Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Nowym Targu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Nowym Targu

Najlepszy Fundament Nowy Targ

26 opinii
Fundamenty Nowy Targ

LignumHome - Budownictwo Szkieletowe oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Nowego Targu oraz przyległych powiatów. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Luberhus

5 opinii
Luberhus - Solidne Fundamenty Pod Dom Nowy Targ

Zrealizowanie fundamentów pod dom będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Luberhus ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Wojciech Wróbel

3 opinie
Wojciech Wróbel - Porządny Fundament Nowy Targ

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to trafiłeś w dobre miejsce - Wojciech Wróbel jest do Twoich usług. Nowy Targ i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

Solidne Wzmacnianie Fundamentów Nowy Targ

7 opinii
"BRACHA" Ciesielstwo Roboty Ogólnobudowlane - Solidne Wzmacnianie Fundamentów Nowy Targ

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to trafiłeś w dobre miejsce - BRACHA Ciesielstwo Roboty Ogólnobudowlane jest do Twoich usług. Nowy Targ i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zadzwoń jeszcze dzisiaj.

FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA ANDRZEJ KUBIŃSKI

2 opinie
FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA ANDRZEJ KUBIŃSKI - Porządne Fundamenty Pod Dom Nowy Targ

Jeśli wciąż poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom to skorzystaj z doświadczenia FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA ANDRZEJ KUBIŃSKI. Nowy Targ - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałe Fundamenty

1 opinia
TEDY Usługi Budowlane - Doskonałe Fundamenty Nowy Targ

Jeżeli szukasz dobrej współpracy to eksperci z TEDY Usługi Budowlane są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

"SIARKA" Firma budowlana

10 opinii
"SIARKA" Firma budowlana - Znakomite Ławy Fundamentowe Nowy Targ

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. SIARKA Firma budowlana ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

ASBruk

1 opinia
ASBruk - Świetne Płyty Betonowe Nowy Targ

Jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od płyt betonowych to zaufaj doświadczeniu ASBruk. Nowy Targ i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

3 opinie
PROFI-FLIZ - Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Nowy Targ

Wiele długich lat pracownicy PROFI-FLIZ świadczą usługi z zakresu wykonania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Profesjonalna Płyta Fundamentowa w Nowym Targu

2 opinie
Łabas - Profesjonalna Płyta Fundamentowa w Nowym Targu

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Łabas są dla Ciebie stworzeni. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Nowym Targu (25)

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów Nowy Targ

Szukane są perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednie kwalifikacje do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-06-24 do 2024-07-02
dodano 10 godzin temu

 • Ochotnica Górna

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, głównie na obszarze miejscowości Nowy Targ, ale także pobliskich miast możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę.

2024-06-11 do 2024-06-19

 • Nowy Targ

Staranne Fundamenty Nowy Targ

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Raba Wyżna

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, do 35m², Jabłonka

Zakres prac: wylanie płyty wewnątrz oszalowanego domku Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Wylanie betonu wraz z montażem zbrojenia wewnątrz oszalowanego...

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Jabłonka

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Krościenko Nad Dunajcem

Przyjmij zlecenie wyjątkowego wykonania fundamentów o treści "Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m²", jako fachowiec z miejscowości Małopolskie. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i fachowością. Pokaż, że w okolicy Małopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Krościenko nad Dunajcem

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Twojej firmy żadnych tajemnic? Bazując na ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi w zakresie budowy fundamentów. Poznaj szczegóły zgłoszenia, które brzmi "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m²". Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-04-10 do 2024-04-18

 • Krauszów

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Raba Wyżna

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-23 do 2024-03-31

 • Raba Wyżna

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Krościenko Nad Dunajcem

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Krościenko nad Dunajcem

Profesjonalna Budowa Fundamentów Nowy Targ

Ten Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji zleceń z Małopolskiego i przyległych powiatów. Już nie czekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Tylmanowa

Najlepsza Budowa Fundamentów

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od budowy fundamentów to zrealizuj zlecenie - Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m². Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Nowy Targ

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Nowy Targ

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Rabka-Zdrój

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Jabłonka

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 40m², Szaflary

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Szaflary

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Sieniawa

Świetne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 1500m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Nowy Targ

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 101-150m², Jabłonka

Zakres prac: Fundamenty pod ogrodzenie Rodzaj budynku: Ogrodzenie Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Jabłonka

Znakomite Fundamenty

Poszukiwane są znakomite usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca niezbędne przygotowanie do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, zapoznaj się ze szczegółami zlecenia. Nie zwlekaj - skontaktuj się i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-02-07 do 2024-02-15

 • Klikuszowa

Solidne Wykonanie Fundamentów Nowy Targ

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Raba Wyżna
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty