Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 899 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Łodzi

Rewelacyjna Izolacja Fundamentów Łódź

141 opinii
Fundamenty Łódź

Jeżeli szukasz rewelacyjnej izolacji fundamentów w rejonie Łodzi i oczekujesz dużego zaangażowania to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

50 opinii
Termico Janusz Prusiński - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Łódź

Jeżeli potrzebujesz pierwszorzędnej izolacji fundamentów i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to wykorzystaj kompetencje Termico Janusz Prusiński. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

49 opinii
Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Rewelacyjne Fundamenty Łódź

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? Krzysztof Ślaga ECO INWEST jest na to najlepszym rozwiązaniem. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Porządne Ławy Fundamentowe

23 opinie
Globallet - Płyty Fundamentowe - Porządne Ławy Fundamentowe Łódź

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Globallet - Płyty Fundamentowe są dla Ciebie idealni. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Łódź

17 opinii
Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Łódź

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu doskonałego wykonania fundamentów do realizacji zaplanowanych działań? Firma Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie jest Twoim rozwiązaniem. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

RCCI Sp z o.o.

12 opinii
RCCI Sp z o.o. - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Łódź

Przygotowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. RCCI Sp z o.o. ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Porządne Fundamenty Pod Dom w Łodzi

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Porządne Fundamenty Pod Dom w Łodzi

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij Altius Sp. z o.o.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Maciej Soboń USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE

7 opinii
Maciej Soboń USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE - Doskonały Fundament Łódź

Według Ciebie doskonały fundament to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Maciej Soboń USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak

6 opinii
Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak - Doskonała Płyta Fundamentowa Łódź

Uważasz, że doskonała płyta fundamentowa to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Stal-bud Alicja Wojciechowska

5 opinii
Stal-bud Alicja Wojciechowska - Najlepsze Fundamenty Łódź

Nadal szukasz dobrej firmy od fundamentów? Trafiłeś w dobre miejsce - Stal-bud Alicja Wojciechowska jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Łodzi (104)

Szukam firmy do wykonania fundamentów, do 35m², Łódź

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z branży konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Szukam firmy do wykonania fundamentów, do 35m². Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2024-05-24 do 2024-06-01
dodano 4 dni temu

 • Łódź

Fundamenty Łódź

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 7 dni temu

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m², Łódź

Ten Klient myśli, że staranne fundamenty to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 35m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Pokaż dobrą ofertę temu Klientowi - zadzwoń jak najszybciej.

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 7 dni temu

 • Łódź

Usługi Wykonania Fundamentów Łódź

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi profesjonalista od solidnych usług wykonania fundamentów z Łodzi? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-05-21 do 2024-05-29
dodano 7 dni temu

 • Łódź

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zlecający, który szuka rzetelnej usługi wykonania fundamentów musi koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Nie zwlekaj i zadzwoń od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-05-18 do 2024-05-26

 • Łódź

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Łódź

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie szeregowej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Łódź

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Łódź

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-17 do 2024-05-25

 • Łódź

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Łódź

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Łódź

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Zaproponuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Łódź

Budowa Fundamentów Łódź

Potrzebujesz pracy jako specjalista od wysokiej klasy budowy fundamentów w rejonie Łodzi lub w okolicznych miastach? Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Łódź

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Łódź

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Łódź

Solidne Wykonanie Fundamentów Łódź

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Łódź

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 600m², Łódź

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 600m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny wykonania fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Łódź

Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy o treści - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, do 35m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Łódź

Wykonanie Fundamentów

Zleceniodawca szuka świetnej współpracy, pisząc - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 50000m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2024-05-06 do 2024-05-07

 • Łódź

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Łódź

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Działka ROD Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-03 do 2024-05-11

 • Łódź

Budowa Fundamentów

Chcesz przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m² to dobry pomysł. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-04-30 do 2024-05-08

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty