Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Wołowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
645 982 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Wołowie

Doskonałe Wykonanie Fundamentów Wołów

10 opinii
Fundamenty Wołów

Chesz znaleźć wartego zaufania fachowca z zakresu doskonałego wykonania fundamentów do realizacji zaplanowanych działań? Firma Twoj dom jest Twoim rozwiązaniem. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

RBUD Przemysław Różycki

11 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Solidne Wykonanie Fundamentów Wołów

Po prostu zleć zadanie wykonania fundamentów specjalistom firmy RBUD Przemysław Różycki z miejscowości Wołów. Zdobędą Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Wołowa są jednymi z najlepszych. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję.

ARCTICON

10 opinii
ARCTICON - Porządne Fundamenty Pod Dom Wołów

Poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia ARCTICON. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Pierwszorzędne Fundamenty

3 opinie
Łukasz Borowczyk - Pierwszorzędne Fundamenty Wołów

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Łukasz Borowczyk. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Solidne Fundamenty Pod Dom

2 opinie
Marek - Solidne Fundamenty Pod Dom Wołów

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów pod dom i zatrudnij Marek. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Wołowie

7 opinii
Mariusz Kantorski Usługi Ogólnobudowlane - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom w Wołowie

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? Mariusz Kantorski Usługi Ogólnobudowlane z Wołowa jest na to skuteczną metodą. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

FW WELDING FILIP WALASZCZYK

2 opinie
FW WELDING FILIP WALASZCZYK - Profesjonalny Fundament Wołów

Myślisz, że profesjonalny fundament to niełatwe zagadnienie? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z FW WELDING FILIP WALASZCZYK dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Firma ogólnobudowlana HUBUD

1 opinia
Firma ogólnobudowlana HUBUD - Doskonałej Jakości Fundamenty Wołów

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Firma ogólnobudowlana HUBUD. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

Usługi Koparką Joanna Herbutowicz

1 opinia
Usługi Koparką Joanna Herbutowicz - Świetny Fundament Wołów

Poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia Usługi Koparką Joanna Herbutowicz. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Doskonałej Jakości Fundament Wołów

2 opinie
Robert Psykala - Doskonałej Jakości Fundament Wołów

Zaufaj fachowcom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Robert Psykala. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Wołowie (13)

Fantastyczne Usługi Wykonania Fundamentów Wołów

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma wyróżnia się w swoim rejonie. Marka, którą tworzysz powoduje, że jesteś w stanie zadowolić odbiorców. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2024-05-27 do 2024-06-04
dodano 3 dni temu

 • Wołów

Budowa Fundamentów Wołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-05-21 do 2024-05-29

 • Brzeg Dolny

Solidne Fundamenty Wołów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Płyta wielkości 64m Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-05-13 do 2024-05-21

 • Pierstnica

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Wołów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2024-04-26 do 2024-05-04

 • Wińsko

Konstrukcje Betonowe Wołów

Spowoduj, że konstrukcje betonowe nie będzie dla Klienta trudnością i skorzysta on z oferty Twojej firmy. Jako wykwalifikowany specjalista z zakresu konstrukcji betonowych sporządź najlepszą ofertę pod zlecenie - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m². Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2024-03-17 do 2024-03-25

 • Brzeg Dolny

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 101-150m², Bukowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Budowa rozpocznie się w okolicach maja-czerwca Termin rozpoczęcia prac: 2024-06-03...

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Bukowice

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Wołów

Zlecający szuka rewelacyjnej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

2024-02-27 do 2024-03-06

 • Wołów

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Brzeg Dolny

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-02 do 2024-02-10

 • Brzeg Dolny

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-26 do 2024-02-03

 • Wołów

Znakomite Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-01-23 do 2024-01-25

 • Lubiąż

Rewelacyjne Fundamenty

Zrealizowanie fundamentów dla tego Klienta będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Zlecenie na wykonanie fundamentów, 101-150m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Pokaż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż współpracę jak najszybciej.

2024-01-23 do 2024-01-26

 • Lubiąż

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Informacje dodatkowe: Projekt Malinówka oze14 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-01-23 do 2024-01-31

 • Lubiąż

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 71-100m², Wołów

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na bardzo wysokim poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest rzetelny. Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - gwarancja zadowolenia!

2024-01-11 do 2024-01-19

 • Wołów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty