Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Myślenicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Myślenicach

Biuro Obsługi Budowy Paweł Kobiałka

30 opinii
Fundamenty Myślenice

Chcesz znaleźć rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Biuro Obsługi Budowy Paweł Kobiałka jest na to skuteczną metodą. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

LignumHome - Budownictwo Szkieletowe

26 opinii
LignumHome - Budownictwo Szkieletowe - Rewelacyjne Płyty Betonowe Myślenice

Szukasz profesjonalistów od płyt betonowych? Zaufaj doświadczeniu LignumHome - Budownictwo Szkieletowe. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Świetny Fundament Myślenice

7 opinii
PETERS BYGG - Świetny Fundament Myślenice

Nadal szukasz profesjonalistów od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z PETERS BYGG. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Muli-Kop Grzegorz Luberda Roboty Ziemne

3 opinie
Muli-Kop Grzegorz Luberda Roboty Ziemne - Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Myślenice

Jeżeli interesuje Cię wyjątkowe wykonanie fundamentów w rejonie Myślenic i poszukujesz najlepszych rozwiązań to wykorzystaj kompetencje Muli-Kop Grzegorz Luberda Roboty Ziemne. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Firma remontowo - budowlana BG bud

2 opinie
Firma remontowo - budowlana BG bud - Pierwszorzędny Fundament Myślenice

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - Firma remontowo - budowlana BG bud jest do Twoich usług. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

P.H.U NEMBUD

142 opinie
P.H.U NEMBUD - Doskonałe Fundamenty Myślenice

Jeśli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z P.H.U NEMBUD perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

F.H.U. WARMED Renata Wierciak

41 opinii
F.H.U. WARMED Renata Wierciak - Solidne Wykonanie Fundamentów Myślenice

Po prostu zleć zadanie wykonania fundamentów specjalistom firmy F.H.U. WARMED Renata Wierciak z miejscowości Myślenice. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Myślenic są jednymi z najlepszych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

F.H.U. "FASTERNET.PL" SZYDLAK JANUSZ

21 opinii
F.H.U. "FASTERNET.PL" SZYDLAK JANUSZ - Najlepszy Fundament Myślenice

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij F.H.U. FASTERNET.PL SZYDLAK JANUSZ. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Myślenice

1 opinia
Usługi Budowlano-Remontowe Łukasz Woś - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Myślenice

Pragniesz znaleźć godnego zaufania fachowca z zakresu perfekcyjnego kopania fundamentów z Myślenic, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Usługi Budowlano-Remontowe Łukasz Woś jest gotowa Ci pomóc. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Solidne Ławy Fundamentowe w Myślenicach

2 opinie
FHU SPYREK Łukasz Spyrka Dachy-Budynki od Podstaw - Solidne Ławy Fundamentowe w Myślenicach

Nadal szukasz dobrej firmy od ław fundamentowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom FHU SPYREK Łukasz Spyrka Dachy-Budynki od Podstaw. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Myślenicach (31)

Profesjonalna Budowa Fundamentów Myślenice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: dom parterowy bez poddasza , technologia murowana, bez piwnic, dach dwuspadowy o kontrukcji d...

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 6 dni temu

 • Myślenice

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Myślenice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-07-14 do 2024-07-22
dodano 8 dni temu

 • Myślenice

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m², Tokarnia

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych opinii od Klientów, którzy zapewnili o Twoim przywiązaniu do obowiązków. Bez wątpienia zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m²" jest stworzone dla Ciebie. Zaproponuj termin od razu!

2024-07-05 do 2024-07-13

 • Tokarnia

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 36-70m², Harbutowice

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-06-24 do 2024-07-02

 • Harbutowice

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Dobczyce

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-17 do 2024-06-25

 • Dobczyce

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 151-200m², Myślenice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Myślenice

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Sułkowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-04 do 2024-06-12

 • Sułkowice

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Myślenice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Myślenice

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Wiśniowa

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Wiśniowa

Dobre Konstrukcje Betonowe Myślenice

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista daj wskazówki i znajdź uszyte na miarę rozwiązanie dla Klienta, który pisze - Szukam firmy do wykonania fundamentów, do 35m². Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-05-06 do 2024-05-14

 • Brzączowice

Zlecę wykonanie fundamentów, 1m², Sułkowice

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: stopa betonowa pod schody zewn.metalowe Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 1 Informacje dodatkowe: Szukam firmy, która podejmie się wykonania stopy betonowej pod schody m...

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Sułkowice

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Myślenice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Myślenice

Idealne Konstrukcje Betonowe

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Raciechowice

Usługi Wykonania Fundamentów Myślenice

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów musi zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-04-02 do 2024-04-10

 • Dobczyce

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m², Lipnik

Jeśli usługi wykonania fundamentów to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Zleceniodawca napisał "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m²". Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-04-01 do 2024-04-09

 • Lipnik

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Lipnik

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie kompletnych fundamentów z izolacjami, kanalizacją i podbetonką. Termin rozpo...

2024-04-01 do 2024-04-09

 • Lipnik

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Myślenice

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2024-03-26 do 2024-04-03

 • Myślenice

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Dobczyce

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-21 do 2024-03-29

 • Dobczyce
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty