Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Lesznie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
644 829 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Lesznie

RBUD Przemysław Różycki

9 opinii
Fundamenty Leszno

Perfekcyjne wykonanie fundamentów to najważniejszy temat dla tych profesjonalistów - nie mają sobie równych w tej dziedzinie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

LECH-BUD Leszek Dreas

1 opinia
LECH-BUD Leszek Dreas - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Leszno

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu doskonałego wykonania fundamentów z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma LECH-BUD Leszek Dreas jest Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

WIX-ART Brukarstwo

7 opinii
WIX-ART Brukarstwo - Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów Leszno

Zatrudnij firmę WIX-ART Brukarstwo jeśli szukasz odpowiednich ludzi do najwyższej klasy wylewania fundamentów na terenie Leszna lub okolicy. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Doskonałe Ławy Fundamentowe Leszno

1 opinia
Jak zrobię, Tak Będzie usługi ogólnobudowlane Mariusz Malicki - Doskonałe Ławy Fundamentowe Leszno

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Jak zrobię Tak Będzie usługi ogólnobudowlane Mariusz Malicki perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

DEMAKOR Mateusz Kordylas

4 opinie
DEMAKOR Mateusz Kordylas - Porządna Płyta Fundamentowa Leszno

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z DEMAKOR Mateusz Kordylas są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

P.H.U. Mirosław Alszkiewicz

1 opinia
P.H.U. Mirosław Alszkiewicz - Rewelacyjne Fundamenty Leszno

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? P.H.U. Mirosław Alszkiewicz jest na to najlepszym rozwiązaniem. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Znakomity Fundament w Lesznie

1 opinia
Tomasz - Znakomity Fundament w Lesznie

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Tomasz. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

PB NOWAK

PB NOWAK - Doskonały Fundament Leszno

Nadal szukasz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry PB NOWAK. Już teraz umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

PB Nowak

PB Nowak - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Leszno

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PB Nowak z Leszna jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zarezerwuj termin już teraz!

Usługi Rolniczo Transportowe LA-STA Laura Stanek

Usługi Rolniczo Transportowe LA-STA Laura Stanek - Solidne Fundamenty Pod Dom Leszno

Zrealizowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Usługi Rolniczo Transportowe LA-STA Laura Stanek ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Lesznie (14)

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Leszno

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Leszno

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 151-200m², Leszno

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: https:/www.extradom.pl/projekt-domu-wyjatkowy-2-WAH1848 Termin rozpoczęcia prac: najbliż...

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Leszno

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 101-150m², Leszno

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi specjalista od profesjonalnych usług wykonania fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zapoznając się z jego zleceniem o treści "XYZ". Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Leszno

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Leszno

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od wykonania fundamentów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Leszno

Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², Leszno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Leszno

Wykonanie Fundamentów Leszno

Klient napisał "Zlecę wykonanie fundamentów, 24002m²". Wykonaj zadanie najlepszego wykonania fundamentów jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z Leszna i pobliskich miast. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-03-03 do 2024-03-11

 • Leszno

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Leszno

Profesjonalna budowa fundamentów to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako prawdziwy ekspert w branży. Przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Leszno

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów Leszno

Szukasz Klienta jako warty uwagi specjalista od fachowych usług wykonania fundamentów z Leszna? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Leszno

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m², Leszno

To zapytanie o treści - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 151-200m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Leszna i z sąsiednich miast. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Leszno

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Lasocice

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta tajemnicą i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany pracownik z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Lasocice

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Leszno

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Nawiążę współpracę w relacji B2B z ekipą budowlaną. Prace obejmują wykonywanie fundamenetów, ...

2023-12-30 do 2024-01-07

 • Leszno

Idealne Konstrukcje Betonowe Leszno

Spowoduj, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z branży konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, do 35m². Skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Wilkowice

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 115m², Klonówiec

Przekonaj się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są pewni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od wykonania fundamentów. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

2024-03-09 do 2024-03-17

 • Klonówiec

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-08-05...

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Klonówiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty