Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Zabrzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Zabrzu

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

140 opinii
Fundamenty Zabrze

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie fundamentu i zatrudnij Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Nie trać czasu - umów się z nimi na rozmowę, aby poznać dopasowaną ofertę.

Krzysztof Ślaga ECO INWEST

47 opinii
Krzysztof Ślaga ECO INWEST - Znakomity Fundament Zabrze

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Krzysztof Ślaga ECO INWEST ma indywidualne podejście do każdego klienta, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

INTECH

27 opinii
INTECH - Porządne Fundamenty Pod Dom Zabrze

Jeśli wciąż poszukujesz profesjonalistów od fundamentów pod dom to skorzystaj z doświadczenia INTECH. Zabrze - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów w Zabrzu

17 opinii
THERMECO Sp. z o.o. - Doskonałe Wzmacnianie Fundamentów w Zabrzu

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to eksperci z THERMECO Sp. z o.o. perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

MEGADOM.PL

10 opinii
MEGADOM.PL - Najwyższej Klasy Wykonanie Fundamentów Zabrze

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi wykonania fundamentów na wysokim poziomie. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Altius Sp. z o.o.

13 opinii
Altius Sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Wzmacnianie Fundamentów Zabrze

Na wypadek jeśli nadal szukasz ekspertów od wzmacniania fundamentów to zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Altius Sp. z o.o.. Zabrze i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjny Fundament Zabrze

9 opinii
AMH BUD MYKHAILO HLOVA - Rewelacyjny Fundament Zabrze

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? AMH BUD MYKHAILO HLOVA z Zabrza będzie najszybszą drogą. Zadzwoń i otrzymaj ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Synowie Budownictwa Sp. z o.o.

6 opinii
Synowie Budownictwa Sp. z o.o. - Perfekcyjna Płyta Fundamentowa Zabrze

Jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od płyty fundamentowej? Skorzystaj z doświadczenia Synowie Budownictwa Sp. z o.o.. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę - nie pożałujesz.

Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Zabrze

6 opinii
PB Konstbud Marian Zawadka - Wysokiej Klasy Kopanie Fundamentów Zabrze

Zleć zadanie kopania fundamentów fachowcom firmy PB Konstbud Marian Zawadka z miejscowości Zabrze. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Zabrza są w ścisłej czołówce. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Concrete

6 opinii
Concrete - Doskonałej Jakości Fundament Zabrze

Przygotowanie fundamentu będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. Concrete ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Zabrzu (15)

Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 128m², Zabrze

Usługi wykonania fundamentów w wykonaniu Twojej firmy to autentyczny majstersztyk? Jako idealny partner do powierzenia wykonania fundamentów nawiąż współpracę po zapoznaniu się ze zleceniem, które ma treść - Dam zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 128m². Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-10-24 do 2023-11-01

 • Zabrze

Dobre Usługi Wykonania Fundamentów Zabrze

Zleceniodawca, który potrzebuje dobrej usługi wykonania fundamentów winien zgłosić się do Twojej firmy i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-09-28 do 2023-10-06

 • Zabrze

Perfekcyjne Wykonanie Fundamentów Zabrze

Szukasz pracy jako ekspert od perfekcyjnego wykonania fundamentów w rejonie Zabrza lub w pobliskich powiatach? Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

2023-09-03 do 2023-09-11

 • Zabrze

Zlecę wykonanie fundamentów, 36-70m², Zabrze

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Informacje dodatkowe: Stawiany dom drewniany szkieletowy do 70 m na zgłoszenie. Zabrze Kończyce. Kierownik Budowy ...

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Zabrze

Bezkonkurencyjne Konstrukcje Betonowe Zabrze

Dla Zlecającego, który nadesłał zlecenie o treści - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², wybranie bezkonkurencyjnych konstrukcji betonowych może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, jednak Twoja firma będzie na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu adekwatnego produktu. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Zabrze

Szukam firmy do wykonania fundamentów, 10m², Zabrze

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 10 Informacje dodatkowe: Do wykopania jest 10 m na 4 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Zabrze

Usługi Wykonania Fundamentów

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres prac: stopy fundamentowe Rodzaj budynku: hala 320m2 Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 320 Informacje dodatkowe: podwaliny z bloczków betonowych na wysokość 1m na ławie ...

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Zabrze

Zlecę wykonanie fundamentów, 101-150m², Zabrze

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-06-26 do 2023-07-04

 • Zabrze

Staranne Fundamenty Zabrze

Ten Klient myśli, że staranne fundamenty to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, 71-100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista doradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-06-26 do 2023-07-04

 • Zabrze

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-06-11 do 2023-06-12

 • Zabrze

Pierwszorzędne Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 500 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Zabrze

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m², Ruda Śląska

Usługi wykonania fundamentów w Twoim wykonaniu to,w pełnym tego słowa znaczeniu, majstersztyk? Jako najlepszy partner do współpracy poznaj szczegóły zlecenia, które brzmi - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, do 35m². Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj wstępną prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Ruda Śląska

Doskonałe Konstrukcje Betonowe

Zakres prac: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Ruda Śląska

Zapotrzebowanie na fundamenty, 36-70m², Ruda Śląska

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec z zakresu najwyższej klasy budowy fundamentów z Rudy Śląskiej? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Szczegółową ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Ruda Śląska

Korzystne Konstrukcje Betonowe

Dla Zlecającego, który pisze - Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², wybranie korzystnych konstrukcji betonowych może być niełatwe, ale Ty będziesz na sto procent w stanie mu pomóc w znalezieniu dobrego rozwiązania. Szczegółową wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Ruda Śląska
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty