Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Ząbkowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
648 561 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Ząbkowicach Śląskich

Usługi Remontowo-Budowlane Maciej Kojder

3 opinie
Fundamenty Ząbkowice Śląskie

Na wypadek jeśli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Usługi Remontowo-Budowlane Maciej Kojder. Ząbkowice Śląskie i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

PolBel

5 opinii
PolBel - Profesjonalny Fundament Ząbkowice Śląskie

PolBel świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Ząbkowice Śląskie i okolic. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Ząbkowice Śląskie

5 opinii
Jakub Tracz TRACZ-KOP - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Ząbkowice Śląskie

Chcesz znaleźć rzetelnego partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Jakub Tracz TRACZ-KOP jest na to skuteczną metodą. Określ na czym Ci zależy i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi budowlane Kacper Świdziński

2 opinie
Usługi budowlane Kacper Świdziński - Doskonałej Jakości Fundament Ząbkowice Śląskie

Planujesz wybrać sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi budowlane Kacper Świdziński będzie najszybszą drogą. Jeszcze dziś skontaktuj się z nimi, aby otrzymać dopasowaną ofertę.

Budownictwo Mateusz Kubik

3 opinie
Budownictwo Mateusz Kubik - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Ząbkowice Śląskie

Zleć prace dotyczące wykonania fundamentów fachowcom firmy Budownictwo Mateusz Kubik z miejscowości Ząbkowice Śląskie. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Ząbkowic Śląskich są jednymi z najlepszych. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Ząbkowice Śląskie

1 opinia
ADAMBUD - Rewelacyjne Wzmacnianie Fundamentów Ząbkowice Śląskie

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od wzmacniania fundamentów? Wykorzystaj kompetencje ADAMBUD. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Już nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Staranny Fundament

16 opinii
Ogrody - Elfan - Staranny Fundament Ząbkowice Śląskie

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Ogrody - Elfan są dla Ciebie idealni. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Rewelacyjne Płyty Betonowe

6 opinii
Wiesław - Rewelacyjne Płyty Betonowe Ząbkowice Śląskie

Jeśli jeszcze poszukujesz dobrej firmy od płyt betonowych to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Wiesław. Ząbkowice Śląskie i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - skontaktuj się od razu!

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów w Ząbkowicach Śląskich

4 opinie
Miracle Izolacje Natryskowe Kamila Słupczyńska - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów w Ząbkowicach Śląskich

Zaoszczędź sobie kłopotów i zleć twoje zadanie tym fachowcom od kopania fundamentów z Ząbkowic Śląskich. Zarezerwuj termin od razu!

FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA

2 opinie
FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA - Doskonałej Jakości Fundamenty Ząbkowice Śląskie

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentów? Powierz tę kwestię specjalistom z FIRMA REMONTOWO-BUDOWLANA. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Ząbkowicach Śląskich (17)

Doskonałe Konstrukcje Betonowe Ząbkowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: tak Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2024-06-14 do 2024-06-22
dodano 3 dni temu

 • Marianówka

Fundamenty Ząbkowice Śląskie

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-06-03 do 2024-06-10

 • Ząbkowice Śląskie

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m², Ząbkowice Śląskie

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który pisze - "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Wybierz numer, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2024-04-16 do 2024-04-24

 • Ząbkowice Śląskie

Zapotrzebowanie na fundamenty, 1000m², Ząbkowice Śląskie

Świadcząc usługi wykonania fundamentów od lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Ząbkowice Śląskie, ale także okolicznych powiatów możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na to zlecenie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-03-30 do 2024-04-07

 • Ząbkowice Śląskie

Najlepsze Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-02-25 do 2024-02-26

 • Kamieniec Ząbkowicki

Zapotrzebowanie na fundamenty, 36-70m², Ząbkowice Śląskie

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: w zabudowie bliźniaczej Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-20 do 2024-02-28

 • Ząbkowice Śląskie

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, 101-150m², Ziębice

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2024-01-07 do 2024-01-15

 • Ziębice

Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 71-100m², Ziębice

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-12-30 do 2024-01-07

 • Ziębice

Profesjonalne Fundamenty

Zakres prac: Podbicie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Informacje dodatkowe: Zlecę podbicie fundamentów budynku o wymiarach 13/6 lokalizacja zlecenia w Gminie Kamieniec Ząb...

2023-12-20 do 2023-12-31

 • Doboszowice

Rewelacyjna Budowa Fundamentów Ząbkowice Śląskie

Budowa fundamentów to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-12-26 do 2024-01-03

 • Paczków

Najwyższej Klasy Budowa Fundamentów

To zapytanie o treści - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z Opolskiego i okolic. Dokładne informacje możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-02-25 do 2024-03-04

 • Trzeboszowice

Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Poszukuję wykonawcy do wykonania płyty fundamentowej pod dom szkieletowy o wymiarach 7x...

2024-02-26 do 2024-03-05

 • Paczków

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Trzeboszowice

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Informacje dodatkowe: Witam. Poszukuję firmy do wykonania płyty fundamentowej 7x10m Projekt https:/www.extra...

2024-02-10 do 2024-02-18

 • Trzeboszowice

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 36-70m², Paczków

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Paczków

Wykonanie Fundamentów Ząbkowice Śląskie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-09 do 2024-02-17

 • Paczków

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Paczków

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie fundamentów wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaproponować.

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Paczków

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów Ząbkowice Śląskie

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Klient, który zleca - "Szukam firmy na wykonanie fundamentów, 1100m²", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2024-04-18 do 2024-04-26

 • Niemcza
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty