Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Środzie Śląskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
638 686 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Środzie Śląskiej

Prestige House Sp. z o.o.

19 opinii
Fundamenty Środa Śląska

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Prestige House Sp. z o.o.. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Rewelacyjne Fundamenty

16 opinii
Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Rewelacyjne Fundamenty Środa Śląska

Poszukujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z doświadczenia Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Solidny Fundament

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Solidny Fundament Środa Śląska

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Altius Sp. z o.o.. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej.

RBUD Przemysław Różycki

8 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Środa Śląska

W przypadku, gdy szukasz profesjonalnego wylewania fundamentów i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry RBUD Przemysław Różycki. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Znakomity Fundament Środa Śląska

5 opinii
Usługi Koparko-ładowarką - Znakomity Fundament Środa Śląska

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Usługi Koparko-ładowarką perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

DomyJutra.pl Piotr Tereszkiewicz

5 opinii
DomyJutra.pl Piotr Tereszkiewicz - Profesjonalny Fundament Środa Śląska

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z DomyJutra.pl Piotr Tereszkiewicz są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Środa Śląska

2 opinie
Atelier Development - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Środa Śląska

Starasz się odnaleźć wartego uwagi fachowca z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów z Środy Śląskiej do realizacji zaplanowanych działań? Firma Atelier Development jest Twoim rozwiązaniem. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Pierwszorzędny Fundament w Środzie Śląskiej

32 opinie
Firma Usługowa Masadabud Radosław Pilarski - Pierwszorzędny Fundament w Środzie Śląskiej

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Firma Usługowa Masadabud Radosław Pilarski. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Zbigniew Ziobrowski

12 opinii
Zbigniew Ziobrowski - Doskonała Płyta Fundamentowa Środa Śląska

Właśnie wybierasz solidnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Zbigniew Ziobrowski z Środy Śląskiej będzie najszybszą drogą. Aby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Usługi Budowlane TOMKOWICZ Weronika Tomkowicz

7 opinii
Usługi Budowlane TOMKOWICZ Weronika Tomkowicz - Świetny Fundament Środa Śląska

Usługi Budowlane TOMKOWICZ Weronika Tomkowicz świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Środy Śląskiej oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Środzie Śląskiej (32)

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Środa Śląska

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-13 do 2024-04-21
dodano 2 dni temu

 • Ciechów

Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-12 do 2024-04-20
dodano 3 dni temu

 • Wilkszyn

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Mazurowice

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Dom szkieletowy do 70m2 Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-11 do 2024-04-19
dodano 4 dni temu

 • Mazurowice

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Lutynia

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta z Dolnośląskiego. Przyczyń się do realizacji jego celów. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-04-09 do 2024-04-17
dodano 6 dni temu

 • Lutynia

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Środa Śląska

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-04-08 do 2024-04-16
dodano 7 dni temu

 • Mrozów

Tanie Konstrukcje Betonowe Środa Śląska

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Lutynia

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Środa Śląska

Jeśli usługi wykonania fundamentów to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m²". Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Środa Śląska

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m², Środa Śląska

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Środy Śląskiej, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-03-15 do 2024-03-23

 • Środa Śląska

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m², Miękinia

Jeśli rewelacyjne usługi wykonania fundamentów na najwyższym poziomie to obszar działania Twojej firmy to złóż ofertę temu Klientowi oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Ten składający zapytanie napisał "Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 71-100m²". Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2024-03-13 do 2024-03-21

 • Miękinia

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Środa Śląska

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-03-10 do 2024-03-18

 • Ciechów

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m², Gałów

Jeśli perfekcyjne usługi wykonania fundamentów w najlepszym wydaniu to obszar działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że chętnie podejmiesz się zlecenia. zainteresowany zgłosił "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m²". Przez to, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-03-06 do 2024-03-07

 • Gałów

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: 6,5m x 10m , wykop - korygowanie , zasyp tłuczniem, szalowanie , wylani...

2024-02-29 do 2024-03-08

 • Mrozów

Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m², Lutynia

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-02-19 do 2024-02-20

 • Lutynia

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Gałów

Zlecający poszukuje świetnej współpracy i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m². To zlecenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2024-02-16 do 2024-02-24

 • Gałów

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe

Jako ekspert przedstaw doskonałą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpliwości zapytanie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

2024-02-11 do 2024-02-19

 • Udanin

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m², Ujazd Górny

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Ujazd Górny

Porządne Fundamenty Środa Śląska

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2024-01-29 do 2024-02-06

 • Środa Śląska

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Środa Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-01-29 do 2024-01-29

 • Środa Śląska
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty