Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Środzie Śląskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Środzie Śląskiej

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

140 opinii
Fundamenty Środa Śląska

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Rewelacyjne Fundamenty

13 opinii
Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie - Rewelacyjne Fundamenty Środa Śląska

Poszukujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z doświadczenia Lismarc Sp z o.o. Budujemy jak dla siebie. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Solidny Fundament

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Solidny Fundament Środa Śląska

Jeszcze szukasz profesjonalistów od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie Altius Sp. z o.o.. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej.

RBUD Przemysław Różycki

7 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Środa Śląska

W przypadku, gdy szukasz profesjonalnego wylewania fundamentów i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry RBUD Przemysław Różycki. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Znakomity Fundament Środa Śląska

7 opinii
Zbigniew Ziobrowski - Znakomity Fundament Środa Śląska

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to eksperci z Zbigniew Ziobrowski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Usługi Ogólnobudowlane

5 opinii
Usługi Ogólnobudowlane - Profesjonalny Fundament Środa Śląska

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Usługi Ogólnobudowlane są dla Ciebie stworzeni. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Środa Śląska

5 opinii
DomyJutra.pl Piotr Tereszkiewicz - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Środa Śląska

Starasz się odnaleźć wartego uwagi fachowca z zakresu perfekcyjnego wykonania fundamentów z Środy Śląskiej do realizacji zaplanowanych działań? Firma DomyJutra.pl Piotr Tereszkiewicz jest Twoim rozwiązaniem. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Pierwszorzędny Fundament w Środzie Śląskiej

3 opinie
LIGNEUS.PL - Pierwszorzędny Fundament w Środzie Śląskiej

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom LIGNEUS.PL. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Atelier Development

2 opinie
Atelier Development - Doskonała Płyta Fundamentowa Środa Śląska

Właśnie wybierasz solidnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Atelier Development z Środy Śląskiej będzie najszybszą drogą. Aby poznać szczegółową wycenę skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

CONSTRUKTOR SP. Z O.O.

1 opinia
CONSTRUKTOR SP. Z O.O. - Świetny Fundament Środa Śląska

CONSTRUKTOR SP. Z O.O. świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Środy Śląskiej oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Środzie Śląskiej (17)

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów Środa Śląska

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-12-02 do 2023-12-10
dodano 2 dni temu

 • Miękinia

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Miękinia

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Klienta jako specjalista od fundamentów. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Miękinia

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Środa Śląska

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta tajemnicą i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany pracownik z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m². Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-11-19 do 2023-11-27

 • Środa Śląska

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Środa Śląska

W przypadku, gdy wykonujesz zlecenia na perfekcyjne wykonanie fundamentów w rejonie Środy Śląskiej i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Środa Śląska

Profesjonalne Fundamenty Środa Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: https:/www.extradom.pl/projekt-domu-nicea-szkielet-drewniany-ogrzewanie-pompa-ciepla-S...

2023-10-23 do 2023-10-25

 • Środa Śląska

Wykonanie Fundamentów Środa Śląska

Szukane są najlepsze usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 201-300m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca wykwalifikowanych fachowców do realizacji zleceń z dziedziny wykonania fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-10-11 do 2023-10-20

 • Miękinia

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Brzezina

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Informacje dodatkowe: Projekt indywidualny, pow. zab. 223,...

2023-09-24 do 2023-10-02

 • Brzezina

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 5m², Brzezina

Dla Zlecającego, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 5m², znalezienie najwyższej klasy konstrukcji betonowych może być niełatwe, ale Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu odpowiedniego produktu. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-08-31 do 2023-09-01

 • Brzezina

Korzystne Konstrukcje Betonowe Środa Śląska

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako wykwalifikowany konsultant z zakresu konstrukcji betonowych sporządź skrojoną na miarę ofertę pod ogłoszenie - Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m². Nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Brzezina

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Gałów

Poszukiwane są solidne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 71-100m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny wykonania fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

2023-08-07 do 2023-08-15

 • Gałów

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów

Jako utalentowani profesjonaliści możecie spełnić wymagania w temacie usług wykonania fundamentów. Zapytanie ma treść "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m²". Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-08-05 do 2023-08-13

 • Środa Śląska

Najlepsze Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-04 do 2023-08-12

 • Miękinia

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Pisarzowice

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Poznaj szczegóły zapytania, które ma treść "Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m²". Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Pisarzowice

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Malczyce

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to autentyczny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Malczyce

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Szczepanów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Posiadam projekt domu z gotowym rzutem fundamentów/płyty fundamentowej i ...

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Szczepanów

Doskonałej Jakości Fundamenty

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako profesjonalista od fundamentów poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy do wykonania fundamentów, 101-150m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Środa Śląska z pewnością dasz dowód Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Środa Śląska

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Środa Śląska

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Środa Śląska
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty