Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Oławie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 547 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Oławie

Staranny Fundament Oława

141 opinii
Fundamenty Oława

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie idealni. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów

21 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Oława

Nie marnuj energii i zleć prace tym zawodowcom w kwestii wylewania fundamentów z miejscowości Oława. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Oława

7 opinii
Amdar sp. z o. o. - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów Oława

Gdy szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Amdar sp. z o. o. są dla Ciebie stworzeni. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, a otrzymasz ofertę.

Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów w Oławie

11 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Najwyższej Klasy Izolacja Fundamentów w Oławie

Od lat pracownicy firmy RBUD Przemysław Różycki świadczą usługi z zakresu najwyższej klasy izolacji fundamentów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

WISŁA BUDUJE Marek Wisła

9 opinii
WISŁA BUDUJE Marek Wisła - Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów Oława

Myślisz, że najlepsze wzmacnianie fundamentów to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z WISŁA BUDUJE Marek Wisła poradzą Ci i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Wzorowa Budowa

12 opinii
Wzorowa Budowa - Znakomity Fundament Oława

Jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji Wzorowa Budowa. Oława i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Tech-Bud Mateusz Miszkiewicz

1 opinia
Tech-Bud Mateusz Miszkiewicz - Doskonałe Kopanie Fundamentów Oława

Firma Tech-Bud Mateusz Miszkiewicz oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Oławy i okolic. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

BROSBUD

1 opinia
BROSBUD - Porządny Fundament Oława

Planujesz wybrać solidnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? BROSBUD z Oławy będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

AB Tokar-Bud

6 opinii
AB Tokar-Bud - Porządne Fundamenty Pod Dom Oława

Jeśli wciąż poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom to skorzystaj z doświadczenia AB Tokar-Bud. Oława - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Zakład Usług Budowlanych BUD-REM

1 opinia
Zakład Usług Budowlanych BUD-REM - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Oława

Zaufaj fachowcom w dziedzinie wzmacniania fundamentów i zatrudnij Zakład Usług Budowlanych BUD-REM. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Aktualne zlecenia na fundamenty w Oławie (24)

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m², Jelcz-Laskowice

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-05-24 do 2024-06-01
dodano 2 dni temu

 • Jelcz-Laskowice

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe Oława

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Dziuplina

Budowa Fundamentów Oława

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Siedlce

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Dziuplina

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z branży konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m². Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Dziuplina

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Oława

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Chwałowice

Daj znać Zleceniodawcy, że lepszej oferty konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Dolnośląskiego, więc jeżeli poszukuje tanich konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien wybrać Twoją Firmę. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-04-07 do 2024-04-15

 • Chwałowice

Zlecę wykonanie fundamentów, 71-100m², Oława

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-01 do 2024-04-09

 • Oława

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Miłoszyce

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Miłoszyce

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Oława

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Informacje dodatkowe: na płycie fundamentowej miał by stanąć dom Dom w klementynkach 2 (R2) proje...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Oława

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Janków

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Janków

Staranne Fundamenty Oława

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-14 do 2024-03-22

 • Jelcz-Laskowice

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów Oława

Zleceniodawca, który poszukuje usługi wykonania fundamentów musi już teraz zgłosić się do Ciebie i poznać atrakcyjne ceny oraz oferowaną jakość. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Jelcz-Laskowice

Konstrukcje Betonowe

Spowoduj, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany specjalista z zakresu konstrukcji betonowych sporządź najlepszą ofertę pod zlecenie - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Miłoszyce

Świetne Fundamenty

Przygotowanie fundamentów z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2024-02-13 do 2024-02-21

 • Wierzbno

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Owczary

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne fundamenty to niełatwe zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Owczary

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m², Jelcz-Laskowice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Informacje dodatkowe: Ława fundamentowa/ stan zero Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-17 do 2024-01-27

 • Jelcz-Laskowice

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Oława

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Oława

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Oława

Zakres prac: Wykonanie piwnicy żel-bet + wyprowadzenie do stanu „0” Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Poszukuje firmy budowlanej, która na wiosnę mogłaby podjąć si...

2024-01-08 do 2024-01-16

 • Bystrzyca
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty