Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Grodzisku Mazowieckim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 460 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Grodzisku Mazowieckim

Doskonała Izolacja Fundamentów Grodzisk Mazowiecki

140 opinii
Fundamenty Grodzisk Mazowiecki

Po prostu zleć prace dotyczące izolacji fundamentów ekspertom firmy Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. z miejscowości Grodzisk Mazowiecki. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Grodziska Mazowieckiego są jednymi z najlepszych. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Staranne Płyty Betonowe w Grodzisku Mazowieckim

49 opinii
Termico Janusz Prusiński - Staranne Płyty Betonowe w Grodzisku Mazowieckim

Jeszcze szukasz profesjonalistów od płyt betonowych? Wykorzystaj kompetencje Termico Janusz Prusiński. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

GLOB-BUD Piotr Sieradzki

29 opinii
GLOB-BUD Piotr Sieradzki - Doskonała Płyta Fundamentowa Grodzisk Mazowiecki

Właśnie wybierasz solidnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? GLOB-BUD Piotr Sieradzki z Grodziska Mazowieckiego będzie najszybszą drogą. Aby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Parati Sp. z o.o.

24 opinie
Parati Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Grodzisk Mazowiecki

Firma Parati Sp. z o.o. świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z Grodziska Mazowieckiego oraz przyległych powiatów. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Feniks Jacek Drzewiecki

15 opinii
Feniks Jacek Drzewiecki - Świetny Fundament Grodzisk Mazowiecki

Uwierz fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Feniks Jacek Drzewiecki. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

MEGATHERM NTB Sp. z o.o.

12 opinii
MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Profesjonalny Fundament Grodzisk Mazowiecki

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie MEGATHERM NTB Sp. z o.o.. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

CARGOPOP Rafał Popowski

5 opinii
CARGOPOP Rafał Popowski - Solidne Wykonanie Fundamentów Grodzisk Mazowiecki

Pragniesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu solidnego wykonania fundamentów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma CARGOPOP Rafał Popowski jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Dariusz Klimkiewicz

2 opinie
Dariusz Klimkiewicz - Znakomity Fundament Grodzisk Mazowiecki

Wykonanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Dariusz Klimkiewicz ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Miroslaw Turczyniak

1 opinia
Miroslaw Turczyniak - Solidny Fundament Grodzisk Mazowiecki

W dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Miroslaw Turczyniak. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

EuroGarden

3 opinie
EuroGarden - Doskonałe Fundamenty Grodzisk Mazowiecki

Chcesz znaleźć wartego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? EuroGarden z Grodziska Mazowieckiego będzie najszybszą drogą. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Grodzisku Mazowieckim (54)

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Jaktorów

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Już nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-09-25 do 2023-10-03
dodano 4 dni temu

 • Jaktorów

Fundamenty Grodzisk Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry. Planuję budowę domu wg projektu Dom w Malinówkach 14 GA (Archon) przy ul.••••••••...

2023-09-24 do 2023-10-02
dodano 5 dni temu

 • Żelechów

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Grodzisk Mazowiecki

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Grodzisk Mazowiecki

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m², Żabia Wola

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-01...

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Żabia Wola

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 170m², Żabia Wola

Zrealizuj usługę wyjątkowej budowy fundamentów o treści "Szukam firmy do wykonania fundamentów, 170m²", jako fachowiec z miejscowości Mazowieckie. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Mazowieckiego nie masz sobie równych. Umów się na konkretny termin już teraz!

2023-09-17 do 2023-09-25

 • Żabia Wola

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów Grodzisk Mazowiecki

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-14 do 2023-09-22

 • Grodzisk Mazowiecki

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Grodzisk Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-08 do 2023-09-16

 • Grodzisk Mazowiecki

Konstrukcje Betonowe Grodzisk Mazowiecki

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m²" jest stworzone dla Ciebie. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Jaktorów

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m², Jaktorów-Kolonia

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z branży konstrukcji betonowych sporządź idealną ofertę pod zlecenie - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m². Zaproponuj termin od razu!

2023-09-03 do 2023-09-11

 • Jaktorów-Kolonia

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Jaktorów

Zleceniodawca, który potrzebuje rzetelnej usługi wykonania fundamentów powinien już teraz zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-09-01 do 2023-09-05

 • Jaktorów

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Sade budy

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Grodzisk Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Informacje dodatkowe: Lekka konstrukcja domu o przeznaczeniu całorocznym Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny te...

2023-08-25 do 2023-09-01

 • Żelechów

Konstrukcje Betonowe

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-08-24 do 2023-08-28

 • Grodzisk Mazowiecki

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m², Słubica Dobra

Dla Zleceniodawcy, który napisał - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 101-150m², znalezienie dobrych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu najlepszego rozwiązania. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Słubica dobra

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Henryszew

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Grodzisk Mazowiecki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Grodzisk Mazowiecki

Najlepsza Budowa Fundamentów

Planujesz wykonać zlecenie na budowa fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m² to dobry pomysł. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Kaleń

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Grodzisk Mazowiecki

Zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Mazowieckie i okolic. Zapraszamy do kontaktu.

2023-08-19 do 2023-08-27

 • Żelechów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty