Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Trzebnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
605 075 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Trzebnicy

Najlepszy Fundament

140 opinii
Fundamenty Trzebnica

Firma Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Trzebnica i z sąsiednich miast. Zapytaj o ofertę już teraz i sprawdź co firma może zaoferować.

MEGATHERM NTB Sp. z o.o.

12 opinii
MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Trzebnica

Właśnie wybierasz sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? MEGATHERM NTB Sp. z o.o. z Trzebnicy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zarezerwuj termin już teraz!

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Trzebnica

Powierz zadanie wykonania fundamentów profesjonalistom z miejscowości Trzebnica. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. Na terenie Trzebnicy są w ścisłej czołówce. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Trzebnica

7 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Wyjątkowe Wykonanie Fundamentów Trzebnica

Wiele długich lat pracownicy RBUD Przemysław Różycki świadczą usługi z zakresu wykonania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Zbigniew Ziobrowski

7 opinii
Zbigniew Ziobrowski - Znakomity Fundament Trzebnica

Wykonanie fundamentu będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Zbigniew Ziobrowski ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Solidna Izolacja Fundamentów w Trzebnicy

5 opinii
DomyJutra.pl Piotr Tereszkiewicz - Solidna Izolacja Fundamentów w Trzebnicy

Jeżeli potrzebujesz solidnej izolacji fundamentów w rejonie Trzebnicy i oczekujesz dużego zaangażowania to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia DomyJutra.pl Piotr Tereszkiewicz. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Znakomita Płyta Fundamentowa

3 opinie
LIGNEUS.PL - Znakomita Płyta Fundamentowa Trzebnica

Firma LIGNEUS.PL świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Trzebnicy i okolic. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

ARDOM

3 opinie
ARDOM - Staranny Fundament Trzebnica

Potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu? Trafiłeś w dobre miejsce - ARDOM jest do Twoich usług. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Pierwszorzędny Fundament Trzebnica

1 opinia
Usługi ogólnobudowlane Wojciech Smoczyk - Pierwszorzędny Fundament Trzebnica

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Usługi ogólnobudowlane Wojciech Smoczyk jest na to skuteczną metodą. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Rezler Construct Sp. z o.o.

1 opinia
Rezler Construct Sp. z o.o. - Doskonałe Wykonanie Fundamentów Trzebnica

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu doskonałego wykonania fundamentów z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Rezler Construct Sp. z o.o. jest Twoim rozwiązaniem. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Trzebnicy (38)

Wysokiej Klasy Budowa Fundamentów Trzebnica

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Zachęcamy do zadawania pytań.

2023-09-28 do 2023-10-06
dodano 5 dni temu

 • Trzebnica

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Trzebnica

Usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic? Polegając na doskonałym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi. Przeanalizuj szczegóły zapytania, które ma treść "Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m²". Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2023-09-22 do 2023-09-25

 • Skokowa

Wykonanie Fundamentów Trzebnica

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Informacje dodatkowe: wykonanie płyty fundamentowej ok. 35 m2. Podbudowa z mieszanki drogowej jes...

2023-09-22 do 2023-09-30

 • Osolin

Pierwszorzędne Wykonanie Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję wykonać płytę fundamentowa pod garaż wolnostojący wielkość ok...

2023-09-20 do 2023-09-28

 • Zawonia

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 151-200m², Osolin

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Osolin

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Szukasz pracy jako fachowiec od profesjonalnej budowy fundamentów w miejscowości Trzebnica lub w przyległych powiatach? Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-08-30 do 2023-08-31

 • Trzebnica

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Trzebnica

Jeśli usługi wykonania fundamentów to obszar działania Twojej firmy to nawiąż kontakt z tym Klientem oraz pokaż, że jesteś gotowy do podjęcia współpracy. Klient napisał "Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m²". Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Trzebnica

Rewelacyjne Konstrukcje Betonowe Trzebnica

Jako ekspert przedstaw doskonałą ofertę konstrukcji betonowych. Masz na swoim koncie wiele dobrych referencji od Klientów, którzy zapewnili o Twoim profesjonalnym podejściu do pracy. Bez wątpliwości zapytanie o treści "Szukam firmy do wykonania fundamentów, 71-100m²" jest stworzone dla Twojej firmy. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Trzebnica

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-26 do 2023-09-03

 • Niezgoda

Idealne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Kryniczno

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Informacje dodatkowe: chcę wzmocnić, pogłębić i zaizolować fundamenty Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięc...

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Oborniki Śląskie

Opłacalne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Skokowa

Usługi Wykonania Fundamentów

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi profesjonalista od solidnych usług wykonania fundamentów z Trzebnicy? Przyczyń się do realizacji celów Klienta poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Trzebnica

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Bagno

Klient, który szuka usługi wykonania fundamentów powinien niezwłocznie zgłosić się do specjalisty takiego, jak Ty i zobaczyć na własne oczy dobre ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Bagno

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: szkieletowy/drewniany Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Informacje dodatkowe: Potrzebuję cenę usługi wykonania płyty fundamentowej pod dom szkieletowy drewni...

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Trzebnica

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Siemianice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Informacje dodatkowe: Jeśli ktoś wykonuje również dalsze etapy budowy to proszę również o cenę, najlepiej już ...

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Siemianice

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Pęgów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: PŁYTA POD PROJEKT FIRMY ERDOL 104 https:/www.erdolhaus.pl/domy-erdol/projekt-erdol-104...

2023-07-14 do 2023-07-22

 • Pęgów

Zlecę wykonanie fundamentów, 151-200m², Pęgów

Pracując w branży usług wykonania fundamentów od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Dolnośląskiego, ale także pobliskich powiatów możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-07-06 do 2023-07-14

 • Pęgów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty