Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Zawierciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Zawierciu

Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K.

137 opinii
Fundamenty Zawiercie

Gdy szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. są dla Ciebie stworzeni. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Profesjonalne Fundamenty Pod Dom

30 opinii
Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz - Profesjonalne Fundamenty Pod Dom Zawiercie

Jeżeli szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z Global Company 24 Bartłomiej Sienkiewicz są dla Ciebie idealni. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Installsolid

23 opinie
Installsolid - Doskonałe Kopanie Fundamentów Zawiercie

Już od kilku lat pracownicy Installsolid realizują usługi z zakresu kopania fundamentów, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę.

Perfekcyjny Fundament w Zawierciu

20 opinii
Parati Sp. z o.o. - Perfekcyjny Fundament w Zawierciu

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od fundamentu? Skorzystaj z kwalifikacji Parati Sp. z o.o.. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

Płyty

11 opinii
Płyty - Profesjonalna Izolacja Fundamentów Zawiercie

Sprawdź firmę Płyty jeśli potrzebujesz odpowiednich ludzi do profesjonalnej izolacji fundamentów na terenie Zawiercia. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA

8 opinii
KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA - Porządne Wzmacnianie Fundamentów Zawiercie

Nadal poszukujesz profesjonalistów od wzmacniania fundamentów? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry KOMPLEKSOWE USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE MARIUSZ MUCHA. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Świetne Wzmacnianie Fundamentów

7 opinii
Prestige House Sp. z o.o. - Świetne Wzmacnianie Fundamentów Zawiercie

Według Ciebie świetne wzmacnianie fundamentów to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z Prestige House Sp. z o.o. posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

LEGALETT

5 opinii
LEGALETT - Perfekcyjna Izolacja Fundamentów Zawiercie

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia LEGALETT. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby poznać wycenę.

Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Zawiercie

6 opinii
PB Konstbud Marian Zawadka - Profesjonalne Wylewanie Fundamentów Zawiercie

Pragniesz znaleźć solidnego profesjonalistę z zakresu profesjonalnego wylewania fundamentów z Twojego rejonu do realizacji zaplanowanych działań? Firma PB Konstbud Marian Zawadka jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Pierwszorzędny Fundament Zawiercie

2 opinie
MAR-KAR - Pierwszorzędny Fundament Zawiercie

Wciąż szukasz profesjonalistów od fundamentu? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom MAR-KAR. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Zawierciu (18)

Solidna Budowa Fundamentów Zawiercie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Wymiary 8 na 11 Tradycyjnie fundamenty 30 na 50 Termin rozpoczęcia prac: najbliższ...

2023-03-20 do 2023-03-28
dodano wczoraj o 20:43

 • Pilica

Solidne Wykonanie Fundamentów Zawiercie

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi wykonania fundamentów na ponadprzeciętnym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję dla tego Klienta - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-02-23 do 2023-03-03

 • Kroczyce

Profesjonalna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: Fundament pod pompę ciepła Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Wykonanie fudamentu pod pompę ciepła 100x75x80. Termin rozpoczęcia prac: n...

2023-02-18 do 2023-02-20

 • Poręba

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, do 100m², Żarnowiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: tak Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 10x10m2 dom w malinowkach Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-02-15 do 2023-02-23

 • Żarnowiec

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 119m², Poręba

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 119m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-10 do 2023-02-10

 • Poręba

Zlecę wykonanie fundamentów, do 100m², Pilica

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: 11 na 8 m Tradycyjnie fundamenty 50/30 Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny te...

2023-01-28 do 2023-02-05

 • Pilica

Porządne Fundamenty Zawiercie

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Informacje dodatkowe: Dom do 70m2 na zgłoszenie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Zawiercie

Fantastyczne Wykonanie Fundamentów

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-200m²". Wykonaj zlecenie fantastycznego wykonania fundamentów jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji prac z okolic Śląskiego i okolicznych miast. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Pilica

Staranne Usługi Wykonania Fundamentów Zawiercie

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: obiekt przemysłowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 6954m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie fundamentów (ławy, stopy, płyty fundamentowe) wraz z ścianami ...

2022-12-16 do 2022-12-24

 • Zawiercie

Rewelacyjna Budowa Fundamentów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-27 do 2022-12-05

 • Łazy

Usługi Wykonania Fundamentów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-26 do 2022-12-04

 • Zawiercie

Najwyższej Klasy Konstrukcje Betonowe Zawiercie

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 101-200m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-11-22 do 2022-11-30

 • Łazy

Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 80m², Chruszczobród

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: 80m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-11-19 do 2022-11-27

 • Chruszczobród

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Zawiercie

Chcesz znaleźć Klienta jako warty uwagi partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Dlatego, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2022-11-13 do 2022-11-21

 • Zawiercie

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 301-500m², Łazy

Potrzebujesz klienta jako specjalista od najlepszego wykonania fundamentów w miejscowości Śląskie lub na terenie Śląskiego? Skontaktuj się z nimi od razu.

2022-11-10 do 2022-11-18

 • Łazy

Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 152m², Zawiercie

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu wykonania fundamentów realizuj zlecenie na wykonanie fundamentów. Poznaj szczegóły zapytania - Dam zlecenie na wykonanie fundamentów, 152m². Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2022-11-08 do 2022-11-16

 • Zawiercie

Fundamenty

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Podpiwniczenie: nie Powierzchnia budynku: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Pilica

Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, do 100m², Mitręga

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł konstrukcji betonowych, choć próbuje znaleźć od sam nie wiesz jak dawna, napisał nam ogłoszenie o treści - Zlecę wykonanie ławy fundamentowej, do 100m². To właśnie Twoja oferta może pomóc rozwiązać problem Zleceniodawcy. Przez to, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2022-09-20 do 2022-09-28

 • Mitręga
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty