Kategorie
Szukaj

Fundamenty w Złotoryi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Od wykonania fundamentów rozpoczyna się budowa każdego budynku. Solidne i dobrze zaizolowane fundamenty zapewniają odpowiednie ocieplenie, a także chronią przed zawilgoceniem budynku i pojawieniem się niechcianego grzyba. Na pracach związanych z wykonaniem fundamentów nie warto oszczędzać, ponieważ ewentualne poprawki mogą nas drogo kosztować, a nawet być niemożliwe do wykonania. Jeżeli szukasz przydatnych informacji związanych z wykonaniem fundamentów przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przy wyborze odpowiedniego fachowca od fundamentów pomoże Ci nasz ranking Najlepszych Specjalistów.

Bez względu na cel inwestycji oraz jej typ – pierwszy etap, który jest jednym z najważniejszych, to budowa fundamentów. Ich wykonanie najczęściej zleca się doświadczonej firmie budowlanej, która podejmuje się budowy stanu surowego budynku. Pierwszym etapem jest wykonanie wykopu pod budynek. Poprzedza go wizyta geodety, który wytycza osie budynku. W wykopie rozpoczynają się prace związane z powstaniem fundamentów. Ekipa wykopuje – samodzielnie lub za pomocą koparki – ziemię pod ławy fundamentowe, a następnie wykonuje zbrojenie fundamentów. Ławy fundamentowe podsypywane są chudym betonem, a następnie umieszczane zostaje w nich zbrojenie. Ławę zalewa się betonem B-20 lub B-25 i przez kilka dni pielęgnuje wodą. Po robotach żelbetowych można przystąpić do murowania fundamentu z bloczków fundamentowych, a następnie wykonać izolację fundamentów. Fundamenty są częścią etapu nazywanego „stanem zerowym”, który kończy wylanie chudego betonu, będącego podstawą pod betonową posadzkę.

Fundamenty najczęściej wykonuje się z betonu oraz betonowych bloczków. W taki sposób powstają tradycyjne ławy fundamentowe. Zamiennym rozwiązaniem jest wykonanie płyty fundamentowej, która sprawdzi się w miejscach o trudnych warunkach gruntowych, na przykład wysokim poziomie wód gruntowych lub grząskim terenie. Płyta fundamentowa wykonywana jest na powierzchni całego budynku, przez co gwarantuje większą stabilność i wzmocnienie budowy. Przed podjęciem decyzji o wyborze sposobu budowy fundamentów warto wykonać badanie geotechniczne gruntu, a przed zmianą fundamentów wykonać indywidualny projekt.

Choć jeszcze kilkadziesiąt lat temu izolacja fundamentów była rzeczą niespotykaną, obecnie jest standardem na każdej budowie. Zarówno izolacja pozioma fundamentów, jak i izolacja pionowa są niezwykle potrzebne dla późniejszego prawidłowego użytkowania budynku. Obie mają na celu zapobieganie zawilgoceniu budynku i przenikaniu wody. Izolacja pozioma fundamentu wykonywana jest na ławie lub na górze fundamentu i chroni przed podciąganiem wody do „góry” budynku. Izolacja pionowa ma na celu zapobiec nasiąknięciu ścian wilgocią.

Oprócz izolacji przeciwwodnej, bardzo ważne jest ocieplenie fundamentów. W tym celu warto zastosować odpowiedni styropian na fundamenty, który ociepli budynek i zapobiegnie późniejszej utracie ciepła. Rodzaj styropianu również powinien być dostosowany do warunków gruntowych budynku. Jego wybór warto skonsultować ze specjalistą wykonującym fundament, który doradzi w wyborze odpowiednich izolacji i ocieplenia dla danego obiektu.

Sprawdź najlepszych specjalistów od fundamentów w Złotoryi

Znakomite Fundamenty Pod Dom w Złotoryi

140 opinii
Fundamenty Złotoryja

Na wypadek jeśli potrzebujesz ekspertów od fundamentów pod dom to trafiłeś w dobre miejsce - Brinkmann Bodenplatte LLC Polska Sp. K. jest do Twoich usług. Złotoryja i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

BORA-BUD Czereba Rafal

11 opinii
BORA-BUD Czereba Rafal - Porządny Fundament Złotoryja

Wciąż szukasz dobrej firmy od fundamentu? Wykorzystaj doświadczenie BORA-BUD Czereba Rafal. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

RBUD Przemysław Różycki

7 opinii
RBUD Przemysław Różycki - Świetna Płyta Fundamentowa Złotoryja

Wykonanie płyty fundamentowej będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. RBUD Przemysław Różycki ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Perfekcyjne Fundamenty

6 opinii
EKO-TOM - Perfekcyjne Fundamenty Złotoryja

EKO-TOM świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Złotoryi i okolic. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

NewHome Łukasz Szkulimowski

3 opinie
NewHome Łukasz Szkulimowski - Porządne Fundamenty Pod Dom Złotoryja

NewHome Łukasz Szkulimowski oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Skupia się na Klientach z miejscowości Złotoryja oraz przyległych powiatów. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

Pierwszorzędne Fundamenty Złotoryja

2 opinie
LIBELLA - SANDAR - Pierwszorzędne Fundamenty Złotoryja

Zaufaj ekspertom w dziedzinie fundamentów i zatrudnij LIBELLA - SANDAR. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów

4 opinie
ALTRANS Agnieszka Szkulimowska - Najlepsze Wzmacnianie Fundamentów Złotoryja

Według Ciebie najlepsze wzmacnianie fundamentów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z ALTRANS Agnieszka Szkulimowska posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

West Pro

9 opinii
West Pro - Świetny Fundament Złotoryja

Poszukujesz specjalisty od fundamentu? Skorzystaj z doświadczenia West Pro. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Jeśli chcesz poznać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Złotoryja

8 opinii
Jarsystem Paweł Jarczak - Perfekcyjne Kopanie Fundamentów Złotoryja

Według Ciebie najlepsze wzmacnianie fundamentów to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Jarsystem Paweł Jarczak posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

HECBUD

HECBUD - Doskonałej Jakości Fundamenty Złotoryja

Firma HECBUD świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z rejonu Złotoryi oraz przyległych powiatów. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Aktualne zlecenia na fundamenty w Złotoryi (15)

Profesjonalne Wykonanie Fundamentów Złotoryja

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zlecenie na wykonanie płyty fundamentowej, 200m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Złotoryja

Profesjonalne Usługi Wykonania Fundamentów Złotoryja

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia zabudowy: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-11-08 do 2023-11-16

 • Złotoryja

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 71-100m², Sokołowiec

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Sokołowiec

Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m², Rzymówka

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zlecę wykonanie płyty fundamentowej, 36-70m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Napisz krótko co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-08-07 do 2023-08-15

 • Rzymówka

Potrzebna ekipa na wykonanie ławy fundamentowej, 71-100m², Sichów

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 71-100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-10-07 do 2023-10-15

 • Sichów

Zapytanie o wykonanie fundamentów, 101-150m², Chojnów

Zakres prac: wykonanie fundamentów Rodzaj budynku: jednorodzinny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 101-150m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Chojnów

Zapytanie o wykonanie płyty fundamentowej, do 35m², Chojnów

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: garaż lub budynek gospodarczy Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-09 do 2023-09-12

 • Chojnów

Dobre Konstrukcje Betonowe Złotoryja

Zakres prac: wykonanie ławy fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: do 35m² Informacje dodatkowe: Ława fundamentowa pod domek letniskowy o nazwie projektu "pod laskiem" Term...

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Modrzewie

Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, do 35m², Wleń

Ten Klient szukając konstrukcji betonowych powinien trafić na Twoją Firmę, która jest najwyższej próby. Wystarczy, że poznasz szczegóły zlecenia - Zapytanie o wykonanie ławy fundamentowej, do 35m². Przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-07-24 do 2023-08-06

 • Wleń

Pierwszorzędne Fundamenty Złotoryja

Zakres prac: wykonanie płyty fundamentowej Rodzaj budynku: letniskowy lub rekreacyjny Piwnica: nie Powierzchnia budynku: 36-70m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-09-30...

2023-08-24 do 2023-09-01

 • Lwówek Śląski

Fundamenty

Próbujesz znaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-05-26 do 2023-05-27

 • Legnica

Fundamenty

Ten Klient jeszcze poszukuje specjalisty od fundamentów. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy na do uzgodnienia w rozmowie, 71-100m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Jeśli chcesz otrzymać Klienta skontaktuj się od razu - warto.

2023-05-27 do 2023-05-29

 • Legnica

Zlecenie na wykonanie fundamentów, do 100m², Legnica

Zdecyduj się na zapytanie dotyczące najlepszego wykonania fundamentów od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych zatrudnieniem w miejscowości Legnica lub sąsiednim mieście. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Legnica

Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m², Legnica

Zlecający szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Potrzebna ekipa na wykonanie płyty fundamentowej, 151-200m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się teraz i wyślij ofertę - nie będziesz żałować.

2023-10-18 do 2023-10-18

 • Legnica

Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m², Legnica

Szukane są rzetelne usługi wykonania fundamentów w dobrej cenie. Zlecenie brzmi - Zapotrzebowanie na wykonanie fundamentów, 101-150m². Jako firma od lat działająca w branży, mająca najlepszych specjalistów do sprostania oczekiwaniom Klientów z dziedziny fundamentów, wyraź gotowość do przyjęcia zlecenia. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Legnica
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Fundamentów

Częste pytania o fundamentach

Izolacja fundamentów – na co należy zwrócić uwagę?

Wykonując izolację fundamentów, bardzo ważne jest dobranie materiałów do warunków gruntowych pod prowadzoną budową. Izolacja musi zostać wykonana niezwykle starannie i dokładnie, a materiał bezpośrednio przylegać do podłoża. Ewentualne nierówności i nieszczelności mogą prowadzić do przedostania się wody w szczeliny izolacji, co będzie skutkowało pojawieniem się wilgoci w budynku. Wybierając izolację fundamentów, możemy zastosować izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową. Ta pierwsza dedykowana jest miejscom, gdzie poziom wód gruntowych jest wysoki i istnieje ryzyko podmywania fundamentów z wód opadowych. Izolacja przeciwwilgociowa sprawdzi się na gruntach przepuszczalnych.

Co zyskasz dzięki ociepleniu fundamentów w swoim domu?

Dzięki dobrze wykonanemu ociepleniu fundamentów, Twój dom będzie zabezpieczony przed utratą ciepła i wychładzaniem się. Poprawnie przeprowadzona termoizolacja fundamentu zapewni dodatkową ochronę cieplną, a także zabezpieczy przed dostaniem się wilgoci do budynku. Jeżeli dom budowany jest w miejscu wysokich wód gruntowych – warto zdecydować się tzw. styropian aqua (hydro), który odznacza się niską nasiąkliwością lub styrodur – wyjątkowo wytrzymały i odporny na uszkodzenia materiał. Ocieplenie styropianem powinno być wykonane starannie, aby uniknąć niepotrzebnych mostków termicznych.

Dlaczego fundament jest najważniejszą częścią budowy?

Fundament to podstawa każdego budynku. Od jego wykonania zależy konstrukcja całego budynku. Ewentualne niedociągnięcia pod względem ocieplenia i izolacji rzutować będą na izolację całego domu. Wilgoć i chłód przenosi się od dolnych warstw ziemi i ścian, ku górze. Ukończone fundamenty zasypuje się warstwą piasku, dlatego ewentualne poprawki mogą wiele nas kosztować, lub być nawet niemożliwe do wykonania. Z tego powodu, warto przyłożyć się do realizacji tego etapu i zlecić go doświadczonym specjalistom.

Czym różni się izolacja pionowa od izolacji poziomej fundamentów?

Izolacja pionowa fundamentu wykonywana jest z góry na dół ściany fundamentowej, izolując ją od nasiąkania wodą do wewnątrz budynku. Izolacja pozioma zabezpiecza przed pociągnięciem wilgoci w górę domu. Najpopularniejszymi izolacjami poziomymi są papa i folia fundamentowa, które są układane na górze ściany fundamentowej. Na boki ścian stosowane są izolacje pionowe w postaci masy KMB, bitumicznej, czy folii tłoczonych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Fundamentów złożą Ci bezpłatne oferty