Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Lwówku Śląskim

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Lwówku Śląskim

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii
Fundamenty Lwówek Śląski

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie stworzeni. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Doskonałe Fundamenty Lwówek Śląski

8 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Doskonałe Fundamenty Lwówek Śląski

Jeżeli szukasz dobrej współpracy to eksperci z RBUD Przemysław Różycki są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów

1 opinia
HYDROKOP MARCIN JAKUBOWSKI - Najwyższej Klasy Wylewanie Fundamentów Lwówek Śląski

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to główne cechy firmy, której specjalnością jest wylewanie fundamentów. Umów się na rozmowę od razu, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Znakomity Fundament w Lwówku Śląskim

7 opinii
Dachy AMM - Znakomity Fundament w Lwówku Śląskim

Chcesz znaleźć sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Dachy AMM jest na to skuteczną metodą. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

AR Construction

3 opinie
AR Construction - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Lwówek Śląski

Uważasz, że perfekcyjne wzmacnianie fundamentów to trudny temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z AR Construction poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Lwówek Śląski

2 opinie
Maciej Maksymowicz - Pierwszorzędne Fundamenty Pod Dom Lwówek Śląski

Uważasz, że pierwszorzędne fundamenty pod dom to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Maciej Maksymowicz dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Firma budowlana

1 opinia
Firma budowlana - Profesjonalny Fundament Lwówek Śląski

Myślisz, że profesjonalny fundament to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Firma budowlana dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

1 opinia
Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa "Wektor" - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Lwówek Śląski

Gdy poszukujesz dobrej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Wektor są dla Ciebie stworzeni. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Porządne Ławy Fundamentowe

2 opinie
Ma-Pa Projekt - Porządne Ławy Fundamentowe Lwówek Śląski

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Ma-Pa Projekt z Lwówka Śląskiego jest na to najlepszym rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

MAXTYNK

1 opinia
MAXTYNK - Rewelacyjne Fundamenty Lwówek Śląski

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to eksperci z MAXTYNK są dla Ciebie idealni. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Lwówku Śląskim (15)

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Skorzynice

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-04-06 do 2024-04-14

 • Skorzynice

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów Lwówek Śląski

Szukane są perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Szukam firmy do wykonania fundamentów, 101-150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Wleń

Fachowe Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-01 do 2024-04-09

 • Mirsk

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Dolnośląskie, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Rębiszów

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Milęcice

Szukane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do sprostania oczekiwaniom Klientów z zakresu fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Ustal pasujący termin już teraz!

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Milęcice

Idealne Konstrukcje Betonowe Lwówek Śląski

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Wykonanie tradycyjnych fundamentów domek letniskowy Archon "pod laskiem" Termin r...

2024-02-28 do 2024-03-07

 • Wleń

Doskonałe Fundamenty Lwówek Śląski

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Pławna dolna

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Lubomierz

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m² to wspaniały pomysł. Skontaktuj się z nimi od razu.

2024-02-22 do 2024-03-01

 • Lubomierz

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Gryfów Śląski

Staranne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Wleń

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Lwówek Śląski

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące najlepszego wykonania fundamentów od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Lwówek Śląski lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-01-22 do 2024-01-30

 • Lwówek Śląski

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany doradca z zakresu konstrukcji betonowych znajdź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². Przedstaw dobrą propozycję temu Klientowi - zadzwoń już dziś, nie pożałujesz.

2024-01-12 do 2024-01-20

 • Lwówek Śląski

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Mirsk

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-12-28 do 2024-01-05

 • Mirsk

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze miejscowości Dolnośląskie, ale także przyległych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Mirsk

Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², Lubomierz

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Lubomierz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty