Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Jaworznie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Jaworznie

Świetny Fundament

8 opinii
Fundamenty Jaworzno

Właśnie wybierasz godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? GoWin Tomasz Gowin z Jaworzna będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

ASKORP

9 opinii
ASKORP - Solidne Wylewanie Fundamentów Jaworzno

Od wielu lat pracownicy ASKORP realizują usługi z zakresu solidnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Rewelacyjne Kopanie Fundamentów Jaworzno

1 opinia
Budimaks Robert Wójtowicz - Rewelacyjne Kopanie Fundamentów Jaworzno

Oddaj sprawę we właściwe ręce i zleć swoje zadanie specjalistom od kopania fundamentów z Jaworzna. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - sprawdź!

Gama Sp. z o.o.

4 opinie
Gama Sp. z o.o. - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Jaworzno

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to główne atuty firmy, której specjalnością jest izolacja fundamentów. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Świetne Płyty Betonowe w Jaworznie

1 opinia
FM Deweloper - Świetne Płyty Betonowe w Jaworznie

Właśnie wybierasz rzetelnego specjalistę do realizacji swoich planów? FM Deweloper z Jaworzna będzie najszybszą drogą. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Paweł Cholerzyński

8 opinii
Paweł Cholerzyński - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Jaworzno

Uwierz fachowcom w dziedzinie wzmacniania fundamentów i zatrudnij Paweł Cholerzyński. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Pierwszorzędne Fundamenty

2 opinie
Joker A.S. - Pierwszorzędne Fundamenty Jaworzno

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Joker A.S.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Konspekt

2 opinie
Konspekt - Porządne Wzmacnianie Fundamentów Jaworzno

Nadal poszukujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Konspekt. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Solidny Fundament Jaworzno

3 opinie
Tracz Investments Sp. z o.o. - Solidny Fundament Jaworzno

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Tracz Investments Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

USŁUGI BUDOWLANE MK MICHAŁ KOŁACZ

9 opinii
USŁUGI BUDOWLANE MK MICHAŁ KOŁACZ - Rewelacyjny Fundament Jaworzno

Potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry USŁUGI BUDOWLANE MK MICHAŁ KOŁACZ. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Jaworznie (14)

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Jaworzno

Jako fachowiec działający na terenie Jaworzna i świadczący rozmaite usługi wykonania fundamentów poznaj potrzeby zleceniodawcy, który zgłosił zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Dlatego, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-03-17 do 2023-03-25
dodano 8 dni temu

 • Jaworzno

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m², Jaworzno

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 35m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zadzwoń, aby przedstawić ofertę - nie będziesz żałować.

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Jaworzno

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Jaworzno

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Jaworzno

Budowa Fundamentów Jaworzno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Jaworzno

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Jaworzno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Wykonanie płyty fundamentowej Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-05 do 2023-02-13

 • Jaworzno

Doskonała Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Jaworzno

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 88m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-10-23 do 2022-10-31

 • Jaworzno

Opłacalne Konstrukcje Betonowe Jaworzno

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 80m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2022-10-08 do 2022-10-16

 • Jaworzno

Staranne Fundamenty Jaworzno

Jeszcze możesz nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako specjalista od fundamentów. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2022-09-21 do 2022-09-25

 • Jaworzno

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Jaworzno

Chcesz znaleźć Klienta jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2022-09-12 do 2022-09-20

 • Jaworzno

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 600m², Chrzanów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 600m² Informacje dodatkowe: podkład betonowy - 18m3...

2022-11-15 do 2022-11-23

 • Chrzanów

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-06 do 2023-01-14

 • Chrzanów

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-200m², Chrzanów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Zlecę wykonanie fundamentów, 101-200m². Zaprezentuj propozycję temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Chrzanów

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 140m², Chrzanów

Wybierz prace dotyczące perfekcyjnego wykonania fundamentów od sprawdzonych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Chrzanowa lub okolicy. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Chrzanów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty