Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Jaworznie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 128 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Jaworznie

Świetny Fundament

141 opinii
Fundamenty Jaworzno

Właśnie wybierasz godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. z Jaworzna będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

27 opinii
EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Solidne Wylewanie Fundamentów Jaworzno

Od wielu lat pracownicy EKO INTECH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizują usługi z zakresu solidnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Rewelacyjne Kopanie Fundamentów Jaworzno

12 opinii
Multidom M-S - Rewelacyjne Kopanie Fundamentów Jaworzno

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć swoje zadanie specjalistom od kopania fundamentów z Jaworzna. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - sprawdź!

PB Konstbud Marian Zawadka

6 opinii
PB Konstbud Marian Zawadka - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Jaworzno

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to główne atuty firmy, której specjalnością jest izolacja fundamentów. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Świetne Płyty Betonowe w Jaworznie

13 opinii
Paweł Cholerzyński - Świetne Płyty Betonowe w Jaworznie

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę do realizacji swoich planów? Paweł Cholerzyński z Jaworzna będzie najszybszą drogą. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

ASKORP

9 opinii
ASKORP - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Jaworzno

Uwierz fachowcom w dziedzinie wzmacniania fundamentów i zatrudnij ASKORP. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Pierwszorzędne Fundamenty

4 opinie
Coreltb Builders Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Fundamenty Jaworzno

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Coreltb Builders Sp. z o.o.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

GoWin Tomasz Gowin

8 opinii
GoWin Tomasz Gowin - Porządne Wzmacnianie Fundamentów Jaworzno

Nadal poszukujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry GoWin Tomasz Gowin. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Solidny Fundament Jaworzno

1 opinia
Budimaks Robert Wójtowicz - Solidny Fundament Jaworzno

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Budimaks Robert Wójtowicz ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Gama Sp. z o.o.

4 opinie
Gama Sp. z o.o. - Rewelacyjny Fundament Jaworzno

Potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Gama Sp. z o.o.. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Jaworznie (14)

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Jaworzno

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od fundamentów szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Jaworzna bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-04-07 do 2024-04-15
dodano 8 dni temu

 • Jaworzno

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Jaworzno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-07 do 2024-04-15
dodano 8 dni temu

 • Jaworzno

Szukam firmy do wykonania fundamentów, do 35m², Jaworzno

Zakres prac: Wykonanie schodów betonowych Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-11 do 2024-04-14

 • Jaworzno

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów Jaworzno

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 800 Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie zbrojenia fundamentów....

2024-04-01 do 2024-04-09

 • Jaworzno

Fantastyczna Budowa Fundamentów Jaworzno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-28 do 2024-04-05

 • Jaworzno

Dobre Konstrukcje Betonowe Jaworzno

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 35m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-03-11 do 2024-03-12

 • Jaworzno

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Jaworzno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Jaworzno

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Jaworzno

Klient, który planuje zakup doskonałej usługi wykonania fundamentów musi już dziś zgłosić się do Ciebie i poznać niskie ceny oraz oferowaną jakość. Złóż propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2024-01-03 do 2024-01-11

 • Jaworzno

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Jaworzno

Zakres prac: Ocena istniejacego fundamentu poprzez nawierty oraz wykonanie izolacji i ocieplenia fundamentu Rodzaj budynku: Dom jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wol...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Jaworzno

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 400m², Jaworzno

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: Hala magazynowa Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 400 Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Proszę o ofertę na wykonanie funda...

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Jaworzno

Konstrukcje Betonowe

Dla Zlecającego, który pisze - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², znalezienie tanich konstrukcji betonowych jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2023-11-02 do 2023-11-02

 • Jaworzno

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-31 do 2023-10-31

 • Jaworzno

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Jaworzno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Jaworzno

Tanie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: Trybuny sportowe Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Jaworzno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty