Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
631 836 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Poznaniu

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

141 opinii
Fundamenty Poznań

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z miejscowości Poznań oraz przyległych powiatów. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

MEGATHERM NTB Sp. z o.o.

12 opinii
MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Doskonałe Fundamenty Poznań

Nadal potrzebujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry MEGATHERM NTB Sp. z o.o.. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najlepszy Fundament Poznań

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Najlepszy Fundament Poznań

Zrealizowanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Altius Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Zakład budowlany Roz-bud

7 opinii
Zakład budowlany Roz-bud - Pierwszorzędne Wzmacnianie Fundamentów Poznań

Wciąż potrzebujesz specjalisty od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje Zakład budowlany Roz-bud. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zaledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

RBUD Przemysław Różycki

7 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Poznań

Szukasz specjalistów od wysokiej klasy wykonania fundamentów w miejscowości Poznań lub w przyległych powiatach? Żeby poznać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

Staranne Ławy Fundamentowe w Poznaniu

5 opinii
KKMB Sp.zo.o - Staranne Ławy Fundamentowe w Poznaniu

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? KKMB Sp.zo.o jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

DREAM BUILDER

4 opinie
DREAM BUILDER - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Poznań

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z DREAM BUILDER perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Doskonałe Ławy Fundamentowe Poznań

3 opinie
Usługi ogólnobudowlane Mar Bud - Doskonałe Ławy Fundamentowe Poznań

Jeżeli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Usługi ogólnobudowlane Mar Bud perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Murarstwo Władysław Moniuszko

1 opinia
Murarstwo Władysław Moniuszko - Pierwszorzędny Fundament Poznań

Zrealizowanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Murarstwo Władysław Moniuszko ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Mar mat-bud-instal

1 opinia
Mar mat-bud-instal - Znakomite Płyty Betonowe Poznań

Przygotowanie płyt betonowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Mar mat-bud-instal ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Poznaniu (57)

Konstrukcje Betonowe Poznań

Powiedz Zleceniodawcy, że takiej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Poznania, więc jeśli szuka bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych to bez zbędnej zwłoki powinien sprawdzić Twoją Firmę. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2024-02-29 do 2024-03-08
dodano wczoraj o 22:12

 • Poznań

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Poznań

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-02-27 do 2024-03-06
dodano 3 dni temu

 • Poznań

Perfekcyjne Fundamenty Poznań

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-02-26 do 2024-03-05
dodano 4 dni temu

 • Poznań

Najlepsze Wykonanie Fundamentów Poznań

Zlecenie o treści - Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, do 35m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Poznania i okolic. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-02-24 do 2024-03-03
dodano 6 dni temu

 • Poznań

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów Poznań

Zleceniodawca, który potrzebuje dobrej usługi wykonania fundamentów winien zgłosić się do Twojej firmy i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-02-18 do 2024-02-26

 • Poznań

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Poznań

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-14 do 2024-02-14

 • Poznań

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: Chodzi o wykonanie ławy fundamentowej z postawieniem domku letniskowego z b...

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Poznań

Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m², Poznań

To zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m² jest skierowane do fachowca, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Poznania i z sąsiednich miast. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Poznań

Dobre Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: Płyta pod silos zbożowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-06 do 2024-02-07

 • Poznań

Solidne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-06 do 2024-02-14

 • Poznań

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 600m², Poznań

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie szeregowej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 600 Informacje dodatkowe: Do wykonania płyty fundamentowe ...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Poznań

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów Poznań

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Poznań

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Poznań

Dobre Konstrukcje Betonowe

Udowodnij Zlecającemu, że równie dobrej oferty konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Poznań i okolicy, więc jeśli szuka dobrych konstrukcji betonowych to natychmiast powinien wybrać Twoją Firmę. Umów się na rozmowę jak najszybciej i prześlij ofertę.

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Poznań

Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-28 do 2024-02-05

 • Poznań

Wykonanie Fundamentów

Starasz się odnaleźć Klienta jako solidny specjalista z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-01-27 do 2024-02-04

 • Poznań

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres zlecenia: zlecę wykonanie konstrukcji płyty fundamentowej Powierzchnia: 120m2 Ilość: 18 sztuk Dodatkowe informacje: - domki parterowe jednorodzinne, - domki są zlokalizowane w różnych częściach Polski, - możliwa...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Poznań

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Poznań

Poszukujesz zleceniodawcy jako ekspert od solidnego wykonania fundamentów w rejonie Poznania lub w przyległych powiatach? Dzięki temu, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-01-17 do 2024-01-25

 • Poznań
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty