Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Górze

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 330 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Górze

Świetny Fundament Góra

11 opinii
Fundamenty Góra

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Twoj dom. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

F.H.U. DANIEL ROGALSKI

1 opinia
F.H.U. DANIEL ROGALSKI - Rewelacyjne Płyty Betonowe Góra

Potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom F.H.U. DANIEL ROGALSKI. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów w Górze

1 opinia
Firma usługowo -budowlana Stefania Dylda - Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów w Górze

Od lat pracownicy firmy Firma usługowo -budowlana Stefania Dylda świadczą usługi z zakresu najwyższej klasy izolacji fundamentów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Kam-bud

Kam-bud - Porządne Płyty Betonowe Góra

Przygotowanie płyt betonowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Kam-bud ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Góra

Zakład Ogólnobudowlany Janusz Rudnicki - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Góra

Myślisz, że rewelacyjna płyta fundamentowa to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Buniek -bud

Buniek -bud - Rewelacyjne Fundamenty Góra

Firma Buniek -bud świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Skupia się na Klientach z miejscowości Góra oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

FM-BUD ROBOTY ZIEMNE

FM-BUD ROBOTY ZIEMNE - Znakomity Fundament Góra

Firma FM-BUD ROBOTY ZIEMNE oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Góry i okolic. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Kamieniarstwo "WIKTOR"

Kamieniarstwo "WIKTOR" - Profesjonalne Ławy Fundamentowe Góra

W dalszym ciągu poszukujesz specjalisty od ław fundamentowych? Skorzystaj z doświadczenia Kamieniarstwo WIKTOR. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

PIOTR SOBIERAJ

PIOTR SOBIERAJ - Porządna Płyta Fundamentowa Góra

Jeżeli wciąż potrzebujesz dobrej firmy od płyty fundamentowej to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PIOTR SOBIERAJ. Góra i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Jakub Garczyński

Jakub Garczyński - Rewelacyjny Fundament Góra

Poszukujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z doświadczenia Jakub Garczyński. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Górze (17)

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Góra

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: Magazyn zbożowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 450 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-29 do 2024-05-29

 • Góra

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m², Bartnica

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Witam interesuje mnie zlecenie kompleksowej usługi wykonania fundamentów 5x7 wraz z przy...

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Bartnica

Wykonanie Fundamentów Góra

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-02-24 do 2024-03-03

 • Góra

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m², Góra

Przygotowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przedłóż wyjątkową ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Góra

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Przeanalizuj szczegóły zapytania o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 151-200m²". Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Góra

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m², Góra

Świadcząc usługi wykonania fundamentów od lat, szczególnie na obszarze miejscowości Góra, ale także okolicznych powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

2024-01-02 do 2024-01-10

 • Góra

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Góra

Klient napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m²". Jako wiarygodny fachowiec w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-12-26 do 2024-01-03

 • Góra

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Bojanowo

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2025-05-20...

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Bojanowo

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe Góra

Pokaż Klientowi, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Dolnośląskiego, więc jeśli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Skontaktuj się i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2024-04-26 do 2024-05-04

 • Wińsko

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Lasocice

Fundamenty Góra

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Poniec

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów Góra

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Wielkopolskie, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Poniec

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Leszno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Leszno

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Nawiążę współpracę w relacji B2B z ekipą budowlaną. Prace obejmują wykonywanie fundamenetów, ...

2023-12-30 do 2024-01-07

 • Leszno

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Leszno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Leszno

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące wyjątkowej budowy fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Leszno lub okolicy. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Leszno

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Leszno

Jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od fundamentów potrzebujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Leszno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty