Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Mikołowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 308 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Mikołowie

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

140 opinii
Fundamenty Mikołów

Chcesz znaleźć wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. z Mikołowa będzie najszybszą drogą. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

47 opinii
Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Staranny Fundament Mikołów

Wykonanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Krzysztof Ślaga ECO INWEST ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

30 opinii
TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Rewelacyjne Płyty Betonowe Mikołów

Szukasz profesjonalistów od płyt betonowych? Zaufaj doświadczeniu TIK PRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

INTECH

27 opinii
INTECH - Pierwszorzędny Fundament Mikołów

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom INTECH. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

THERMECO Sp. z o.o.

17 opinii
THERMECO Sp. z o.o. - Porządny Fundament Mikołów

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie THERMECO Sp. z o.o.. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Solidny Fundament Mikołów

15 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Solidny Fundament Mikołów

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Prestige House Sp. z o.o.. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej.

Wyjątkowe Kopanie Fundamentów w Mikołowie

12 opinii
MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów w Mikołowie

Powierz usługę kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Mikołów. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Mikołowa są w ścisłej czołówce. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Mikołów

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Mikołów

Firma Altius Sp. z o.o. oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Mikołowa i okolic. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów

2 opinie
SZYC-BUD - Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów Mikołów

Od lat pracownicy firmy SZYC-BUD świadczą usługi z zakresu najwyższej klasy izolacji fundamentów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Marbud

2 opinie
Marbud - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Mikołów

Na wypadek jeśli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Marbud. Mikołów i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Mikołowie (25)

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Mikołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-23 do 2023-12-01
dodano 6 dni temu

 • Mikołów

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m², Orzesze

Zlecający, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów powinien już dziś zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i poznać świetne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Żeby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Orzesze

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Mikołów

To zapytanie o treści - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Mikołowa i okolic. Żeby uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-11-15 do 2023-11-23

 • Mikołów

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Orzesze

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-12 do 2023-11-20

 • Orzesze

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Ornontowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-04 do 2023-11-12

 • Ornontowice

Najlepsze Fundamenty Mikołów

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², chcąc doświadczonych specjalistów. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

2023-11-01 do 2023-11-09

 • Orzesze

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Mikołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Informacje dodatkowe: Projekt budowlany do wglądu w celu wyceny Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w ...

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Mikołów

Zlecę wykonanie fundamentów, 201-300m², Orzesze

Jeśli bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne cechy jako specjalisty od wykonania fundamentów to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zlecę wykonanie fundamentów, 201-300m². Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Orzesze

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Orzesze

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-26 do 2023-10-04

 • Orzesze

Profesjonalna Budowa Fundamentów Mikołów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-26 do 2023-10-04

 • Orzesze

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Mikołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-23 do 2023-10-01

 • Mikołów

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Mikołów

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Orzesze

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Orzesze

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów przyjmij zlecenie na wykonanie fundamentów. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 50m². Zachęcamy do zadawania pytań.

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Mikołów

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Mikołów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Mikołów

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów Mikołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Wyry

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Łaziska Górne

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Informacje dodatkowe: Szukam wykonawcy na jesień 2023. Dokumentacja do wglądu po kontakcie telefonicznym. T...

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Łaziska Górne

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Orzesze

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-01 do 2023-08-09

 • Orzesze
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty