Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Gryficach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Gryficach

Znakomity Fundament

7 opinii
Fundamenty Gryfice

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Wer.Mar. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

Najlepszy Fundament Gryfice

2 opinie
Luk-Bud Sp.z.o.o. - Najlepszy Fundament Gryfice

Gdy szukasz dobrej współpracy to eksperci z Luk-Bud Sp.z.o.o. są dla Ciebie idealni. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

R.Z.Ł.

1 opinia
R.Z.Ł. - Profesjonalny Fundament Gryfice

Jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji R.Z.Ł.. Gryfice i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Zakład Ogólnobudowlany

2 opinie
Zakład Ogólnobudowlany - Doskonałej Jakości Fundamenty Gryfice

Firma Zakład Ogólnobudowlany świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Gryfic oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Zienterskibullding

1 opinia
Zienterskibullding - Staranny Fundament Gryfice

Zienterskibullding świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Gryfic i okolic. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów w Gryficach

4 opinie
Solid House - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów w Gryficach

Perfekcyjne kopanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tym fachu. Już nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów

11 opinii
GoKambud - Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Gryfice

Zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom firmy GoKambud z miejscowości Gryfice. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Gryfic nie mają sobie równych. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Mariusz Janiec

2 opinie
Mariusz Janiec - Perfekcyjny Fundament Gryfice

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Mariusz Janiec. Gryfice to główny obszar ich działania. Już teraz skontaktuj się z nimi.

Tartak Rogozina FPH Joanna Frost

1 opinia
Tartak Rogozina FPH Joanna Frost - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Gryfice

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Tartak Rogozina FPH Joanna Frost z Gryfic jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zarezerwuj termin już teraz!

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów Gryfice

1 opinia
Zakład Elektro-Instalacyjny i Ogólnobudowlany - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów Gryfice

Jeżeli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Zakład Elektro-Instalacyjny i Ogólnobudowlany. Gryfice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Gryficach (14)

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Gryfice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-07-12 do 2024-07-20

 • Pogorzelica

Znakomite Fundamenty Gryfice

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od fundamentów szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 36-70m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Zachodniopomorskiego na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Trzebiatów

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-14 do 2024-05-14

 • Gryfice

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Rewal

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Trzebiatów

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Trzebiatów

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny wykonania fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2024-05-02 do 2024-05-10

 • Trzebiatów

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe Gryfice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Pustkowo (Dreżewo Morskie)

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Gryfice

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

2024-04-01 do 2024-04-09

 • Gryfice

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów Gryfice

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Polegając na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m²". Umów się na rozmowę od razu.

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Pogorzelica

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Gryfice

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów Gryfice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Termin wykonania możliwy jak tylko pozwolą warunki atmosferyczne. Termin rozpoczęcia pr...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Rewal

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 167 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-01 do 2024-02-09

 • Gryfice

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Gryfice

Jeśli perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany zgłosił "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m²". Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Gryfice

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m², Pobierowo

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy wykonanie fundamentów w rejonie Zachodniopomorskiego i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Pobierowo
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty