Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Lublińcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 614 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Lublińcu

Intuos

4 opinie
Fundamenty Lubliniec

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Intuos ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo

2 opinie
A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo - Doskonałe Ławy Fundamentowe Lubliniec

Przygotowanie ław fundamentowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Staranne Płyty Betonowe Lubliniec

14 opinii
Firma Remontowo-Budowlana Grzegorz Konopka - Staranne Płyty Betonowe Lubliniec

Zaufaj fachowcom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij Firma Remontowo-Budowlana Grzegorz Konopka. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

HAUSBUD Andrzej Helisz

1 opinia
HAUSBUD Andrzej Helisz - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Lubliniec

Starasz się odnaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu wyjątkowej izolacji fundamentów, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma HAUSBUD Andrzej Helisz jest do Twojej dyspozycji. Zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Zakład Usług Budowlanych Sebastian Tomala

7 opinii
Zakład Usług Budowlanych Sebastian Tomala - Doskonałe Kopanie Fundamentów Lubliniec

Już od kilku lat pracownicy Zakład Usług Budowlanych Sebastian Tomala realizują usługi z zakresu kopania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę.

Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów w Lublińcu

1 opinia
PUHP Dexbud Andrzej Kaniut - Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów w Lublińcu

Od lat pracownicy PUHP Dexbud Andrzej Kaniut świadczą usługi z zakresu wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

RAFSTOL Rafał Lisoń

1 opinia
RAFSTOL Rafał Lisoń - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Lubliniec

Zrealizowanie wzmacniania fundamentów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. RAFSTOL Rafał Lisoń ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Lubliniec

2 opinie
Koparex - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Lubliniec

Jeśli nadal potrzebujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom to skorzystaj z doświadczenia Koparex. Lubliniec i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

P.P.U.H GAW-BOR KRYSTIAN GAWRON

1 opinia
P.P.U.H GAW-BOR KRYSTIAN GAWRON - Solidne Ławy Fundamentowe Lubliniec

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. P.P.U.H GAW-BOR KRYSTIAN GAWRON ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Bautech Immo Sp. z o.o.

8 opinii
Bautech Immo Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Lubliniec

Jesteś zdania, że pierwszorzędne fundamenty pod dom to skomplikowany temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z Bautech Immo Sp. z o.o. poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Lublińcu (17)

Usługi Wykonania Fundamentów Lubliniec

Będąc obecnym w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze Śląskiego, ale także pobliskich powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Ciasna

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Lubockie

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Informacje dodatkowe: w jakim czasie budynek bedzie wykonany Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wol...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Lubockie

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Lubliniec

Jeśli świadczysz wyjątkowe usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Śląskie oraz okolicznych miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na Ciebie. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2023-09-08 do 2023-09-08

 • Boronów

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m², Jawornica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Proszę o wycenę robocizny wraz z materiałem (stal zakupiona, strzemiona pogięt...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Jawornica

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 2000m², Lubliniec

Zakres prac: Stopy i ławy fundamentowe Rodzaj budynku: Hala produkcyjno-magazynowa Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 2000 Informacje dodatkowe: Do wykonania stopy i ławy fundamentowe. Stopy pod słupy prefabrykowane. Zbrojenie...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Lubliniec

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Boronów

Szukane są rzetelne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Boronów

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Szukam firmy do wykonania fundamentów domu jednorodzinnego, Termin rozpoczęcia prac: w...

2023-07-17 do 2023-07-21

 • Lisów

Usługi Wykonania Fundamentów

Zlecający, który potrzebuje najwyższej klasy usługi wykonania fundamentów powinien koniecznie zgłosić się do Twojej firmy i poznać atrakcyjne ceny oraz oferowaną jakość. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-07-17 do 2023-07-21

 • Lisów

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Przez zapewnianie perfekcyjnej usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Reputacja, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić zleceniodawców. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-05-27 do 2023-06-04

 • Lubliniec

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Gwoździany

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze zalety jako fachowca od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m². Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-27 do 2023-06-04

 • Gwoździany

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe Lubliniec

Jesteś w stanie zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Gwoździany

Rzetelne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Wymiary domu około 15,7x10 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Jezioro

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-07-20 do 2023-07-20

 • Blachownia

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Lubliniec

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-09 do 2023-09-17

 • Blachownia

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Psary

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Psary

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Kalety

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z zakresu konstrukcji betonowych stwórz najlepszą ofertę pod zlecenie - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Kalety

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Truskolasy

Planujesz wykonać zlecenie na budowa fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m² to dobry pomysł. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2023-09-28 do 2023-10-06

 • Truskolasy
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty