Kategorie
Szukaj

Fundamenty we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
565 620 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów we Wrocławiu

Solidne Wylewanie Fundamentów Wrocław

137 opinii
Fundamenty Wrocław

Zaoszczędź pieniądze i powierz prace tym zawodowcom w kwestii wylewania fundamentów z Wrocławia. Już nie czekaj i poproś o ofertę - nie zawiedziesz się!

Rewelacyjna Izolacja Fundamentów

20 opinii
Parati Sp. z o.o. - Rewelacyjna Izolacja Fundamentów Wrocław

Jeżeli szukasz rewelacyjnej izolacji fundamentów w rejonie Wrocławia i oczekujesz dużego zaangażowania to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Parati Sp. z o.o.. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

Najlepsze Fundamenty

10 opinii
Altius Sp. z o.o. - Najlepsze Fundamenty Wrocław

Zaufaj specjalistom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij Altius Sp. z o.o.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Zapraszamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Wyjątkowa Izolacja Fundamentów

5 opinii
LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN - Wyjątkowa Izolacja Fundamentów Wrocław

LEGALETT POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALN oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Wrocław i okolic. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby uzyskać szczegółową wycenę.

BAGR Aleksander Stelmach

4 opinie
BAGR Aleksander Stelmach - Fantastyczne Wykonanie Fundamentów Wrocław

Właśnie wybierasz sprawdzonego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? BAGR Aleksander Stelmach z Wrocławia jest na to najlepszym rozwiązaniem. Gorąco zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

TANDEM-BUD Sp. z o.o.

4 opinie
TANDEM-BUD Sp. z o.o. - Profesjonalne Kopanie Fundamentów Wrocław

Pragniesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę z zakresu profesjonalnego kopania fundamentów z Wrocławia do realizacji zaplanowanych działań? Firma TANDEM-BUD Sp. z o.o. jest do Twojej dyspozycji. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Świetny Fundament

4 opinie
BRPB Jarosław Hotała - Świetny Fundament Wrocław

Na wypadek jeśli potrzebujesz dobrej firmy od fundamentu to skorzystaj z kwalifikacji BRPB Jarosław Hotała. Wrocław i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zachęcamy do zadawania pytań.

Znakomite Płyty Betonowe

3 opinie
Digger - Znakomite Płyty Betonowe Wrocław

Zaufaj ekspertom w dziedzinie płyt betonowych i zatrudnij Digger. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Perfekcyjne Płyty Betonowe we Wrocławiu

1 opinia
art bud konstrukcje sp. z o.o. - Perfekcyjne Płyty Betonowe we Wrocławiu

Uważasz, że perfekcyjne płyty betonowe to trudny temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z art bud konstrukcje sp. z o.o. doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółową wycenę.

Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Wrocław

2 opinie
LIGNATOR SP Z O.O. - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Wrocław

Zleć zadanie najwyższej klasy wykonania fundamentów fachowcom z firmy LIGNATOR SP Z O.O.. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Wrocław i pobliskich powiatów. Przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Aktualne zlecenia na fundamenty we Wrocławiu (46)

Świetne Fundamenty Wrocław

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Informacje dodatkowe: Dobre domy Emilia 2g Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 8 dni temu

 • Wrocław

Świetne Fundamenty

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 70m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

2023-01-29 do 2023-02-06
dodano 8 dni temu

 • Wrocław

Dobre Konstrukcje Betonowe Wrocław

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: taras pod ogrod zimowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 16m² Informacje dodatkowe: Fundamenty pod ogród zimowy 16m2 wraz z materiałem Termin rozpoczęcia prac: do uzg...

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Wrocław

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 1m², Wrocław

Świadcząc usługi wykonania fundamentów od lat, szczególnie na obszarze miejscowości Wrocław, ale także okolicznych powiatów możesz skontaktować się w odpowiedzi na to zlecenie. Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Wrocław

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 40m², Wrocław

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: Domek drewniany Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 40m² Informacje dodatkowe: Pod domek drewniany 35m 2 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Wrocław

Solidne Usługi Wykonania Fundamentów Wrocław

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Taras Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: a) Wykonanie ław żelbetowych + wylewka pod ław...

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Wrocław

Dam zlecenie na wykonanie ławy fundamentowej, 70m², Wrocław

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-14 do 2023-01-22

 • Wrocław

Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m², Wrocław

Ten Klient myśli, że staranne fundamenty to nieprosty temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie fundamentów, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Pokaż dobrą ofertę temu Klientowi - zadzwoń jak najszybciej.

2023-01-12 do 2023-01-20

 • Wrocław

Rewelacyjne Wykonanie Fundamentów Wrocław

Szukasz zlecenia jako ekspert od rewelacyjnego wykonania fundamentów w rejonie Wrocławia lub w pobliskich powiatach? Już teraz zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej informacji.

2023-01-11 do 2023-01-19

 • Wrocław

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 130m², Wrocław

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 130m² Informacje dodatkowe: Wszystkie informację do wyceny wysyłam na maila. Termin rozpoczęcia prac: w cią...

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Wrocław

Znakomite Fundamenty

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od fundamentów szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na wykonanie ławy fundamentowej, 101-200m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z Wrocławia na pewno uzasadnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Wrocław

Idealne Konstrukcje Betonowe

Oferujesz godną uwagi propozycję dotyczącą konstrukcji betonowych? Na pewno pomożesz temu Klientowi mając w swojej ofercie bogaty wybór produktów dopasowanych do jego wymagań. Jeśli chcesz uzyskać informacje o budżecie skontaktuj się - warto.

2022-12-20 do 2022-12-28

 • Wrocław

Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m², Wrocław

Ten Klient szukając konstrukcji betonowych powinien trafić na Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Szukam firmy na wykonanie ławy fundamentowej, 301-500m². Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2022-12-12 do 2022-12-20

 • Wrocław

Opłacalne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 20m², Wrocław

Starasz się odnaleźć Klienta jako warty zaufania fachowiec z zakresu rewelacyjnej budowy fundamentów z Twojego rejonu? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania poznając szczegóły jego zapytania o treści "XYZ". Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-12-07 do 2022-12-15

 • Wrocław

Najlepsze Wykonanie Fundamentów

Zlecenie o treści - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 120m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Dolnośląskiego i okolic. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2022-11-29 do 2022-12-07

 • Pruszowice

Zlecę wykonanie fundamentów, 201-300m², Wrocław

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: 201-300m² Informacje dodatkowe: Budynek bliźniaczy Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-15 do 2022-11-23

 • Wrocław

Wykonanie projektu i płyty fundamentowej, 250m2, Wrocław

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Wykonanie projektu i płyty fundamentowej, 250m2". Wykonaj zadanie wyjątkowego wykonania fundamentów jako ekspert w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia prac z Wrocławia i sąsiednich miast. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Klienta.

2022-11-02 do 2022-11-10

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty