten moment budowę fundamentu do stanu "posadzki na g...

2023-12-10 do 2023-12-11

 • Trzęsów

Znakomite Fundamenty

Poszukiwane są znakomite usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Duża wólka

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Żabice

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta tajemnicą i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany pracownik z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-03-01 do 2024-03-09

 • Żabice

Konstrukcje Betonowe Głogów

Jako profesjonalista przedstaw najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy potwierdzili o Twoim dużym doświadczeniu. Z pewnością zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na fundamenty, 36-70m²" jest stworzone dla Ciebie. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2024-04-21 do 2024-04-29

 • Grodowiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty