Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Tarnowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 032 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Tarnowie

Prestige House Sp. z o.o.

20 opinii
Fundamenty Tarnów

Jeszcze szukasz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia Prestige House Sp. z o.o.. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Tarnów

17 opinii
"PME" Fundamenty - Perfekcyjne Wzmacnianie Fundamentów Tarnów

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry PME Fundamenty. Tarnów i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Rewelacyjne Płyty Betonowe w Tarnowie

2 opinie
Firma Budowlana AK - Rewelacyjne Płyty Betonowe w Tarnowie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij Firma Budowlana AK. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów

7 opinii
STEC INVESTMENT GROUP - Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów Tarnów

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu wyjątkowego wylewania fundamentów z Tarnowa, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma STEC INVESTMENT GROUP jest Twoim rozwiązaniem. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Solidne Fundamenty Pod Dom Tarnów

1 opinia
Fh HERMES - Solidne Fundamenty Pod Dom Tarnów

Według Ciebie solidne fundamenty pod dom to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Fh HERMES posłużą radą i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

14 opinii
StylHaus Dawid Łabuda - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Tarnów

Jeżeli potrzebujesz pierwszorzędnej izolacji fundamentów i wymagasz wysokiej jakości w korzystnej cenie to wykorzystaj kompetencje StylHaus Dawid Łabuda. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

Perfekcyjne Fundamenty

8 opinii
Wenc Jarosław - Perfekcyjne Fundamenty Tarnów

Wenc Jarosław świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Tarnowa i okolic. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Świetne Płyty Betonowe

19 opinii
S.M. InSbau Marcin Starzyk - Świetne Płyty Betonowe Tarnów

Zaufaj specjalistom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij S.M. InSbau Marcin Starzyk. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Doskonałe Wykonanie Fundamentów

1 opinia
"Intar" Paweł Czosnyka - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Tarnów

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu doskonałego wykonania fundamentów do realizacji zaplanowanych działań? Firma Intar Paweł Czosnyka jest Twoim rozwiązaniem. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

Staranne Fundamenty Pod Dom

1 opinia
ANKO Sp. J. - Staranne Fundamenty Pod Dom Tarnów

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij ANKO Sp. J.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Tarnowie (21)

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 151-200m², Tarnów

Potrzebujesz klienta jako specjalista od najlepszego wykonania fundamentów w miejscowości Tarnów lub na terenie Tarnowa? Skontaktuj się z nimi od razu.

2024-05-16 do 2024-05-24
dodano 7 dni temu

 • Tarnów

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Tarnów

Zrealizuj usługę wyjątkowej budowy fundamentów o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m²", jako fachowiec z miejscowości Tarnów. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Tarnowa nie masz sobie równych. Umów się na konkretny termin już teraz!

2024-05-05 do 2024-05-13

 • Tarnów

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Tarnów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: bud. użyt, publicznej Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: pogłębienie części budynku. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Tarnów

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Tarnów

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Tarnów

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Tarnów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Fundamenty do tego projektu https:/www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-zdrojowkach-10-...

2024-03-25 do 2024-04-02

 • Tarnów

Świetne Usługi Wykonania Fundamentów Tarnów

Jako wysoko wykwalifikowani profesjonaliści dacie radę spełnić wymagania z zakresu usług wykonania fundamentów. Zapytanie ma treść "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 151-200m²". Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-03-19 do 2024-03-27

 • Tarnów

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-19 do 2024-02-27

 • Tarnów

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Tarnów

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², Tarnów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-02-01 do 2024-02-01

 • Tarnów

Staranne Fundamenty Tarnów

Klient napisał zlecenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, 36-70m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej.

2024-01-30 do 2024-02-07

 • Tarnów

Korzystne Konstrukcje Betonowe Tarnów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Dom w szyszkowcach 7 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Tarnów

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Tarnów

Wybranie tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m²", nie pożałuje współpracy z doradcą takim, jak Ty. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Tarnów

Znakomite Fundamenty

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Budowa domu z fundamentami Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-15 do 2024-01-23

 • Tarnów

Solidne Wykonanie Fundamentów

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako godny uwagi profesjonalista z zakresu solidnego wykonania fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-01-14 do 2024-01-15

 • Tarnów

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Tarnów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-14 do 2024-01-22

 • Tarnów

Usługi Wykonania Fundamentów

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi profesjonalista od solidnych usług wykonania fundamentów z Tarnowa? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-12-30 do 2024-01-07

 • Tarnów

Budowa Fundamentów Tarnów

Zrealizuj zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Tarnowa. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-12-11 do 2023-12-19

 • Tarnów

Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m², Tarnów

Wybranie tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Zapotrzebowanie na fundamenty, 71-100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą takim, jak Ty. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-12-03 do 2023-12-11

 • Tarnów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty