Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Wieliczce

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Wieliczce

Wyjątkowe Wylewanie Fundamentów w Wieliczce

140 opinii
Fundamenty Wieliczka

Starasz się odnaleźć solidnego fachowca z zakresu wyjątkowego wylewania fundamentów z Wieliczki, który pomoże wprowadzić w życie Twoje plany? Firma Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jest Twoim rozwiązaniem. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Prestige House Sp. z o.o.

16 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Wieliczka

Na wypadek jeśli poszukujesz dobrej firmy od płyty fundamentowej to skorzystaj z kwalifikacji Prestige House Sp. z o.o.. Wieliczka to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów

11 opinii
Onesto Budownictwo - Pierwszorzędna Izolacja Fundamentów Wieliczka

Powierz zadanie izolacji fundamentów fachowcom firmy Onesto Budownictwo z miejscowości Wieliczka. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Wieliczki są w ścisłej czołówce. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Rewelacyjny Fundament

8 opinii
Novomil Sp. z o.o. - Rewelacyjny Fundament Wieliczka

Przygotowanie fundamentu będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Novomil Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Staranny Fundament Wieliczka

6 opinii
PB Konstbud Marian Zawadka - Staranny Fundament Wieliczka

Jeszcze szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj kompetencje PB Konstbud Marian Zawadka. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać więcej szczegółów.

Doskonałej Jakości Fundament Wieliczka

3 opinie
BetonBud - Doskonałej Jakości Fundament Wieliczka

Myślisz, że doskonałej jakości fundament to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

BudBurczak

3 opinie
BudBurczak - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Wieliczka

W przypadku, gdy szukasz profesjonalnego wylewania fundamentów i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry BudBurczak. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Porządne Ławy Fundamentowe

2 opinie
Sikora -bud - Porządne Ławy Fundamentowe Wieliczka

Planujesz wybrać godnego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Sikora -bud z Wieliczki jest na to najlepszym rozwiązaniem. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Nosalbudownictwo.pl

2 opinie
Nosalbudownictwo.pl - Solidny Fundament Wieliczka

Potrzebujesz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Nosalbudownictwo.pl. Już nie czekaj i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Perfekcyjne Płyty Betonowe

1 opinia
sprint -bud - Perfekcyjne Płyty Betonowe Wieliczka

Zrealizowanie płyt betonowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. sprint -bud ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Wieliczce (48)

Świetne Konstrukcje Betonowe Wieliczka

Zdecydowanie o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako specjalista poradź i znajdź spełniające wymagania rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m². Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-12-01 do 2023-12-09
dodano 6 dni temu

 • Wieliczka

Budowa Fundamentów Wieliczka

Zrealizuj zapytanie dotyczące wysokiej klasy budowy fundamentów od wiarygodnych Konsumentów zainteresowanych zatrudnieniem na terenie Małopolskiego. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-11-25 do 2023-12-03

 • Gdów

Najlepsza Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: 5szt ław fundamentowych 3.4*0.25*1metr Termin rozpoczęcia prac: najbliższy...

2023-11-24 do 2023-12-02

 • Łysokanie

Najlepsze Wykonanie Fundamentów Wieliczka

Zlecenie o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Małopolskiego i okolic. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Bodzanów

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

To zapytanie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 71-100m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z miejscowości Wieliczka oraz przyległych powiatów. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Wieliczka

Profesjonalne Fundamenty Wieliczka

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 150 Informacje dodatkowe: Budowa we wsi Dobranowice, gmina Wieliczka, województwo Małopolskie. Termin rozpoczęcia prac: w ci...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Wieliczka

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m², Krakuszowice

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako profesjonalista od fundamentów. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Krakuszowice

Odpowiednie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: budynek wielorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-11-05 do 2023-11-05

 • Podłęże

Fantastyczna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: taras na wysokosci ok 1m Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: do 35m² Informacje dodatkowe: To ma byc taras na wysokosci okolo1m. Potrzebne fundamenty Termin rozpoczęcia prac:...

2023-11-04 do 2023-11-12

 • Wieliczka

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe

Podjęcie decyzji o wyborze konstrukcji betonowych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i dobierz spełniające oczekiwania rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Szukam firmy do wykonania fundamentów, 101-150m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Kłaj

Tanie Usługi Wykonania Fundamentów Wieliczka

Zlecający, który poszukuje taniej usługi wykonania fundamentów powinien zgłosić się do Ciebie i poznać świetne ceny oraz prace wykonane dla innych Klientów. Nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2023-10-27 do 2023-11-04

 • Wieliczka

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 107m², Wieliczka

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 107 Informacje dodatkowe: Proszę o wycenę wykonania fundamentów - prace ziemne/ława/chudziak/wyprowadzenie instalacji czyli s...

2023-10-25 do 2023-11-02

 • Wieliczka

Wyjątkowa Budowa Fundamentów

Masz zamiar przyjąć zlecenie na budowa fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m² to świetny wybór. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej.

2023-10-23 do 2023-10-31

 • Niepołomice

Świetne Fundamenty

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-22 do 2023-10-30

 • Podłęże

Idealne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-10-18 do 2023-10-26

 • Sułów

Potrzebna ekipa na wykonanie fundamentów, 101-150m², Wieliczka

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Rzetelni służacydobrą radą :) Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-17 do 2023-10-25

 • Wieliczka

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Wola Zabierzowska

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Informacje dodatkowe: Witam, poszukuje kogoś kto wykona zbrojenie i wylewkę płyty pod garaż or...

2023-10-07 do 2023-10-15

 • Wola zabierzowska

Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m², Cichawa

Jeśli dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze zalety jako fachowca od wykonania fundamentów to wykonaj zlecenie - Zapotrzebowanie na fundamenty, do 35m². Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Cichawa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty