Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Łodzi

Rewelacyjna Izolacja Fundamentów Łódź

140 opinii
Fundamenty Łódź

Jeżeli szukasz rewelacyjnej izolacji fundamentów w rejonie Łodzi i oczekujesz dużego zaangażowania to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

50 opinii
Termico Janusz Prusiński - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Łódź

Jeżeli potrzebujesz pierwszorzędnej izolacji fundamentów i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to wykorzystaj kompetencje Termico Janusz Prusiński. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Parati Sp. z o.o.

24 opinie
Parati Sp. z o.o. - Rewelacyjne Fundamenty Łódź

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? Parati Sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Porządne Ławy Fundamentowe

23 opinie
Globallet - Płyty Fundamentowe - Porządne Ławy Fundamentowe Łódź

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Globallet - Płyty Fundamentowe są dla Ciebie idealni. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Łódź

12 opinii
MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Łódź

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu doskonałego wykonania fundamentów do realizacji zaplanowanych działań? Firma MEGATHERM NTB Sp. z o.o. jest Twoim rozwiązaniem. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Altius Sp. z o.o.

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Łódź

Przygotowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Altius Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Porządne Fundamenty Pod Dom w Łodzi

4 opinie
Kaschebe - Porządne Fundamenty Pod Dom w Łodzi

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij Kaschebe. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Azyl System Sp. z o. o

3 opinie
Azyl System Sp. z o. o - Doskonały Fundament Łódź

Według Ciebie doskonały fundament to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Azyl System Sp. z o. o dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe DOMENA

1 opinia
Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe DOMENA - Doskonała Płyta Fundamentowa Łódź

Uważasz, że doskonała płyta fundamentowa to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe DOMENA posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rezler Construct Sp. z o.o.

1 opinia
Rezler Construct Sp. z o.o. - Najlepsze Fundamenty Łódź

Nadal szukasz dobrej firmy od fundamentów? Trafiłeś w dobre miejsce - Rezler Construct Sp. z o.o. jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Łodzi (88)

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Łódź

Jeszcze jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Zlecającym wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-12-04 do 2023-12-12
dodano 2 dni temu

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Łódź

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-12-03 do 2023-12-11
dodano 3 dni temu

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 2500m², Łódź

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: blok mieszkalny PUM 2500m2 Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 2500 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 7 dni temu

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Łódź

Szukasz zlecenia jako sprawdzony fachowiec od profesjonalnych usług wykonania fundamentów? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-11-29 do 2023-12-07
dodano 7 dni temu

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 151-200m², Łódź

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 151-200m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-11-24 do 2023-12-02

 • Łódź

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Łódź

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-22 do 2023-11-30

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Łódź

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-21 do 2023-11-21

 • Łódź

Porządne Fundamenty Łódź

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Domek 500 700 wg projektu Archen dom pod lasem na płycie Termin rozpoczęc...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Łódź

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 3000 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Łódź

Pierwszorzędne Usługi Wykonania Fundamentów Łódź

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Łódź

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Łódź

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-01...

2023-11-12 do 2023-11-20

 • Łódź

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Łódź

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-04-01...

2023-11-12 do 2023-11-20

 • Łódź

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Witam, proszę o wycenę budowy fundamentów pod dom. Pozdrawiam Termin rozpoczęcia prac: w ciąg...

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², Łódź

Zakres prac: Stopy fundamentowe Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Witam, proszę o wycenę stóp fundamentowych pod wiatę garażową. Proszę o podanie za...

2023-11-10 do 2023-11-18

 • Łódź

Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m², Łódź

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na rewelacyjna budowa fundamentów w rejonie Łodzi i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej doświadczonej firmy. Przez to, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-10-27 do 2023-10-28

 • Łódź

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m², Łódź

Jeżeli realizujesz zlecenia na najlepsza budowa fundamentów w rejonie Łodzi i szukasz najlepszych zleceń to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej doświadczonej firmy. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Łódź

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Łódź

Poszukiwane są pierwszorzędne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca najlepszych specjalistów do realizacji wymagań Klienta z zakresu fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty