Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Warszawie

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

140 opinii
Fundamenty Warszawa

Chcesz znaleźć wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. z Warszawy będzie najszybszą drogą. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów w Warszawie

125 opinii
Dom Pełen Energii Warszawa - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów w Warszawie

Powierz usługę wylewania fundamentów ekspertom firmy Dom Pełen Energii Warszawa z miejscowości Warszawa. Podbiją Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. Na terenie Warszawy są jednymi z najlepszych. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

PERFECT Dom Piotr Plakwicz

55 opinii
PERFECT Dom Piotr Plakwicz - Wyjątkowe Kopanie Fundamentów Warszawa

Starasz się odnaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu wyjątkowego kopania fundamentów z Warszawy do realizacji zaplanowanych działań? Firma PERFECT Dom Piotr Plakwicz jest Twoim rozwiązaniem. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Termico Janusz Prusiński

49 opinii
Termico Janusz Prusiński - Najlepsza Izolacja Fundamentów Warszawa

Z czystym sumieniem powierz usługę najlepszej izolacji fundamentów profesjonalistom z firmy Termico Janusz Prusiński. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Warszawy i okolicznych powiatów. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

MD Michał Dziewulski

12 opinii
MD Michał Dziewulski - Solidne Ławy Fundamentowe Warszawa

Zrealizowanie ław fundamentowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. MD Michał Dziewulski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

MEGATHERM NTB Sp. z o.o.

12 opinii
MEGATHERM NTB Sp. z o.o. - Rewelacyjne Ławy Fundamentowe Warszawa

Jeżeli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z MEGATHERM NTB Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Najlepszy Fundament Warszawa

10 opinii
Metr kwadratowy Sp. z o.o. - Najlepszy Fundament Warszawa

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Metr kwadratowy Sp. z o.o. są dla Ciebie stworzeni. Ażeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Metr Kwadratowy Sp. z o.o.

10 opinii
Metr Kwadratowy Sp. z o.o. - Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Warszawa

Powierz prace dotyczące wykonania fundamentów profesjonalistom z miejscowości Warszawa. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. Na terenie Warszawy nie mają sobie równych. Dokładne informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane

5 opinii
KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane - Świetny Fundament Warszawa

KOST-BUD Usługi ogólnobudowlane świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Warszawy oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Osnowa-Bud

41 opinii
Osnowa-Bud - Solidne Wykonanie Fundamentów Warszawa

Pragniesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu solidnego wykonania fundamentów, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Osnowa-Bud jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Warszawie (79)

Doskonała Budowa Fundamentów Warszawa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-12 do 2023-09-20

 • Warszawa

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 201-300m², Warszawa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-11 do 2023-09-19

 • Warszawa

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Warszawa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-10 do 2023-09-18

 • Warszawa

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Warszawa

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-09 do 2023-09-17

 • Warszawa

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Warszawa

Zdecyduj się na zlecenie dotyczące solidnej budowy fundamentów od wiarygodnych zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Warszawy. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-09-07 do 2023-09-15

 • Warszawa

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Warszawa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-01...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Warszawa

Perfekcyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia budynku: 6600 Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie robót fundamentowych wykonanie kondygnacji garażowej w technologii ...

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Warszawa

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe Warszawa

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: hala magazynowa Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 151-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Warszawa

Rewelacyjne Usługi Wykonania Fundamentów Warszawa

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Warszawa

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Warszawa

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Warszawa

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 36-70m², Warszawa

Doprowadź do tego, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta skomplikowaną kwestią i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako doświadczony konsultant z dziedziny konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod zlecenie - Szukam firmy do wykonania fundamentów, 36-70m². Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Warszawa

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Jako firma, która zapewnia bogatą ofertę odpowiednich konstrukcji betonowych gwarantując przy tym sympatyczną obsługę, a dla chętnych też usługi dodatkowe, bez wątpienia zaciekawisz tego Zleceniodawcy, który pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Warszawa

Pierwszorzędne Fundamenty Warszawa

Wykonanie fundamentów dla tego Klienta będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 151-200m². Odpowiedz na nie jako fachowiec mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Wesoła

Solidna Budowa Fundamentów

Zdecyduj się na prace dotyczące solidnej budowy fundamentów od sprawdzonych Klientów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Warszawy lub okolicy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-08-15 do 2023-08-23

 • Warszawa

Perfekcyjne Fundamenty

Ten Klient uważa, że perfekcyjne fundamenty to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-08-10 do 2023-08-18

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 35m², Warszawa

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Informacje dodatkowe: Poszukuję firmy, która podjęła by się wykonania ogrodzenia według projektu. Ogrodzenie składa si...

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Warszawa

Wykonanie Fundamentów

Najlepsze wykonanie fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-08-04 do 2023-08-12

 • Warszawa

Idealne Konstrukcje Betonowe

Spowoduj, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Zleceniodawcy problemem i wybierze on ofertę Twojej firmy. Jako profesjonalny specjalista z branży konstrukcji betonowych stwórz idealną ofertę pod ogłoszenie - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, do 35m². Skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-08-03 do 2023-08-11

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty