Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Sosnowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
605 094 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Sosnowcu

INTECH

27 opinii
Fundamenty Sosnowiec

Potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry INTECH. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

THERMECO Sp. z o.o.

17 opinii
THERMECO Sp. z o.o. - Najlepsze Fundamenty Pod Dom Sosnowiec

Jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od fundamentów pod dom to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia THERMECO Sp. z o.o.. Sosnowiec i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Świetny Fundament w Sosnowcu

4 opinie
Wellbud - Świetny Fundament w Sosnowcu

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji Wellbud. Sosnowiec i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zachęcamy do zadawania pytań.

SZYC-BUD

2 opinie
SZYC-BUD - Świetne Płyty Betonowe Sosnowiec

Jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od płyt betonowych to zaufaj doświadczeniu SZYC-BUD. Sosnowiec i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Sosnowiec

1 opinia
PROBET Konstrukcje - Doskonałej Jakości Płyta Fundamentowa Sosnowiec

Według Ciebie doskonałej jakości płyta fundamentowa to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą dopasowne rozwiązanie. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

PROBET KONSTRUKCJE RAJMUND ANDRZEJEWSKI

1 opinia
PROBET KONSTRUKCJE RAJMUND ANDRZEJEWSKI - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów Sosnowiec

Jeszcze szukasz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Zaufaj doświadczeniu PROBET KONSTRUKCJE RAJMUND ANDRZEJEWSKI. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

QMetters Group Sp. z o.o.

8 opinii
QMetters Group Sp. z o.o. - Rewelacyjne Płyty Betonowe Sosnowiec

Potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom QMetters Group Sp. z o.o.. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Sosnowiec

4 opinie
TERMOTOM - OCIEPLENIA USŁUGI REM/BUD Tomasz Cieślik - Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Sosnowiec

Zleć prace dotyczące izolacji fundamentów ekspertom z miejscowości Sosnowiec. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i fachowością. Na terenie Sosnowca są w ścisłej czołówce. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

BAFLO Adrian Strzałkowski

1 opinia
BAFLO Adrian Strzałkowski - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Sosnowiec

BAFLO Adrian Strzałkowski świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Sosnowca i okolic. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

ART-BUD

2 opinie
ART-BUD - Wysokiej Klasy Wykonanie Fundamentów Sosnowiec

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów specjalistom z miejscowości Sosnowiec. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Sosnowca są jednymi z najlepszych. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Sosnowcu (26)

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Sosnowiec

Zleceniodawca szuka dobrej współpracy, pisząc - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2023-09-29 do 2023-10-07
dodano 4 dni temu

 • Sosnowiec

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Sosnowiec

Perfekcyjna budowa fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-09-29 do 2023-10-07
dodano 4 dni temu

 • Sosnowiec

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Sosnowiec

Upewnij się, że Klienci zlecający wykonanie fundamentów są rzetelni. Wyślij ofertę jako specjalista od wykonania fundamentów. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się dziś - naprawdę warto.

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 6 dni temu

 • Sosnowiec

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Sosnowiec

Klient wprowadził zapytanie "Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²". Przyjmij zlecenie fantastycznej budowy fundamentów jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji działalności z Sosnowca i pobliskich powiatów. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-09-26 do 2023-10-04
dodano 7 dni temu

 • Sosnowiec

Doskonałe Usługi Wykonania Fundamentów Sosnowiec

Jako wybitni pracownicy jesteście w stanie spełnić oczekiwania z zakresu usług wykonania fundamentów. Ogłoszenie ma treść "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m²". Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

2023-09-24 do 2023-10-02

 • Sosnowiec

Solidne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-09-24 do 2023-09-24

 • Sosnowiec

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Sosnowiec

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-18 do 2023-09-26

 • Sosnowiec

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-16 do 2023-09-24

 • Sosnowiec

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe Sosnowiec

Pokaż Klientowi, że lepszej propozycji konstrukcji betonowych szybko nie znajdzie na terenie Sosnowca, więc jeśli poszukuje najwyższej klasy konstrukcji betonowych to niezwłocznie powinien sprawdzić Twoją Firmę. Skontaktuj się i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Sosnowiec

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Sosnowiec

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 36-70m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Sosnowiec

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Sosnowiec

Budowa Fundamentów

Upewnij się, że Klienci zlecający budowa fundamentów są rzetelni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od budowy fundamentów. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-08-07 do 2023-08-15

 • Sosnowiec

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Sosnowiec

Szukasz pracy jako fachowiec od najwyższej klasy budowy fundamentów w rejonie Sosnowca lub w pobliskim rejonie? Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-08-07 do 2023-08-15

 • Sosnowiec

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

Jeśli oferujesz perfekcyjne usługi wykonania fundamentów i wykonanie fundamentów na terenie miejscowości Sosnowiec oraz okolicznych miast to to zapytanie ofertowe jest zorientowane na właśnie Ciebie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-07-15 do 2023-07-23

 • Sosnowiec

Świetne Konstrukcje Betonowe

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista poradź i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Sosnowiec

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Sosnowiec

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-11 do 2023-07-19

 • Sosnowiec

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Sosnowiec

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-06 do 2023-07-14

 • Sosnowiec

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 36-70m², Sosnowiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-06-16 do 2023-06-24

 • Sosnowiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty