Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Piekarach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Piekarach Śląskich

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

1 opinia
Fundamenty Piekary Śląskie

Powierz zadanie izolacji fundamentów fachowcom firmy VERNER Przedsiębiorstwo Usługowe Piotr Grabek z miejscowości Piekary Śląskie. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Piekar Śląskich są w ścisłej czołówce. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

SZ CONSTRUCTION

2 opinie
SZ CONSTRUCTION - Solidne Ławy Fundamentowe Piekary Śląskie

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to eksperci z SZ CONSTRUCTION są dla Ciebie idealni. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Doskonała Izolacja Fundamentów Piekary Śląskie

4 opinie
Marpol - Doskonała Izolacja Fundamentów Piekary Śląskie

Po prostu zleć prace dotyczące izolacji fundamentów ekspertom firmy Marpol z miejscowości Piekary Śląskie. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Piekar Śląskich są jednymi z najlepszych. Już teraz zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Staranne Płyty Betonowe w Piekarach Śląskich

6 opinii
STAN-REM Jerzy Stangel - Staranne Płyty Betonowe w Piekarach Śląskich

Zaufaj fachowcom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij STAN-REM Jerzy Stangel. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Perfekcyjny Fundament Piekary Śląskie

3 opinie
P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł - Perfekcyjny Fundament Piekary Śląskie

Firma P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Piekar Śląskich i okolic. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Lepbud prb

11 opinii
Lepbud prb - Solidny Fundament Piekary Śląskie

Firma Lepbud prb oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z rejonu Piekar Śląskich i okolic. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

TIRSO Sp. z o.o.

1 opinia
TIRSO Sp. z o.o. - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Piekary Śląskie

Uważasz, że rewelacyjne wzmacnianie fundamentów to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Żeby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Doskonałej Jakości Fundament

2 opinie
Firma Usługowo-Handlowa Heller Krzysztof - Doskonałej Jakości Fundament Piekary Śląskie

Myślisz, że doskonałej jakości fundament to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

EKOHAUS Katowice sp. z o.o.

8 opinii
EKOHAUS Katowice sp. z o.o. - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Piekary Śląskie

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów ekspertom firmy EKOHAUS Katowice sp. z o.o. z miejscowości Piekary Śląskie. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Piekar Śląskich są jednymi z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Staranne Ławy Fundamentowe

Tadbud - Staranne Ławy Fundamentowe Piekary Śląskie

Planujesz wybrać wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Tadbud jest na to skuteczną metodą. Już nie czekaj i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na fundamenty w Piekarach Śląskich (15)

Solidna Budowa Fundamentów Piekary Śląskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Wykonanie fundamentu na zakładzie wodociągów, wykonanie tacy najazdowej. T...

2022-09-21 do 2022-09-29

 • Piekary Śląskie

Najlepsze Wykonanie Fundamentów Piekary Śląskie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-01...

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Bobrowniki

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe Piekary Śląskie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-12-02 do 2022-12-10

 • Rogoźnik

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 50m², Radzionków

Dla Zleceniodawcy, który nadesłał zlecenie o treści - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 50m², znalezienie idealnych konstrukcji betonowych jest niełatwe, jednak Ty będziesz na pewno w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego rozwiązania. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2022-10-02 do 2022-10-10

 • Radzionków

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Piekary Śląskie

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 78m²". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2023-01-15 do 2023-01-23

 • Radzionków

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 49m², Radzionków

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 49m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-01-15 do 2023-01-15

 • Radzionków

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Jako utalentowani profesjonaliści możecie spełnić wymagania w temacie usług wykonania fundamentów. Zapytanie ma treść "Zlecę wykonanie fundamentów, 101-200m²". Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Bytom

Usługi Wykonania Fundamentów

Zleceniodawca, który potrzebuje usługi wykonania fundamentów musi zgłosić się do Ciebie i zobaczyć na własne oczy świetne ceny oraz oferowaną jakość. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2022-10-31 do 2022-10-31

 • Bytom

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Bytom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Bytom

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 150m², Bytom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: garaż lub budynek gospodarczy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Bytom

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Bytom

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Bytom

Perfekcyjne Fundamenty Piekary Śląskie

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Bytom

Doskonała Budowa Fundamentów

Zrealizuj zlecenie doskonałej budowy fundamentów o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, do 100m²", jako ekspert z miejscowości Bytom. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Bytomia jesteś jednym z najlepszych. Dodatkowe informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Bytom

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m², Bytom

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano wczoraj o 20:21

 • Bytom

Doskonałej Jakości Fundamenty

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Śląskie z pewnością dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2022-12-27 do 2023-01-04

 • Świerklaniec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty