Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Sokółce

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 592 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Sokółce

Profesjonalna Izolacja Fundamentów w Sokółce

5 opinii
Fundamenty Sokółka

Powierz prace dotyczące izolacji fundamentów specjalistom firmy PRBNI ŁK z miejscowości Sokółka. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Sokółki są w ścisłej czołówce. Nie czekaj - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Sokółka

3 opinie
DEC MARCIN DEC - Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Sokółka

Firma DEC MARCIN DEC oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Sokółki i okolic. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się - warto.

GENERALE BUILDERS Acewicz Michał

3 opinie
GENERALE BUILDERS Acewicz Michał - Porządne Ławy Fundamentowe Sokółka

Jeśli wciąż poszukujesz dobrej firmy od ław fundamentowych to skorzystaj z kwalifikacji GENERALE BUILDERS Acewicz Michał. Sokółka - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Najlepszy Fundament Sokółka

3 opinie
Frankop - Najlepszy Fundament Sokółka

Firma Frankop świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Sokółka i z sąsiednich miast. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

Pracownia Usług Geodezyjnych Marcin Krahel

1 opinia
Pracownia Usług Geodezyjnych Marcin Krahel - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Sokółka

Powierz zadanie wykonania fundamentów profesjonalistom firmy Pracownia Usług Geodezyjnych Marcin Krahel z miejscowości Sokółka. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Sokółki nie mają sobie równych. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Holik-Bud

1 opinia
Holik-Bud - Znakomity Fundament Sokółka

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Holik-Bud jest na to skuteczną metodą. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Rafał Borowski

1 opinia
Rafał Borowski - Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Sokółka

Szukasz specjalistów od wysokiej klasy wykonania fundamentów w miejscowości Sokółka lub w przyległych powiatach? Żeby poznać ofertę skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

P-SKI&SKY

P-SKI&SKY - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Sokółka

Na wypadek jeśli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom P-SKISKY. Sokółka i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Wysbud Michał Wysocki

Wysbud Michał Wysocki - Solidne Wylewanie Fundamentów Sokółka

Od wielu lat pracownicy Wysbud Michał Wysocki realizują usługi z zakresu solidnego wylewania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów potrzebujących specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów

GeneralBuilding - Najwyższej Klasy Kopanie Fundamentów Sokółka

Bez oporów zleć zadanie najwyższej klasy kopania fundamentów fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Sokółki i sąsiednich powiatów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Sokółce (15)

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Dąbrowa Białostocka

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Stary drewniany dom i piwnic oraz schody są cały czas mokre Termin rozpoczęcia prac: do ...

2024-05-23 do 2024-05-31
dodano 4 dni temu

 • Dąbrowa Białostocka

Korzystne Konstrukcje Betonowe Sokółka

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-12 do 2024-05-20

 • Sokółka

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Suchowola

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-04-19 do 2024-04-27

 • Nowy Dwór

Solidne Wykonanie Fundamentów Sokółka

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako godny uwagi profesjonalista z zakresu solidnego wykonania fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-03-02 do 2024-03-10

 • Sokółka

Perfekcyjne Fundamenty Sokółka

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 650m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie fundamentów daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-02-12 do 2024-02-20

 • Sokółka

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 6502m², Sokółka

Zakres prac: Posadowienie budynku na palach Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 6502 Informacje dodatkowe: Zlecę posadowienie obiektu na żelbetowych palach prefabrykowanych Termin rozpocz...

2024-02-12 do 2024-02-12

 • Sokółka

Idealne Konstrukcje Betonowe

Spowoduj, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z branży konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-02-01 do 2024-02-09

 • Sokółka

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m², Ozierany Małe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Fundament realizowany w m. Ozierany Małe gm. Krynki, powiat sokólski. Termin, między połową kwi...

2024-01-27 do 2024-01-27

 • Ozierany małe

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Sokółka

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy tajemnicą i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony specjalista z branży konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2024-01-16 do 2024-01-24

 • Sokółka

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Podsutki

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty zaufania fachowiec z zakresu rewelacyjnej budowy fundamentów z Twojego rejonu? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-12-17 do 2023-12-25

 • Podsutki

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów Sokółka

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Jeszcze dziś zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

2024-04-25 do 2024-05-03

 • Walne

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Ateny

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-03-22 do 2024-03-30

 • Ateny

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-15 do 2024-02-23

 • Czarna Białostocka

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Jako fachowiec działający na terenie Podlaskiego i oferujący wszechstronne usługi wykonania fundamentów zapoznaj się z potrzebami Klienta, który pisze zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m²". Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2024-03-20 do 2024-03-28

 • Łapczyn
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty