Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Oświęcimiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 460 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Oświęcimiu

Fantastyczne Kopanie Fundamentów w Oświęcimiu

140 opinii
Fundamenty Oświęcim

Zrealizuj swoje założenia dzięki doskonałemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi kopania fundamentów na bardzo wysokim poziomie. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

47 opinii
Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Rewelacyjny Fundament Oświęcim

Jesteś zdania, że rewelacyjny fundament to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Doskonałej Jakości Fundament

25 opinii
KBKG Budownictwo Grzegorz Luranc - Doskonałej Jakości Fundament Oświęcim

Myślisz, że doskonałej jakości fundament to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z KBKG Budownictwo Grzegorz Luranc udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - sprawdź!

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Oświęcim

13 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Oświęcim

Zaoszczędź pieniądze i powierz twoje zadanie specjalistom od wylewania fundamentów z Oświęcimia. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów

5 opinii
LEGALETT - Wysokiej Klasy Wylewanie Fundamentów Oświęcim

Powierz zadanie wylewania fundamentów ekspertom z miejscowości Oświęcim. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Oświęcimia są jednymi z najlepszych. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - zadzwoń!

PB Konstbud Marian Zawadka

6 opinii
PB Konstbud Marian Zawadka - Perfekcyjne Płyty Betonowe Oświęcim

Myślisz, że perfekcyjne płyty betonowe to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z PB Konstbud Marian Zawadka dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

BudBurczak

3 opinie
BudBurczak - Staranne Ławy Fundamentowe Oświęcim

Zaufaj fachowcom w dziedzinie ław fundamentowych i zatrudnij BudBurczak. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

PB House Sp. z o.o.

3 opinie
PB House Sp. z o.o. - Porządny Fundament Oświęcim

Planujesz wybrać wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? PB House Sp. z o.o. z Oświęcimia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Marbud

2 opinie
Marbud - Porządna Płyta Fundamentowa Oświęcim

Gdy szukasz jakości wykonywanych usług to eksperci z Marbud są dla Ciebie stworzeni. Żeby uzyskać wycenę skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Najlepsze Wykonanie Fundamentów Oświęcim

1 opinia
Usługi budowlane Pro-Team Piotr Kubik - Najlepsze Wykonanie Fundamentów Oświęcim

Pragniesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu najlepszego wykonania fundamentów z Oświęcimia, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Usługi budowlane Pro-Team Piotr Kubik jest Twoim rozwiązaniem. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Oświęcimiu (24)

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Zator

Jeśli perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany zgłosił "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²". Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-09-25 do 2023-10-03
dodano 4 dni temu

 • Zator

Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m², Przeciszów

Ten Klient szukając konstrukcji betonowych powinien trafić na Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m². Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Przeciszów

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Brzeszcze

Wybierz zlecenie dotyczące profesjonalnej budowy fundamentów od rzetelnych Klientów zainteresowanych daniem pracy na terenie Małopolskiego. Więcej informacji prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-09-05 do 2023-09-13

 • Brzeszcze

Rewelacyjne Fundamenty Oświęcim

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-01-15...

2023-09-01 do 2023-09-09

 • Oświęcim

Fundamenty

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Poręba wielka

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Oświęcim

To zapytanie o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Oświęcimia i z sąsiednich miast. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Oświęcim

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Nowa Wieś

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Nowa Wieś

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Jawiszowice

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Jawiszowice

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 71-100m², Łęki

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Informacje dodatkowe: Projekt Dom w Kosaćcach 9 Archon Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Łęki

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Oświęcim

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Oświęcim

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m², Jawiszowice

Zlecający szuka doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m². To ogłoszenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-06-19 do 2023-06-27

 • Jawiszowice

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Informacje dodatkowe: Teren pod fundamenty został już przygotowany pod wykopy ław fundamentowych. Powierzchnia użytk...

2023-06-01 do 2023-06-09

 • Osiek

Budowa Fundamentów Oświęcim

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Garaż według projektu firmy Konstal,o wymiarach 5mx7m,w miejscowości...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Malec-,malopolskie

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 20m². Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Grojec

Solidna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 153m² Informacje dodatkowe: Dwa garaże 8x8 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Osiek

Tanie Konstrukcje Betonowe

Możesz zaoferować korzystną propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-05-12 do 2023-05-20

 • Oświęcim

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 132m²". Przyjmij usługę pierwszorzędnej budowy fundamentów jako fachowiec w tej branży. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z Małopolskiego i pobliskich miast. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-05-10 do 2023-05-10

 • Osiek

Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m², Jawiszowice

Ten Zleceniodawca nadal szuka dobrej firmy od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Jawiszowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty