Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Jeleniej Górze

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
605 058 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Jeleniej Górze

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

140 opinii
Fundamenty Jelenia Góra

Chcesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. z Jeleniej Góry jest na to skuteczną metodą. Ustal pasujący termin od razu!

Altius Sp. z o.o.

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Znakomity Fundament Jelenia Góra

Jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji Altius Sp. z o.o.. Jelenia Góra i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

NORD Sp. z o.o.

12 opinii
NORD Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Fundament Jelenia Góra

Firma NORD Sp. z o.o. oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Jelenia Góra i okolic. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Jeleniej Górze

7 opinii
Perbud - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Jeleniej Górze

Jeżeli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Perbud. Jelenia Góra - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Jelenia Góra

7 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Jelenia Góra

Zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom firmy RBUD Przemysław Różycki z miejscowości Jelenia Góra. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Jeleniej Góry nie mają sobie równych. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

WEDOBUD SP ZO.0

6 opinii
WEDOBUD SP ZO.0 - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Jelenia Góra

Jeżeli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z WEDOBUD SP ZO.0. Jelenia Góra to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

Firma Żelbet

4 opinie
Firma Żelbet - Fantastyczne Wylewanie Fundamentów Jelenia Góra

Zleć usługę wylewania fundamentów ekspertom firmy Firma Żelbet z miejscowości Jelenia Góra. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Jeleniej Góry są w ścisłej czołówce. Skontaktuj się, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Jelenia Góra

1 opinia
Marcin Jakubowski - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Jelenia Góra

Myślisz, że rewelacyjna płyta fundamentowa to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Allmar

1 opinia
Allmar - Doskonała Płyta Fundamentowa Jelenia Góra

Jeżeli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Allmar perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

phu armin tomasz węgrzynowski

1 opinia
phu armin tomasz węgrzynowski - Znakomite Płyty Betonowe Jelenia Góra

Przygotowanie płyt betonowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. phu armin tomasz węgrzynowski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Jeleniej Górze (22)

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Jelenia Góra

Oszczędź czas i wybierz zapytanie o pierwszorzędne wykonanie fundamentów z Jeleniej Góry. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-10-02 do 2023-10-10
dodano wczoraj o 07:48

 • Jelenia Góra

Fundamenty Jelenia Góra

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Witam, Szukamy ekipy do zbudowania fundamentow wraz z wykonaniem robot ziemnych i murko...

2023-09-22 do 2023-09-30

 • Wojcieszyce

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Jelenia Góra

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i świadczysz usługi z zakresu budowy fundamentów odpowiedz na zapytanie ofertowe, które brzmi - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m² i zostało napisane przez sprawdzonego Klienta. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Jelenia Góra

Profesjonalna Budowa Fundamentów Jelenia Góra

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: 8x dom jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Informacje dodatkowe: 8 szt płyt fundamentowych o wymiarach 5x8m oraz 2szt o wymiarach 7x10 m Termin r...

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Jelenia Góra

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m², Łomnica

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na rewelacyjna budowa fundamentów w rejonie Dolnośląskiego i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej doświadczonej firmy. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-09-02 do 2023-09-10

 • Łomnica

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m², Jelenia Góra

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-08-29 do 2023-09-06

 • Jelenia Góra

Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m², Jelenia Góra

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Jelenia Góra

Zlecę wykonanie fundamentów, 151-200m², Jelenia Góra

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Jelenia Góra

Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m², Jelenia Góra

Ten Klient jest zdania, że perfekcyjne fundamenty to niełatwy temat. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Jelenia Góra

Fundamenty

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Już teraz określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Jelenia Góra

Świetne Fundamenty

Ten Klient uważa, że świetne fundamenty to skomplikowany temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec posłużysz mu radą i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-08-17 do 2023-08-25

 • Jelenia Góra

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 151-200m², Jelenia Góra

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Jelenia Góra

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Jelenia Góra

Poszukujesz zleceniodawcy jako fachowiec od perfekcyjnej budowy fundamentów w rejonie Jeleniej Góry lub w okolicznych miastach? Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Jelenia Góra

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Jelenia Góra

Na wypadek jeśli wciąż jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Jeleniej Góry bez wątpienia pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zadzwoń!

2023-07-29 do 2023-08-06

 • Jelenia Góra

Idealne Konstrukcje Betonowe Jelenia Góra

Zakres prac: Wykonanie ławy fundamentowej pod dom i płyty fundamentowej pod garaż Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: ława fundamentowa pod dom 1050 x 812 (uziemieni...

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Jelenia Góra

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 110m², Jelenia Góra

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 110 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-06-02 do 2023-06-10

 • Jelenia Góra

Zlecenie na do uzgodnienia w rozmowie, 36-70m², Jelenia Góra

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Jelenia Góra

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów Jelenia Góra

Zleceniodawca, który poszukuje usługi wykonania fundamentów musi już teraz zgłosić się do Ciebie i poznać atrakcyjne ceny oraz oferowaną jakość. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Jelenia Góra
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty