Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Strzelinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Strzelinie

Pierwszorzędne Fundamenty w Strzelinie

140 opinii
Fundamenty Strzelin

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

BDBUD Sp. z o.o.

2 opinie
BDBUD Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Strzelin

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? BDBUD Sp. z o.o. z Strzelina jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zarezerwuj termin już teraz!

Babicz Łukasz

1 opinia
Babicz Łukasz - Znakomite Wzmacnianie Fundamentów Strzelin

Jeszcze szukasz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Zaufaj doświadczeniu Babicz Łukasz. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Amarco Marek Antochów

5 opinii
Amarco Marek Antochów - Doskonałej Jakości Fundament Strzelin

Zrealizowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Amarco Marek Antochów ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Najlepsza Płyta Fundamentowa Strzelin

5 opinii
Gigant - Najlepsza Płyta Fundamentowa Strzelin

Jesteś zdania, że najlepsza płyta fundamentowa to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Aby otrzymać ofertę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

MACTERM Termoizolacje tel. 505 503 125

5 opinii
MACTERM Termoizolacje tel. 505 503 125 - Solidne Kopanie Fundamentów Strzelin

Z czystym sumieniem powierz usługę solidnego kopania fundamentów profesjonalistom z firmy MACTERM Termoizolacje tel. 505 503 125. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Strzelina i przyległych miast. Jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Rewelacyjne Płyty Betonowe Strzelin

1 opinia
Jakub Piątek Usługi Ładowarką Teleskopową - Rewelacyjne Płyty Betonowe Strzelin

Zaufaj specjalistom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij Jakub Piątek Usługi Ładowarką Teleskopową. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

RAL-BUD Rafał Lesień-Kozica

5 opinii
RAL-BUD Rafał Lesień-Kozica - Najlepsze Wylewanie Fundamentów Strzelin

Chesz znaleźć sprawdzonego specjalistę z zakresu najlepszego wylewania fundamentów do realizacji zaplanowanych działań? Firma RAL-BUD Rafał Lesień-Kozica jest Twoim rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Usługi Ogólnobudowlane

1 opinia
Usługi Ogólnobudowlane - Staranny Fundament Strzelin

Usługi Ogólnobudowlane świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Strzelina i okolic. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

PPHU "POCHWAŁA" KRZYSZTOF POCHWAŁA

PPHU "POCHWAŁA" KRZYSZTOF POCHWAŁA - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Strzelin

Kusząca cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to główne atuty firmy, której specjalnością jest izolacja fundamentów. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Strzelinie (14)

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Strzelin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: Silos zbożowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-12 do 2023-11-20

 • Strzelin

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Strzelin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Strzelin

Wyjątkowe Usługi Wykonania Fundamentów Strzelin

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Strzelin

Porządne Fundamenty Strzelin

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od fundamentów poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z pewnością uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-11-04 do 2023-11-04

 • Strzelin

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Strzelin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Strzelin

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Strzelin

Zapytanie o treści - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z Strzelina oraz przyległych powiatów. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Strzelin

Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Strzelin

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Strzelin

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 71-100m², Strzelin

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy wykonanie fundamentów w rejonie Strzelina i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 71-100m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Strzelin

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 101-150m², Strzelin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Projekt typowy PRZY BUKOWEJ 27, Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Strzelin

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Strzelin

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², wybranie bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

2023-10-16 do 2023-10-24

 • Radłowice

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Piskorzów

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy skomplikowaną kwestią i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z zakresu konstrukcji betonowych stwórz najlepszą ofertę pod zlecenie - Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m². Dzięki temu, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-07-27 do 2023-07-27

 • Piskorzów

Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m², Słupice

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Słupice

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Łagiewniki

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to prawdziwy majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia budowy fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2023-06-21 do 2023-06-29

 • Łagiewniki

Fundamenty

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Łagiewniki
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty