Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 761 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Łodzi

Rewelacyjna Izolacja Fundamentów Łódź

140 opinii
Fundamenty Łódź

Jeżeli szukasz rewelacyjnej izolacji fundamentów w rejonie Łodzi i oczekujesz dużego zaangażowania to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

49 opinii
Termico Janusz Prusiński - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Łódź

Jeżeli potrzebujesz pierwszorzędnej izolacji fundamentów i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to wykorzystaj kompetencje Termico Janusz Prusiński. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Parati Sp. z o.o.

22 opinie
Parati Sp. z o.o. - Rewelacyjne Fundamenty Łódź

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? Parati Sp. z o.o. jest na to najlepszym rozwiązaniem. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Porządne Ławy Fundamentowe

20 opinii
Globallet - Płyty Fundamentowe - Porządne Ławy Fundamentowe Łódź

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Globallet - Płyty Fundamentowe są dla Ciebie idealni. Dłużej nie zwlekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Łódź

12 opinii
MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Łódź

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu doskonałego wykonania fundamentów do realizacji zaplanowanych działań? Firma MEGATHERM NTB Sp. z o.o. jest Twoim rozwiązaniem. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Altius Sp. z o.o.

12 opinii
Altius Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Łódź

Przygotowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Altius Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Porządne Fundamenty Pod Dom w Łodzi

4 opinie
Kaschebe - Porządne Fundamenty Pod Dom w Łodzi

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij Kaschebe. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Azyl System Sp. z o. o

3 opinie
Azyl System Sp. z o. o - Doskonały Fundament Łódź

Według Ciebie doskonały fundament to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Azyl System Sp. z o. o dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe DOMENA

1 opinia
Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe DOMENA - Doskonała Płyta Fundamentowa Łódź

Uważasz, że doskonała płyta fundamentowa to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe DOMENA posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rezler Construct Sp. z o.o.

1 opinia
Rezler Construct Sp. z o.o. - Najlepsze Fundamenty Łódź

Nadal szukasz dobrej firmy od fundamentów? Trafiłeś w dobre miejsce - Rezler Construct Sp. z o.o. jest do Twoich usług. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Podejmij decyzję bez zwłoki - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Łodzi (66)

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów Łódź

Zakres prac: zasypanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-06 do 2023-06-14
dodano 4 dni temu

 • Łódź

Porządne Fundamenty Łódź

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-06-05 do 2023-06-13
dodano 5 dni temu

 • Łódź

Zapotrzebowanie na fundamenty, 36-70m², Łódź

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-05 do 2023-06-13
dodano 5 dni temu

 • Łódź

Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to autentyczny majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy o treści - Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m². Gorąco zachęcamy do kontaktu.

2023-06-03 do 2023-06-05

 • Łódź

Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², Łódź

Zakres prac: Ocieplenie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-01 do 2023-06-09

 • Łódź

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Łódź

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Łódź

Staranne Fundamenty

Ten Klient myśli, że staranne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zlecenie na Ławy, stopy fundamentowe, 8000m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Łódź

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 180m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Łódź

Konstrukcje Betonowe Łódź

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 18m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Łódź

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Jako ekspert przedstaw doskonałą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpliwości zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, do 100m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Łódź

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Łódź

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Już nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-05-21 do 2023-05-29

 • Łódź

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 23000m², Łódź

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: budynek inwentarski - 8 szt kurników Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 23000m² Informacje dodatkowe: Nowa ferma 8 szt kurników + magazyn + budynek socjalny + dr...

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Łódź

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m², wybranie bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

2023-05-17 do 2023-05-17

 • Natolin

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 87m², Łódź

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 87m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Łódź

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Łódź

Wykonaj prace dotyczące fantastycznego wykonania fundamentów od sprawdzonych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Łodzi lub okolicy. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Łódź

Wykonanie Fundamentów

Klient napisał "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-200m²". Wykonaj zadanie najlepszego wykonania fundamentów jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z Łodzi i pobliskich miast. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Łódź

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 28m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Łódź

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². To ogłoszenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty