Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Jeleniej Górze

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 613 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Jeleniej Górze

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii
Fundamenty Jelenia Góra

Chcesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. z Jeleniej Góry jest na to skuteczną metodą. Ustal pasujący termin od razu!

Prestige House Sp. z o.o.

23 opinie
Prestige House Sp. z o.o. - Znakomity Fundament Jelenia Góra

Jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji Prestige House Sp. z o.o.. Jelenia Góra i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Altius Sp. z o.o.

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Fundament Jelenia Góra

Firma Altius Sp. z o.o. oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Jelenia Góra i okolic. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Jeleniej Górze

12 opinii
NORD Sp. z o.o. - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów w Jeleniej Górze

Jeżeli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry NORD Sp. z o.o.. Jelenia Góra - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Jelenia Góra

11 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Pierwszorzędne Kopanie Fundamentów Jelenia Góra

Zleć prace dotyczące kopania fundamentów ekspertom firmy RBUD Przemysław Różycki z miejscowości Jelenia Góra. Urzekną Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Jeleniej Góry nie mają sobie równych. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Jarosław Marcinowski

4 opinie
Jarosław Marcinowski - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Jelenia Góra

Jeżeli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu to powierz tę kwestię specjalistom z Jarosław Marcinowski. Jelenia Góra to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - bez wątpienia warto.

phu armin tomasz węgrzynowski

1 opinia
phu armin tomasz węgrzynowski - Fantastyczne Wylewanie Fundamentów Jelenia Góra

Zleć usługę wylewania fundamentów ekspertom firmy phu armin tomasz węgrzynowski z miejscowości Jelenia Góra. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Jeleniej Góry są w ścisłej czołówce. Skontaktuj się, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Jelenia Góra

4 opinie
Firma Żelbet - Rewelacyjna Płyta Fundamentowa Jelenia Góra

Myślisz, że rewelacyjna płyta fundamentowa to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

REGESS Sp. z o.o.

1 opinia
REGESS Sp. z o.o. - Doskonała Płyta Fundamentowa Jelenia Góra

Jeżeli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z REGESS Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Żeby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

"AquaDren" Łukasz Szłapa

11 opinii
"AquaDren" Łukasz Szłapa - Znakomite Płyty Betonowe Jelenia Góra

Przygotowanie płyt betonowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. AquaDren Łukasz Szłapa ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Jeleniej Górze (25)

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Czernica Jeżów Sudecki

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-06-03 do 2024-06-11

 • Czernica Jeżów sudecki

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 58m², Jelenia Góra

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 58 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-30 do 2024-06-07

 • Jelenia Góra

Najlepsza Budowa Fundamentów Jelenia Góra

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m². Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Jelenia Góra

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Jelenia Góra

Usługi wykonania fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w tym fachu. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2024-05-04 do 2024-05-12

 • Jelenia Góra

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Jelenia Góra

Jako wybitny specjalista z branży fantastycznych usług wykonania fundamentów, obsługujący Klientów z Jeleniej Góry i sąsiednich miast - przeanalizuj zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m²". Wybierz numer, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Jelenia Góra

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Jelenia Góra

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Jelenia Góra

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Wojcieszyce

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Wojcieszyce

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Jelenia Góra

Zakres prac: Wykonanie projektu Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-05 do 2024-03-13

 • Jelenia Góra

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Jelenia Góra

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Jelenia Góra

Budowa Fundamentów

Zrealizuj zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Jeleniej Góry. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Jelenia Góra

Usługi Wykonania Fundamentów

Jako znakomici specjaliści dacie radę spełnić oczekiwania odnośnie usług wykonania fundamentów. Zapytanie brzmi "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m²". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2024-02-12 do 2024-02-13

 • Jelenia Góra

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Jelenia Góra

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi specjalista od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Jelenia Góra

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-31 do 2024-02-08

 • Jelenia Góra

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m², Jelenia Góra

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Jelenia Góra

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Jelenia Góra

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące najlepszego wykonania fundamentów od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Jelenia Góra lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Jelenia Góra

Konstrukcje Betonowe Jelenia Góra

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-21 do 2024-01-29

 • Jelenia Góra

Doskonała Budowa Fundamentów

Jeśli kusząca cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to wykonaj zlecenie - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m². Już teraz skontaktuj się z nim.

2024-01-20 do 2024-01-28

 • Jelenia Góra
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty