Kategorie
Szukaj

Fundamenty we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów we Wrocławiu

Solidne Wylewanie Fundamentów Wrocław

139 opinii
Fundamenty Wrocław

Zaoszczędź pieniądze i powierz prace tym zawodowcom w kwestii wylewania fundamentów z Wrocławia. Już nie czekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Rewelacyjna Izolacja Fundamentów

12 opinii
Altius Sp. z o.o. - Rewelacyjna Izolacja Fundamentów Wrocław

Jeżeli szukasz rewelacyjnej izolacji fundamentów w rejonie Wrocławia i oczekujesz dużego zaangażowania to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Altius Sp. z o.o.. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

Najlepsze Fundamenty

7 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Najlepsze Fundamenty Wrocław

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij RBUD Przemysław Różycki. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Wyjątkowa Izolacja Fundamentów

7 opinii
Amdar sp. z o. o. - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Wrocław

Amdar sp. z o. o. oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wrocław i okolic. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

VOSBUD Vlad Balanenko

5 opinii
VOSBUD Vlad Balanenko - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Wrocław

Właśnie wybierasz sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? VOSBUD Vlad Balanenko z Wrocławia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Przedsiębiorstwo Budowlane WB S.C Michał Wronkowski Łukasz Boczoń

2 opinie
Przedsiębiorstwo Budowlane WB S.C Michał Wronkowski Łukasz Boczoń - Profesjonalne Kopanie Fundamentów Wrocław

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu profesjonalnego kopania fundamentów z Wrocławia do realizacji zaplanowanych działań? Firma Przedsiębiorstwo Budowlane WB S.C Michał Wronkowski Łukasz Boczoń jest do Twojej dyspozycji. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Świetny Fundament

2 opinie
LIGNEUS.PL - Świetny Fundament Wrocław

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji LIGNEUS.PL. Wrocław i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zachęcamy do zadawania pytań.

Znakomite Płyty Betonowe

1 opinia
Zakład Murarski Wawryka Sławomir - Znakomite Płyty Betonowe Wrocław

Zaufaj ekspertom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij Zakład Murarski Wawryka Sławomir. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Perfekcyjne Płyty Betonowe we Wrocławiu

1 opinia
CONSTRUKTOR SP. Z O.O. - Perfekcyjne Płyty Betonowe we Wrocławiu

Uważasz, że perfekcyjne płyty betonowe to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z CONSTRUKTOR SP. Z O.O. doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Wrocław

1 opinia
Rezler Construct Sp. z o.o. - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Wrocław

Zleć zadanie najwyższej klasy wykonania fundamentów fachowcom z firmy Rezler Construct Sp. z o.o.. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Wrocław i pobliskich powiatów. Przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na fundamenty we Wrocławiu (69)

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów Wrocław

Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m²". Zrealizuj usługę najwyższej klasy budowy fundamentów jako fachowiec w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do realizacji zleceń z okolic Wrocławia i przyległych powiatów. Już nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-06-05 do 2023-06-13
dodano 3 dni temu

 • Wrocław

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Wrocław

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Informacje dodatkowe: Jesteśmy producentem domów z Wrocławia ,zlecimy wykonanie fundamentów dla kilku domów w ...

2023-05-31 do 2023-06-08
dodano 8 dni temu

 • Wrocław

Zlecenie na wykonanie fundamentów, 36-70m², Wrocław

Poprzez przykładanie dużej wagi do szczegółów usługi wykonania fundamentów Twoja firma przewyższa konkurentów. Renoma, którą budujesz sprawia, że jesteś w stanie uszczęśliwić odbiorców. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Wrocław

Korzystne Konstrukcje Betonowe Wrocław

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Dolnośląskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby przesłać wycenę.

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Iwiny

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 13m², Wrocław

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego oczekiwań. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Wrocław

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m², Wrocław

Wybranie konstrukcji betonowych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź i znajdź dostosowane rozwiązanie dla Klienta, który napisał - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, do 100m². Zaproponuj termin!

2023-05-15 do 2023-05-23

 • Wrocław

Szukam firmy na wykonanie płyty fundamentowej, 120m², Wrocław

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Informacje dodatkowe: Projekt: Noelia modern, Wymiana gruntu na 100 cm ze względu na nasypany grunt....

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Wrocław

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 60m², Wrocław

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 60m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Wrocław

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 16m², Wrocław

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: pergola na tarasie Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 16m² Informacje dodatkowe: 4 fundamenty betonowe o rozmiarze 60 na 60 cm lane na głębokość 35-40cm Termin rozpocz...

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Wrocław

Solidne Wykonanie Fundamentów Wrocław

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako godny uwagi profesjonalista z zakresu solidnego wykonania fundamentów z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-05-06 do 2023-05-14

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², Wrocław

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 301-500m² Informacje dodatkowe: Wykonanie stanu zero pod hale stalową 500m2 Termin rozpoczęcia prac: w cią...

2023-05-06 do 2023-05-14

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 130m², Wrocław

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 130m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-27 do 2023-05-05

 • Wrocław

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 201-300m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Wrocław

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Wrocław

Ten Klient wprowadził zapytanie "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m²". Zrealizuj usługę fantastycznej budowy fundamentów jako fachowiec w tej branży. Zadeklaruj gotowość do podjęcia zleceń z okolic Wrocławia i przyległych miast. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

2023-04-23 do 2023-05-01

 • Wrocław

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Wrocław

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-22 do 2023-04-24

 • Wrocław

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 101-200m², Wrocław

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-04-22 do 2023-04-30

 • Wrocław

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 9000m², Wrocław

Ten Klient w dalszym ciągu poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 9000m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-04-21 do 2023-04-29

 • Wrocław

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 120m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-04-18 do 2023-04-26

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty