Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Wołowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
613 822 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Wołowie

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Wołów

140 opinii
Fundamenty Wołów

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu doskonałego wykonania fundamentów do realizacji zaplanowanych działań? Firma Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jest Twoim rozwiązaniem. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

ARCTICON

10 opinii
ARCTICON - Solidne Wykonanie Fundamentów Wołów

Po prostu zleć zadanie wykonania fundamentów specjalistom firmy ARCTICON z miejscowości Wołów. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Wołowa są jednymi z najlepszych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

DomyJutra.pl Piotr Tereszkiewicz

5 opinii
DomyJutra.pl Piotr Tereszkiewicz - Porządne Fundamenty Pod Dom Wołów

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia DomyJutra.pl Piotr Tereszkiewicz. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Pierwszorzędne Fundamenty

55 opinii
BUD MAX - Pierwszorzędne Fundamenty Wołów

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij BUD MAX. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Solidne Fundamenty Pod Dom

3 opinie
Łukasz Borowczyk - Solidne Fundamenty Pod Dom Wołów

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij Łukasz Borowczyk. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Wołowie

7 opinii
Mariusz Kantorski Usługi Ogólnobudowlane - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Wołowie

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? Mariusz Kantorski Usługi Ogólnobudowlane z Wołowa jest na to skuteczną metodą. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Firma ogólnobudowlana HUBUD

1 opinia
Firma ogólnobudowlana HUBUD - Profesjonalny Fundament Wołów

Myślisz, że profesjonalny fundament to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z Firma ogólnobudowlana HUBUD dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

FW WELDING FILIP WALASZCZYK

2 opinie
FW WELDING FILIP WALASZCZYK - Doskonałej Jakości Fundamenty Wołów

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry FW WELDING FILIP WALASZCZYK. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Robert Psykala

2 opinie
Robert Psykala - Świetny Fundament Wołów

Poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia Robert Psykala. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Doskonałej Jakości Fundament Wołów

1 opinia
P.K-BUD ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH - Doskonałej Jakości Fundament Wołów

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij P.K-BUD ZAKŁAD USŁUG BUDOWLANYCH. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Wołowie (15)

Zlecę wykonanie fundamentów, do 35m², Pierstnica

Zakres prac: Wmurowane bloczki fundamentowe Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Pierstnica

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m², Iwno

Chcesz przyjąć zlecenie na wykonanie fundamentów, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zapytanie o wykonanie fundamentów, 201-300m² to świetny wybór. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Iwno

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Brzeg Dolny

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-27 do 2023-10-05

 • Brzeg Dolny

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Pełczyn

Dzięki precyzji wykonania usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Reputacja, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie zachwycić Klientów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Pełczyn

Zapotrzebowanie na fundamenty, 101-150m², Wołów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Wołów

Tanie Konstrukcje Betonowe Wołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Altana drewniana 6x4m wagaok.1500 kg Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 24m² Informacje dodatkowe: Montaż altany: https:/allegro.pl/oferta/domek-ogrodowy-altank...

2023-05-18 do 2023-05-18

 • Brzeg Dolny

Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Skokowa

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Wołów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-22 do 2023-09-25

 • Skokowa

Perfekcyjne Usługi Wykonania Fundamentów Wołów

Dzięki dbałości o szczegóły usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Sława, którą tworzysz sprawia, że jesteś w stanie spełnić oczekiwania zleceniodawców. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaproponować.

2023-08-26 do 2023-09-03

 • Niezgoda

Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Ścinawa

Na wypadek jeśli wciąż jako ekspert od fundamentów szukasz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Dolnośląskiego bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-06-07 do 2023-06-15

 • Ścinawa

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Ścinawa

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: Dom z2 kontenerów Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Ścinawa

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 151-200m², Ścinawa

Szukane są świetne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie ma treść - Zapytanie o wykonanie fundamentów, 151-200m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca odpowiednią kadrę do realizacji wymagań Klienta z dziedziny fundamentów, poznaj szczegóły zlecenia. Dzięki temu, że spełniasz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Ścinawa

Perfekcyjna Budowa Fundamentów Wołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 119m² Informacje dodatkowe: 10-12m Projekt domu Dom w cieszyniankach 5 Działka płaska , nie wymaga wymiany ...

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Ścinawa

Tanie Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Szukam wykonawcy robót fundamentowych do stanu zero, tj.: - wykonanie wykopów, - ...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Ścinawa

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 140m², Uraz

Jeśli usługi wykonania fundamentów nie mają dla Ciebie żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by pomóc każdemu Klientowi w zakresie wykonania fundamentów. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-05-21 do 2023-05-29

 • Uraz
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty