Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Mikołowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Mikołowie

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

138 opinii
Fundamenty Mikołów

Chcesz znaleźć wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. z Mikołowa będzie najszybszą drogą. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

44 opinie
Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Staranny Fundament Mikołów

Wykonanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Krzysztof Ślaga ECO INWEST ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

INTECH

24 opinie
INTECH - Rewelacyjne Płyty Betonowe Mikołów

Szukasz profesjonalistów od płyt betonowych? Zaufaj doświadczeniu INTECH. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Parati Sp. z o.o.

20 opinii
Parati Sp. z o.o. - Pierwszorzędny Fundament Mikołów

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Parati Sp. z o.o.. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Creative Business Center

11 opinii
Creative Business Center - Porządny Fundament Mikołów

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Creative Business Center. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Solidny Fundament Mikołów

9 opinii
ASKORP - Solidny Fundament Mikołów

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie ASKORP. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej.

Wyjątkowe Kopanie Fundamentów w Mikołowie

5 opinii
LEGALETT - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów w Mikołowie

Powierz usługę kopania fundamentów ekspertom z miejscowości Mikołów. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Mikołowa są w ścisłej czołówce. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Mikołów

4 opinie
Raf-bud - Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Mikołów

Firma Raf-bud oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Mikołowa i okolic. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów

1 opinia
DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów Mikołów

Od lat pracownicy firmy DASCON SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ świadczą usługi z zakresu najwyższej klasy izolacji fundamentów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

GIEROŃ BUDOWNICTWO mgr inż. Michał Gieroń

1 opinia
GIEROŃ BUDOWNICTWO mgr inż. Michał Gieroń - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Mikołów

Na wypadek jeśli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom GIEROŃ BUDOWNICTWO mgr inż. Michał Gieroń. Mikołów i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Mikołowie (14)

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Mikołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano 6 dni temu

 • Mikołów

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Mikołów

To zapytanie o treści - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Mikołowa i z sąsiednich miast. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2023-03-21 do 2023-03-29
dodano 7 dni temu

 • Mikołów

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 2224m², Mikołów

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 2224m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ofertę prześlij po kontakcie.

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Mikołów

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Mikołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Mikołów

Budowa Fundamentów Mikołów

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na ogłoszenie o treści Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 70m² to wspaniały wybór. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Mikołów

Rewelacyjne Fundamenty Mikołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 97m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Orzesze

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 28m², Gostyń

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony specjalista z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów z Gostynia? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2023-01-07 do 2023-01-07

 • Gostyń

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Informacje dodatkowe: 70m2 na zgłoszenie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Orzesze

Wykonanie Fundamentów Mikołów

Klient napisał "Zlecę wykonanie fundamentów, 101-200m²". Wykonaj zadanie najlepszego wykonania fundamentów jako specjalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania prac z Mikołowa i pobliskich miast. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2022-11-22 do 2022-11-30

 • Mikołów

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które brzmi - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 70m². Przedstaw dopasowaną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się niezwłocznie.

2022-10-16 do 2022-10-24

 • Mikołów

Tanie Konstrukcje Betonowe Mikołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: dom szkieletowy według projektu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięc...

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Orzesze

Rewelacyjne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: pod zbiornik gazów technicznych Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 14m² Informacje dodatkowe: istnieje projekt. teren trudny wyrobiska pocegielniane Termin roz...

2022-10-04 do 2022-10-12

 • Mikołów

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 220m², Gostyń

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 220m² Informacje dodatkowe: Miejsce inwestycji Gostyń obok Wyr. W projekcie jest fundament tradycyjny, dlat...

2022-10-03 do 2022-10-11

 • Gostyń

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zlecający poszukuje rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 220m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

2022-10-03 do 2022-10-11

 • Gostyń
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty