Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Świętochłowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 312 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Świętochłowicach

Filbud

1 opinia
Fundamenty Świętochłowice

Po prostu zleć zadanie wykonania fundamentów specjalistom firmy Filbud z miejscowości Świętochłowice. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Świętochłowic są jednymi z najlepszych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

BizBox Prace Ziemne przyłącza wod-kan

2 opinie
BizBox Prace Ziemne przyłącza wod-kan - Porządne Fundamenty Pod Dom Świętochłowice

Jeśli wciąż poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom to skorzystaj z doświadczenia BizBox Prace Ziemne przyłącza wod-kan. Świętochłowice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD

1 opinia
Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD - Solidny Fundament Świętochłowice

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

AGAPAUL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1 opinia
AGAPAUL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - Rewelacyjne Ławy Fundamentowe Świętochłowice

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. AGAPAUL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów w Świętochłowicach

KENPOL MATERIAŁY BUDOWLANE EUGENIUSZ KRZYWDA - Profesjonalne Wzmacnianie Fundamentów w Świętochłowicach

KENPOL MATERIAŁY BUDOWLANE EUGENIUSZ KRZYWDA oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Świętochłowice oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Świętochłowice

AG-BUD Łukasz Jagieła - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Świętochłowice

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to specjaliści z AG-BUD Łukasz Jagieła są dla Ciebie stworzeni. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Wrobel

Wrobel - Najlepsza Izolacja Fundamentów Świętochłowice

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest izolacja fundamentów. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, a otrzymasz ofertę.

ArchitektKA KŻ

ArchitektKA KŻ - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Świętochłowice

Bezkonkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest wykonanie fundamentów. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może zaoferować.

P.P.H.U. "MAYAR"

P.P.H.U. "MAYAR" - Staranne Płyty Betonowe Świętochłowice

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od płyt betonowych? Powierz tę kwestię specjalistom z P.P.H.U. MAYAR. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

F.H.U.KONKRET Andrzej Krępa

F.H.U.KONKRET Andrzej Krępa - Staranna Płyta Fundamentowa Świętochłowice

Gdy poszukujesz doskonałej współpracy to profesjonaliści z F.H.U.KONKRET Andrzej Krępa perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Już nie zwlekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na fundamenty w Świętochłowicach (14)

Doskonałe Fundamenty Świętochłowice

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-07-27 do 2023-07-27

 • Świętochłowice

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe Świętochłowice

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę odpowiednich konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a dla chętnych też usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m². Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Chorzów

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Świętochłowice

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: Płyta pod agregaty klimatyzacji Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 8 Informacje dodatkowe: Do zrobienia wylewka około 8m2 pod agregaty klimatyzacji Termin rozpoczęcia pra...

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Chorzów

Tanie Konstrukcje Betonowe

Spraw, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy kłopotem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny pracownik z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz skrojoną na miarę ofertę pod zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m². Przedłóż dobrą ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2023-06-21 do 2023-06-29

 • Chorzów

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 201-300m², Chorzów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-22 do 2023-11-30
dodano 8 dni temu

 • Chorzów

Potrzebna ekipa do wykonania fundamentów, 151-200m², Chorzów

Zakres prac: osuszanie fundamentów, izolacja Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-19 do 2023-09-27

 • Chorzów

Usługi Wykonania Fundamentów Świętochłowice

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Ruda Śląska

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², Ruda Śląska

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Ruda Śląska

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: Regały wiatrowe Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Ruda Śląska

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Ruda Śląska

Zleceniodawca napisał "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m²". Przyjmij zadanie rewelacyjnego wykonania fundamentów jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do wykonania działalności z okolic Rudy Śląskiej i sąsiednich miast. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Ruda Śląska

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Ruda Śląska

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Ruda Śląska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Informacje dodatkowe: Szukam firmy do wykonania stanu zero (wyznaczenie budynku, prace ziemne, wykonanie płyty...

2023-10-04 do 2023-10-12

 • Ruda Śląska

Konstrukcje Betonowe

Jako specjalista przedstaw bezkonkurencyjną ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele pozytywnych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Niewątpliwie zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²" jest stworzone dla Ciebie. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-11-24 do 2023-12-02
dodano 6 dni temu

 • Ruda Śląska

Pierwszorzędna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-26 do 2023-08-03

 • Ruda Śląska
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty