Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Sochaczewie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 988 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Sochaczewie

Świetny Fundament w Sochaczewie

18 opinii
Fundamenty Sochaczew

Nadal szukasz profesjonalistów od fundamentu? Powierz tę kwestię specjalistom z Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak

7 opinii
Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Sochaczew

Zakład budowlany Dub-Bud Zbigniew Dubiak świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Sochaczewa i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Sochaczew

11 opinii
BROS-BUD - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Sochaczew

Wykonanie płyty fundamentowej będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. BROS-BUD ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Skontaktuj się z nimi od razu i poznaj ofertę.

Usługi Budowlane

2 opinie
Usługi Budowlane - Doskonałej Jakości Fundament Sochaczew

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi Budowlane jest na to najlepszym rozwiązaniem. Przedzwoń i poznaj ofertę - nie będziesz żałować.

Wyjątkowa Izolacja Fundamentów

2 opinie
MK BUDOWNICTWO - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Sochaczew

Właśnie wybierasz sprawdzonego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? MK BUDOWNICTWO z Sochaczewa jest na to najlepszym rozwiązaniem. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

MWS - Realizujemy marzenia

1 opinia
MWS - Realizujemy marzenia - Staranne Płyty Betonowe Sochaczew

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Powierz tę kwestię specjalistom z MWS - Realizujemy marzenia. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Pierwszorzędny Fundament Sochaczew

5 opinii
WOLTPOL Łukasz Woźniak - Pierwszorzędny Fundament Sochaczew

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? WOLTPOL Łukasz Woźniak jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Zakład Remontowo Budowlany Marcin Szymański

1 opinia
Zakład Remontowo Budowlany Marcin Szymański - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Sochaczew

Na wypadek jeśli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Zakład Remontowo Budowlany Marcin Szymański. Sochaczew i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ALWIK-BUD

1 opinia
ALWIK-BUD - Pierwszorzędne Wylewanie Fundamentów Sochaczew

Powierz usługę wylewania fundamentów fachowcom firmy ALWIK-BUD z miejscowości Sochaczew. Zdobędą Cię swoimi kwalifikacjami i rzetelnością. W okolicy Sochaczewa są jednymi z najlepszych. Zadzwoń, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

Imeks Work Sp z o.o.

3 opinie
Imeks Work Sp z o.o. - Staranny Fundament Sochaczew

Imeks Work Sp z o.o. świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Sochaczewa i okolic. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Sochaczewie (29)

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów Sochaczew

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-07-23 do 2024-07-31
dodano wczoraj o 17:48

 • Seroki-Parcela

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Przez zapewnianie perfekcyjnej usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Reputacja, którą budujesz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić zleceniodawców. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-07-23 do 2024-07-31
dodano wczoraj o 17:42

 • Seroki-Parcela

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów Sochaczew

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-07-19 do 2024-07-27
dodano 5 dni temu

 • Teresin

Zapotrzebowanie na fundamenty, 20m², Rybno

Na wypadek jeśli jeszcze jako dobra firma od fundamentów potrzebujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na fundamenty, 20m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Mazowieckiego na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Przedstaw propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę już dziś, nie pożałujesz.

2024-07-10 do 2024-07-18

 • Rybno

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Nowe Paski

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: wykonanie wykopu pod fundamenty wraz z zagęszczeniem podbudowy plus materiał Termin rozpo...

2024-06-02 do 2024-06-10

 • Nowe paski

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Nowe Paski

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m² to wspaniały pomysł. Skontaktuj się z nimi od razu.

2024-06-02 do 2024-06-10

 • Nowe paski

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: Przemyslowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 2500 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-16 do 2024-05-24

 • Sochaczew

Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Wykonanie płyty betonowej z kanałem (może być gotowy) pod budynek gospo...

2024-05-15 do 2024-05-23

 • Sochaczew

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m², Teresin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-05-16...

2024-05-09 do 2024-05-09

 • Teresin

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 16m², Brochów

Zakres prac: Płyta/wylewka pod blaszany garaz Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 16 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Brochów

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Teresin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-24 do 2024-05-02

 • Teresin

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Iłów

Jeśli świadczysz świetne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie Mazowieckiego oraz przyległych miast to to ogłoszenie jest skierowane do Ciebie. Złóż ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej.

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Iłów

Korzystne Konstrukcje Betonowe Sochaczew

Powiedz Zlecającemu, że lepszej oferty konstrukcji betonowych prędko nie znajdzie w miejscowości Mazowieckie i okolicy, więc jeśli poszukuje korzystnych konstrukcji betonowych to od razu powinien wybrać Twoją Firmę. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2024-04-22 do 2024-04-30

 • Iłów

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Iłów

Jako profesjonalista zaproponuj najlepszą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy poświadczyli o Twoim dużym doświadczeniu. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2024-04-20 do 2024-04-28

 • Iłów

Profesjonalne Fundamenty Sochaczew

Zakres prac: fundament pod pompę ciepła Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 1 Informacje dodatkowe: Witam. Poszukuję wykonawcy fundamentu pod konkretną pompę ciepła. Termin rozpoczęcia prac: najb...

2024-04-18 do 2024-04-22

 • Budy iłowskie

Najlepsza Budowa Fundamentów Sochaczew

Planujesz wykonać zlecenie na budowa fundamentów, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m² to dobry pomysł. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Sochaczew

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe

Pokaż Klientowi, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Mazowieckiego, więc jeśli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Skontaktuj się i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Teresin

Staranne Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Teresin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty